[Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 21 Sep 2016, 21:39

ne revenim si castigam 3 pct
11
61%
continuam seria mediocra 1pct
2
11%
iar o ia nea gigi pe aratura 0pct
5
28%
 
Total votes: 18

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 22 Sep 2016, 09:15

excelent rezultat
i am dominat de n au avut aer
briceag n are ce cauta in echipa, bancu iesit total din forma
madson si popov senzationali
daca ar fi destept ar juca asa nea gigi :
dumitras-popov-acka-vata
mateiu-zlatinski
ivan-gustavo-surugiu
nuno rocha
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

[Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 22 Sep 2016, 09:24

Vatajelu foarte bun, Gustavo si Madson la fel
Pacat ca se insista in continuare cu aceleasi obsesii...ivan cred ca ar da randament mai bun daca n ar fi izolat in dreapta acolo, cu briceag, rocha la fel, daca l ar juca varf in locul lui mazarache, nu atat de retras in spate, bancu tinut 70 de minute desi luase galben si era cel mai slab de pe teren


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2016, 09:48

Eu as sari din schema 3 jucatori: Bancu, Briceag si Mazarache. Si l-as pune pe Ivan sa joace varf impins. Mi-e greu sa cred ca ar putea sa joace mai prost decat Mazarache sau sa rateze mai mult decat el.
Baluta in dreapta, in locul lui Ivan, Rocha in stanga, in locul lui Bancu, Dumitras sau Vladoiu in locul lui Briceag. Iar in locul lui Madson va juca in proportie de 90% Zlatinski.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Sep 2016, 10:35

DeuxEx scrie:Si l-as pune pe Ivan sa joace varf impins. Mi-e greu sa cred ca ar putea sa joace mai prost decat Mazarache sau sa rateze mai mult decat el
Trimis de pe al meu LG-D802
Atunci cum se face că în tot sezonul trecut Ivan a dat tot atâtea goluri câte a dat Măzărache în 9 etape în acest sezon?

Thunder

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de Thunder » 22 Sep 2016, 10:47

Pai unde a fost jucat Ivan si unde a fost jucat Mazarache? Tu compari pasarea cu avionu` sau ceva...

ozzy

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 22 Sep 2016, 10:53

Unde a fost jucat Ivan în sezonul trecut?

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2016, 11:33

3 sferturi de sezon a fost jucat in banda, iar restul in centru.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 22 Sep 2016, 11:38

Am revazut astazi meciul si in afara de lucrurile bune care se vad in jocul nostru(ca de exemplu: ne cream multe ocazii si aducem usor mingea in zona portii adverse, mai greu cu finalizarea insa -acest lucru tinand de concentrarea jucatorilor in principal) in continuare cred ca principala noastra problema o reprezinta tratarea defectuoasa a fazelor fixe(mai pe romaneste ne cam batem joc de ele!). Nu suntem noi in Premier League sa tratam ORICE faza fixa cu seriozitate dar nici ca noi! La meciul cu Voluntari am vazut lovitura libera din jumatatea lor batuta in spate iar executia lui Zlatinski la o lovitura libera periculoasa a fost fara comentarii, a bautut in singurul om din zid! Si asta in conditiile in care am scos foarte multe faze fixe in fiecare meci.
Este clar ca aici trebuie imbunatatit ceva, problema asta fiind mai veche si nu doar din mandatul lui Multescu, si trebuie inceput cu executantul fazei fixe(corner, lovituri), aici Gustavo mi se pare peste Zlatinski si este cel putin un motiv(pe langa sutul lui foarte bun si pasele lungi excelente) pentru care ar trebui sa joace mai mult, apoi continuat cu schemele pe care le antreneaza echipa la aceste faze fixe si mai ales selectia jucatorilor in primul 11, selectie care trebuie sa tina cont si de capacitatea jucatorilor de a ajuta la aceste faze fixe, adica sa aiba un joc aerian foarte bun, la acest capitol Kay fiind liderul incontestabil, cu el trebuind sa inceapa aprarea noastra. Langa el ar trebui sa avem pe celalat fundas cu joc de cap bun, pe Kelic, iar in atac ar trebui un varf de careu cu calitati si in jocul aerian, iar singurul cu aceste calitati la acest moment este Rambe... Mie mi s-a parut ca si Ivan poate juca bine la astfel de faze fixe, astfel ca am putea avea o formula de echipa care sa scoata maximum din numeroasele cornere si lovituri libere sau chiar centrarile de pe benzi pe care echipa le are in fiecare meci.
Este clar ca meciul urmator cu Botosani va fi mai greu decat acesta, dar vom avea si spatii mai mari pe atac ce pot fi speculate de jucatorii nostri, dar si abordarea mai concentrata a acestor faze fixe ar putea constitui o modalitate de rezolvare a partidei.
Voi ce parere aveti despre aceasta chestiune?

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Sep 2016, 11:46

sorin107 scrie:3 sferturi de sezon a fost jucat in banda, iar restul in centru.
Eu nu prea imi aduc aminte de meciuri in care Ivan sa fi jucat in centru. Ca l-a mai adus jocul acolo, posibil, dar ca si pozitionare cred ca mereu a jucat in banda

sorin107

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 22 Sep 2016, 11:49

Mai ales la inceputurile lui in echipa, il mai bagau in centru cartu si sandoi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2855
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 22 Sep 2016, 11:58

ozzy scrie:
DeuxEx scrie:Si l-as pune pe Ivan sa joace varf impins. Mi-e greu sa cred ca ar putea sa joace mai prost decat Mazarache sau sa rateze mai mult decat el
Trimis de pe al meu LG-D802
Atunci cum se face că în tot sezonul trecut Ivan a dat tot atâtea goluri câte a dat Măzărache în 9 etape în acest sezon?
Sezonul trecut jucam defensiv, nu ca acum cu nea gigi la timona :)


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2016, 12:00

Ivan a jucat vreo 3-4 meciuri in centru...

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Sep 2016, 12:14

DeuxEx scrie:Ivan a jucat vreo 3-4 meciuri in centru...

Trimis de pe al meu LG-D802
Care ar fi alea... sa ne uitam sa vedem ce randament a avut

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 22 Sep 2016, 12:22

Pai crezi ca eu sunt secretarul lui sa stiu exact?

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 9] FC Voluntari - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 22 Sep 2016, 13:04

pai atunci degeaba spui ca a jucat in centru, trebuie dovezi ca sa zic asa!

Închis