[Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne prezentam in primul meci "acasa" din sezonul 2016-2017 ?

Poll ended at 01 Aug 2016, 10:53

3 puncte, victorie fara discutie
19
59%
egal, ne impiedicam iarasi
7
22%
0 puncte, ratam complet startul de sezon
6
19%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

[Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de dxtr009 » 23 Iul 2016, 10:53

luni 1 august, 18:30, Extensiv

inadmisibil daca nu defilam cu o echipa franjuri, lipsita de calitatea din anii trecuti, cat si cu grave probleme financiare
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 23 Iul 2016, 11:38

ar trebui schimbat, dar n-as merge pe schimbari masive de prim 11, nici asta nu-i o solutie.

calancea - dumitras, popov, acka, vatajelu - madson, zlatinski - bancu/baluta, rocha, ivan - rambe

cu mentiunea ca poate intra vladoiu in locul lui dumitras, mateiu in locul lui madson si surugiu in locul lui bancu/baluta.

va dati seama ca noi ne bazam pe rocha ca numar 10? ala cu mintea cea mai limpede, adica?

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de gsm » 23 Iul 2016, 11:47

fratilor, pe gigi multescu l-am vazut cu "zambetul pe buze" numai cand a fost instalat, in rest este foarte abatut. eu am incredere in el incontinuare, dar echipa ieri a jucat poate cel mai slab meci decand sunt in liga 1.

sorin107

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 23 Iul 2016, 11:49

hai ca exageram cu asta cu cel mai slab meci. am mai jucat meciuri proaste. de fapt, alea cu adevarat bune pot fi numarate pe degete.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 23 Iul 2016, 13:11

bai ce ore gasesc astia sa puna meciurile. Si se mai mira in [****] ca nu vine nimeni la stadion! **** digi

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2016, 13:52

Sper sa vedem ceva noutati in teren etapa urmatoare...

Trimis de pe LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Kellogg » 23 Iul 2016, 15:21

romaad scrie:bai ce ore gasesc astia sa puna meciurile. Si se mai mira in [****] ca nu vine nimeni la stadion! **** digi
Atat timp cat jucam pe un stadion comunal,fara nocturna,nu prea vad la ce alta ora ai putea juca pe timpul verii...
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

JustME

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de JustME » 23 Iul 2016, 15:37

avem fundas dreapta hai sa-l folosim, vedetele sa ia o pauza, pe Surugiu il vad titular. nu exista alta varinta decat victoria. Marcele hai cu transferurile manca-ti-as ca in ritmul asta Popov si Acka pot sa valseze pe teren ca oricum n-ai cu cine sa ii inlocuiesti.

in conditiile actuale nu am mari pretentii de la Multescu insa mi-ar placea sa le bage nitel mana in gat jucatorilor. la Severin chiar a fost sinucidere in direct. nu e posibil asa ceva!

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1076
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Leonard Albert » 23 Iul 2016, 15:51

Parca cineva zicea ca vine un fundas central imediat dupa meciul cu Pandurii. Stie cineva ceva?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 23 Iul 2016, 15:54

Ba uite ca e posibil, Just... Ca idee, cred ca un scurt comunicat al peluzei care sa sustina banca tehnica si eventualele masuri luate impotriva unor jucatori (gen lasat pe banca sau in afara lotului) ar fi benefic. Are dreptate Multescu, e inadmisibil sa joci altceva decat ai facut-o in amicale. Singurul moment cand am aratat ca putem a fost dupa primul gol, cand i-am urcat pe garduri.
Deci se poate, banca tehnica vrea (nu ca Mogo sezonul trecut), numai ca jucatorii au basini in cap si trebuie scosi din starea asta cu toate mijloacele! Si asta rapid, pana nu e prea tarziu!

PS: pe filelist gasiti inregistrarea meciului, in format HD.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 23 Iul 2016, 18:21

Kellogg scrie:
romaad scrie:bai ce ore gasesc astia sa puna meciurile. Si se mai mira in [****] ca nu vine nimeni la stadion! **** digi
Atat timp cat jucam pe un stadion comunal,fara nocturna,nu prea vad la ce alta ora ai putea juca pe timpul verii...
Nu ora ma dranjeaza, ci ziua. Suntem singura tara din lume care jucam meciuri lunea. Si ne miram ca nu sunt spectatori...

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Copacul » 23 Iul 2016, 23:19

romaad scrie:bai ce ore gasesc astia sa puna meciurile. Si se mai mira in [****] ca nu vine nimeni la stadion! **** digi
Eu jubilez, era singura zi posibila in care puteam ajunge la meci. Ca in weekend ma cazez cu ai lu' Hagi :-)
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 24 Iul 2016, 01:15

ASA Târgu Mureș are mari probleme de lot înaintea partidei din prima etapă de pe terenul lui Gaz Metan. Partida va începe la ora 18:30 și va fi în direct la Digi, Dolce, Look.
Mureșenii au mari probleme de lot. În absența lui Mureșan, dar și a străinilor, care n-au fost legitimați, Dario Bonetti va merge la Mediaș cu un lot format în mare parte din juniori.
"Avem o problemă pentru jocul de la Mediaș, decizia finală în ceea ce privește lotul fiind luată doar miercuri, mai sunt jucători de legitimat, în special străini, aceștia nefăcând parte din lotul pentru prima etapă.
Eu cred că în perioada următoare lucrurile se vor așeza, până în etapa a IV-a, a V-a ne vom stabiliza. Dar este greu pentru că plecăm cu -6 puncte", a zis Daniel Stanciu conform site-ului oficial al clubului.

Prin urmare, ar trebui sa spalam rusinea cu astia...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DeuxEx » 25 Iul 2016, 01:42

L-am intrebat pe Marcel Popescu de ce se tot insista cu Briceag in dreapta, cand avem solutii gen Dumitras si Vladoiu. Mi-a raspuns ca, dintre toti, Briceag a dat cel mai bun randament acolo.

Really? :o
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa a 2-a] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 25 Iul 2016, 14:37

raspunsul corect ar fi fost "pentru ca asa vrea antrenorul". Cum nu a venit, mi se confirma cumva faptul ca Dumitras s-a pus contra cu astia de la birouri

Închis