[etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce face LEUL din Banie cand vine in vizita la OAIA din Pipera ?

Poll ended at 01 Oct 2016, 00:21

o eviscereaza si pleaca la Craiova cu 3 puncte, demonstram ca ne putem lupta la titlu anul asta si sarbatorim o saptamana
16
43%
egal, echipa Craiovei se prezinta demn la primul meci pe National Arena
16
43%
0 puncte, suntem inca necopti pentru a iesi campioni
5
14%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 06 Oct 2016, 15:39

ozzy scrie:
sorialis scrie:
sorin107 scrie:ziceti ba care-s cei 4? pe bune, cand le dati pe-astea fara nume e foarte nasol.
pentru cine? Pentru noi, ca nu-i stim pe nume, si ne "roade" curiozitate, da, sunt de acord...

Pe de alta parte, e posibil ca unii jucatori sa refuze totusi momeala, ce facem, ii punem in tinta pustii?
Atunci nu mai spui nimic. În felul ăsta, îi bagi pe toți în bătaia puștii, pentru că pot fi suspectați toți.
Nu în ultimul rând, fumigene d-astea fără subiect și predicat sunt și stilul lui mititelu.
Repet: ori ai o informație sigură și atunci o dai complet, ori e la stadiul de zvon și atunci n-o mai dai deloc până nu se confirmă. Nu vii și spui: da, am informații că, dar nu pot să spun cine, pentru că în felul ăsta va plana îndoiala asupra tuturor.
Ideea e ca baietii de la fcsb si-au luat masuri de precautie : te-au facut cu arbitrii si au decis sa bage si ceva fitile la jucatorii Craiovei.

Care sint acei jucatori ai Craiovei - asta e o informatie secundara. Poate ca unii din club au aflat de asta inainte de meci si s-a decis ca discretia e mai importanta. Cred ca n-are rost sa expui niste jucatorii de ai tai cind altii au bagat fitile.

LiviuB

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 06 Oct 2016, 17:44

cred ca Bobby are dreptate, momentul acesta trebuie gestionat cu tact... un mare scandal ar darama tot ce s-a facut bun in acest campionat

JustME

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 06 Oct 2016, 17:57

pai stati putin ca nu e obligatoriu ca in cazul in care s-au bagat fitile la anumiti jucatori respectivii jucatori sa si raspunda la comenzi. sa fii contactat de cineva si sa raspunzi la comenzile respective sunt doua lucruri total diferite. poate sa te contacteze cineva si sa iti propuna sa o lasi mai usor iar tu sa iti vezi de treaba si sa joci foarte bine.

DoRyN

faza gol Vatajelu

Mesaj de DoRyN » 06 Oct 2016, 18:11


sebiucv
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 02 Apr 2016, 11:16

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sebiucv » 06 Oct 2016, 18:17

O poza un video cu imnul cantat de suporteri la final ?

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 06 Oct 2016, 19:02

Poate explica cineva , ce inseamna reactiile lui Vata si Zlati pe la 0:42, imediat dupa gol, cand Zlti da mana cu Vata, apoi ii arata ceva?!?!

Mi se pare ca zambetul lui Vata de pana atunci paleste brusc, iar Zlati ii tot arata ceva, spre zona galeriei noastre...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Oct 2016, 20:25

Nu stiu ce i-a zis, dar gestul e clar: "Du-te-n [****] si saluta galeria, ca aia te purtara spre gol."

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
hanky panky
fanatic
fanatic
Mesaje: 3059
Membru din: 17 Noi 2008, 00:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de hanky panky » 06 Oct 2016, 20:26

"Rumâne. Golu' in poarta cealalata! / haoleooo. castrevetele meu blond. Ete ca gresii!"
Lua-te-ar kyron cu el in pesti

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de jianu_max » 06 Oct 2016, 21:48

Nu imi vine sa cred! Avem.nebuni pe forum!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de jianu_max » 06 Oct 2016, 21:51

Zlatinski catre Vatajelu aratand inspre Acka (nu spre galerie,te ai inselat) :" A zis negrul că poți să mai dai unul, din min 70 echilibrează el" .. De aici paloarea ulterioară a lui Vatajelu. Merge explicatia?Daca nu,mai am
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 06 Oct 2016, 22:53

Mie mi se pare ca ii reprosa ceva de la o faza anterioara.

Trimis de pe al meu V1_ViperS folosind Tapatalk

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 07 Oct 2016, 08:03

unii nu e normali :)

Alex.p posibil sa ai dreptate.
Jianu_max, cred ca si tu ai dreptate, in ceea ce priveste cuvantul "Acka", restul e.... :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 07 Oct 2016, 08:15

nu stiu daca Zlatinski ar fi masura sa-i reproseze lui Vatajelu ceva in acest moment.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 07 Oct 2016, 09:54

golul lui Vatajelu a fost se pare declarat golul etapei de oamenii lui Gigi (jijisport)

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa a 11-a] fcsb - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 07 Oct 2016, 19:47

Încântarea și exasperarea
Golul lui Vătăjelu și penalty-ul lui Radu Petrescu de Radu COSAȘU

Pândit de câteva riscuri, o scriu totuși fără ezitare: Steaua – Craiova a fost cel mai bun meci din acest campionat pauper în fotbal. Nu s-a observat calitatea jocului din cauza acelei erori inumane de arbitraj – de ce nu ar exista și așa ceva? – din minutul 78, când un henț din afara careului a produs un penalty. Ore întregi s-a discutat numai și numai despre asta, ignorându-se ritmul, viteza, angajamentul ambelor echipe cu totul neobișnuit pentru un meci din bătătura noastră. Abia după două zile, Alin Buzărin a îndrăznit să folosească vorba rară „frumusețe” în titlul articolului său: „Frumusețea înfrângerii craiovene”.

Într-adevăr, a existat și așa ceva – în primul și primul rând golul lui Vătăjelu pe care în orice Eurogoluri l-ați fi văzut ați fi țâțâit uimiți și imediat umiliți că la noi nu vedem asemenea execuție: pasă perfectă în adâncime Băluță, sprint lung de o rapiditate necunoscută, șut imparabil și gol. Dacă aș avea vreo putere, aș fi dat faza asta de tot atâtea ori cât păcătoșenia aia de henț din afara careului. Dar nu ne stă în caracter și nici în rating. Un penalty acordat scandalos fascinează mai vârtos decât splendoarea unui gol. Ne îndreptăm cu ochii larg deschiși și cu gura bogată în huiduieli spre următoarea aberație: vom ține minte meciurile după erorile lor de arbitraj! Cu toate riscurile, nu mă înscriu în această mulțime. Pentru mine – puteți fi sau nu de acord – penalty-ul lui Radu Petrescu nu afectează frumusețea golului lui Vătăjelu.

Trebuie să le ținem minte pe amândouă, dar nu în egală măsură. O încântare poate „bate” o exasperare.
În aceeași ordine de idei, am văzut Steaua – Craiova după un Zenit cu Spartak, adică tot între două fruntașe ale campionatului rusesc. Las deoparte ghinioanele lui Lucescu cu portarii săi, nu discut că și acolo s-a huiduit la arbitru – ceea ce m-a interesat a fost calitatea jocului lor față de al nostru. În pofida atâtor stranieri de acolo, superiori unor Boldrin sau De Amorim de-ai noștri, meciul de la București nu a fost cu nimic inferior celui de la Sankt Petersburg. Aș spune chiar că am găsit mai mult talent la noi. E, poate, vremea ca după atâtea luni de la Euro 2016 să apreciem – nu ca o mângâiere, nu ca o alinare – că acolo Rusia nu a ieșit mai puțin penibil decât România.

Sigur că asta nu ne ajută cu nimic în expediția naționalei care începe mâine. E o situație în care se cuvine să nu fii nici lugubru, nici prea salubru. Rămâne în vigoare doar articolul antologic al lui Radu Paraschivescu de la începutul mandatului german: „Domnule Daum, așteaptă-te!”.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis