[Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu bozgorii?

Poll ended at 05 Noi 2016, 17:01

le mai dam si noi un branci spre play-out - 3pct
21
75%
confirmam forma slaba si ne impiedicam cum numai Stiinta stie - 1pct
6
21%
suntem prostii campionatului si ne bate cea mai slaba echipa - 0pct
1
4%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 06 Noi 2016, 11:41

Pai daca o iei asa, noi am pierdut la TM unde si cateii si oitele, basca Botsenii s-au infruptat cu cate 3 pct...

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 06 Noi 2016, 12:25

Nu stiu de ce refuzati sa vedeti niste evidente. Avem probleme la jocul in superioritate. Cu Botosani am jucat 60 min in superioritate. Nu am dat gol, ba mai rau, aia au si venit peste noi. Cu CFR Cluj, vreo 70 parca. Nu am dat. Cu astia tot vreo 60. Am dat doar din penalty. Pe de alta parte, imbucurator e faptul ca din cea mai penalizata echipa cu rosu din campionat suntem cea mai cuminte acum. Zlatinski a invatat sa se abtina, Madson nu a mai avut nici el meciul si cartonasul, Baluta si-a curatat si el jocul de intrarile alea de cocos fara cap

JustME

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 06 Noi 2016, 13:09

potaia de niculescu facea o observatie pertinenta dupa meciul nostru si anume ca incepe sa se simta presiunea si la noi. daca in alte dati atacam in valuri intr-o maniera extrem de boema si ne descopeream asumandu-ne riscuri ieri chiar si la 1-0 cu om in plus am jucat la siguranta incercand sa fim pragmatici si sa luam punctele. si cred ca are dreptate. e foarte greu sa te bati la titlu si sa punctezi si la impresia artistica. ieri ne-am vazut interesul. am luat punctele si suntem si mai bine infipti in lupta la titlu iar presiunea o sa fie din ce in ce mai mare.

cred ca jocul nostru sufera in ultima vreme din cauza unei combinatii intre oboseala si presiunea de la varful clasamentului. nu e deloc usor de gestionat perioada asta extrem de importanta pana in iarna. iar greul o sa vine dupa ce incepe playofful, acolo nervii si taria fotbalistilor nostri or sa fie pe muchie de cutit.

aproape ca uitasem cum e sa te bati acolo sus de tot in clasament :) e greu dar e frumos rau! ucv

crazy_u.craiova
membru
membru
Mesaje: 163
Membru din: 11 Iul 2007, 13:52

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de crazy_u.craiova » 06 Noi 2016, 13:54

probabil o sa radeti!dar mie mi s-a parut cel mai bun meci din anul asta,nu am avur nicio emotie.Am jucat ca o echipa mare,am pasat foarte mult,jucatori au fost foarte statici,mereu am avut fundasi centrali in jumatatea lor,iar daca am fi avut un atacant probabil fara a forta puteam castiga cu 4-5 zero.A fost un meci in care nimeni nu s-a accidentat am avut o posesie de 60 % nu am luat niciun galben,si cel mai important nimeni de la noi nu a prea obosit ,a fost ca un antrenament.O echipa mare asa trebuie sa joaca cu echipe mult mai slab cotate,






5

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: RE: Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 06 Noi 2016, 13:59

crazy_u.craiova scrie:probabil o sa radeti!dar mie mi s-a parut cel mai bun meci din anul asta,nu am avur nicio emotie.Am jucat ca o echipa mare,am pasat foarte mult,jucatori au fost foarte statici,mereu am avut fundasi centrali in jumatatea lor,iar daca am fi avut un atacant probabil fara a forta puteam castiga cu 4-5 zero.A fost un meci in care nimeni nu s-a accidentat am avut o posesie de 60 % nu am luat niciun galben,si cel mai important nimeni de la noi nu a prea obosit ,a fost ca un antrenament.O echipa mare asa trebuie sa joaca cu echipe mult mai slab cotate,






5
Sunt total de acord cu tine.Si pentru mine a fost primul meci fara emotie.Chiar nu le-am dat nici o sansa.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 06 Noi 2016, 20:32

excelenta deplasarea
un after party de mai rar prin centrul tgm, pe baza de cerb
iar acum venii cu hanky sa sustinem viitorul sa bata la 2 goluri - speranta moare ultima
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

conStiinta

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 06 Noi 2016, 20:44

Pe termen lung ar fi in avantajul nostru sa ia bataie viitorul, in speranta ca nu prind playoff-ul.
Daca chiar ne vom bate la titlu, cred ca am avea sanse mai mari daca in playoff intra cfr, dinamo, astra, decat echipe ca botosani, viitorul, medias.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 06 Noi 2016, 20:52

dxtr009 scrie: iar acum venii cu hanky sa sustinem viitorul sa bata la 2 goluri - speranta moare ultima
Oile sunt asa proaste ca nici macar cu echipa lu' finu' nu se descurca fara arbitrii. Fmm Gamane, esti mai rau ca tudor..
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2016, 22:22

Cu Astra jucam pe Extensiv, se aduce nocturna mobila.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 06 Noi 2016, 22:36

Pai? Au mutat stalpul? :)
C O P A C U LImagine

sebiucv
junior
junior
Mesaje: 27
Membru din: 02 Apr 2016, 11:16

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de sebiucv » 06 Noi 2016, 23:15

Sper sa fie asa de data asta .

Trimis de pe al meu Eruption V200 folosind Tapatalk

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 06 Noi 2016, 23:45

Si pe site-ul clubului meciul apare programat pe Extensiv.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 15] ASA Tg. Mures - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 07 Noi 2016, 05:20

Copacul scrie:
dxtr009 scrie: iar acum venii cu hanky sa sustinem viitorul sa bata la 2 goluri - speranta moare ultima
Oile sunt asa proaste ca nici macar cu echipa lu' finu' nu se descurca fara arbitrii. Fmm Gamane, esti mai rau ca tudor..
Lasa ca are grija regele sa rezolve treburile ca lumea pe terenul de joc. Ce simbioza perfecta intre parazitii Becali si Hagi : oierul cumpara cu bani multi panaramele supraevaluate ale regelui, iar regele are grija ca oierul sa cistige campionatul; in felul asta oierul ia bani multi din CL si trimite o parte inapoi la rege. Au derbedeii astia un mecanism atit de bine pus la punct, ca doar nebuni ca Sumi & Alibec mai pot strica jucaria din cind in cind.

Închis