[etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

continuam pe panta ascendenta in Banat?

Poll ended at 22 Aug 2016, 15:50

3 puncte, ii snopim, straton e nostalgic
26
84%
egal, mergem cu frana trasa
3
10%
0 puncte, sincopa clasica de-a noastra
2
6%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 23 Aug 2016, 12:16

sunt discutii cu caracter privat
dar se observa cu ochiul liber cine isi asuma responsabilitati si cine e are mereu scuze
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 23 Aug 2016, 12:35

ZLATINSKI si vatajelu. o:
S-a rupt Brazda.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 23 Aug 2016, 12:45

jianu_max scrie:Marcel Popescu la sport.ro! Omul este extraordinar! Nu avem asa ceva in liga 1. Ma refer la discurs
Poti, te rog, cand ai timp, sa faci un rezumat mititel despre ce a aspus?
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 23 Aug 2016, 12:47

pai in [cenzurat], ca mereu luam goluri cu largul concurs al lui vatajelu. ce-i drept, isi face treaba bine pe partea ofensiva. dar atitudinea la el e o mare, mare problema. am mai spus-o, zlatinski are material de capitan in el, vatajelu are material de [cenzurat] uman in el. avantajele lui sunt ca e oltean, tanar si inca vandabil.
Last edited by sorin107 on 23 Aug 2016, 12:54, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 23 Aug 2016, 12:50

gasiti discutia dintre Stucan si Marcel Popescu pe prostport.
O fi adevarat ca arbitrul asta n-a mai condus o partida de 10 luni?!
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2016, 13:09

Lasa, ma, ca unii dintre voi i-ati dat apa la moara... Sincer, bulgarul e de 10 ori mai profesionist si mai dedicat echipei decat actualul capitan. Jucatorul anului...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
constable
membru
membru
Mesaje: 165
Membru din: 15 Apr 2014, 13:59

Re: RE: Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de constable » 23 Aug 2016, 13:14

diacris21 scrie:Am semnat si eu acea petitie dar din pacate sunt prea putine semnaturi(acum sunt doar 14), ar trebui o expunere mai mare a acestei idei pe toate canalele media posibile. Despre joc nici nu mai am chef sa vorbesc dar sper ca pe viitor sa il vad si pe Dumitras jucand in locul lui Popov...
Semnat

sorin107

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 23 Aug 2016, 13:14

uite cam asta a zis marcel popescu la prost.ro

http://www.prosport.ro/video/fotbal-int ... a-15599690

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2016, 13:29

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 23 Aug 2016, 13:36

multumesc DeuxEX
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 23 Aug 2016, 13:45

Chiar bun MP.
Spune raspicat si civilizat ceea ce are de spus.
Domnule MP si domnule Rotaru, enervati-va si aduceti jucatori ca sa nu mai stam la mana arbitrilor.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gsm » 23 Aug 2016, 14:25

Nu stim sa gestionam momentele speciale, ne batem joc de ele. Acum cand eram pe val ne impiedicaram de un ciot.

JustME

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 23 Aug 2016, 15:41

nu vreau sa fiu gica-contra dar petitiile online sunt cam apa de ploaie. am semnat petitia din spirit civic dar realist vorbind nu rezolvi nimic prin petitii online.

referitor la arbitraj.. au existat niste faze foarte clare in care am fost dezavantajati crunt. fazele respective nu s-au intamplat la 3-0 pe echipa adversa ca sa putem sa spune ca da, nu au contat. fazele respective s-au intamplat in momente foarte importante cand scorul era strans.

hai sa luam un simplu exemplu:

faza cu Rambe din minutul 42/43 cand fundasul alora efectiv blocheaza mingea cu mana in careu si nu se da nici macar corner. cum era daca intram noi cu 1-0 la pauza? poate oricum nu castigam dar in loc sa intram noi cu 1-0 la pauza intra ei cu 1-0 fix la faza urmatoare cand acelasi arbitru inventeza un penalty pentru Timisoara! cum dracu sa nu te afecteze un moment de genul asta?

ba hai ca nu vezi penaltiul, ba il vezi si zici ca n-a avut ala intentie (o cretinatate, nici nu mai conteaza intentia cand blocheaza o minge care se indreapta spre poarta), ba da nici cornerul nu il vezi manca-ti-as? iar la faza imediat urmatoare invenezi un penalty pt echipa adversa. pai ori esti incompetent ori esti mizerabil, alta concluzie nu exista!

nu avem nici valoarea si nici capacitatea psihica de a ne lupta si cu lipsurile noastre si cu arbitrii si cu jocul inchis al echipelor adverse. cand or sa vina si la noi arabii sa bage sute de milioane de euro atunci da, nu o sa mai conteze arbitrajul si o sa ne permitem sa ratam ca City 2 penaltiuri dar tot sa batem cu 5-0. dar nu suntem City, suntem o echipa medie din liga 1, o echipa cu un psihic extrem de fragil.

nu zice nimeni ca am jucat fantastic dar chiar si asa am reusit sa ratam intr-un meci cu o echipa care 90% din timp s-a aparat aglomerat o sumedenie de ocazii. da, ratam enorm de mult. da probabil e vorba de lipsa de valoare. da, Multescu trebuia sa il bage pe Madson si sa inchida jocul - desi culmea daca facea lucrul asta si tot pierdeam toata lumea il injura ca n-am continuat sa atacam sa le mai dam 2. da, suntem o echipa cu probleme mari la finalizare si nu ne iese mereu jocul insa brigada de arbitrii efectiv trebuie exclusa din arbitraj. a fost viciere de rezultat cat casa!
Last edited by JustME on 23 Aug 2016, 16:08, edited 2 times in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 23 Aug 2016, 16:06

JustME scrie:nu vreau sa fiu gica-contra dar petitiile online sunt cam apa de ploaie. am semnat petitia din spirit civic dar realist vorbind nu rezolvi nimic prin petitii online.

referitor la arbitraj.. niste faze foarte clare in care am fost dezavantajati crunt. fazele respective nu s-au intamplat la 3-0 pe echipa adversa ca sa putem sa spune ca da, nu au contat. fazele respective s-au intamplat in momente foarte importante cand scorul era strans.

hai sa luam un simplu exemplu:

faza cu Rambe din minutul 42/43 cand fundasul alora efectiv blocheaza mingea cu mana in careu si nu se da nici macar corner. cum era daca intram noi cu 1-0 la pauza? poate oricum nu castigam dar in loc sa intram noi cu 1-0 la pauza intra ei cu 1-0 fix la faza urmatoare acelasi arbitru inventeza un penalty pentru Timisoara! cum dracu sa nu te afecteze un moment de genul asta?

ba hai ca nu vezi penaltiul, ba il vezi si zici ca n-a avut ala intentie (o cretinatate, nici nu mai conteaza intentia cand blocheaza o minge care se indreapta spre poarta), ba da nici cornerul nu il vezi manca-ti-as? iar la faza imediat urmatoare invenezi un penalty pt echipa adversa. pai ori esti incompetent ori esti mizerabil, alta concluzie nu exista!

nu avem nici valoarea si nici capacitatea psihica de a ne lupta si cu lipsurile noastre si cu arbitrii si cu jocul inchis al echipelor adverse. cand or sa vina si la noi arabii sa bage sute de milioane de euro atunci da, nu o sa mai conteze arbitrajul si o sa ne permitem sa ratam ca City 2 penaltiuri dar tot sa batem cu 5-0. dar nu suntem City, suntem o echipa medie din liga 1, o echipa cu un psihic extrem de fragil.

nu zice nimeni ca am jucat fantastic dar chiar si asa am reusit sa ratam intr-un meci cu o echipa care 90% din timp s-a aparat aglomerat o sumedenie de ocazii. da, ratam enorm de mult. da probabil e vorba de lipsa de valoare. da, Multescu trebuia sa il bage pe Madson si sa inchida jocul - desi culmea daca facea lucrul asta si tot pierdeam toata lumea il injura ca n-am continuat sa atacam sa le mai dam 2. da, suntem o echipa cu probleme mari la finalizare si nu ne iese mereu jocul insa brigada de arbitrii efectiv trebuie exclusa din arbitraj. a fost viciere de rezultat cat casa!

ATAT!!

apld apld apld apld apld apld apld apld apld
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2016, 16:11

MP a spus de multe ori "Universitatea Craiova" in interventia lui. Asa trebuie vorbit !

am pierdut 2 meciuri campionatul asta : ambele in ultimul minut, din contraatac, cind ai nostri incercau sa inscrie golul decisiv...

Închis