[etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

continuam pe panta ascendenta in Banat?

Poll ended at 22 Aug 2016, 15:50

3 puncte, ii snopim, straton e nostalgic
26
84%
egal, mergem cu frana trasa
3
10%
0 puncte, sincopa clasica de-a noastra
2
6%
 
Total votes: 31

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de george_7002 » 23 Aug 2016, 01:31

JustME scrie:da vere n-are nimic, platim. poate chiar ne bagam **** in competitia lor si ne retragem din campionat si gata. sa joace Soimii Pancota in locul nostru ca am luat un loc in divizia B deci sa vina in locul nostru tot o echipa din B iar Soimii Pancota mi se pare o echipa care merita in prima liga.

nu pe bune, chiar n-are rost sa continuam. pt ce? sa se puna astia pe capul nostru? ori facem echipa la nivelul lui City cu arabeti plini de bani ori hai sa ne vedem de treaba. face ne-a ady echipa cu miliardele de ieuro despagubiri si gata.

LUA-V-AS TELEVIZIUNILE IN ****! :-x
Eu ce am Zis dupa meciul cu voluntarii... Sa jucam doar in liga 3 pana era Gata stadionul ne Bateam la promovare in liga 1 scapam si de mercenari... Vedeam valoarea juniorilor si aveam o promovare treapta cu trapta... Asa suntem la mana jegurilor din capitala... Niciodata nu e pres tarziu


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 23 Aug 2016, 02:03

Digi e fix pix. UPC-ul vine tare din spate, are servicii bune si este o alternativa decenta. La fel si NextGen.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2016, 07:30

Meci complicat, rezultat urit.

Au fost citeva greseli mari de arbitraj : primul penalty dat Timisoarei (fault facut in afara careului), penalty clar neacordat Craiovei in prima repriza (hent la faza cu Rambe), Rocha oprit in cursa de gol aiurea etc.

La al doilea gol al Timisoarei eu spun ca au fost circumstante de penalty. Nu vreau sa fiu Gica Contra - dar faza cu Ivan in minutul 90 a fost dificila. Inclin sa spun ca nu a fost penalty dupa ce m-am uitat cu atentie la reluari - dar nu pretind ca ma pricep atit de mult la arbitraj incit sa detin adevarul absolut.

Tare ma tem ca interventia lui Rotaru la Digi va inrautati tratamentul aplicat echipei...Omului ii pasa evident de ceea ce se petrece la echipa - si asta da bine la public. Omul insa a avut un argument fals si ridicol - acela ca U Craiova vrea sa faca spectacol si de aceea Madson nu a fost bagat in teren la 2-1. As fi vrut ca Rotaru sa foloseasca "Universitatea Craiova" de 50 de ori in interventia sa - din pacate nu a folosit acest nume nici macar o data. La tot ce inseamna aparitie in media, jucatorii si oficialli ar trebui sa foloseasca "Universitatea Craiova" pina la saturatie : "Astazi Universitatea Craiova a jucat bine/prost", "Universitatea Craiova a avut ocazii mari in prima repriza", "Jucatorii Universitatii Craiova nu dau dovada de concentrare la finalizare" etc. Jucatorii si oficialii trebuie dresati sa foloseasca "Universitatea Craiova" in permanenta, in fiecare propozitie daca se poate - asta nu costa bani si da bine la imagine !

Sper sa intram in play off. Nu avem lot, antrenori si influente la LPF/FRF sa ne batem la podium anul acesta.

iuli

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 23 Aug 2016, 08:00

am ascultat inca o data interventia lui rotaru,a fost mai mult decat decenta si obiectiva.hai sa nu fim mai catolici decat papa,omul a spus foarte coerent ceea ce gandim toti si e primul om din fotbalul romanesc ce pune la punct jijisport.
p.s. sustin ideea unui banner la tribuna a doua impotriva jijisport.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de jianu_max » 23 Aug 2016, 08:12

De acord,Iuli! Acum am ascultat si eu. Era foarte nervos si spre deosebire de idiotul de Moraru incerca si sa se abtina.
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 23 Aug 2016, 08:16

Si împotriva lui Moraru asta merge un mesaj.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 23 Aug 2016, 08:19

Interventia lui Rotaru a fost decenta - dar nu eficienta, si nici macar argumentata ca lumea. Dar nu cred ca cineva poate folosi argumentele reale :

- lipsa de profesionalism a acestor comentatori si realizatori TV (cu exemple concrete); Angheluta ? Radulescu ? Moraru - lingaul de serviciu al interlopilor din fotbal ? Pai cind l-a oprit din discurs Moraru pe Becali (sau pe Mititelu) ??

- popularizarea dementa a unei singure echipe, toti stim care e aceea;

- atacuri brutale de imagine la adresa Craiovei, si coafari de imagine suspecte la alte cluburi (FCSB si Iasi);

- folosirea mass media pentru promovarea unor interese de grup - vezi cazul cu regula U21.

Din pacate aceste argumente nu au fost folosite de Rotaru.

THE LION
suporter
suporter
Mesaje: 683
Membru din: 26 Sep 2005, 11:33

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de THE LION » 23 Aug 2016, 08:45

Nu stiu cati dintre noi am putut dormi in noaptea care a trecut. Fara sa jucam deosebit, meritam sa castigam. Am fost furati pe fata. De mult nu am mai vazut un asemenea arbitraj.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

LiviuB

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2016, 09:00

probabil ca suntem obisnuiti cu vesnicile tanguiri la tv si cu expresii gen manca-v-as p...
Blixa a spus bine - poate nu a atins cele mai importante tinte (sau nu le-a subliniat prea bine). dar i-a raspuns bine obraznicului de moderator (care ar trebui sa constientizeze ca banii vin de NOI, cei care platim abonamentul, nu de la el din buzunar) - asa meciuri, asa comentatori. ma bucur ca a avut curajul sa atinga anumite puncte.
si a mai aratat ceva - faptul ca nu este indiferent cu ce se intampla la echipa.
si dupa noaptea alba de aseara (colac peste pupaza - la 3,30 m-a chemat maica-mea ca nu se simtea bine fiica-mea, asa ca pe la 4 fara bantuiam prin bucuresti), de dimineata, in masina, am proasta inspiratie sa dau pe digi fm - si ne iau aia la misto - cate kg de praz se pot lua cu 30000 de lei. asta e culmea nesimtirii. eu personal, vreau sa fac o plangere la digi (in calitate de abonat) pentru modul in care acel moderator se comporta, pt ca este, in primul rand, lipsa de respect la adresa noastra.

DoRyN

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 23 Aug 2016, 09:03

Interventia a fost mai mult decat eficienta, a fost exact la momentul cand era nevoie. Echipa asta numita Craiolguta, CSU, Craiova si asa mai departe, parea echipa nimanui. Acum e o echipa asumata, unul din actionari a iesit public si a denuntat lipsa de fair play, lipsa arbitrului echidistant (un non sens stiu, arbitrul de aia se numeste arbitru) si falsitatea competitiei in care prin aranjamente de culise unii pierd banii pe care-i castiga altii. A dat greutate protestului si a avertizat ca asa ceva nu va fi acceptat, cerand o competitie curata, atat pe terenul de fotbal, dar si pe terenul media.

LE: sper ca asta cu plangerea la digi e o gluma. Daca vrei sa faci ceva sa-i doara, schimba furnizorul, restul e apa de ploaie.

LiviuB

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 23 Aug 2016, 09:10

stiu ca e apa de ploaie.. dar simt nevoia sa fac ceva, sa protestez cumva. si da, o sa caut sa ma mut la rcs

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de BadBoysBlue » 23 Aug 2016, 09:17

Salutare,
Legat de meciul de aseară:
1. Am jucat prost si nu am fost inspirați la scorul de 2-1.
2. Arbitrajul a fost infect. Penalty clar la Ivan la 2-2.
3. Comentatorii de la look Tv au bătut apa in piuă legat de silenzio stampa. Că vezi doamne ei plătesc...
De azi renunț să mai plătesc 10 Ron lunar la Upc pentru a vedea porcăria asta.
Banii pe care îi dau la cluburi vin de la noi. Să ne scutească cu comentariile lor.

Trimis de pe al meu ALE-L21 folosind Tapatalk
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de mihu » 23 Aug 2016, 09:40

DeuxEx scrie:Se poate merge la conferinta de presa si se poate proceda EXACT ASA!



Omul asta a aratat ca se poate...

:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
Poate ar trebui dat acest filmulet celor de la club(cine are intrare), iar la fiecare conferinta sa se raspunda asa !!! Asta pana cand presa va termina cu basinile si ironia la adresa clubului !!! Cand vor da si ei dovada de respect atunci vom face si noi conferinte cum trebuie !!!

Nu cred ca este specificat undeva cum terbuie sa raspunzi la intrebari, deci este perfect !!!

Deci cine are intrare dati mai departe !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 23 Aug 2016, 09:58

Interventia lui Rotaru a fost gresita ca a fost facuta la nervi. Eu am vazut meciul pe Jiji. Comentatorul a fost chiar decent. A spus ca n-a fost ofsaid, ca nu prea e 11 m la ei, fiind in afara, a spus ca a lovit mana aluia dar nu prea poti sa dai 11 m, a elogiat jucatorii nostri. a fost chiar decent, doar ca nu a pronuntat Universitatea.
Apoi, comentatorul e doar comentator. Rotaru putea sa ceara ca presa in general sa nu mai fie tendentioasa, sa fie obiectiva dar, sa te iei de comentator, e ca si cum m-as certa eu cu femeia de serviciu a unei firme ca nu mi se platesc banii cuveniti.

Da, clubul trebuie sa ia atitudine. Televiziunile au devenit prea arogante, iar atitudinea moderatorilor este una extrem de ridicola. Auzi, ei au salvat fotbalul! Pai daca nu aveau ce transmite, nici ei nu aveau loc de munca! Televiziunile astea basinoase trebuie sa inteleaga ca e un parteneriat intre cluburi si ele. E avantajos reciproc. daca ei au impresia ca rolul lor e superior in relatia asta, ar trebui pusi cu botul pe labe! Televiziunile Nu fac actiuni de caritate! Au cumparat un produs cu un pret pe piata. Sa nu faca nazuri, ca nu le-a bagat nimeni mana in buzunar!
Trebuie un om ca Dedu de la handbal. Ala a spus raspicat: "Eu vreau sa cred ca noi avem PARTENERI de imagine, nu Sponsori!"
Pozitia asta de salvator e bolnava si o astfel de mentalitate tine de o structura psihica defecta.
Si cine emite asa ceva: niste angajati ai respectivelor companii!!!???
Clubul trebuie sa-si faca o strategie si sa aiba niste puncte clare. Daca tu iti iei tinta un comentator, cazi in ridicol.
Vreau o actiune coerenta si desteapta a clubului.

Ce a punctat bine Rotaru:
- Televiziunile au cumparat un produs.
- Nu murea niciun fotbal fara televiziuni. Daca Liga se desfiinta, se infiinta alta liga!
Lucrurile astea trebuie spuse clar, cu calm. In rest, treaba cu comentatorul a fost o cearta ieftina si o deturnare fara sens a discutiei. Nu, comentatorul nu trebuie sa fie expert in arbitraj si nu poate da verdicte. Nu acolo cerem dreptate pentru arbitrajul infect.
Last edited by blixa on 23 Aug 2016, 10:10, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 5] ACS Poli Timisoara - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 23 Aug 2016, 10:09

Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis