[Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem la Cluj in Cupa Ligii cu CFR

Poll ended at 11 Aug 2016, 13:07

calificare, speram la un trofeu sezonul acesta
16
73%
eliminare, ne impiedicam ca de obicei in fazele incipiente
6
27%
 
Total votes: 22

DoRyN

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 12 Aug 2016, 14:44

Eu am vazut faza in care se facea lista cu cei.5 executanti si am avut impresia ca nu Multescu era cel care-i nominalizeaza ci Pieleanu. Lui Multescu doar i se spunea cine a fost trecut pe lista. In aceeasi secventa, Pieleanu-i spune ordinea executantilor si lui Vatajelu.

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 12 Aug 2016, 14:52

Cine e Pieleanu?
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de champion » 12 Aug 2016, 14:53

DoRyN scrie:Eu am vazut faza in care se facea lista cu cei.5 executanti si am avut impresia ca nu Multescu era cel care-i nominalizeaza ci Pieleanu. Lui Multescu doar i se spunea cine a fost trecut pe lista. In aceeasi secventa, Pieleanu-i spune ordinea executantilor si lui Vatajelu.

Trimis de pe al meu GT-I9195 folosind Tapatalk
Faza asta am observat-o si eu la tv. E posibil totusi ca lista sa fii fost facuta inca din ultimele minute ale meciului iar dupa finalul prelungirilor pieleanu sa fi avut sarcina de a-i instiinta pe jucatori. Dar atunci vine intrebarea: de ce nu multescu a facut direct lucrul asta?
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 12 Aug 2016, 14:54

Pieleanu asta stiu ca e in staff, ca v-am auzit vorbind de el, dar eu credeam ca e de pe la administrativ. ce rol are?
S-a rupt Brazda.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex21.mufc » 12 Aug 2016, 14:58

Nu inteleg mai multe lucruri.

Toti ziceti ca Multescu nu sta 10 etape, dar uitati un lucru. Nu mai e Felix presedinte, ca jucatorii sa se planga, Felix sa taie capul antrenorului. Acum e Popescu. Popescu a insistat pentru Multescu, e clar ca el incearca sa faca echipa sa joace. Daca va fi cineva sacrificat, aceia vor fi jucatorii, nu Multescu pentru ca e mana dreapta a lui Marcel. Daca era ca Multescu sa fie pe cale de a fi sacrificat, nu il aduceau astia la club cu tot cu staff tehnic si ii satisfaceau lui dorintele cu Gustavo si Calancea. Deci, tind sa cred ca, indiferent de rezultate, Vatajelu va fi inlocuit de Briceag la urmatoarele abateri (daca nu chiar de la asta), decat sa fie Multescu inlocuit de Papura sau altcineva.

Problema numarul 2, cu cine jucam cu Iasi?

Calancea a aratat ca isi merita locul in echipa, e marele meu favorit din lot in momentul asta

Popov e decent pe dreapta, nu prea am idee de unde are conditia asta fizica la 33 de ani :D
Kay al doilea cel mai bun jucator al nostru in momentul actual
Acka e decent, se dubleaza bine cu Kay in centru, desi e cam rudimentar cu mingea la picior
Briceag nu stiu daca e apt, dar sper sa il vad la lucru mai ales ca m-am lamurit cu Vatajelu, sa te apuce rasul dupa penaltiuri, e clara treaba

Screciu datorita regulii U21, sunt curios ce poate
Zlatinski mi se pare un stalp al echipei, desi pare ca nu intelege foarte bine momentan ce ii cere Gigi
Madson e esential la mijloc, rocada cu Mateiu mi se pare o idee foarte buna, e randul brazilianului sa joace

Mazarache determinant, poate sa ii scoata ochii lui Voicu
Rambe cu 2-3 centrari de calitate venite de la Gustavo sau altcineva poate sa o infiga
Gustavo e stangaci, ne-a aratat ceva fotbal cu CFR, poate sa duca o repriza cu Iasi

Astfel, prin primul 11 de aici, Ivan, Vatajelu, Bancu sunt sariti din schema

Cu Petre, Hreniuc pe banca rezolvi si problema U21 + Popescu, iar daca nu e apt Briceag, as juca cu Dumitras




Si acum, ce echipa am fi avut noi cu Iliev si Herghe

Calancea
Popov Kay Iliev Vatajelu
Madson Zlatinski
Ivan Gustavo Bancu
Hergheligiu

asta in conditiile in care cei 3 crai de la rasarit ar fi in forma si ar trata seerios jocurile.
Aka giallorosso!

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 12 Aug 2016, 15:03

Uitasi cel mai bun jucator al echipei: Rocha.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 15:05

ba, tu esti nebun cu hergheligiu? ce [cenzurat] avem noi cu el acum, cand era si slab si nici nu mai joaca la noi?

dxtr, hai cu topicu', nu te inhiba c-am pierdut in cupa ligii, tu ai mana buna la campionat ;)

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 624
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 12 Aug 2016, 15:15

eu in meciu cu Iasi asi juca asa:

Calancea
Vladoiu Kay Acka Vatajelu

Madson Zlatinshi
Baluta Gustavo Rocha
Rambe
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Aug 2016, 15:18

Al doilea an consecutiv cand se rateaza penibil la 11m
Ferfelea Ganea Mazarache si Straton
acum
Bancu Ivan Vatajelu

Au pierdut niste bani frumosi. Marcel Popescu ar trebui sa-i puna 3 nopti la rand sa bata penalty.

Bancu are probleme cu atelele sau ce are in picior. O operatie ca a lui te marcheaza psihologic. Ani buni nu va baga osu de teama ... nu ai ce sa faci
Ivan e depresiv, regreta ca nu a plecat la Steaua
Iar ceilalti in natura lor mediocra, mai buni sau mai slabi in functie de cum se concentreaza

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 15:21

Sper ca macar catastrofei de Vatajelu sa ii fie retrasa banderola de capitan. Aia nu e atitudine de capitan, sa te bufneasca rasul cand ratezi!
M-ati criticat unii cand am considerat numirea lui ca si o eroare. Timpul mi-a dat dreptate. Sincer, i-as da banderola lui Acka, Zlatinski sau lui Rocha.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 15:24

si in ce limba sa vorbeasca, frate, rocha cu ei? cum [cenzurat] sa te motiveze un asemenea specimen uman? eventual cu [cenzurat](nu) peste spinare.

cred ca zlatinski era potrivit pentru a fi capitan. dar probabil s-a urmarit responsabilizarea lui vatajelu, faptul ca e oltean, faptul ca e roman, expunerea lui pentru a fi vandut, etc

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 12 Aug 2016, 15:36

Crezi ca Rocha, dupa 3 ani la club, nu poate sa comunice cu coechipierii? Pe bune?

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

iuli

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 12 Aug 2016, 16:55

deux,au trecut 3 etape vere.ce mare dezamagire e Vatajelu?tu te trezesti vorbind.......a ratat un penalty.uneori noi suporterii chiar meritam sa traim dezamagiri.avem o atitudine de n ori mai proasta decat a celor din teren.tu simti nevoia mereu sa ne aduci aminte ce idei grozave ai.cu Bancu si jucatorul anului,o tii ca surda pe mormant.acum incepi ca tu ne-ai spus ca Vatajelu nu poate fi capitan,mergi la M.Popescu si expune-i vastele tale cunostinte daca chiar consideri ca esti asa bun.sau incearca direct la rotaru.
p.s Rocha nu e bun de capitan nici la o echipa de stripperi.

sorin107

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 12 Aug 2016, 16:58

DeuxEx scrie:Crezi ca Rocha, dupa 3 ani la club, nu poate sa comunice cu coechipierii? Pe bune?

Trimis de pe al meu LG-D802

Da, chiar asa cred. Cred ca habar n-are de limba romana sau de alta limba straina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [Cupa Ligii] CFR 1907 Cluj - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gsm » 12 Aug 2016, 16:59

rocha (bezme), capitan? cine-l il ia in serios pe asta? zlatinski ce-l mai potrivit.

Închis