[Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu comunistii?

Poll ended at 17 Oct 2016, 22:51

eutanasiem cainii - 3pct
25
71%
ii iertam pe comunisti - 1pct
6
17%
andone se salveaza - 0pct
4
11%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 17 Oct 2016, 23:32

Victorie grea - dar ne-am facut meciul greu singuri. Golul oaspetilor a fost ca in curtea scolii - asa naivitati la nivelul asta sint de ne-explicat.

Gol superb Ivan - primul gol al lui intr-un meci cu mare vizibilitate. Dupa golul lui Cioara din 2009, Craiova inscrie din nou un gol memorabil ciinilor.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de dxtr009 » 17 Oct 2016, 23:37

briceag m a certat azi..de ar tine o tot asa...
madson cica n ar fi grav
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

JustME

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de JustME » 17 Oct 2016, 23:44

Briceag azi a dat niste centrari foarte, foarte bune. inclusiv in prima repriza centrarea aia la ratarea imensa a lui Baluta. am impresia ca bietul Briceag s-a invatat sa joace in dreapta :lol:

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de azzuro » 17 Oct 2016, 23:46

Ce etapa perfecta pentru noi. Si meciul, pe muchie de cutit, tipic noua. Ma uit la clasament, si nu imi vine sa cred ca suntem pe 2 la sfarsitul turului.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de jianu_max » 17 Oct 2016, 23:46

Cel mai fericit a fost Măzărache azi. A fost spectatorul cel mai aproape de gazon!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

OVI2806
fanatic
fanatic
Mesaje: 1293
Membru din: 07 Oct 2007, 11:15

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de OVI2806 » 17 Oct 2016, 23:49

azzuro scrie:Ce etapa perfecta pentru noi. Si meciul, pe muchie de cutit, tipic noua. Ma uit la clasament, si nu imi vine sa cred ca suntem pe 2 la sfarsitul turului.
Nu imi aduc aminte de cand nu am mai fost asa.

Avatar utilizator
azzuro
suporter
suporter
Mesaje: 553
Membru din: 16 Mar 2004, 23:21

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de azzuro » 17 Oct 2016, 23:57

Cred ca de cand era Bondrea antrenor, sau Piturca. Anii 90, in orice caz.
"Sa ne ancoram în sinergia faptelor, fara a eluda meandrele concretului."

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de _T@V_ » 18 Oct 2016, 00:07

Asta inseamna sa incerci continuu. Sa fortezi. Am dat doua goluri norocoase, dar ele n-ar fi venit niciodata daca nu incercam. Am ratat altele mai clare, si le-am dat pe alea mai norocoase.
Trebuie sa invatam sa jucam finalurile de meci. Sa tinem oleaca de minge.
Mare victorie. Sa spuna mari jurnalisti din B ca meciul nostru a fost peste liverful-manchester, e o mare realizare. Cred ca si pe audiente am spulberat.
Off.... daca am bate si la Medias, mama mama.

PS: titlu prostsport: Raritate: Liga 1 produce si spectacol. CS U Craiova (da-v-as mumu) - Dinamo 2-1, in unul dintre cele mai bune meciuri ale sezonului.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Last edited by _T@V_ on 18 Oct 2016, 00:07, edited 1 time in total.

JustME

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de JustME » 18 Oct 2016, 00:10

bucuria lui Multescu de la final e superba. tot respectul pt el si pentru felul in care vede fotbalul jucat pentru spectatori. uite ca jucam si spectaculos, suntem si pe locul 2, batem si pe dinamo. mai ramane sa capacim oile doar ca acolo e nevoie sa ne autodepasim pt ca nu jucam 11 contra 11. visul frumos continua!

p.s. e ca pe vremuri manca-ti-as.. batem dinamo si la juniori si la seniori. ce seara frumoasa!!!

ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de DeuxEx » 18 Oct 2016, 00:33

Pe scurt, primele impresii, la revenirea de la Severin:
1. luni seara (adica in cursul saptamanii!), la 100 de km de "casa", Universitatea strange 12.000 de spectatori, de 4 ori (patru!) cati au fost la toate celelalte meciuri jucate in Liga 1.
2. jucatorii s-au autodepasit intr-un meci pe care l-am controlat in 90% din timp. Am ratat din toate pozitiile, am inscris din pozitii imposibile prin 2 jucatori care erau catalogati ca "oile negre" ale echipei in acest sezon.
3. spectacol in tribune, unde T0 (spre exemplu!) a fost mai mult "peluza", echipa fiind incurajata de persoane cu varste intre 5 si 80 de ani!
4. alaturi de echipa au revenit vechi suporteri ai Stiintei, oameni care in pauza imi povesteau Oblemenco, de debutul lui Zoli Crisan la Craiova sau de tanarul Balaci.
5. In acest moment, singura echipa din fotbalul romanesc care are cu ce si poate sa ia titlul in acest sezon, desi pare promis FeCeSeBe-ului, este Universitatea Craiova! Depinde de patroni, banca tehnica si jucatori sa o faca, pentru ca la nivel de suporteri suntem singurii care contam in acest campionat.
ucv ucv ucv ucv ucv
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 18 Oct 2016, 00:47

La tribuna întâi a fost mai liniște. Avusai în spate niste țăranoi care nu știau decât "stați jos, vrem să vedem meciul".

Despre meci, ce sa mai zic? 3 puncte. Deja nu mai contează cum terminăm meciul. Îmi pare bine că Multescu a învățat din greșeli și am reușit să ținem de rezultat. Am controlat marea majoritate a meciului, Multescu si-a făcut foarte bine temele (vezi schimbarea cu Kelici când a intrat Nemec la câini). Chiar a pregătit foarte bine meciul. Aplauze și lui, dar și jucătorilor pentru atitudine si pentru efortul depus.

Acum doar ma gândesc la punctele pierdute cu pandurasii si cu timișorenii - ce bune ne erau.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de Bobby » 18 Oct 2016, 01:02

Daca RDS vrea sa-si bata joc de noi, programeaza meciul nostru cu Pandurii in nocturna, nu ?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de alex.p » 18 Oct 2016, 01:09

Am uitat, vroiam sa remarc si prestația foarte buna a brigăzii de arbitri de azi.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de romaad » 18 Oct 2016, 01:10

e programat deja din ce stiu... la ora 14.00

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 12] Universitatea Craiova - Динамо Бухарест

Mesaj de sorialis » 18 Oct 2016, 01:49

da, e programat la 14:00, mi-a spus "unchiul" mai demult... :)

Impresii maine, acum vreau sa citesc pe-ale altora, sa beau 2 beri, si nani!!

Superba seara!

Asta e STIINTA!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis