[Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Cluj in Cupa Ligii cu CFR

Poll ended at 11 Aug 2016, 13:07

calificare, speram la un trofeu sezonul acesta
16
73%
eliminare, ne impiedicam ca de obicei in fazele incipiente
6
27%
 
Total votes: 22

JustME

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 12 Aug 2016, 00:34

La multi ani vere ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 00:38

La multi ani, Sergiule!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 01:24

Hai sa mai vedem odata:



Cum zambesc cre(s)tinii dupa ce rateaza... :o
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 08:18

Pai vatajelu radea si la interviul de dupa meci, vere. A zis ceva gen - ce sa se intample, nu am prins poarta, poate data viitoare. Cum mm sa nu prinzi poarta ba, fotbalistule de nationala???


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 12 Aug 2016, 08:39

ma bucur in primul rand ca s a abordat corect aceasta competitie
dupa giurgiu, 3 nopti cantonament la mogosoaia, conditii optime de pregatire
marti - avion la cluj
n au absolut nicio scuza
n am pretentii exagerate decat sa fie concentrati si seriosi la meci
hlizelile cu adversarii si basinile de fotbalist de nationala dar care da aproape mereu un randament mediocru --- ma scarbesc; m am saturat de fotbalisti vedeta inainte de vreme
ivan, in ciuda calitatilor excelente si a vietii extrasportive organizate, e din ce in ce mai mult victima aciuatilor care ii picura in ureche ca viitorul luminos este inevitabil. in loc sa si gaseasca alibiuri, ar trebui un cap in pamant si determinare, nu caterinca si jovialitati
noi nu am fost in stare sa nimerim poarta, deja clacam la chestii elementare
iar cei care spun ca nu conteaza cupa ligii, ca sa rulam jucatori sa le dam meciuri in picioare si alte ineptii ---> autoadularea nu te ajuta sa stii fotbal
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 08:53

Ma, pe mine nu ma deranjaza ca am pierdut. Asta face parte din joc. Problema care, zic eu, deranjaza cel mai mult e atitudinea unora dintre jucatori. Ivan, viitoare "vedeta" a Barcelonei, a jucat ieri ca un jucator de 37 de ani, aflat la ultimele meciuri din cariera.
Bancu si Vatajelu, jucatori alesi (pe merit sau nu!) drept cei mai buni in sezoanele anterioare, au parut deranjati ca au fost introdusi in teren de catre Multescu. Mi-aduc aminte de o faza din meci cand Vatajelu a executat o lovitura libera dupa o schema cu Baluta. Multescu i-a reprosat ceva, iar "Vata", eternul jucator aflat in anticamera echipei nationale, i-a facut un semn de lehamite cu mana (ceva de genul "lasa-ma, ma, in pana mea" sau "da-te, ma, in p.l.m., ca nu-mi spui tu mie cum sa bat o lovitura libera). In mod normal, Multescu l-ar sari din schema la urmatorul meci. Din pacate, nu are alt jucator in lot care sa-l bage in locul lui Vatajelu, cu exceptia accidentatului Briceag.

Ideea e ca vedetele noastre au primit apa la moara atat din partea noastra, a suporterilor, cat si din partea conducerii, intrucat sunt posturi pe care nu exista dubluri.
Si cand postul nu iti este amenintat, intervine blazarea!

Ca idee, comparați evolutia lui Bancu cu a lui Mazarache!

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 09:02

Pai ca si atitudine, maza e unul din cei cu care incepi echipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

LiviuB

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2016, 09:33

lui Bancu nu ii putem reprosa... l-am vazut ca era marcat dupa ratare. si sa nu uitam ca afost cam singurul care a incercat in prelungiri, a avut cateva incursiuni care se puteau concretiza cu mai multa concentrare.

cu Ivan (in special) si cu Vatajelu am o problema. pt ca nu e ok atunci cand te consideri mai bun decat esti. pana la urma nu au castigat nimic, nu au nicio performanta notabila si nu stiu de unde vine atata suficienta. Ivan si-a batut joc si de lovitura libera din min 120.
cred ca suntem singura echipa din tara unde avem jucatori cu statut de vedete fara sa aiba nicio performanta in prealabil.

jos palaria pentru Calancea - a scos 3 11 m, din care 2 au fost batute bine

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gsm » 12 Aug 2016, 09:35

fratilor, suntem praf si [*****]. o echipa omogena nu se prezinta asa de jalnic intr-un meci. sa ai o singura ocazie clara de gol tot meciul. si la giurgiu am avut noroc ca s-au precipitat aia in fata portii ca si acolo luam bataie. eu am impresia ca jucatorii nu agreeaza banca tehnica. este o ruptura vizibila, eu pe multescu mai mult de etapa a 10-a nu-l vad pe banca. se vede ca eu tip conflicual.

LiviuB

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 12 Aug 2016, 09:39

eu nu cred asta. pur si simplu, le lipseste executia. uitati-va la multe faza din meciurile de pana acum - o gramada de faze sunt stricate la ultima pasa - fac preluari sau fente de mari fotbalisti, se desprind de adversari, dar cand e sa dea pasa sau sa traga, dau cu mucii in fasole

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 12 Aug 2016, 09:46

Deci, ce avem noi aici?

Calancea - hulit la inceput, e printre preferati dupa 4 meciuri oficiale de majoritatea de pe forum.

Mazarache - idem, macar pune suflet, i-au siintrat 2 goluri.

Bezme, Zlatinski - priviti ca fiind insuficienti pentru echipa, acum depindem de ei, si nu doar la 11 m.

Kay - in pauza zvon ca pleaca - bine, sa plece, oricum nu e bun. Acum: foarte bun la dueluri aeriene, periculos si in careul advers la centrari din corner, decent per total.

Multescu - hulit, acum vazut ca unul din antrenorii buni ajunsi la Craiova in ultimii 10 ani.

------

Bancu - iesit din forma,ceva nu ii merge, sper sa-si revina totusi.

Ivan - marea dezamagire, nu stiu cum si daca isi poate reveni

Vatajelu - mai multa vointa decat in retur, totusi gafeaza de multe ori

Popov - bun acolo, unde e, nu indispensabil, dar nici nu avem multe variante

Acka- in nota lui, decent, pune suflet, ne putem baza in continuare pe el.

Mateiu - si asa, si asa, dar la fel ca si Bancu, cred si sper sa-si revina la forma buna

Madson - trebuie sa fie in echipa, eventual in rotatie cu Mateiu

Gustavo - clar om de mijloc la meciurile de acasa, in deplasare jucat rep.2 pana e 100% fizic.

Rambe - de bagat la inceput, mentinut cat poate juca, pana e apt fizic.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

ozzy

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 12 Aug 2016, 09:47

Eu când v-am spus că, pe reușite concrete, Măzărache e peste Ivan de ceva timp, mi-au sărit unii în cap că Măzărache e de liga a treia, iar Ivan o să fie jucător de talie internațională. Poate că așa va fi, dar la momentul ăsta, în sezonul 2016-2017 Măzărache e cu trei goluri în fața lui Ivan.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 10:09

eu cred ca gresesti, gsm. si la giurgiu si aici am fost peste adversar fara nicio indoiala. iar cu multescu exagerezi, nu vad nicio ruptura si mi se pare ca omul stie despre ce-i vorba in propozitie.

ozzy

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 12 Aug 2016, 10:16

N-are Mulțescu nicio vină pentru meciul de ieri. Ce să-i învețe el, să prindă poarta de la 11m? S-a văzut clar că i-a durut în [cenzurat] de meciul ăsta și numai faptul că și pe cfr-isti i-a durut la fel de tare a făcut să ajungem la penalty-uri. Dacă jucam cu o echipă care chiar voia să se califice, o luam la scor ieri.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 10:31

Daca e sa aleg intre Multescu si unii dintre jucatori, as alege clar antrenorul din Valea Jiului.
Unii au nevoie de o pauza prelungita si i-as trimite un pic pe la echipa a 2-a. Cred ca vreo 2-3 etape prin Liga a 3-a i-ar mai trezi pe unii la realitate.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis