[etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

momentul perfect sa ramanem in top 3 | percutam ?

da, suntem acolo in lupta pentru locul 1
22
85%
nu prea, 1 punct si nu convingem
2
8%
0 puncte, ratam momentul
2
8%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 28 Noi 2016, 19:28

mai, cand o sa am timp in vacanta asta de sarbatori o sa va scot o statistica cu cate pase de gol a dat Bancu, alea cu care Rambo si Maza au vanat rate salbatice in peluza. Bancu si cand doarme e peste vreo 6 titulari de drept din primul 11 al lui nea Gigi
Daca aveam si noi un atacant de doamne ajuta si nu numai panarame, Bancu era nr 1 la assist-uri in prima liga detasat. Nu stiu ce i-o fi zis lui nea Gigi, dar sincer eu il inteleg, e greu sa inghiti schimbarile "tactice" din meciul cu moldovenii.

JustME

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de JustME » 28 Noi 2016, 19:33

Copacul scrie:Bancu era problema noastra cea mare...
poate nu e Bancu problema ce mare dar sigur era una din probleme. sanse peste sanse si el tot pamant dupa care mai are si iesiri necontrolate si vis a vis de suporteri (din ce spune SLH) si fata de antrenor.

chiar daca e problema mai mica ea nu trebuie ignorata. vb lu SLH Bancu are ocazia sa se hotarasca daca vrea sa fie fotbalist sau gurist. decizia ii apartine in totalitate.

@Romaad

ai dreptate doar partial, pe langa pasele bune eu i-am numarat lui Bancu vreo 4,5 centrari date prin spatele portii intr-o repriza, dintre care vreo 3 consecutive. hai sa nu-l facem acum pe Bancu acest revolutionar, acest bastion de rezistenta pt ca nu e cazul.

daca pe Bancu il interesa binele echipei avea o discutie civilizata cu antrenorul nu apucaturi d-astea de maidan care sa se lase cu trimiteri la echipa a 2-a. prost sau bun Multescu e antrenor si pt rezultate el raspunde. treaba jucatorilor e sa isi vada de joc.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de romaad » 28 Noi 2016, 19:46

@just. corect! Multescu e antrenor si raspunde de rezultate. Pana acum au fost bunicele, de vreo 3=4 etape s-a cam rasturnat caruta. Dar asa ca observator, ma intreb daca pe Bancu il trimiti la echipa a doua ca are personalitate, ce naiba facem cu aia care nu au nici personalitate, nici habar de fotbal. In momentul de fata eu consider ca 2 jucatori au dreptul sa vorbeasca in fata lui Multescu, si aia ar fi Bancu si Vatajelu. Whatever, sper sa mearga treaba si sa ii iese.... no player bigger than the club

DoRyN

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de DoRyN » 28 Noi 2016, 20:04

Iar va luati dupa fanatik? Mai e confirmata de o alta sursa chestia asta cu Bancu?


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Copacul » 28 Noi 2016, 20:14

da. Digisport si MaximaSport cel putin
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2016, 20:19

dxtr009 scrie:sorialis, e vreo decizie a clubului pe care n o saluti?
nici nu se terminasera bine cele doua infrangeri si incepusei sa "aperi" echipa de hoarda de nemultumiri..care nu mi se parea ditamai valul distrugator cum prezentai tu, ci nemultumiri firesti
parca jucatorii erau ai nostri, sa i sustinem..azi e ok sa i trimitem la echipa a doua
1. ca jucator, te supui antrenorului! Ca e bun antrenorul sau nu, ramane de vazut! Altfel, hai sa sara rambe ca nu e folosit cum trebuie! :)

2. e clar ca impreuna cu pen...iu, si altii, (atentie, va respect pe amandoi, da?), ati avut parte de un "atac" devastator din partea cerbului dupa meciul de la iasi, altfel nu-mi explic cum puteti sa:

a. nu va puteti disocia de "sobolanii" la care faceam referire;
b. (daca el a renuntat - se pare ca si-a dat seama despre ce vorbeam), tu continui "jihadul" prostesc pe o tema FALSA! Acea postare nu ti/vi se adresa, dar daca tu/altii va bagati ca musca-n curr.ul. calului, e treba ta/a voastra, eu nu pot decat sa rad in continuare

3. Pe Bancu l-am apreciat, si-l apreciez foarte mult, mai mult decat unii care fac poze cu el sau il desemneaza jucatorul anului, clar? Dar nu pot fi de acord ca fiecare sa faca ce vrea, cand vrea! Treci printr=un moment prost (asa cum Bancu trece de multa vreme)? OK, te inteleg, te sustin, TE INTRODUC TITULAR, dar nu face scandal, ok? Un meci la echipa a doua, nu=ti va face mai mult rau....

4. La fel ca 3., valabil pentru Mateiu si Dumitras!

5. Nu imi permit sa contest deciziile clubului, pentru ca :
- nu fac parte din conducere (nici nu sunt la curent cu tot ce spun ei, cum iti faci tu iluzii);
- nu pot da dreptate doar jucatorilor, doar pentru ca as avea numai versiunea lor, sau imi plac foarte mult, in schim , am un "cui" personal impotriva unuia din afara lotului echipei :)!

LE: A, sa nu uit - nu apar "decizia clubului" , imi spun parerea! Ai ceva impotriva?
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2016, 20:24

romaad scrie:.......Whatever, sper sa mearga treaba si sa ii iese.... no player bigger than the club
o:

Nu am nimic cu Nicusor, mai mult, il apreciez foarte mult, dar daca intr-adevar a replicat aiurea (bine, nu stim sigur ce a fost acolo...), atunci eu merg pe mana antrenorului, oricare ar fi el!

Sa nu uitam, la rezultate slabe, antrenorul e demis primul, nu sunt jucatorii dati afara si lotul refacut!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

ozzy

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de ozzy » 28 Noi 2016, 20:33

Serios că nu înțeleg cine este acest Bancu de ar avea dreptul să-i răspundă antrenorului. Trecând peste sezonul dezastruos pe care îl are, a avut în trecut mari performanțe sau ceva? Primul lucru pe care trebuie să-l învețe fotbaliștii Craiovei e că antrenorul, bun, rău, cum o fi, e șeful. Sper că s-au dus vremurile alea cand se zmiorcăia o pseudo-vedetă și gata, clubul schimba antrenorul.

sorin107

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2016, 20:52

de acord cu ozzy. fie el cine-o fi, n-are ce comenta. cu atat mai mult bancu, care-i dezastru cel putin de cand a inceput sezonul.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2016, 22:13

Daca se va ajunge ca in vestiar sa dicteze iarasi un jucator sau mai multi, ajungem iarasi pe vremea lui Ajica, cand fratii Papanasi aduceau antrenorul... Deci, o: la postarea lui Ozzy. Bancu poate sa comenteze in fata unui antrenor NUMAI dupa ce ia vreo doua Champions League cu Craiova. Pana atunci, e doar un pusti ce a avut o jumatate de sezon bun (daca adunc meciurile bune jucate), o accidentare si ... cam atat (ca iar imi sare DarkComy in cap! :)- ). Iar acest sezon a fost catastrofa!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de dxtr009 » 28 Noi 2016, 22:44

inseamna ca nu stiti cat comenteaza altii
vorbim despre fotbal, la multi vad football manager
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de iuli » 28 Noi 2016, 23:23

pai inseamna ca e haos in vestiar,dxtr,ceea ce va urma va fi a aceeasi reteta din ultimii 20 de ani.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de dxtr009 » 28 Noi 2016, 23:38

sau ca e normal sa existe discutii sau puncte de vedere diferite
ca de altfel la toate echipele
sa privim rabufnirea lui lovin si cum a tratat sumudica incidentul
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

ozzy

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de ozzy » 29 Noi 2016, 09:54

dxtr009 scrie:sau ca e normal sa existe discutii sau puncte de vedere diferite
ca de altfel la toate echipele
sa privim rabufnirea lui lovin si cum a tratat sumudica incidentul
Dex, aici nu-ți dau dreptate. Lovin nu e un mare fotballist, dar are totuși o vârstă și o experiență, e un veteran al echipei. Pe de altă parte, la Astra au fost și sunt probleme mari, e un pic normal ca nervii fotbaliștilor să fie întinși și să mai cedeze. La noi, din câte știu, nu au probleme, deci fotbalul ar trebui să fie singura preocupare a lor.
Și încă o dată spun: după sezonul pe care îl face, Bancu e unul dintre ultimii oameni care ar avea dreptul să comenteze.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de alex.p » 29 Noi 2016, 11:08

Dupa ninsoarea de azi, mi-e si frica de cum va arata gazonul maine.

Închis