[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce face LEUL din Banie cand vine in vizita la OAIA din Pipera ?

Poll ended at 01 Oct 2016, 00:21

o eviscereaza si pleaca la Craiova cu 3 puncte, demonstram ca ne putem lupta la titlu anul asta si sarbatorim o saptamana
16
43%
egal, echipa Craiovei se prezinta demn la primul meci pe National Arena
16
43%
0 puncte, suntem inca necopti pentru a iesi campioni
5
14%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 26 Sep 2016, 00:21

ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv
duminica 02 octombrie, National Arena, 20:30, bucuresti

un meci pe care il astept inca de la tragerea la sorti a campionatului
il consider "examenul de maturitate" a tot ce a insemnat pana acum "renasterea"
daca vrem sa fim respectati cu adevarat, ceea ce n am prea reusit, avand carente atat la comunicare cat si clasari la final de sezon, ar fi de impact o victorie pe terenul celei mai mediatizate echipe

este momentul perfect
fcsb are un program incarcat (europa si competitiile interne), ii prindem obositi
jocul lor scartaie din toate incheieturile, sunt imbranciti practic de arbitrii uneori
tensiuni patron-antrenor, speculam momentul
lotul a slabit dupa cat au vandut, au probleme de omogenitate
lipseste Tamas, liderul apararii

sper ca ne vom mobiliza exemplar atat ca echipa(tactica si pregatirea psihologica), cat si in tribune
#1000LaBucuresti

indiferent de motivatie, iubirea fata de Stiinta sau ura fata de stelisti, va asteptam pe stadion intr-un meci de neratat pentru suporterii Craiovei

ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv usteag ucv
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 26 Sep 2016, 00:33

e cazul sa ii batem si sa continuam visul frumos ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 26 Sep 2016, 01:04

Hai sa nu punem presiune aiurea pe baieti : meci greu, jucam impotriva unui sistem mafiot, nu impotriva unei echipe de fotbal. Cu putin noroc si un arbitraj nu foarte gretos, poate ciupim un egal - daca prindem o zi foarte buna.

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex21.mufc » 26 Sep 2016, 02:41

Cine are editia digitala a GSP sa o imparta si cu noi, e un interviu cu Baluta, sunt curios sa vad cum vede el/ei ca echipa, ca psihic o situatie in care n-a mai fost angrenat nici un jucator pana acum: lupta pentru primul loc.

In alta ordine de idei, am urmarit meciul oilor...
Golul 1: cand a centrat momcilovic mingea iesise (A facut digi un stop cadru in emisiunea de dupa si a zis paraschivescu , ca mingea iesise. Replica lui moraru a fost ceva de genul "hai domne ne legam de toate nimicurile acum ce naiba" pai fmm e centrarea din care s a dat gol

Golul 2: a fost fault chiar la Filipov pentru ca l-a calcat oaia, dar ala fiind handicapat (am mari banuieli la bornescu si filipov) a vrut sa respinga mingea repede, daca pica si se tinea de talpa probabil nu mai dadea hatiganca penalti

Golul 3: nici nu l-a atins filipov pe muniru... nici macar nu era lipit de el.. centrare, gol, botnescu iese prost

La golul 1 luat de pe partea lui Filipov Bornescu a sarit tarziu si nici nu s a intins dupa minge
La golul 3 luat de pe partea lui Filipov Bornescu iese eronat si nu are reactie


Oricum ar fi, noi am zdrobit Voluntariul din toate punctele de vedere si cu jucatori iesiti total din forma: Bancu,Rocha
Cu improvizatii: Briceag
Cu Mazarache... fara madson si pe propriul lor teren cu care sunt obisnuiti

Oile au dominat ca posesie, nu ca ocazii de gol, au pasat fara idee, ca la o miuta, pasam pana la poarta lor si dupa incercam sa ne gasim unul pe altul sa nu ne ia mingea... voluntari a jucat foarte bine pe contraatac si si au aparat xorect sansele mai putin Filipov si Bornescu

Lucruri bune cu care m au surprins oile (al doilea meci pe care il urmaresc la ei dupa cel cu cfr - stiti vou de ce l am urmarit si pe ala)
- momcilovic a fost intr-o zi buna, pe aparare a fost nici prea prea nici f f.. dar s a achitat de sarcino desi a fost surprins de cateva ori de contraatacurile voluntariului cand el era in ofensiva.. dar pe ofensiva a pus mari probleme.. si daca nu reusim sa il blocam (nu joaca briceag sigur, dar nici pe popov nu l vad asa strong incat sa se impuna in fata lui dpdv fizic, tactic). Madson r absent si si pe recuperare vom avea probleme, aglereaza bine fcsb in fata portii adverse, vin cu oameni, benzile se deschid (popa, momcilovic)
- tin binisor de minge in toate zonele terenului, chiar daca in fata portii sunt mai rau ca noi cu mogopogo

Tosca a fost penibil azi, nu stiu ce cauta la nationala, la fel si enache pe dreapta... Moke nu are inca relatii cu ceilalti aparatoei... deci sigur ne ofera gustavo, zlatinski o pasa de gol cu ei, poate chiar si bancone sau rocha
Enache pe parte de defensiva e varza iar pe ofensiva pedaleaza in gol. E o paine de mancat si acolo, cu Vatajelu si Ivan/Baluta in niciun caz bancu pt ca e firav fizic si n are nici viteza cine stie ce

Probabil defensiva lor va arata asa: Nita (slab portar, n a scos nimic, nu e sigur pe el) - enache moke tosca momcilovic

In defensiva asta nu au niciun jucator care sa dea siguranta pe parte defensiva (de ajutat mijlocul si de deschis jocul il au pe Moke, de ofensiva il au pe Momcilovic dar in rest sunt firavi rau de tot si daca atacam le infigen cateva

Ca si mijloc nu m au convins. Fie ca au venit cu Jakolis, Popa, Muniru... toti au pedalat in gol, iar tanase in atac a fost de rasul curcilor

Per total ca si asa am lungit o destul:
Daca joaca cu Golubovic vor juca centrari peste centrari pe el si incursiuni individuale Popa, Wiliam, daca joaca cu Tanase.. posesie in fata careului nostru si ce o iesi. Oricum ar fi suntem capabili sa ii oprim
La mijloc e cel mai greu pentru noi pt ca lupseste madson. Chiar si asa, nu sunt foarte bine organizati si nu prea se stiu sarcinile - muniru ba paseaza, ba recupereaza - e foarte debusolat si nu ofera niciun plus. Totusi, nu avem cum sa castigam acolo, Baluta, Bancu, Ivan, Mazarache, Rambe, Gustavo, Rocha - n ai cu cine sa il ajuti pe zlatinski poate doar o inventie popov sau kay langa el
In atac v am zis, ii facem praf indiferent de formula in care joaca Allenatore

Putem juca 2 formule mari si tari.
Calancea - Popov Acka Kelic Vatajelu - Kay Zlatinski - si aici combinati voi ce vreti eu as prefera - Ivan Gustavo Baluta - Rocha/mazagol

sau daca e sinucigas: Calancea BRICEAG Kay Acka Vatajelu - Popov Zlatinski - combinati ce vreti
Aka giallorosso!

LiviuB

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 26 Sep 2016, 09:26

Bobby scrie:Hai sa nu punem presiune aiurea pe baieti : meci greu, jucam impotriva unui sistem mafiot, nu impotriva unei echipe de fotbal. Cu putin noroc si un arbitraj nu foarte gretos, poate ciupim un egal - daca prindem o zi foarte buna.
sunt de aceeasi parere. va fi f greu, nu stiu daca avem o echipa pregatita sa se lupte si cu arbitrajul, nu am facut noi la timisoara, dar apoi acum...
eu mi-as dori ca echipa sa joace fotbal, sa demonstram ca ne meritam locul, as vrea sa ii vad fara inhibitii si sentimente de inferioritate. si poate, cu ceva noroc, sa scoatem ceva.

ozzy

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 26 Sep 2016, 09:39

Cel mai important e să jucăm. Nu mai vreau să văd ce-am văzut pe 6 decembrie anul trecut, la Pitești. În rest, nu vă faceți iluzii, vom fi băgați în seamă toată săptămâna de toate jegurile din presă, vom primi arbitrul care trebuie și care își va face datoria față de fcsb, dar echipa nu trebuie să se gândească la nimic din toate astea, ci doar la joc. Avem o șansă mare să-i batem!

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 26 Sep 2016, 10:14

corect,trebuie sa jucam.nu ca la meciul de la pitesti...
si indiferent de rezultat vom castiga si mai multi suporteri.adormiti la momentul actual. :)(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de _T@V_ » 26 Sep 2016, 10:52

Ehe, cate sanse am avut noi sa-i batem pe astia..., si s-au facut 20 de ani de cand nu i-am mai batut... I-am prins si cu Radoi, si cu alte rapandule pe banca si tot degeaba. Avem noi stilul sa-i trezim putin din letargie si cu noi joaca altfel. Ba ca ne bat cu gol din offside, ba cu penalty dat degeaba, tot ne bat.

Tocmai d'aia nici nu conteaza rezultatul. Important e sa jucam si sa le rupem capul prin jocul nostru, chiar daca luam bataie. Important e sa jucam, si important e fiecare jucator sa fie mai bun decat adversarul lui direct.
Important e sa jucam!



PS: saptamana asta o sa fim puternic in lumina reflectoarelor; poate n-ar strica facuta treaba cu cap: de exemplu, facuta conferinta de presa dupa ce o fac oitele, vineri sau sambata, raspuns elegant si poate putin apasat...
Last edited by _T@V_ on 26 Sep 2016, 11:12, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 26 Sep 2016, 11:07

Zlatinski este suspendat sau poate sa joace? daca poate sa joace eu sper sa fie mult mai atent decat la meciul cu Botosaniul cand a facut niste greseli pe care nu le-ar face nici Screciu


Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de mihu » 26 Sep 2016, 13:18

la cum sunt arbitrati spurcatii, eu zic ca maxim putem scoate un egal...este greu de crezut ca nu vom avea un arbitru care sa stie ce trebuie facut, adica Tudor sau Avram !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 26 Sep 2016, 14:36

echipa castigatoare in viziunea mea:

Calancea
Vladoiu, Popov, Acka, Vatajelu
Mateiu, Zlatan
Ivan, Baluta, Bancu
Rocha


as miza pe ambitia lui Mateiu de a demonstra ca indiferent de suspiciuni si discutii el merita sa fie titular si ca simte ceva pt Stiinta - asa cred eu , pe tineretea lui Vladoiu care nu s-a pierdut cu firea in meciul cu Astra, pe nebunia lui Baluta care creste in joc de la meci la meci, pe ambitia lui Bancu cel care a refuzat sa coboare la un pahar de vorba atunci cand jiji dadea tarcoale autocarului nostru la Voluntari si pe haosul Rocha care alearga cat toata echipa si asa bezmetic cum este el pune suflet mult si mai mereu are lipici la gol.

mi-ar fi placut sa il pot baga pe Popescu in poarta dar ar fi nedrept fata de Calancea care a demonstrat ca merita sa fie titular. Popescu e tanar, o sa vina si vremea lui.

stiu ca Multescu nu va juca asa pt ca e mai pragmatic, eu sunt mai idealist!

ozzy

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 26 Sep 2016, 14:51

Eu cred că va juca așa:
Calancea
Briceag-Acka-Kelic-Vatajelu
Popov-Zlatinski
Ivan-Gustavo-Rocha
Măzărache

ozzy

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 26 Sep 2016, 14:54

Bine, presupun că Madson nu se reface până duminică, nu?

alex21.mufc
suporter
suporter
Mesaje: 787
Membru din: 11 Sep 2014, 00:30

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex21.mufc » 26 Sep 2016, 14:56

Dar nu inteleg, Kay de ce nu intra in niciunul dintre 11-le voastre? E accidentat sau e in scandal cu conducerea?
Aka giallorosso!

Închis