[Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Moderator: grup_moderatori

Închis

cum ne prezentam in primul meci "acasa" din sezonul 2016-2017 ?

Poll ended at 01 Aug 2016, 10:53

3 puncte, victorie fara discutie
19
59%
egal, ne impiedicam iarasi
7
22%
0 puncte, ratam complet startul de sezon
6
19%
 
Total votes: 32

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de romaad » 02 Aug 2016, 12:29

Asta in conditiile in care pregatirea de vara a facut-o chiar mai putin decat Gustavo cred!

Masive

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Masive » 02 Aug 2016, 12:49

Nu mi se pare ca jucam diferit fata de sezonul trecut. Costruim lent si multe pase gresite. Calancea mediocru, mult sub Balgradean. Rambe asta imi pare bunicel. E mereu "acolo" pe minge sau pe langa ea.

Rocha nu este chiar cel mai talentat jucator al nostru dar cu siguranta este cel mai muncitor iar asta il face cel mai bun jucator din echipa. Sper sa ne castigam macar meciurile de acasa si sa speram la locul 6.

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 13:02

ce ti-a facut tie impresia de mediocritatea lui calancea? la care dintre cele 3 goluri primite a gresit?

LiviuB

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de LiviuB » 02 Aug 2016, 13:17

eu cred ca e prea devreme sa tragem concluzii despre antrenor sau despre noii veniti. ceea ce ma deranjeaza pe mine este ca suntem (in continuare) foarte risipitori, ne batem joc cu nonsalanta de ocazii, in defensiva suntem visatori, la nijloc pasam direct la adversar sau pierdem aiurea mingea sii ii punem pe adversari pe contraatac... astea sunt probleme ce trebuie neaparat rezolvate. noroc ca ieri am dat peste o echipa lesinata.
iar la faza cu Mateiu - eu zic ca avem nevoie de el iar antrenorul trebuie sa gaseasca solutiile sa il faca sa joace la capacitate maxima (sa scoata totul de la el si de la Bancu, pentru ca pot mult mai mult de atat). nu cred ca e o solutie sa il lasi in afara lotului.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de Kellogg » 02 Aug 2016, 13:20

Eu zic sa il lasam tot pe dxtr sa deschida topicul pentru meciul cu Astra,ne-a purtat noroc de data asta.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

DoRyN

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de DoRyN » 02 Aug 2016, 14:14

Mda, poate ia si tricou.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de marius_vl » 02 Aug 2016, 14:58

Avem 4 jucatori pe postul de mijlocas central defensiv (Zlatinsky,Madson,Mateiu,Dumitras), care este si cel mai acoperit post din lotul nostru, surprinzator as zice la cate probleme avem cu dublurile pe posturi!
Dupa parerea mea in momentul asta Zlatinsky si Madson sunt clar peste Mateiu, chiar daca bulgarul pare usor iesit din forma si parca mai lent decat sezonul trecut, iar Madson este mai in urma cu pregatirea decat Mateiu! Deci daca as face un clasament intre cei 4 pe Mateiu l-as vedea ca valoare pe locul 3, insa Dumitras are avantajul ca poate sa joace pe mai multe posturi, ceea ce explica pana la urma decizia de a-l lasa ieri in afara lotului pe Mateiu
si de fapt sunt 5 pe postul asta daca il mai punem in calcul si pe Screciu

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de alex.p » 02 Aug 2016, 14:59

Poate ar merge Mateiu impins în linia de 3 din spatele vârfului. Mi se pare că poate fi antrenat să dea pasa decisiva - măcar să fie alternativa la Gustavo. Mai rău decât a jucat Bancu în aceste 2 meciuri nu cred că poate juca.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de marius_vl » 02 Aug 2016, 15:02

Mai degraba l-as vedea pe Zlatinsky mai impins, el e cam jucatorul din echipa cu pasa decisiva, asta pana nu vedem cu adevarat ce poate Gustavo asta

sorin107

Re: [Etapa 2] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Târgu Mureş

Mesaj de sorin107 » 02 Aug 2016, 15:13

voi va dati seama cum au jucat madson si mateiu ca si mijlocasi centrali?

mateiu are 57 de meciuri, 3 goluri si 2 pase de gol.

madson are 57 de meciuri, 1 gol si 1 pasa de gol.

poftim mijlocasi centrali si reusitele lor in aproape 60 de meciuri.

Închis