[Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat scoatem cu "bozgorii"?

Poll ended at 25 Oct 2016, 23:31

Ne calificam!
20
91%
Cupa Romaniei nu e pentru noi!
2
9%
 
Total votes: 22

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Oct 2016, 00:25

Recomand un mic rewind: sa citiți postarile tuturor de la începutul meciului si până acum, eu cel puțin am râs de m-am crăcănat!!!

Fără mișto, e chiar super sa retrăiești momentele de acum 1-2 ore, acum, la rece...

În mare, sunt in asentimentul vostru: trecem de la o stare la alta destul de rapid!!

Sergiu, romaad, si just au dreptate: meci greu, dar dominat clar, bozgorii jucara meciul vieții, nu avem atacant de careu, pe Bancu si eu il înjurai în prima repriză, apoi isi reveni cat de cât.

Deux, ai pata pusă rău pe Bancu. Parca asa aveai si pe Baluță anul trecut

Trimis de pe al meu D5503 folosind Tapatalk
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Masive

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 26 Oct 2016, 00:31

In peluza oaspetilor am avut 3-4 unguri care sustineau Craiova. ucv Asa ceva mai rar mi-a fost dat sa vad ucv

JustME

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Oct 2016, 00:33

Masive scrie:In peluza oaspetilor am avut 3-4 unguri care sustineau Craiova. ucv Asa ceva mai rar mi-a fost dat sa vad ucv
Stiinta sparge barierele etnice :hai Hajrá CRAIOVA steagucv ucv steagucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2016, 02:22

sorialis scrie: Deux, ai pata pusă rău pe Bancu. Parca asa aveai si pe Baluță anul trecut Imagine
Nu, anul trecut aveam pata pusa pe Vatajelu... Anul asta joaca ce trebuia sa faca anul trecut, asa ca nu mai am nimic cu el.

Din punctul meu de vedere Bancu e in acest moment o petarda, alaturi de Rambe si Mazarache. Culmea e ca primeste destule sanse sa arate ca e pe calea cea buna dar nu profita de ele. Iar prin insistenta cu care este bagat si tinut in teren, desi e capat de linie in 90% din situatii, efectiv se reduc numarul de sanse care ar trebui sa le primeasca jucatorii mai tineri, care chiar ar putea sa demonstreze ca merita sa fie luati in considerare ca o optiune pentru prima echipa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de Augustus Caesar » 26 Oct 2016, 05:55

Meci greu, specific, ma asteptam ca ozosep sa faca meciul vietii lor, am avut si ghinion, dar in sfirsit bine ca l-am dus la capat cu un rezultat pozitiv. Citeva concluzii despre ai nostrii, pe Ramb(l)e cred ca n-o sa-l facem fotbalist vreodata, au fost citeva situatii in care chiar a fost cel mai bun fundas al adversarului, Gustavo e pamint de flori, Maza bun pentru finaluri de meci in care trebuie sa ametim fundasii adversi cu sprinturile lui- fara mingie, pe care de cele mai multe ori uita sa o ia (!!!) , iar Bancu iesit din forma- de el chiar imi pare rau, sper sa-si revina. Fizic ne-a cam stors meciul asta si sper sa nu ne resimtim la meciul cu insolventii vecini ai nostrii, care, apropos, cred ca vor face si ei meciul vietii lor, doar intilnesc echipa de pe primul loc (!!! clasament mincinos momentan, vezi rezultat cu fcsb).
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

sorin107

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2016, 09:45

Deuxex, ho usor cu bancu, ca nu-i chiar asa. E exagerat sa-l compari cu maxa si cu rambo. E iesit din forma, corect, dar ti-a facut un gol. Plus ca cele mai mari ocazii au fost ale lui - ratare singur cu portarul si bara aia dupa un sut frumos. Are nevoie de incredere si de minute, o sa-si revina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Oct 2016, 09:50

sorin107 scrie:Deuxex, ho usor cu bancu, ca nu-i chiar asa. E exagerat sa-l compari cu maxa si cu rambo. E iesit din forma, corect, dar ti-a facut un gol. Plus ca cele mai mari ocazii au fost ale lui - ratare singur cu portarul si bara aia dupa un sut frumos. Are nevoie de incredere si de minute, o sa-si revina.


Sent from my iPhone using Tapatalk
In plus de asta, eu sunt sigur ca nea Gigi il readuce in forma in urmatoarea perioada.

A jucat si temator un pic aseara, de frica vreunei intrari idioate ale alora...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2016, 09:51

Deuxex, ho usor cu bancu, ca nu-i chiar asa. E exagerat sa-l compari cu maxa si cu rambo. E iesit din forma, corect, dar ti-a facut un gol. Plus ca cele mai mari ocazii au fost ale lui - ratare singur cu portarul si bara aia dupa un sut frumos. Are nevoie de incredere si de minute, o sa-si revina.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ozzy

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 26 Oct 2016, 09:54

Exagerați, ca de obicei. În Cupă sunt de când lumea surprize și nu doar în România. E totuși de apreciat că am reușit să evităm surpriza de data asta.
Se pare că Ivan a depășit pasa proastă și asta e vestea cea mai bună. În apărare, în schimb, e fabulos cum toată lumea reușește să dea cu capul din mijlocul careului nostru.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 26 Oct 2016, 10:06

Nu inteleg de ce va luarati de gustavo. A jucat foarte bine atunci cand a avut mingea la picior.... Dar problema e ca nu primeste pase, este evitat de restul jucatorilor. Asta daca prinde cateva meciuri va schimba in bine jocul la mijloc.
Acum il avem pe zlatinski care fata de anul trecut este o catastrofa ambulanta, dezordonat, greseli decisive in jumatatea noastra, cartonase luate aiurea etc.
CRAIOVA NESUPUSA

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 26 Oct 2016, 10:18

Am avut 17 catralioane de cornere. Absolut dajaba, pen' ca au gost executate prost.
S-a rupt Brazda.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Oct 2016, 10:24

Chiar ca zlatinski e in forma de cand e madson accidentat, avusese un recul inainte.

La cornere si faze fixe suntem dezastru, n-am nicio emotie la fazele de genu. Avem 2 optiuni:

1. Nu trece mingea de primul om al lor
2. Dam cu ea in careu fara nimic studiat si acolo o resping ei.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Oct 2016, 10:51

Eu as trimite jucatorii iesiti din forma sa joace la echipa a 2-a cateva meciuri. Numai asa poti sa ai meciuri in picioare la un nivel decent (liga a 3-a e perfecta pentru revigorarea unor jucatori aflati in situatia lui Bancu).
Sunt curios cu cine picam in turul urmator... Poate Luceafarul Oradea?

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 26 Oct 2016, 11:01

O sa jucam cu Iasi si o sa ii batem cu 3-0
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

sebiucv
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 02 Apr 2016, 11:16

Re: [Cupa Romaniei I] Sepsi OSK - Universitatea Craiova

Mesaj de sebiucv » 26 Oct 2016, 11:03

Eu zic cu Pandurii .

Închis