[Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu DURII?

Poll ended at 29 Oct 2016, 00:35

ne luam revansa - 3pct
22
85%
impartim punctele olteneste - 1pct
4
15%
ne inscriem la masa credala pana la viitorul meci - 0pct
0
No votes
 
Total votes: 26

sorin107

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2016, 11:29

nasol, suntem descoperiti tare in zona mijlocasului central. nu cred ca vor aparea mateiu sau dumitras acolo, ar fi prea devreme.

cred ca jucam cu popov si screciu la inchidere la mures, avand in vedere ca lipseste si rocha.

calancea - briceag, kay, acka, vatajelu - popov, screciu - ivan, baluta, bancu - mazarache

sau incercam tot 4-1-4-1, dar popov numai regista nu e:

calancea - briceag, kay, acka, vatajelu - popov - ivan, baluta, gustavo, bancu - mazarache

cam subtirel lot avem.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2435
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de marius_vl » 30 Oct 2016, 11:40

100% va juca cu Popov la inchidere si Mateiu cu Baluta in fata lui, Bancu in stanga, Ivan in dreapta

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de SLH » 30 Oct 2016, 12:07

E clar ca suntem intr-o scadere de forma dupa meciurile grele in care ne-am prezentat foarte bine cu echipele comuniste. Norocul nostru e ca ne prinde la niste meciuri cu echipe slabe.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de alex.p » 30 Oct 2016, 12:59

Trebuie sa continuam sa legam rezultatele pozitive chiar si cand jucam mai slab.

De acum incepe greul si pentru Multescu, e perioada cand incep sa apara suspendarile si accidentarile, iar lotul nostru e subtire. Sa vedem cum va gestiona urmatoarele meciuri, care desi par usoare, nu vor fi.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

JustME

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de JustME » 30 Oct 2016, 15:08

chiar si asa slab cum am jucat (eu pun forma slaba pe fondul oboselii acumulate) tot am avut vreo 4,5 ocazii mari, doua la Maza si Ivan practic din pozitii din care e foarte greu sa ratezi. totusi am ratat.

Mazarache daca reuseste sa elimine momentele comice din jocul sau ajunge un atacant foarte bun pt liga 1. faza golului a fost o faza de mare, mare atacant. si nu e prima data cand ne arata ca e capabil de lucruri de genul asta. dar din pacate are si momente comice de exemplu pe o contra ii da o pasa de 3 m la 1 m in spate lui Bancu - faza in care a avut ratarea aia imensa nu i-o imput tinand cont ca si Ivan a avut o ratarea poate chiar mai mare in prima repriza intr-o faza aproape identica. uneori si eu uit ca omul are 23 de ani si are mai putine meciuri jucate in prima liga decat Ivan. mai exageram noi uneori (si ma includ si pe mine aici) dar nu e nici pe departe un jucator execrabil, are doar unele carente evidente pe care daca reuseste sa le estompeze o sa ajunga un jucator bun.

@Comy hai cu topicul vere, schema clasica...da? :)(

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de _T@V_ » 30 Oct 2016, 15:16

Cred ca defapt acum va incepe Multescu sa-si arate limitele. In loc sa le dea drumul jucatorilor pe posturile proprii, va continua cu impovizatiile si automat cu animozitatile din sanul echipei. Echipa a inceput sa scartaie din toate incheieturile, si bosorogul in loc sa intervina si sa incerce sa o dreaga, doarme pe el si se complace cu rezultatele care tot continuua sa vina. Cu noroc (Voluntari, Botosani, bAndurii), dar punctele vin. Schimbam in min 85, desi pe teren avem destule capete de linie doar pentru ca nu avem o banca solida, si nea Gigi s-a vazut ca baga copiii doar cand n-are de ales.
Ieri am castigat jucand aproape la fel de slab cum am facut-o si cu Chiajna, doar ca de data asta bulanul a fost de partea noastra. Sper ca a fost doar oboseala de dupa meciul de cupa si harababura creata de durii intentionat.

Zlatinski s-ar putea sa fie o pierdere pentru jocul defensiv. Nuno inoata si el de vreo cateva jocuri (e si normal sa fie asa, cand pui cel mai bezmetic jucator sa joace la mijloc, la inghesuiala) Dar io abia asteptam jocul in care cei doi sa dispara din primul 11. Si daca nici cu cea mai slaba echipa din L1 (TM a castigat mai mutle pct pe teren decat spartii astia) nu dai o sansa copiilor, atunci cand.

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de ady_azzuro » 30 Oct 2016, 15:31

Copiilor le dai drumul atunci cand n-ai obiectiv sau cand conduci cu 3-0 cu 10 minute inainte de final. Le mai dai drumul cand ai prea multi accidentati/suspendati si ai lotul subtire asa cum il avem noi acum. Nu dai drumul copiilor cand te bati cu oile pentru titlu si orice punct conteaza, chiar daca se vor injumatati punctele. Vladoiu sau Manea chiar daca sunt buni, pot gresi cand iti e lumea mai draga. Nu ne permitem sa riscam. Doecamdata n-am de ce sa n-am incredere in Multescu, ar fi si culmea cand ne batem la titlu dupa 25 de ani...
Chiar daca am jucat slab ieri, ne-am impus ca o mare echipa. Am invatat sa castigam atunci cand jocul nu merge, iar asta este incurajator pentru restul sezonului. Stim sa tinem stacheta sus si avem o mentalitate de invingatori care sper sa fie incununata cu titlul de campioni la vara. ucv

iuli

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de iuli » 30 Oct 2016, 16:24

Da chiar nimeni nu considera gazonul prost o cauza a evolutiei mai slabe?Nea Gigi reuseste sa dea echipei un suflu incredibil,da noi il vedem bosorog si ca isi arata limitele.ieri erau unii in tribuna care il injurau ca nu joaca Baluta,avem multi din astia si pe forum.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2016, 16:38

Lotul e subtire, iar Multescu nu e genul de antrenor care sa dea credit unui copil, cand poate sa bage un veteran pe postul cu problema, chiar daca nu e postul veteranului (cazul Popov, spre exemplu!). Sper ca in iarna sa ne completam lotul cu 3-4 jucatori, mai ales ca lotul este subtire, iar unii jucatori nu au calitatea necesara pentru a te bate cu ei la titlu.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Oct 2016, 16:49

DeuxEx scrie:Lotul e subtire, iar Multescu nu e genul de antrenor care sa dea credit unui copil, cand poate sa bage un veteran pe postul cu problema, chiar daca nu e postul veteranului (cazul Popov, spre exemplu!). Sper ca in iarna sa ne completam lotul cu 3-4 jucatori, mai ales ca lotul este subtire, iar unii jucatori nu au calitatea necesara pentru a te bate cu ei la titlu.

trebuie cumparat de la cfr cluj, astra, pandurii, toate echipele astea falimentare. nu stiu cati bani e dispus sa bage insa rotaru...
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Bobby » 30 Oct 2016, 16:52

Madson s-a accidentat acum doua saptamini; Multescu spunea ca brazilianul va lipsi vreo 4-5 saptamini. Sper ca Madson va reveni la meciul cu Astra pentru ca echipa are mare nevoie de el.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2016, 17:13

Atacantul care sa se lipeasca la gol e problema noastra. Un mijlocas de constructie, un fundas, poate inca un varf. In rest stam bine, mai ales ca revin Mateiu si Dumitras.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de stuparu_alexandru » 30 Oct 2016, 17:31

ne trebuie unu gen pirlo sa dea o pasa, sa faca dieferenta. si un atacant bun, ca ivan, mazarache... nu ma impresioneaza.
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Kellogg » 30 Oct 2016, 18:58

Unde pot vedea si eu meciul integral?
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Fan Alb - Albastru
suporter
suporter
Mesaje: 623
Membru din: 15 Iun 2016, 23:24

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Fan Alb - Albastru » 30 Oct 2016, 19:21

dxtr009 scrie:zlatinski si nuno rocha au luat al 4-lea galben si lipsesc cu tg mures
Zlatinski nu a luat galben
Cât cerul este albastru suntem deasupra tuturor usteag ucv

Închis