[Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca va obtine Stiinta?

Poll ended at 22 Oct 2016, 18:13

Luam bataie
2
8%
Facem egal
5
21%
Castigam
17
71%
 
Total votes: 24

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DarkComy » 24 Oct 2016, 00:40

ok, o sa ma uit maine pe el
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de SLH » 24 Oct 2016, 00:44

lordliv asta e exact ce nu suport in general la internet si in special la forumuri.
Ignore.

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 00:50

alextudi scrie:Da, eu stau toata ziua pe forumuri, asa e. Ma plictisesti, esti trist. Incearca sa vorbesti mai mult in viat reala si mai putin pe forumuri. Nu mai pot raspunde deci te salut.


Sent from my iPhone using www.- mobile app
:lol:
si in viata reala si in cea virtuala intalnesti multi decerebrati.asa ca nu ma mira ca am mai dat inca de unul.
chestia este ca in viata reala mi-am cam calcat in picioare detractorii...

lordliv
suporter
suporter
Mesaje: 549
Membru din: 22 Oct 2006, 12:50

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de lordliv » 24 Oct 2016, 00:56

SLH scrie:lordliv asta e exact ce nu suport in general la internet si in special la forumuri.
Ignore.
:lol:

stai relax.ca va ignore eu.sunteti prea elitisti pentru gustul meu...

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: RE: Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2016, 01:00

blixa scrie:Multumesc pentru imagine. Mie trunchiul mi se pare in fata, chisherilii pa linie. Nu stiu ce se ia in consideratiune.
Se ia în considerare pozitia picioarelor. După poza pusă de Cosmin, nu e offside, deși ieri la TV si mie mi s-a părut a fi.

Sovre ne-a tocat în multe meciuri, dar de data asta nu cred că a greșit. Si daca cumva a greșit (nu sunt expert în arbitraj), nu cred că a fost intenție. Au mai fost faze la limita la care putea să dea pentru ei dacă chiar vroia.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2016, 01:04

Mah, mi se pare mie sau de vreo 2 etape suntem arbitrati "clean"? :o
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 24 Oct 2016, 01:07

Îl cunosc personal pe lordliv si ii cunosc pasiunea aprinsă pentru Știința, si probabil de acolo și cearta din această seară. Eu zic sa ne calmăm cu toții, e nevoie de toți lângă echipa pentru a ajunge sus.

LE. Puteam să mă documentez înainte de a scrie, dar na, sunt oltean, deci mai repezit. Legat de offside, se pare că e cam așa:
"În 2005 International Football Association Board a convenit asupra a unei noi Hotărâri privind Legea 11, și anume că „a fi mai aproape de linia de poartă adversă” înseamnă că „orice parte a capului, corpului sau picioarelor este mai aproape de linia de poartă adversă decât mingea și decât penultimul adversar. Brațele nu sunt incluse în această definiție.”". După definitia asta e offside

Dar îmi mențin părerea că nu a fost intenție.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alexdrind96 » 24 Oct 2016, 02:24

lordliv scrie: universitatea craiova este echipa tuturor care o iubesc cu pasiune.

IUBESC CRAIOVA CU PASIUNE?!?!?! TU vorbesti serios aici?

Da, prietene, le permitem tuturor, le ingaduim tuturor.

Dar eu nu accept si nu concep ca unii care nu s-au lasat si timp de 5 minute au incercat sa dea foc STEMEI noastre, cei care ni l-au injurat pe Craioveanu, cei care ne urmaresc prin oras si prind copii de 15 ani prin scari de bloc si prin intuneric si ii ameninta cu cutitul... NU AU CE CAUTA LA MECIURI ACEIA!!!

Apropo de afinitatea mea legata de FC Steaua, FCSB, Steaua. la 3 ani m-am pisat in cescutele pline cu cafea ale bunicului meu care aveau sigla stelei. Au baut si musafirii, si bunicul meu din acele cesti jumi-juma :)

Eu as avea si 100 de ani in slujba Stiintei daca as trai atat. Asta nu e o scuza, nu pot fi dezavantajat in iubirea pentru Stiinta pentru ca sunt mai tanar... Din contra, tu te-ai indragostit de Stiinta in vremuri romantice si cand era cam singurul lucru unde te puteai exprima liber... Mie mi s-a pus pata pe ea cand altii de varsta mea nu stiau sa citeasca.. Si eu aveam si miliarde de alte posibilitati de entertaiment in afara de fotbal.

Nu am vrut sa isc cearta secolului, e doar parerea mea legata de off-side si e doar pozitia mea si a multor altora legata de venirea Sudului la meciurile Universitatii Craiova.

Apropo de FCSB, in seara asta au fost si furati de fluierasi, Surdu trebuia eliminat :)- ucv
Imagine

iuli

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 24 Oct 2016, 08:01

alex.p scrie:Îl cunosc personal pe lordliv si ii cunosc pasiunea aprinsă pentru Știința, si probabil de acolo și cearta din această seară.
asa si?asta ii da dreptul sa ma faca pe mine fecesebist feisbucist?si eu am pasiunea aprinsa pt Stiinta,dar o arat in tribune!asta are mai putini neuroni ca mititelu si e mai frustrat ca el.vorba lui alextudi:zici ca e Mesia....

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2016, 08:16

Un fel de Seke

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 24 Oct 2016, 09:44

A fost gol valabil, ce [cenzurat] o tot dam in diverse? Lordliv, cand ai reintrat aici, mi-ai parut om serios. Numa' lord nu esti.

Una-i sa-ti sustii echipa si alta e sa fii orbit si sa ti se para totul furaciune impotriva echipei tale. Si iarasi, alta e sa ne faci fecesebisti cand noi ne uitam la meciurile Stiintei cu ochii deschisi. Poate incerci si tu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Last edited by sorin107 on 24 Oct 2016, 10:22, edited 1 time in total.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blixa » 24 Oct 2016, 09:52

Oricum, ofsaidul e minuscul daca e, si nu arbitrajul a fost problema noastra in meciul asta. am jucat frumos. Cam naive ambele echip; parca vedeam un meci din America de Sud. Da' mie imi place asa.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 10:02

Sincer, imi cer eu scuze pentru ca m-am apucat sa pun un stop-cadru sa intreb daca e offisde sau nu, si din cauza asta a luat foc tot forumul! :mad:

Si daca tot am aprins eu scanteia scandalului, sa-mi spun si eu parerea, si despre faza, si despre "certuri":

- daca priviti faza live, impresia ca Lullaku este in offside devine si mai evidenta;

- nu ne dezmintim niciodata, noi , oltenii/suporterii Stiintei: gasim intotdeauna motiv de cearta (probabil pentru ca noi avem intodeauna dreptate? :lol: );

- alexdrind96 a inceput, zicand ca lordliv e subiectiv. Sincer, nu vad unde ar fi problema, daca oricare din noi suntem subiectivi? Doar nu suntem spectatori neutri pe forumul asta... :)(

- lordliv a gresit apoi cand i-a catalogat pe unii sau altii nu stiu cum, nu-si avea rostul; NOTA: cred ca apelativul fesebisti feisbucisti nu era pentru niciunul de pe forum, ci doar spunea ca aceia sustin ca nu a fost offside - eu asta inteleg din mesajul lui catre deux.

- la fel cum s-a gresit apoi cand si el a fost luat la stanga de altii;

- alexdrind96 - nu-lcunosc personal, la fel cum nici pe lordliv, deci nu pot fi acuzat ca tin partea unuia sau altuia;

- sunt de acord cu ideea de a nu ne certa intre noi, indiferent de opinia unuia sau altuia; pana la urma, tragem toti la aceeasi caruta, sau doar incercam sa ne afisam superioritatea in te miri ce domeniu/situatie?

Sa pun si niste paie pe foc (cam stiu deja reactiile :)( ): faptul ca unii merg in deplasari, si altii nu, asta nu ii face mai suporteri pe cei dintai, fata de ceilalti! Parerea mea! Sunt oameni care din diverse motive n-au calcat pe stadion nici acasa, daramite in deplasare, din 2013 si pana acum! Si totusi sunt trup si suflet cu Stiinta! Inseamna ca nu sunt suporteri, sau sunt inferiori celor prezenti meci de meci??! De ce facem ierarhie la noi in ograda????

Am respectat, respect si voi respecta intotdeauna pe cei care merg peste tot, dar cu tot respectul pe care vi-l port, nu pot fi de acord cu aceasta teorie! Poate altii au fost ani de zile inainte la meciuri, poate si-au luat batai crunte, poate au pierdut ani din viata, sanatate sau alte lucruri, si acum nu mai pleaca dupa echipa din motive obiective! Asta nu-i califica drept suporteri!?!

In final: se vede ca de cand nu am mai organizat nicio intalnire a forumului, unii au "ruginit", iar cei noi/reveniti nu s-au integrat corespunzator! :)(

Asta e, va trebui sa ma ocup din nou de asta, ca vad ca nu se mai poate!

Sa fie inaintea meciului cu Astra ?

:hai :hai :hai :hai :up: :up: :up: :up: :hai :hai :hai :hai

Forza Stiinta!!!!!

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 10:03

sorialis scrie:Sincer, imi cer eu scuze pentru ca m-am apucat sa pun un stop-cadru sa intreb daca e offisde sau nu, si din cauza asta a luat foc tot forumul! :mad:

Si daca tot am aprins eu scanteia scandalului, sa-mi spun si eu parerea, si despre faza, si despre "certuri":

- daca priviti faza live, impresia ca Lullaku este in offside devine si mai evidenta;

- nu ne dezmintim niciodata, noi , oltenii/suporterii Stiintei: gasim intotdeauna motiv de cearta (probabil pentru ca noi avem intodeauna dreptate? :lol: );

- alexdrind96 a inceput, zicand ca lordliv e subiectiv. Sincer, nu vad unde ar fi problema, daca oricare din noi suntem subiectivi? Doar nu suntem spectatori neutri pe forumul asta... :)(

- lordliv a gresit apoi cand i-a catalogat pe unii sau altii nu stiu cum, nu-si avea rostul; NOTA: cred ca apelativul fesebisti feisbucisti nu era pentru niciunul de pe forum, ci doar spunea ca aceia sustin ca nu a fost offside - eu asta inteleg din mesajul lui catre deux.

- la fel cum s-a gresit apoi cand si el a fost luat la stanga de altii;

- alexdrind96 - nu-lcunosc personal, la fel cum nici pe lordliv, deci nu pot fi acuzat ca tin partea unuia sau altuia;

- sunt de acord cu ideea de a nu ne certa intre noi, indiferent de opinia unuia sau altuia; pana la urma, tragem toti la aceeasi caruta, sau doar incercam sa ne afisam superioritatea in te miri ce domeniu/situatie?

Sa pun si niste paie pe foc (cam stiu deja reactiile :)( ): faptul ca unii merg in deplasari, si altii nu, asta nu ii face mai suporteri pe cei dintai, fata de ceilalti! Parerea mea! Sunt oameni care din diverse motive n-au calcat pe stadion nici acasa, daramite in deplasare, din 2013 si pana acum! Si totusi sunt trup si suflet cu Stiinta! Inseamna ca nu sunt suporteri, sau sunt inferiori celor prezenti meci de meci??! De ce facem ierarhie la noi in ograda????

Am respectat, respect si voi respecta intotdeauna pe cei care merg peste tot, dar cu tot respectul pe care vi-l port, nu pot fi de acord cu aceasta teorie! Poate altii au fost ani de zile inainte la meciuri, poate si-au luat batai crunte, poate au pierdut ani din viata, sanatate sau alte lucruri, si acum nu mai pleaca dupa echipa din motive obiective! Asta nu-i califica drept suporteri!?!

In final: se vede ca de cand nu am mai organizat nicio intalnire a forumului, unii au "ruginit", iar cei noi/reveniti nu s-au integrat corespunzator! :)(

Asta e, va trebui sa ma ocup din nou de asta, ca vad ca nu se mai poate! :lol: :lol: :lol:

Sa fie inaintea meciului cu Astra ?

:hai :hai :hai :hai :up: :up: :up: :up: :hai :hai :hai :hai

Forza Stiinta!!!!!

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 13] Gaz Metan Medias - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 24 Oct 2016, 12:53

blixa scrie:Multumesc pentru imagine. Mie trunchiul mi se pare in fata, chisherilii pa linie. Nu stiu ce se ia in consideratiune.
Se ia varful bocancului la ala care paseaza si partea corpului cea mai avansata cu exceptia mainilor la cel care primeste. Cel mult pe linie....asta daca n-o avea nasul lung, dar nu mi s-a parut!
Last edited by romaad on 24 Oct 2016, 13:04, edited 1 time in total.

Închis