[Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu "bozgorii"?

Poll ended at 25 Oct 2016, 23:31

Ne calificam!
20
91%
Cupa Romaniei nu e pentru noi!
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 23 Oct 2016, 23:31

Marti, 25.10.2016, ora 20:30, Universitatea Craiova intalneste in deplasare (cel mai probabil la Brasov) echipa de liga a II-a Sepsi OSK Sfântu Gheorghe.
"Ungurii" vin dupa o victorie cu 0-1 pe terenul penultimei clasate ACS Berceni.
Sepsi OSK este prima echipa de fotbal din judetul Covasna care evolueaza in Liga a 2-a dupa o pauza de 12 ani. Clubul are ca si culori reprezentative 2 culori "iubite" de olteni: alb si rosu. :-x

Ca o alta remarca, patronul László Diószegi este "cel dintai brutar" din Covasna, cu 160 de angajati si 10 brutarii (sa moara Mitzi, nu alta!).
:laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing: :laughing:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 23 Oct 2016, 23:55

Interesant meciul asta. Cred ca e timpul sa-i vedem si pe altii la lucru.
Vlad - Vladoiu, Popov, Kelici, Briceag - Manea, Screciu, Zlatinski, Bancu - Gustavo, Rambe.
Asa as juca.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2016, 00:00

Nu poti sa te duci sa joci cu ungurii cu o echipa experimentala. As incerca cu un Vladoiu pe dreapta si un Briceag pe stanga, poate si cu Screciu la mijloc si un Bancu, dar cam la asta s-ar rezuma schimbarile fata de echipa standard.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 24 Oct 2016, 00:02

Ei, nu poti! Poti, sigur ca poti, cum nu?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 24 Oct 2016, 00:09

Daca vrei sa treci fara emotii in turul urmator, nu poti...

Trebuie sa ai o "siguranta" in mana :)-

Imagine
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 24 Oct 2016, 00:13

screciu e la lot
vlad n a facut deplasarea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Leonard Albert » 24 Oct 2016, 00:51

Mi-ar placea sa-l vad pe Vlad, multi zic ca e peste Popescu...
Vladoiu, sa vedem daca a fost doar "foc de paie" sau e ceva de el.
Popov vreau sa ramana rezerva in campionat, am emotii mereu cu el. Sa-l jucam in Cupa.
Cu Kelic inca nu sumtem lamuriti, vreau sa-l vad in iarba.
Vreau si eu un meci cu Briceag in stanga, acolo unde e postul lui, baiatul asta a a fost mereu nedreptatit.
Manea si Screciu - acelasi lucru ca la Vladoiu, sa inceapa si ei sa joace, sa se rodeze un pic.
Zlatinski sa asigure linistea la mijloc, desi are si el nevoie de odihna, e adevarat.
Bancu sa ne-arate ca e o solutie buna in stanga. N-as vrea sa ne despartim de el...
Gustavo - are stofa, dar hai sa facem ceva cu el, daca nici la nivelul asta nu face diferenta atunci e clara treaba.
Rambe asta m-aduce aminte de Cornel Dinu cand il facea "joagar" pe Dorel. Cu mentiunea ca Stoica era fotbalist.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 10:18

Leonard Albert scrie:Mi-ar placea sa-l vad pe Vlad, multi zic ca e peste Popescu...
Vladoiu, sa vedem daca a fost doar "foc de paie" sau e ceva de el.
Popov vreau sa ramana rezerva in campionat, am emotii mereu cu el. Sa-l jucam in Cupa.
Cu Kelic inca nu sumtem lamuriti, vreau sa-l vad in iarba.
Vreau si eu un meci cu Briceag in stanga, acolo unde e postul lui, baiatul asta a a fost mereu nedreptatit.
Manea si Screciu - acelasi lucru ca la Vladoiu, sa inceapa si ei sa joace, sa se rodeze un pic.
Zlatinski sa asigure linistea la mijloc, desi are si el nevoie de odihna, e adevarat.
Bancu sa ne-arate ca e o solutie buna in stanga. N-as vrea sa ne despartim de el...
Gustavo - are stofa, dar hai sa facem ceva cu el, daca nici la nivelul asta nu face diferenta atunci e clara treaba.
Rambe asta m-aduce aminte de Cornel Dinu cand il facea "joagar" pe Dorel. Cu mentiunea ca Stoica era fotbalist.
Imi permit sa te citez, e mai usor sa copiez parte din textul tau... :)( :)( :)(

Vlad- dexter zise deja ca nu e in lot, deci...
Vladoiu - ok, poate fi incercat, depinde insa ce jucatori au aia pe partea lui
Popov - rezerva.
Kelic - da il putem pune titular acum, eu cred ca se va descurca
Briceag in stanga===> aici, eu cred ca mai mult il zapacesti, abia ce a inceput sa se acomodeze pe dreapta, l-as lasa acolo, eventual rezerva lui Vladoiu la meciul asta (vezi mai sus);
Manea si Screciu - eventual introdusi in rep2, functie de scor
Zlatinski - ok , dar daca el simte ca are nevoie de pauza, asta e....
Bancu - si eu l-as incerca in meciul asta titular
Gustavo - titular, acum depinde si ce gabarit are sepsi, si cum va fi terenul la ora jocului, daca nu, atunci macar o repriza ar putea fi jucat
Rambe - cred ca e o cauza pierduta....

Sa nu uitam: Cupa Romaniei este un obiectiv deloc de neglijat!!! Chiar si o finala ar fi super!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Oct 2016, 10:25

daca screciu-i la lot, e clar ca nu joaca, no? :)

popescu - vladoiu, popov, kelic, briceag - zlatinski - manea, baluta, gustavo, bancu - ivan

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 24 Oct 2016, 10:44

sorin107 scrie:daca screciu-i la lot, e clar ca nu joaca, no? :)

popescu - vladoiu, popov, kelic, briceag - zlatinski - manea, baluta, gustavo, bancu - ivan
e mai greu cu sorialis, a fost concentrat pe jucatorii de la asa tgm care s au dat la o parte pe motiv de mop...ah, nu s au dat la o parte ?? continuam cu insinuarile pana s-o potrivi la un moment dat..si o sa zicem : "ahaaa, v am spus eu !!"
cred ca anamaria nu ne ia atacant de careu, altfel nu mi explic
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 24 Oct 2016, 10:45

ca nu ne aduce atacant de careu e una, mie mi-e sa nu-l semneze pe mazarache.

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 24 Oct 2016, 10:52

poate sa semneze, cu Maza nu mi-e frica. daca ii dai mingea si-i arati directia, el fuge.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2095
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 24 Oct 2016, 10:53

e televizat meciul? ca daca nu e televizat de ce l-au mutat la brasov la 20:30?
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 24 Oct 2016, 10:57

dxtr009 scrie:
sorin107 scrie:daca screciu-i la lot, e clar ca nu joaca, no? :)

popescu - vladoiu, popov, kelic, briceag - zlatinski - manea, baluta, gustavo, bancu - ivan
e mai greu cu sorialis, a fost concentrat pe jucatorii de la asa tgm care s au dat la o parte pe motiv de mop...ah, nu s au dat la o parte ?? continuam cu insinuarile pana s-o potrivi la un moment dat..si o sa zicem : "ahaaa, v am spus eu !!"
cred ca anamaria nu ne ia atacant de careu, altfel nu mi explic
daca nu spui si tu care lot, ca poate fi lotul de gimnastica.... :)( :)(

acu' vazui, si da, eram concentrat, dar nu pe jucatorii de la asa, sau mai ales pe Ana ta...Bine, nici nu m-as putea concentra pe ea, la ce fata are! :)

btw: cretu ce-o mai face? poti s-o intrebi, e bine, nu e afectat? :)(

@gogu: da, mi se pare ca e pe jijisport...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 24 Oct 2016, 11:01

si apropo, te rog explicit sa nu mai imprastii vorbe pe la oameni ca eu ii iau apararea anamariei pt ca o cunosc si am nush ce iesiri cu ea prin centrul vechi
nu mi plac fitilele de scoala veche, gen n aveam argumente si incepem cu zvonistica
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis