[Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne prezentam in primul meci "acasa" din sezonul 2016-2017 ?

Poll ended at 01 Aug 2016, 10:53

3 puncte, victorie fara discutie
19
59%
egal, ne impiedicam iarasi
7
22%
0 puncte, ratam complet startul de sezon
6
19%
 
Total votes: 32

ozzy

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de ozzy » 02 Aug 2016, 07:30

Rămân la părerea că exagerați grav, dar grav de tot, cu Măzărache.
Pe de altă parte, n-am văzut meciul, dar din fazele de pe digi, mi s-a părut că și Măzărache, după ce-a dat golul, s-a dus spre tribună și și-a cam băgat plua în suporteri, ceea ce ar trebui taxat imediat de către club.

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de george_7002 » 02 Aug 2016, 07:59

ozzy scrie:Rămân la părerea că exagerați grav, dar grav de tot, cu Măzărache.
Pe de altă parte, n-am văzut meciul, dar din fazele de pe digi, mi s-a părut că și Măzărache, după ce-a dat golul, s-a dus spre tribună și și-a cam băgat plua în suporteri, ceea ce ar trebui taxat imediat de către club.
Pur si simplu dat afara... daca ai fi un club sportiv serios... sa vezi ca nu mai face data viitoare :laughing: ... chit ca in zona aia de tribuna ereau niste specimene foarte ciudate dar erau si foarte multi copii... oare ce au inteles ei din asta... deci nu are nici o scuza... sunt satul de astfel de taranisme... usteag
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

DoRyN

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DoRyN » 02 Aug 2016, 08:48

Entuziasmul cu care a intrat Măzărache a schimbat clar cursul jocului, iar prin golul dat soarta meciului. Acum era erou dacă reușea si al doilea gol și nu a fost departe. Dupa gol a incercat sa facă ambele faze, atât atac cât și apărare, atunci când echipa parea epuizată și cred ca a oprit cel putin un atac al oaspetilor cand era ultimul aparator. Este cert ca intrarea lui a adus un plus echipei.

Cat despre injuraturile catre tribuna, eu sunt mai tolerant pentru că dupa gol jucatorii se descarca in diferite moduri, unii isi arata tatuajele la camere, altii injura, etc. in functie de educatie și de nivelul de inteligență. El atat poate, dar daca continua sa dea goluri, hai sa-l iertam pentru asta.

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 09:21

romaad:

1. nici de gluma nu-i buna asta cu mogo, serios.
3. n-are nicio vina calancea la gol, absolut niciuna. daca a strigat "eu" si ivan nu a ascultat, ce [cenzurat] era sa mai faca? iar cu straton eram cu emotii la fiecare minge in careu, pe bune.

in rest, de acord cu tine.

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de FanStiinta » 02 Aug 2016, 09:39

A ajuns si panarama asta de mazarache sa injure suporterii. Pai cam cine mm e asta si ce a realizat pana acum in fotbal? O fi vreun Balaci si nu stim noi. Trebuie trimis la liga a III-a urgent ca acolo e locul lui! Echipa a jucat slab cu un adversar extrem de modest. Nicio sansa la playoff in opinia mea..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 02 Aug 2016, 10:04

Stie cineva de ce Mateiu a stat in tribuna? Cica ar fi avut o rabufnire cand a fost introdus Dumitras dupa pauza. Ceva de genul "eu stau in tribuna si asta joaca cand ar fi trebuit sa intru eu..."

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de iuli » 02 Aug 2016, 10:42

echipa joaca haotic,mazarache injura suporterii,Popov cere schimbare ca nu mai poate dar ei il schimba pe Rambe.sincer,e mai rau ca sezonul trecut.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 02 Aug 2016, 10:53

Ma sincer eu nu am vazut nici o tactica ieri in jocul nostru, cum nu am vazut-o nici la Tg Jiu. Sunt cativa jucatori care habar nu au ce joaca, Bancu in primul rand care cel putin pentru mine a fost revelatia sezonului trecut. Ne aparam iar cu 11 la fazele fixe ca pe vremea lui Sorin si ne calcam in picioare, drept dovada si golul stupid cand Ivan nu avea ce sa caute acolo

Mogo, cat era el de prost a avut in meciurile de acasa in P-out 6 v si 1 e, golaveraj 15-4 marcand in 3 meciuri cate 3 goluri si revenind de la -1 gol in doua meciuri. Sincer, pentru unul praf e ceva. E drept ca nu avea mai niciodata planul bine pregatit pentru deplasari.

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 10:59

a explicat multescu - a zis ca l-a preferat pe madson pentru ca are serviciu mai bun si ca noi, fiind acasa, trebuia sa atacam si sa construim mai mult. tot pe ideea asta am avut ca si rezerve 5 jucatori ofensivi si unul singur defensiv.

in cazul dat, intre mateiu si dumitras, evident ca tre' sa-l tii in lot pe dumitras, altfel nu ai niciun fundas pe banca. ori dumitras joaca fundas central, dreapta si mijlocas defensiv.

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 11:07

iuli scrie:echipa joaca haotic,mazarache injura suporterii,Popov cere schimbare ca nu mai poate dar ei il schimba pe Rambe.sincer,e mai rau ca sezonul trecut.

stai ca nu-i asa, iuli. a fost intrebat popov de pe margine daca mai poate si a zis ca da, ca totul e ok. am vazut asta clar pe tv.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 02 Aug 2016, 11:28

Avea loc si Mateiu pe banca Sorine. Macar pentru moralul jucatorului, nu e in regula sa faci d-astea. Sa fim seriosi, e ceva acolo intre ei. Cred ca se continua presiunile asupra lui Mateiu sa mai lase la salariu.

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 11:53

nu stiu, frate. pentru mine, mateiu e o mare dezamagire. si eu l-as fi tinut in afara lotului la cum s-a prezentat in ultimul an. poate se scutura un pic si-si revine.

iuli

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de iuli » 02 Aug 2016, 12:01

pai in conditiile in care echipa a fost praf in ultimul an,Mateiu trebuia sa fie superfotbalist sa joace ceva.ca fapt divers infrangerea de la Severin putea fi evitata prin pastrarea lui la mijloc.ce facea Surugiu in momentul contraatacului?se odihnea.....
ieri s-a prins Multescu sa nu mai slabeasca mijlocul pe final.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 02 Aug 2016, 12:10

E un jucator important. Anul trecut a dus echipa in carca vreo 20 etape, apoi a venit problema cu accidentarea si apoi aia cu contractul si s-a ales praful

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 12:24

daca nu era surugiu, poate nici nu dadeam gol la targu jiu, iuli. el l-a lansat pe rocha cand a scos penalty.

nu stiu cum drq face, cum nu face, dar rocha e cel mai bun om al nostru din nou.

- a scos penalty in prima etapa desi a jucat vreo 30 de minute, apoi a dat gol si pasa de gol in meciul de aseara.

Închis