[Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce rezultat credeti ca scoatem in Moldova?

Poll ended at 25 Noi 2016, 13:50

3 puncte, echipa isi revine
16
80%
1 punct, bun si ala
3
15%
0 puncte, venim cu mana goala
1
5%
 
Total votes: 20

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Noi 2016, 01:31

@Romaad: +1
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Noi 2016, 03:32

de ce imi era frica nu am scapat. azi ne-am batut singuri. nu cred ca e cazul sa dramatizam situatia insa e clar ca echipa a depasit momentul de forma maxima si se afla pe o panta descendenta. chiar si asa nu aveam voie sa pierdem meciul cu descultii astia. presiunea asta cu egalatul spurcatilor in clasament iarasi ne face mai mult rau decat bine. trebuie sa o ducem pe picioare pana in pauza de iarna cand lotul trebuie clar intarit.

@Deux sper ca lista ta sa fie o gluma. efectiv nu poti sa dai afara 10 jucatori in pauza de iarna, e absurd. momentan avem un nucleu decent de jucatori care trebuie imbunatatit. daca aveam un lot numeros ne permiteam sa scoatem din echipa jucatorii care trec printr-o pasa proasta, sa-i odihnim. dar nu avem lot numeros deci cam trebuie sa joace.

e doar parerea mea dar eu pana la vara nu l-as da nici pe Mazarache afara chiar daca aducem un varf foarte bun. avem nevoie sa crestem lotul si dpdv calitativ dar si cantitativ. nu poti sa distrugi omogenitatea echipei dand afara 10 jucatori. mi se pare exagerat de absurd. in plus nu poti sa il bagi pe Zlatinski in aceeasi oala cu Rambe. iarasi.. e absurd.

cu nucleul asta de jucatori am ajuns pe locul 2 la 3 puncte de oi si n-a fost nici intamplare nici noroc. grupul trebuie imbunatatit in niciun caz distrus. la vara vedem insa momentan ar fi o prostie imensa sa transferam excesiv. nu e cazul si nici momentul.

in iarna la capitolul veniri consider ca avem nevoie de 4 titulari: fundas dreapta, fundas central, mijlocas de creatie, atacant. la capitolul plecari l-as trece doar pe Rambe care din pacate ori nu s-a adaptat ori nu poate mai mult.

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de raptor20 » 26 Noi 2016, 07:49

Cand joci cu acest Rambe.......lucrurile devin atat de simple. Stii din start ca nu vom marca
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 26 Noi 2016, 09:11

@andmal: perfect de acord cu tine in legatura cu Acka. Am pierdut foarte multe puncte din cauza lui.

Cred ca Mateiu va juca din ce in ce mai mult. Fara nici o legatura cu faptul ca semneaza contract nou

Sanmarteam cere foarte multi bani. Din punctul meu de vedere nu merita transferul lui.

Se pare ca avem 3jucatori presemnati, nu am idee care sunt aia.

Kay s-a certat cu Multescu si de-aia nu joaca.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

sorin107

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Noi 2016, 10:04

kay a gresit la meciul cu astra, corect. dar overall a fost peste popov. probabil ca la meciul cu timisoara va aparea kelic langa acka, care nici el nu a fost prea sigur.

mateiu e un fotbalist bun, daca-si scoate cacaturile din cap si realizeaza ca a ajuns la 27 de ani si n-a realizat nimic in fotbal.

ar fi interesant sa stim care-s aia 3 jucatori presemnati :)

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Noi 2016, 10:41

Unul e pustiul de la Valcea, cred...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

sorin107

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 26 Noi 2016, 10:43

cred ca altul e fundasul ala central adus de la ardealul - baghiceanu. el semnase cu noi si nu stiu ce s-a intamplat intre timp cu el, dar joaca la o echipa de liga a 3-a.

LiviuB

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 26 Noi 2016, 11:01

pe langa acesti pusti de viitor avem nevoie si de jucatori care sa ne ajute acum.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 26 Noi 2016, 11:20

n am vazut meciul asta
inca dinaintea meciului cu astra presimteam o serie negativa pentru ca
•mi se pare ca suntem putin artificial sus
•ne trebuie o infrangere sa intram in degringolada
nu inteleg obsesiile lu multescu cu improvizatii si insistenta cu care baga jucatori iesiti din forma
pe hartie era corect sistemul de noc de ieri, pt ca aveam forta pe ambele benzi si ca "metodista" pe zlatinski
inteleg ca bancu si ivan au fost morti
de maza si rambe cred ca e evident ca sunt degeaba
adauga niste greseli personale si jucam, ca de obicei, doar in 7
rezerve utilizate tarziu, unii nu joaca deloc
sper sa mai termine cu ambitiile prostesti si sa strangem cat mai multe puncte ca e loc in campionatul asta..totodata, suntem in grafic, nu e dracul atat de negru
felicitari celor care au ajuns la iasi !! mult peste sloganarii de fb care sunt suporteri de caldurica - nu generalizez
echipa potrivita pt meciul cu timisoara, in opinia mea:
calancea
dumi kelic acka vata
mateiu zlatan
baluta gustavo bancu
ivan
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 26 Noi 2016, 12:15

dxtr009 scrie:n am vazut meciul asta
echipa potrivita pt meciul cu timisoara, in opinia mea:
calancea
dumi kelic acka vata
mateiu zlatan
baluta gustavo bancu
ivan
imi place echipa facuat de tine, chiar daca nu cred ca va fi asa, nu ii place lui Multescu..am avea si noi in sfarsit mijloc, u stiu pe dreapra, Briceag nu este slab, nici aseara nu a gresit, dar e clar ca ne trebuie un fundas dreapta !!! Nu inteleg faza cu Gustavo, de ce nu este folosit..din ce imi aduc aminte la conf d epresa cand l-a adus il lauda Multescu de zici ca il adusesem pe Messi !!! le gat de Kelic la fel , f rar folosit, iar legat de Acka eu l-as mai tine pe banca si bagat Kay, mie mi se pare mult mai bun !
Acum nu stiu, dar nu termina Acka contractul in vara si parca se zicea ca nu mai prelungeste ? Poate si de asta lipsa lui de implicare !!!
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

nyk_sorin
fanatic
fanatic
Mesaje: 2858
Membru din: 14 Aug 2006, 15:49

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de nyk_sorin » 26 Noi 2016, 14:51

Meci pierdut din prostia noastra, a doua etapa la rand cand le facem cadou adversarilor penalty, la faze unde nu si avea niciun rost faultul...


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1418
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de florinkeke » 26 Noi 2016, 15:16

In prima repriza am jucat bine,insa din nou ratarile exasperante ne-au facut sa nu intram in avantaj.Din momentul in care a intrat Rambe am incercat numai cu mingi pe el.Rambe fiind foarte slab a rezultat o repriza a doua modesta incununata si cu un fault inutil al lui Popov care a generat golul 2.Mateiu s-a vazut imediat ce a intrat in meci.Etapa viitoare poate ar trebui sa incercam si alti jucatori gen Surugiu,Mateiu,etc.Am pierdut pe mana noastra,insa de acesta data Multescu a fost total neinspirat cu Rambe.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 26 Noi 2016, 16:40

Nu ne ajungea ca avem 2-3 jucatori prea slabi pentru Liga 1, acum avem si 2-3 care joca in scarba(ivan, acka, rocha).

le: **** prunea! **** ciuca! **** hotoboc!
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Noi 2016, 18:55

eu pe Rocha l-as lasa sa mediteze oleaca pe banca de rezerve.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 17] CSM Poli Iasi - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 26 Noi 2016, 19:04

Nea Marin scrie:Retrogradam?

sigur.... :-)

cu mititelu din birou, cu tradatorul din loja, cu senilul de pe banca, cu ratatii de pe teren, te mai "indoi"? :)

oricum, pozitia actuala e o intamplare, sau pur si simplu un aranjament bine pus la punct de forte oculte...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis