[Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa machedonului?

Poll ended at 28 Aug 2016, 11:57

Batem, 3 puncte!
13
68%
1 punct, primul egal!
1
5%
0 puncte, echipa nu-si revine!
5
26%
 
Total votes: 19

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 28 Aug 2016, 22:03

mi-ar placea tare mult sa fie Kelic asta fundasul central de care avem nevoie, m-am saturat pana peste cap de gafele lui acka!
Kay in schimb este imperial de la meciul cu Astra

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 28 Aug 2016, 22:09

Ma, si mie mi se pare ca Acka nu mai e fundasul care a fost in primele sezoane. Joaca fara nicio tragere de inima. Kay, in schimb, cred ca e cel mai bun fundas central al nostru din acest moment. La dracu, pana si Vatajelu da semne de revenire la normalitate!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 28 Aug 2016, 22:12

conferinta de presa:



Acka e cu gandu la plecare, parerea mea. Kay surpriza placuta, parca nu e el.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de marius_vl » 28 Aug 2016, 22:14

Nu ca l-as vrea in locul lui Vatajelu, dar sunt convins ca si Briceag ar da un randament excelent pe postul de fundas stanga, imi place de el, e bataios, are viteza si se apara foarte bine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de sorialis » 28 Aug 2016, 22:16

Meci greu, dar frumos pana la urma!

Am spart scaunul, sper sa-l schime am dat o gramada de bani pe locul ala cand am luat abonamentul :)

Kay: imperial azi, la fel ca in meciurile trecute, la dueluri aeriene nu am vazut de mult timp astfel de interventii, atat de curate, iar cu mingea la picior, un fundas demn de orice echipa europeana!

Vata: as spune meciul lui!

Bancu - incepe sa-si revina incet, incet, NU UITATI DE PROBLEMELE LUI MEDICALE!!!

Maza- a fost din nou acolo unde trebuia , CAND TREBUIA! Restul e can-can! :)

La multi ani, craiova-maxima.ro!!! Locatia nu e deloc buna, si ca distanta, si ca asezare, si mai ales ca mediu, unde un ghiolban, dupa meci, ne injura pentru ca voiam sa auzim si noi reactiile dupa meci de la dolce-sport!

Eu unul, nu mai merg acolo niciodata!

Intanirea din zona Fratii Buzesti I(cofetaria nu ma stiu cum), sau mai ales cea din spatele stadionului Tineretului (multam, Sorin State), au fost excelente!

Tricourile craiova-maxima.ro: nice, very nice, ajunsera si pe site-ul oficial!

In rest, ce sa mai spun, inca o victorie acasa, e foarte bine!

Forza Stiinta!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 28 Aug 2016, 22:27

„Vreau să remarc și eu pe acest băiat, Manea, pe care l-am văzut pentru prima dată. Cred că a fost debut. Noul Zoli Crișan, după părerea mea. Micuț, rapid... Tot ce a făcut a făcut perfect. E incredibil, nu știu de unde l-au scos. Cred că a avut o baghetă magică Mulțescu. Extraordinar! Câtă maturitate pentru un puști. Tot ce a făcut a făcut perfect. Pasă de gol, a doua pasă cu care l-a lăsat singur pe Bancu...”, a declarat Balint, în direct, în studioul emisiunii Fotbal Club, de la Digi Sport.

by Gabi Balint
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Copacul » 28 Aug 2016, 22:34

Inca o mostra de profesiomalism.
Capture.JPG
Marian Olaianos - Dolce, dupa meci "Cum sa nu spun Universitatea cand lumea ma intreaba aici ce a facut Steagul" (tine cu Brasovul de cand se stie)
Cristian Bivolaru, presedinte la Hagi, in trecere pe langa carul Digi care primea carne de la lume : "Tot asa patimasi ati ramas, te astept la Ovidiu" (le-am pus nocturna, ar trebui sa dea si de baut :P)
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 28 Aug 2016, 22:40

Tocmai am vazut interviul lui Multescu - se pare ca de la inceputul campionatului sta cu gura pe Vatajelu sa ii corecteze anumite reflexe pe care le-am vazut cu totii (dribling-ul ala in aparare care ne-a mancat cateva meciuri, spre exemplu!). Se pare ca Bogdan a inteles ce i se cere. Azi a jucat foarte bine, din punctul meu de vedere!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 29 Aug 2016, 00:41

Mazarache!

PS: Iar am avut un mesaj perfect legal interzise de jegurile de la liga si jandarmerie. Punem maine poze.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de romaad » 29 Aug 2016, 00:50

Meci bun, nu la fel de solid ca ala cu moldovenii de la Iasi dar si pustii lui Hagi au jucat altceva decat leapsa macaronarului. Viitorul e prima echipa venita la Craiova sa joace fotbal pe care o vad dupa multa vreme. Arbitrajul ca de obicei de rahat, sunt curios sa vad in reluare doua faze la care multi din tribuna au reclamat penalty, incursiunile lui Maza si Zlatinski finalizate cu atacuri din spate de catre aparatorii Viitorului.
Remarcile mele:
prima repriza subtirica, ne-au si luat un pic cu tupeu, am intrat greu in meci. A doua mult mai solida, am avut noroc si cu golul picat practic la vestiar.
Briceag slab in prima repriza, solid in a doua pe faza de aparare, inexistent in atac dar nu a mai fost nevoie dupa intrarea lui Manea
Maza se scoase iar cu golul
Acka cu multe greseli in prima repriza, bun in a doua.
Kay si Vatajelu imperiali. ii dau totusi lui Vatajelu titlul de om al meciului , pentru ca i-a naucit efectiv pe aia pe partea stanga.
Mi-a placut si Bancu, pacat de ratari, oricum in crestere de forma evidenta. A dat si gol, intrand foarte bine pe centrarea aia a lui Manea
Rocha sters, dar a alergat mult. E principalul responsabil cu pressingul la noi si chestia asta se vede uneori, pe final cam obosise
Pustiul Manea, revelatia meciului pe faza de atac. Multescu tot tipa la el sa il ajute pe Briceag insa nu prea stia ce sa faca in aparare, sub aportul lui Ivan din punctul asta de vedere. La urmatoarele meciuri ar merita o sansa, caz in care l-as trece pe Ivan atacat central, raman la parerea ca i se iroseste talentul in banda
Calancea, bune si rele. Vinovat la gol dupa parerea mea dar e foarte bun la jocul aerian si cel de picior , iese mereu si in general bine pe centrari si ne scoasa in prima repriza la doua faze delicate. Iclin sa ii dau dreptate lui iuli si sa il consider peste Pufi, poate mai putin pe linia portii.
Madson solid, imi place omul cred ca e cel mai bun mijlocas al nostru acum. Zlatisnki mi s-a parut si azi modest
Multescu pare sa fi invatat cate ceva dupa episodul Timisoara si a intarit mijlocul, desi eu ma asteptam sa il intareasca cu Gustavo nu cu Popov. Bulgarul mi s-a parut usor hilar pe postul de Madson 2 avansat. Cred ca nea Gigi vrea sa il transforme intr-un fel de Tarnacop ca vad ca il plimba pe toate posturile.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Aug 2016, 01:18

Mie nu mi se parura a fi penalty-uri.
SLH, daca considerati ca mesajele voastre sunt perfect legale, de ce nu ii reclamati la Parchet pe astia de le interzic? Chiar daca pana la urma nu se alege nimic de actiunea in instanta, macar le da de gandit din momentul ala inainte...
Zic si eu in general, nu cunosc cazul de la meciul asta. Mesajele astea nu trebuie aprobate de observatorul partidei?

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de romaad » 29 Aug 2016, 01:23

La Maza si eu zisei ca ala de la Cta a facut un tackling perfect. Dar nah... lumea era infierbantata. La Zlatinski nu putui sa imi dau seama pe stadion

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de dxtr009 » 29 Aug 2016, 02:59

mare victoria de azi
m a stors psihic in ultimele 10 minute
si pentru ca am impartit la tricouri mai ceva ca n dragon pana la meci
maniera de joc excelenta, cu aplomb
groaznic acest mazarache, dar e la rgalitate cu nuno
astept poze de la mesajul interzis,
mi a placut si aniversarea, abia astept un trofeu-sa vedeti atunci marketing
daca batem la cluj suntem imparati, maturam cu chiajna
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de _T@V_ » 29 Aug 2016, 06:37

In sfarsit, mai batem si noi echipa lui Hagi (ma asteptam sa reclame arbitrajul depasit de evenimentele din prima repriza, in schimb Regele a zis ca s-a jucat barbateste; jos palaria, cu altii iesea circ). Mare victorie, venita insa cu mare bulan.
Desi eu am fost suporterul lui Multescu, de data asta i-a iesit doar din cauza ca l-au scos jucatorii. In primul rand Ivan-Manea a fost fortata de accidentare = nici un merit ptr antrenorul care parca se incapataneaza sa nu promoveze tineri, fiind cat pe ce sa ne trezim cu Vladoiu in teren, nu cu Manea, decizia luand-o ca la pocker.
Popov inter si Dumitras la trecerea timpului... Nu mai zic de Mateiu in tribuna.
Da, i-a iesit lui Multescu, dar cu mare bulan si cred ca nu mai intelege nici el varza pe care a facut-o, dapai jucatorii.

N-as vrea sa trecem peste efectul patronului la tv: gigisport (tot, comentator + echipa de "analiza") nu contenea cu aprecierile (ce meci frumos, ce spectacol), nu ne-a tocat pe faulturile noastre (ieri teoretic trebuia sa terminam cel putin cu un om in minus), l-au descoperit pe "Noul Zoli Crisan".

Mare victorie, dar devenim oleaca gazdari. Acasa rupem (cica in 2016, din 16 meciuri acasa avem doar o infrangere 0-1 CFR, vreo 4 egaluri si 11 victorii, adevarat, majoritatea in pleiaut cu pirnaiase) si din afara cam venim adesea cu mina goala pentru ca nu stim sa ne aparam. Dar asta si din cauza ca Multescu face o vraiste cu jucatorii pe fel si fel de posturi de nu mai inteleg nici ei ce si cum, si la cat de varza suntem la capitolul technico-tactic (pe noi ne scot mult executiile jucatorilor), nu e de mirare ca nu stim sa ne aparam, si desi suntem la egalitate cu cateii la numarul de goluri date, avem si printre cele mai multe luate.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de gogu2005 » 29 Aug 2016, 12:03

la golul viitorului vina apartine in totalitate zidului. unul de la viitorul se baga in zid si face partie pt ala care executa. ai nostri din zid nici macar nu s-au miscat, macar sa-l fi incomodat pe ala de statea fals acolo.

calancea e cu 2-3 clase peste tot ce am avut pana acum in poarta. apara ce se poate apara si e constant.
CRAIOVA NESUPUSA

Închis