[Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu DURII?

Poll ended at 29 Oct 2016, 00:35

ne luam revansa - 3pct
22
85%
impartim punctele olteneste - 1pct
4
15%
ne inscriem la masa credala pana la viitorul meci - 0pct
0
No votes
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 19:39

dxtr009 scrie:zlatinski si nuno rocha au luat al 4-lea galben si lipsesc cu tg mures
Eu nu imi aduc aminte cand a luat Zlatinski galben...

Edit: am verificat, nu a luat! Cat despre Rocha, ii prinde bine o pauza. Sper sa ia si o amenda pt galbenul al. ca l-a luat cand am avut senzatia ca refuiza sa iese de pe teren si in loc sa o ia civilizat pe la centrul terenului, a plecat direct la vestiar
Last edited by romaad on 30 Oct 2016, 19:46, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorialis » 30 Oct 2016, 19:43

iuli scrie:Da chiar nimeni nu considera gazonul prost o cauza a evolutiei mai slabe?Nea Gigi reuseste sa dea echipei un suflu incredibil,da noi il vedem bosorog si ca isi arata limitele.ieri erau unii in tribuna care il injurau ca nu joaca Baluta,avem multi din astia si pe forum.
Din pacate, avem mult de lucrat la mentalitatea suporterilor....

Sa injuri din nou, din primele minute, la o preluare gresita, o ratare, cand tu jucai pentru a egala liderul, mi se pare imbecilitate!!!

Echipa asta joaca fotbal, ba!

Tocmai pentru ca urlam la ratari incredibile, si spunem ca nu avem om s-o bage in ata!

Eu unul, as merge pana la capat campionatul asta nu nea Gigi, mai rau de atat nu poate fi, mai bine da!

Sa nu uitam: are si el ambitia lui personala, sa demonstreze ca toti cei care l-au numit smurd, si apoi l-au umilit in presa, sunt imbecili!

Copiii? Sunt de acord cu el, ii bagi cand iti permiti! Uitarati de faza cu Vladoiu la astra? Nu il acuz pe copil, dar tocmai pentru astfel de momente trebuie protejati! E foarte usor sa clachezi, chiar sa te ratezi dupa un meci in care ai gresit grav...

Maza: nu-l mai injurati, a alergat, a dat goluri decisive, si pase de gol, cat n=au dat altii ani de zile la echipa!!

Pan' la coada: sunt ai nostri - mai buni, mai slabi - dar sunt ai nostri!

ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

JustME

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de JustME » 30 Oct 2016, 19:45

nu cred ca Zlatan a luat galben dar poate era bine daca il lua si statea la meciul cu ASA unde cred ca puteam sa ne gospodarim.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 19:51

Eu cred ca tre sa scoatem maxim din meciurile cu echipe slabe. Cu astia se castiga campionatul. Infrangerea cu recas ne trage maxim in jos in momentul de fata.
Eu nu as marsa pe ideea ca Multescu nu le stie cu tinerii...din ce imi aduc aminte el e creatorul gastii nebune de la Sportul. Si chiar si la noi, e alt suflu fata de gestiunea lui Sorin Cartu. Asa mi se pare, chiar daca tinerii deocamdata stau mai mult pe banca. Mai ales ca ai nostri nu sunt de 19-20 ci de 16-17...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2016, 19:54

Lasa ca vine iarna si poate aducem si noi ceva mai de Doamne ajuta! Ca Rambe e slab rau, iar Gustavo nu a prea impresionat...
Mi-a placut, totusi, cum a intrat sambata in meci.

Trimis de pe al meu LG-D802
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de jianu_max » 30 Oct 2016, 19:56

iuli scrie:Da chiar nimeni nu considera gazonul prost o cauza a evolutiei mai slabe?Nea Gigi reuseste sa dea echipei un suflu incredibil,da noi il vedem bosorog si ca isi arata limitele.ieri erau unii in tribuna care il injurau ca nu joaca Baluta,avem multi din astia si pe forum.
Băluță ca Băluță, dar pe Curelea de ce nu-l foloseşte chiar nu pot să înțeleg!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

sorin107

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de sorin107 » 30 Oct 2016, 19:56

e mai bine ca n-a luat, just. pana la meciul cu astra poate-si revine madson, isi mai intra in forma si mateiu...acum era mai problematic ca n-aveam om acolo.

daca doar rocha e suspendat, vom juca la mures cu aceeasi echipa, doar baluta in locul lui rocha.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 19:57

am uitat sa zic... pe mine m-a impresionat Gustavo in cele 14 minute cate a jucat. Sunt de parere ca baiatul asta, daca i se da continuitate in teren, ar putera fi decisiv pentru noi. Pana acum nea Gigi mi se pare ca nu e prea ingaduitor cu el

JustME

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de JustME » 30 Oct 2016, 20:11

sorin107 scrie:e mai bine ca n-a luat, just. pana la meciul cu astra poate-si revine madson, isi mai intra in forma si mateiu...acum era mai problematic ca n-aveam om acolo.

daca doar rocha e suspendat, vom juca la mures cu aceeasi echipa, doar baluta in locul lui rocha.
da, cred ca totusi ai dreptate. dar parca sa zic ca puteam sa gestionam meciul cu ASA unde probabil muresenii or sa stea la cutie si noi o sa ne chinuim sa ii desfacem. oricum pentru siguranta e bine ca nu a luat galben.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 20:43

ba eu nu pricep... nu se pot gasi niste locuri la oficiala pentru nevestele fotbalistilor, ca ce aud fetele alea la trb 1, nu as vrea sa fiu in pielea lor. Am vazut ca nevasta lui Calancea sta la tribuna 1 cu copilul de 1-2 ani in brate, acu aud ca si a lui Maza. Acu ceva vreme, am vazut si o faza de [cenzurat] cu nevasta lui Madson, si ea cu kizii de 2-3 ani dupa ea. badigarzii nu au lasat-o la tribuna zero ca se pare ca nu avea bilet acolo sau ceva de gen. Noroc ca a sarit lumea cu gura pe dobitoci. E unul gras acolo, rar mi-a fost sa vad fiinta mai abjecta

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de Copacul » 30 Oct 2016, 20:49

Lasa ca si simpaticele domnisoare din poza si-au luat carnitza dupa bucuria neretinuta de la golul gorjenilor. Iar sorialis cred ca a aprofundat cu una din ele :lol: :bad: [smile84]

Imagine
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 20:50

alea nu erau ma ale noastre! Si oricum fetele nu se pricepeau, ele se bucurau asa in general cand dadea gol careva... ca au sarit si la golul lui Ivan

Avatar utilizator
adrian123
junior
junior
Mesaje: 17
Membru din: 16 Iul 2015, 13:18

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de adrian123 » 30 Oct 2016, 21:00

fetele astea vin din liga a 2 :)
Anti BuCUResti ! ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de DeuxEx » 30 Oct 2016, 21:30

romaad scrie:ba eu nu pricep... nu se pot gasi niste locuri la oficiala pentru nevestele fotbalistilor, ca ce aud fetele alea la trb 1, nu as vrea sa fiu in pielea lor. Am vazut ca nevasta lui Calancea sta la tribuna 1 cu copilul de 1-2 ani in brate, acu aud ca si a lui Maza. Acu ceva vreme, am vazut si o faza de [cenzurat] cu nevasta lui Madson, si ea cu kizii de 2-3 ani dupa ea. badigarzii nu au lasat-o la tribuna zero ca se pare ca nu avea bilet acolo sau ceva de gen. Noroc ca a sarit lumea cu gura pe dobitoci. E unul gras acolo, rar mi-a fost sa vad fiinta mai abjecta
Ala grasu' e prietenul lui Sorialis :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 14] Universitatea Craiova - Pandurii Tg. Jiu

Mesaj de romaad » 30 Oct 2016, 22:00

alextudi scrie:Una dintre ele era la masa cu balgradean si mateiu pe la 3 dimineata cu multe sticle de vin in fata cand a ajuns pufi la noi:)) dupa a trecut la altr sporturi, dupa la fotbalisti plecati afara. Vad ca s a intors la astia de la noi. :))


Sent from my iPhone using www.craiova-maxima.ro mobile app
Erau cu aia de la Tg Jiu!

Închis