[Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 21 Sep 2016, 21:39

ne revenim si castigam 3 pct
11
61%
continuam seria mediocra 1pct
2
11%
iar o ia nea gigi pe aratura 0pct
5
28%
 
Total votes: 18

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 22 Sep 2016, 13:33

eu sper sa fie bagat Mateiu si sa se termine cu aceasta ocazie si nebunia creata

Thunder

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Sep 2016, 14:45

Ar cam trebui sa schimbe locurile mazarica si Ivan... la efortu` depus de mazarica daca-l invata careva sa centreze si sa faca faza defensiva cat de cat la un nivel acceptabil, eu zic ca ne putem folosi de el ani de zile in prima divizie... Stau sa ma gandesc ca fata de banel care stia doar fuga, lu` mazarica ii mai iese din cand in cand cate-o centrare, cate-o pasa mai de doamne ajuta...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2016, 14:46

Si eu cred ca ar da randament mai bun in banda. Dar nah, noi suntem antrenori de FM, n-am antrenat ca altii pein Turcia

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2016, 17:45

Daca l-ai bagat pe mazarache in banda si te-astepti sa centreze, ti-ai [cenzurat] viitoru' clar.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2016, 17:47

Nu neaparat... Mai rau decat centreaza Bancu n-are cum s-o faca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2016, 18:01

Eh, hai ca nu-i asa. Bancu a mai dat si centrari bune. Dar e o asemanare intre ei, amandoi s-au apucat de fotbal dupa 15 ani, lucru care se vede.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Sep 2016, 21:36

Chiar nu stiu cum dracu puteti sa ii comparati pe astia doi. Chiar si in cea mai proasta zi posibila a lui, Bancu e de multe ori mai util echipei decat Maza, cu toata simpatia pentru golgeter. Bancu participa la toate fazele de joc, aparare, constructie si atac, Maza doar din cand in cand in atac.

Thunder

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 23 Sep 2016, 00:11

Ideea e ca omu` alearga, repet, din cand in cand tot ii iese cate o centrare sau o pasa... Fata de banel care era jucator de nationala si nu stia decat 100 de metri garduri + ocazionalul autogol, mie Maza mi se pare peste el la momentul actual, ca sa nu mai zic ca fata de balanel Maza nu greseste poarta...

ozzy

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 23 Sep 2016, 09:59

romaad scrie:Chiar nu stiu cum dracu puteti sa ii comparati pe astia doi. Chiar si in cea mai proasta zi posibila a lui, Bancu e de multe ori mai util echipei decat Maza, cu toata simpatia pentru golgeter. Bancu participa la toate fazele de joc, aparare, constructie si atac, Maza doar din cand in cand in atac.
Eh, uite de subiectivismul ăsta vorbesc. În curând o să-l acuzi pe Măzărache că are mai puține respingeri decât Acka.

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2016, 11:06

dar nici tu nu esti deloc subiectiv cu privire la Mazarache...
nici dpdv al meu nu poate fi comparat cu Bancu niciodata

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 23 Sep 2016, 11:27

De la inceputul campionatului, Ivan a jucat numai in banda. Nici eu nu cred ca postul lui e acolo. Singurul avantaj cu el in banda este ca face foarte bine faza de aparare, dar pana la urma noi avem nevoie de el ca atacant. Problema este pentru cine face Ivan faza de aparare.....

In clipa de fata Bancu e praf. Intrase foarte bine in joc dupa accidentare dar in ultima vreme are impresia ca e vreun Gerard, ia el faze pe cont propriu, isi centreaza singur, are n-are mingea el trage la poarta, foarte egoist si e capat de linie pentru 99% din pasel pe care le primeste. Este poate cel mai indisciplinat tactic jucator din lot.

Mazarache isi face treaba asa cum poate el mai bine. Inca e rudimentar la multe faze de finete dar macar e disciplinat tactic. Din puntul asta de vedere este peste Bancu si mult mai util echipei.
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2016, 11:38

nu cred ca ne vom convinge unii pe altii, asa cred ca mai bine o lasam asa.

cu privire la meciul de la Voluntari as vrea sa remarc ceea ce cineva a spus mai devreme - ne-am batut joc de foarte multe faze fixe. iar in astfel de momente, cand adversarul e cu toata echipa in propria jumatate - sunt extrem de importante.
nu in ultimul rand, as vrea sa nu uitam de arbitrajul infect - eu nu cred ca putem spera la ceva performanta in conditiile in care un parlit de arbitru isi permite sa te arbitreze in halul asta. la orice plonjon al voluntarilor se dadea fault (a fost f haios cand un atacant de al lor, in a doua repriza, a plonjat inainte de a ajunge mingea si adversarul langa langa el si a primit fault), multe recuperari ale noastre au fost oprite pt asa zise faulturi, Madson a primit galbel la primul fault in timp ce aia faultau de zor si nu mai vedeau galben, ofside cat casa la o faza fixa a alora in prima repriza (ma aflam chiar pe linie cu fundasii) la care nu a dat nimic, in schimb tusierul ala era numai cu steagul pe sus cand era pt voluntari.
a fost genul ala de arbitraj care te face fara sa ia decizii majore impotriva ta (cum a facut ala la timisoara) dar care isi pune amprenta pe parcursul jocului.

ozzy

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 23 Sep 2016, 12:08

LiviuB scrie:dar nici tu nu esti deloc subiectiv cu privire la Mazarache...
nici dpdv al meu nu poate fi comparat cu Bancu niciodata
Liviu, eu încerc să nu fiu subiectiv, tocmai de-aia vorbesc pe realizări concrete. Nu-l consider pe Măzărache noul Suarez, spun doar că atitudinea multora față de el este foarte exagerată. De-aia am dat exemplul cu Bancu, nu că am eu ceva cu Bancu sau că încerc să te conving pe tine că Măzărache e mai bun. Pur și simplu, în opinia mea, în acest debut de sezon, Măzărache s-a dovedit mult mai util decât Bancu, cu toate astea el e cel care la fiecare meci e cerut afară, în timp ce lui Bancu i se găsesc mereu scuze. V-am întrebat ieri dacă voi credeți că centrările pe care le-a dat Bancu miercuri pot fi doar rezultatul lipsei de formă. După părerea mea nu. Eu consider că și Bancu are niște limite din punct de vedere tehnic pe care nu le va depăși niciodată, cu toate astea nu mă auziți pe mine că una-două îl cer pe Bancu afară, că jucăm în 10 când e el pe teren etc.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 23 Sep 2016, 12:18

Parerile despre Ivan sunt cea mai amuzanta chestie de pe forum de cand e tanarul la noi. Cand joaca in centru toata lumea il cere in banda, iar cand joaca in banda toata lumea il cere in centru.

LiviuB

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 23 Sep 2016, 12:40

S-a tot scris ca una din erorile majore a fost utilizarea/mentinerea pana in min 70 a lui Bancu. a fost un meci f slab al lui, dar de la el stim ca poate mai mult - dovada si pasa data lui Mazarache cu Chiajna. dar repet - fiecare e subiectiv

Închis