[Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem?

Poll ended at 24 Sep 2016, 13:45

ne consolidam locul 2 - 3pct
18
64%
facem pace - 1pct
6
21%
confirmam ca suntem Craiova si dam cu mucii-n fasole - 0pct
4
14%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorialis » 24 Sep 2016, 21:17

Bobby scrie:
DeuxEx scrie: Acum vine si ne spune ca, daca ajungem in iarna pe primele pozitii o sa faca cateva transferuri care sa intareasca echipa (ma gandesc ca aici e vorba de jucatori pe care chiar trebuie sa platim bani, nu liberi de contract!), iar nu ne vine sa credem ca ar fi posibil.
.
....... Mi s-a spus ca U Craiova ar fi adus vreo 2-3 jucatori impumut de la echipe mari din Europa (CFR face asta de multi ani) vara asta, daca nu ar fi fost interdictia la transferuri - si probabil ca asta se va face la iarna. Nu cred ca se vor baga sume mari in cumpararea de jucatori sub contract.
Trinkk! :cool:
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 24 Sep 2016, 21:46

Rezultatul cu Botosani ofera fanilor Craiovei vreo 8 zile de visare, atentie sporita pentru echipa din partea mass media, o audienta mare la stadion si TV la meciul cu SRL-ul oierului.

Daca Multescu avea lotul complet - cred ca aveam ceva sanse la un rezultat bunicel. Lipsesc, din diferite motive, jucatori de baza din coloana vertebrala a echipei (pina si Screciu a fost accidentat azi !). Va fi greu tare, probabil ca fluierasii (si mass media) vor trage cu gigistii.
Last edited by Bobby on 24 Sep 2016, 21:55, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de romaad » 24 Sep 2016, 21:53

blixa scrie:de la tv se vad cam 2500-3000
cam 3000 zic eu... oricum sub meciul cu Chiajna

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de romaad » 24 Sep 2016, 22:01

andmal scrie:Probleme mari la fundasii centrali, pana acum ne-a scos Calancea. Acka are o atitudine jalnica, pare si mai gras, e alt jucator fata de anii trecuti. Kay a gresit si el destul de mult, mai alea la interventiile cu capul. Nu stiu de ce nu fu in lot azi, oricum e peste Acka. Croatul a jucat putin, dar pare primitiv.
Daca aveam atacant si fundas dreapa, aveam sanse mari la titlu. Prea putine sanse date jucatorilor de la echipa a doua, nu cred nu exista un atacant care sa dea cel putin atatea goluri cate a dat Mazarache, avand in vedere cate ocazii am avut in fiecare meci. Ca in rest, participarea lui la joc nu exista, cu simularile e comic de-a dreptul.
Una peste alta, ne prezentam bine, peste asteptari ca joc.
Nu stiu ce fumezi, dar za nu iti face bine. Acka a jucat excelent azi, apoi s-a accidentat. Intradevar, a avut meciuri mai nasoale cu Chiajna si cel de dinainte. Kelic mi se pare imperial, nu ma asteptam sa intre asa bine azi. Iar Kay o mai fi gresind el, dar in nici un caz la jocul cu capul. Probabil are cel mai un joc de cap din prima divizie. Din ce am inteles ar fi accidentat, daca stie cineva alt motiv pentru care a plecat din cantonament ieri sa ne zica si noua


Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de romaad » 24 Sep 2016, 22:09

Cat priveste meciul de azi, mai usor decat arata scorul. Singurul sut la poart ala moldovenilor a fost ala peste poarta din lovituara libera, In rest calancea nu a avut nici o emotie. Daca noi marcam macar un gol din cele 4-5 ocazii in care ne0am prezentat 1/1 cu portarul moldovenilor, nu mai avea milogul ala de Grozavu ce sa comenteze. Specatorii au fost incitati tot timpul de un tiganus de pe banca alora de rezerve si de presedintele lor helesteanu, care se plimba ca la el in sufragerie pe zona dintre banci, fara ca arbitrii sa il trimita in tribuna. Botosanenii mi-au confirmat ca mai mult decat statutul de sclavi ai oierului nu pot aspira. Am avut impresia despre ei ca sunt ma solizi, m-am inselat. Ca fapt divers, azi am avut primul corner undeva spre minutul 60

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de romaad » 24 Sep 2016, 22:14

buna observatia lui Multescu, 3 meciuri in 6 zile, ne-au ars la programari

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de andmal » 24 Sep 2016, 22:46

romaad scrie:
andmal scrie:Probleme mari la fundasii centrali, pana acum ne-a scos Calancea. Acka are o atitudine jalnica, pare si mai gras, e alt jucator fata de anii trecuti. Kay a gresit si el destul de mult, mai alea la interventiile cu capul. Nu stiu de ce nu fu in lot azi, oricum e peste Acka. Croatul a jucat putin, dar pare primitiv.
Daca aveam atacant si fundas dreapa, aveam sanse mari la titlu. Prea putine sanse date jucatorilor de la echipa a doua, nu cred nu exista un atacant care sa dea cel putin atatea goluri cate a dat Mazarache, avand in vedere cate ocazii am avut in fiecare meci. Ca in rest, participarea lui la joc nu exista, cu simularile e comic de-a dreptul.
Una peste alta, ne prezentam bine, peste asteptari ca joc.
Nu stiu ce fumezi, dar za nu iti face bine. Acka a jucat excelent azi, apoi s-a accidentat. Intradevar, a avut meciuri mai nasoale cu Chiajna si cel de dinainte. Kelic mi se pare imperial, nu ma asteptam sa intre asa bine azi. Iar Kay o mai fi gresind el, dar in nici un caz la jocul cu capul. Probabil are cel mai un joc de cap din prima divizie. Din ce am inteles ar fi accidentat, daca stie cineva alt motiv pentru care a plecat din cantonament ieri sa ne zica si noua
Impresia asta o aveam si eu cu Kay, ca are joc bun de cap. Dar a gresit de mai multe ori in etapele astea, Pena a castigat toate duelurile. Zisesem mai sus ca il prefer lui Acka, la momentul asta. Nu stiu ce vazusi imperial la Kelic, respinse numai afara.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex.p » 24 Sep 2016, 22:50

Kelic respinsă tot ce fu în apărare. Si mie îmi place de el.

Legat de Kay, nu stiu de ce a plecat din cantonament. Ar fi bine să aibă o accidentare si sa nu fie o nouă cearta. Dar nu uit gestul de la golul cu Iași către banca.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2016, 22:54

Avem 4 fundasi buni pentru nivelul Romaniei (fundasi centrali): Kay, Kelic, Popov, Acka.

E un avantaj faptul ca, Kelic e ambidextru, poate juca in ambele pozitii de fundas central, Popov poate juca si inchizator si fundas dreapta, Kay poate juca si inchizator...

Acolo suntem acoperiti.

Eu ma minunez de ce jucam cu Briceag, mi se pare cap de linie acolo, toate fazele le incetineste, pare crispat mereu ca joaca pe dreapta, nu ii iese nici un dribling... Uneori pe faza defensiva se vede ca n-are experienta deloc si, chiar si azi, avea prim planul la o minge a incercat sa protejeze si a venit un moldovean i-a dat un umar fin si i-a luat mingea, in coltul careului nostru...

Daca pe mazarache il accept ca titular pentru ca na... macar vrea, la Briceag nici macar vointa nu e, se vede ca nu e de nivelul Stiintei si joaca decat pentru ca e pus acolo si n-are ce sa faca..
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de romaad » 24 Sep 2016, 22:55

la mecul cu Chiajna, mereu langa Pena a fost Acka. Nu stiu daca asa s-a nimerit sau asa li s-a indicat. Ala a fost un meci slabut al lui Acka, mai putin al lui Kay. Cat il priveste pe Kelic, asta e treaba unui fundas sa respinga, mai ales ca aia aruncau toate mingile in fata. Mie mi se pare ca isi face excelent treaba de fundas.

@alex, kelic nu pare ambidextru. Azi a incercat o degajare cu stangul, era sa si-l rupa . Si nici mingea nu s-a dus departe

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de alex21.mufc » 24 Sep 2016, 23:27

http://www.transfermarkt.com/renato-kel ... eler/77322

E ambidextru si nu stiu de ce am impresia ca piciorul de baza e piciorul stang.

Stiu si eu la ce degajare te referi, au fost doua degajari, una a degajat-o spre mijlocul terenului, alta a degajat-o in tribune, a incercat sa dea tare si a dat nu foarte convingator in ea pentru ca i-a venit incomod, la fel ca si degajarea spre mijlocul terenului.
Aka giallorosso!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de Bobby » 25 Sep 2016, 01:51

Ce a spus Leo Grozavu la conferinta de presa :

- echipa lui a jucat slab si nu merita mai mult;
- copil fiind era fanul Craiovei;
- a sustinut ca nu a spus ceva de genul "asta nu e Craiova" in timpul meciului;
- a acuzat lipsa de civilizatie a spectatorilor de la tribuna 1 si crede ca publicul craiovean va deveni unul european doar odata cu inaugurarea noului stadion.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de DeuxEx » 25 Sep 2016, 02:38

Eu am dubii ca aia de la T1 s-ar fi apucat sa-l injure si sa-l scuipe din moment ce el, dupa cum sustine, ar fi stat in banca lui...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 10] Universitatea Craiova - FC Botosani

Mesaj de sorin107 » 25 Sep 2016, 03:39

Cum [cenzurat] sa zici c-ai jucat fotbal, sa te uiti la fotbal, si sa zici ca kelic e stangaci, alexica?




Sent from my iPhone using Tapatalk

Închis