[Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 21 Sep 2016, 21:39

ne revenim si castigam 3 pct
11
61%
continuam seria mediocra 1pct
2
11%
iar o ia nea gigi pe aratura 0pct
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2016, 22:17

Eu cred ca o sa jucam cu moldovenii cu casa inchisa. Iar asta nu poate decat sa ma bucure. Victoria asta, dupa un meci in care nu am fost decat noi pe teren, in care am ratat mai ceva ca pe terenul din curtea scolii, cu un gol in ultima secunda, eu cred ca va aduce lumea la stadion. Iar o victorie cu moldovenii ( :ruga ) va aduce o deplasare de 1500-2000 de olteni in capitala.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Sep 2016, 22:23

JustME scrie:da o sa avem meci greu cu Botosaniul insa ei probleme ne-au facut in deplasare. acasa n-au prea miscat in front. cu un Extensiv plin o sa le fie semnificativ mai greu si noua mai usor.
Am avut meciuri grele si acasa cu ei - victorii foarte muncite cind am cistigat, uneori in extremis. FCB e un candidat foarte puternic la play off. Cel mai greu meci acasa pentru noi in acest campionat.

Vor juca locurile 2 si 3 simbata pe Extensiv.

JustME

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 21 Sep 2016, 22:32

da am avut meciuri grele dar nu-mi aduc aminte sa fii castigat vreodata la Craiova. daca prindem o zi buna eu zic ca ii batem. bine, mai trebuie sa faca DarkComy topicul :)(

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2016, 22:39

Cam asa ceva... :)) :)) :)) :)) :))
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 21 Sep 2016, 23:07

Am avut un copil cu parul balai de 3-4 ani, si cei 3 copii de la juniori care n-au mai prins lotul la noi in sector. Imi pare rau ca nu ne-a dat prin cap sa facem o poza cu viitorul din peluza si teren :)

Despre meci, cred ca am aratat ca nu mai suntem destul de proaspeti sa fim vioara intai pe teren si sa ne pastram sangele rece la finalizare. Azi am ratat foarte mult din cauza lipsei de luciditate. Am obosit sa construim continuu si adesea dam senzatia de pedalat in gol. Azi am avut bulan si din cauza ca adversarul a fost extrem de modest. Dar in meciurile urmaroare nu va mai fi asa.
N-ar fi mai bine sa mai stam si noi putin mai grupati in aparare si sa incercam sa-i lovim in viteza pe contre? N-ar fi mai bine sa pregatim tactica asta inca de la meciul cu botsenii, astfel incat sa o aplicam cu si mai mult succes in meciul cu oile?

Doua meciuri bifate anul asta, doua victorii. Acuma nu stiu daca am fost io sau Bobonete cu bulanul, dar stiu ca si aici si la Giurgiu am castigat :)

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 21 Sep 2016, 23:17

Cu botosaniul acasa ne-am cam descurcat, e naspa ca s-a rupt madson, era in mare forma. Zlatinski mi se pare moale si nu cred ca face fata singur acolo. Probabil ca o sa se ceara reactivarea lui mateiu.




Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2016, 23:23

Ma, nu stiu voi, dar remarcatul meu pe ziua de azi fu Gustavo. Ala micu' stie cu mingea, iar daca ii dai spatii, e pericol. In plus, are niste pase si un sut cum nu avem alt jucator in echipa.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 21 Sep 2016, 23:37

Pai asa ar trebui jucat: Mateiu + Gustavo la mijloc. Recuperare + creatie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

JustME

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 21 Sep 2016, 23:39

dupa ce a fost tras pe linie moarta deci fara jocuri in picioare nu stiu ce randament poate da Mateiu. chestia e ca nu cred ca ne permitem sa jucam cu Botosani avand un singur inchizator. deci vrem nu vrem probabil vom juca cu Mateiu - Zlatan insa personal nu ma astept la un meci mare din partea lui Mateiu care e iesit din circuit de ceva timp.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 21 Sep 2016, 23:40

Se pare ca avem doi jucatori acum care stiu sa dea pasa lunga, luminoasa : Zlatinski si Gustavo. O sa vedem ce poate brazilianul impotriva unor adversari mai puternici, de top in liga 1 : Botosani, FCSB, Dinamo.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 21 Sep 2016, 23:48

parca vad ca il utilizeaza pe Kay inchizator, sau il muta iar pe Popov si Mateiu nu prinde lotul.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 21 Sep 2016, 23:57

Si eu cred ca DM va juca Kay... In cel mai rau caz, il baga pe Popov sau ii da "unblock" lui Dumitras :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Sep 2016, 00:27

Nu cred ca ne permitem sa jucam fara doi mijlocasi cu Botosani. Iar Gustavo nu cred ca poate juca box-to-box cum o face Madson sau Zlati. In fata lor da, dar fara prea multe sarcini defensive

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 22 Sep 2016, 06:23

Pai daca joci cu Ivan, Gustavo si Baluta in spatele virfului, asezarea care face sens este cu Ivan pe stinga, Gustavo in centru si Baluta pe dreapta. Gustavo nu are vina, joc defensiv si viteza pentru a juca pe banda.

Dar nu inteleg cum il vezi tu pe Rocha mijlocas central alaturi de Zlatinski ! Omul n-are nici o treaba acolo.

P.S. Speculez ca Multescu l-a scos pe Gustavo azi in min. 55 ca sa nu-l epuizeze total - sa-l menajeze pentru meciul de simbata.

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2016, 07:26

Eu cred ca schimbam sistemul cu botosaniul si ca jucam 4-2-3-1. Va intra kay fundas central, urca popov la mijloc si joaca rocha/maza in stanga.

Calancea - briceag, kay, acka, vatajelu - popov, zlatinski - ivan, gustavo, rocha - maza


Sent from my iPhone using Tapatalk

Închis