[Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa machedonului?

Poll ended at 28 Aug 2016, 11:57

Batem, 3 puncte!
13
68%
1 punct, primul egal!
1
5%
0 puncte, echipa nu-si revine!
5
26%
 
Total votes: 19

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Aug 2016, 12:09

Vina golului o are zidul, ca nu a sarit, si Bezme, ca nu a respins.

Raman la parerea ca moldoveanul Calancea e un portar mediocru cu mult noroc. Si cum norocul e un element esential pentru un portar...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Aug 2016, 12:15

hai, ma, ca toti au fost varza la golul ala. si portarul, ce pozitionare si-a tras! Pe Rocha la trosnit mingea in freza, ca n-a prea vazut-o la timp. oricum, avem aparare slaba. sa vedem croatul ala ce poate.
S-a rupt Brazda.

ozzy

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de ozzy » 29 Aug 2016, 12:30

Noi și când batem căutăm vinovați. Mai relaxați-vă un pic, copii, important e că pentru prima dată de la revenire avem și rezultate și jucăm și fotbal. Cu excepția primei etape, în toate am marcat câte două goluri și am avut ocazii imense pentru cel puțin alte două.

PS: Măzărache - oops, he did it again :D

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Aug 2016, 12:38

pai, da, dar ai cam tremurat pe final. nu cred ca e bine sa ne culcam pe-o urcehe ca am batut. vin meciuri mai grele. bucurestencele, Botosani, Gaz. Nu-i o fericire cu apararea asta.
cat despre Calancea, pana una alta Pufi a fost convocat la nationala. De la Chiajna...
Last edited by blixa on 29 Aug 2016, 12:40, edited 1 time in total.
S-a rupt Brazda.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Kellogg » 29 Aug 2016, 12:40

**** jandarmeria romana!
**** digisport, **** gaborilor in civil!
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de romaad » 29 Aug 2016, 12:42

DeuxEx scrie:Vina golului o are zidul, ca nu a sarit, si Bezme, ca nu a respins.

Raman la parerea ca moldoveanul Calancea e un portar mediocru cu mult noroc. Si cum norocul e un element esential pentru un portar...

Trimis de pe al meu LG-D802
Din contra, eu cred ca e complet lipsit de noroc. uita-te la ala din poarta Viitorului, cand tu esti depasit dar adversarul trage in ala de pe linia portii de doua ori la aceeasi faza sau in bara, ala e bulan

PS - si calancea e la nationala lui. cat despre Pufi, sa il iei la nationala, dupa ce i-am mancat constant lui Sandoi meciurile... hmmm, probabil neamtul a fost in criza de timp si a intrebat si el pe unul altul pe cine sa ia dupa accindentarea lui Tatarusanu ca al treilea portar. Si cum prin Romania nu prea sunt portari de valoare....
Last edited by romaad on 29 Aug 2016, 12:45, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Aug 2016, 12:44

Sau cand Maza iti da pasa.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de azzuro » 29 Aug 2016, 12:47

Radem noi, dar Simon are 3 goluri in startul asta de campionat.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de blixa » 29 Aug 2016, 12:56

Eu unul nu rad. Simon s-a depasit pe sine. Dar faptul ca s-a depasit, nu inseamna ca nu va reveni in limite. Pentru ca el e ala care da pasa singur cu portarul din 10 m. CFR sa zicem ca e o echipa blazata si scoatem un egal. Cu bukresh nu stiu ce facem; putem face minuni, sau putem sa clacam. Dibabo se dovedeste destul de fragil, totusi. Dar Botosani si Gaz mi-e teama ca ne bat. Apoi sper sa nu ne impiedicam de comune.
S-a rupt Brazda.

Saviola
membru
membru
Mesaje: 142
Membru din: 23 Feb 2004, 02:14

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Saviola » 29 Aug 2016, 13:37

In legatura cu Calancea, a mai observat cineva ca la absolut toate penaltiurile el se arunca in partea dreapta?? :o I-au invatat si babele din fata blocului miscarea, ori asta nu e bine. Ieri, el ca portar trebuia sa-si aseze zidul, ori aia pareau ca sunt in vacanta. Deocamdata nu se poate spune ca e peste ce am avut pina acum, sa-l vedem in meciurile mai grele in care va fi solicitat din plin.
Iar Mazarache poate sa dea cite goluri vreti, majoritatea impingind mingea de la 2 m in poarta, pentru mine tot mediocru va fi. Atita timp cit nu marchezi niciodata cind scapi singur cu portarul, ba chiar te faci de ris, nu esti fotbalist. Esti atlet, campion la 100 m, dar niciodata fotbalist. Sa dea cit mai multe boabe atletul (si Bolt glumea ca ar face fata la Man Utd)!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de SLH » 29 Aug 2016, 15:15

Continuam campania anti-gigi sport

In prima poza este mesajul(idee NL) interzis de observator si jandarmerie fara nicio explicatie si spunem noi fara niciun fel de motiv din punct de vedere legal. L-am afisat in fata sediul digi din Craiova.
In a doua poza un mesaj care o sa ne coste probabil 1-2 interdictii si vreo 1000 de lei, dar pe care nu puteam sa nu-l facem.
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de DeuxEx » 29 Aug 2016, 15:33

Mesajul afisat in fata sediului Digi e foarte ok...

Trimis de pe al meu S500
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de Bobby » 29 Aug 2016, 16:11

Saviola scrie: Iar Mazarache poate sa dea cite goluri vreti, majoritatea impingind mingea de la 2 m in poarta, pentru mine tot mediocru va fi. Atita timp cit nu marchezi niciodata cind scapi singur cu portarul, ba chiar te faci de ris, nu esti fotbalist. Esti atlet, campion la 100 m, dar niciodata fotbalist. Sa dea cit mai multe boabe atletul (si Bolt glumea ca ar face fata la Man Utd)!
Simon a marcat o data singur cu portarul - la meciul cu Pandurii din primavara :-)

La nivelul lui de cultura fotbalistica, cred ca o mai face peste 2 campionate...

JustME

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de JustME » 29 Aug 2016, 16:35

foarte bune ambele mesaje, ala cu "**** digi sport" e de departe cel mai eficient. simplu si la obiect o:

LiviuB

Re: [Etapa 6] Universitatea Craiova - FC Viitorul

Mesaj de LiviuB » 29 Aug 2016, 17:42

Victorie mare intr-un moment de cumpana. si cu un adversar foarte dificil. chiar daca au vandut masiv, jucatorii viitorului au prins experienta si sunt foarte disciplinati tactic. Jocul de ieri ne-a aratat ca echipa are si forta mentala sa atace play-off-ul. pt ca a fost o saptamana dificila, cu multe frustrari si mi-a fost frica.
dar totul e bine cand se termina cu bine. si as mai face cateva remarci, pt ca am vazut niste comentarii cu care nu sunt de acord:
1 - Multescu are un mare merit in castigarea meciului. modul in care a pus echipa pe teren l-a incomodat clar pe Hagi, iar in a doua repriza nici nu au contat. prin modul de joc - ne-am creat f multe ocazii, ca se rateza nu e vina luiu dar faptul ca avem, alaturi de dinamo, cele mai multe goluri dupa primele 6 etape spune multe (plus ratari cat cuprinde). si as mai remarca ceva - echipa a jucat fotbal in toate cele 6 etape - rezultatele nu sunt intamplatoare, ci dimpotriva - mi se pare ca rezultatele sunt mult sub jocul prestat.
2 - Calancea este un portar bun si un castig real pentru echipa. ieri ne-a scos in 2 momente cheie si f dificile. intr-adevar, la gol are o mare parte din vina (mai rau s-a incurcat cu Rocha) dar in rest nu avem ce sa ii reprosam. da siguranta echpei, iese pe centrari, locul ocupat i se datoreaza si lui.

Închis