[etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Moderator: grup_moderatori

Închis

momentul perfect sa ramanem in top 3 | percutam ?

da, suntem acolo in lupta pentru locul 1
22
85%
nu prea, 1 punct si nu convingem
2
8%
0 puncte, ratam momentul
2
8%
 
Total votes: 26

sorinyki
fanatic
fanatic
Mesaje: 1221
Membru din: 16 Mai 2006, 10:43

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorinyki » 28 Noi 2016, 14:16

EXCLUSIV. Bancu, OUT din lot! „Mi-a răspuns pe un ton RIDICAT!” - articol in Fanatik

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de zschortau » 28 Noi 2016, 15:02

Hai sa vedem ce-i cu Adrian PETRE de la UTA! Cica-l vrea Jiji si Genoa!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de zschortau » 28 Noi 2016, 15:06

Citat din Fanatik:

Lucrurile au degenerat în lotul Universității Craiova, după înfrîngerea de la Iași, 1-2 cu Politehnica. Gigi Mulțescu și-a băgat elevii în ședință a doua zi.

Tehnicianul le-a reproșat mai multe aspecte jucătorilor, care nu i-au respectat sarcinile în Copou, iar cel mai șifonat a ieșit Nicușor Bancu. De altfel, fotbalistul a și fost înlocuit în acel meci în minutul 40 cu Rambe.

A doua zi, Mulţescu a făcut analiza jocului şi i-a certat pe jucători pentru că nu i-au respectat indicaţiile. Bancu a avut cel mai mult de suferit. Fotbalistul i-a răspuns tăios antrenorului, care a luat foc. Mulţescu a luat decizia de a-l trimite la echipa a doua!

„Au fost discuţii, am făcut analiza jocului. Bancu nu a acceptat criticile, ba mi-a şi răspuns pe un ton ridicat. L-am trimis la echipa a doua. Am anunţat conducerea clubului, care trebuie să ia astăzi decizia”, a spus Mulţescu pentru FANATIK
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

JustME

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de JustME » 28 Noi 2016, 15:39

in halul in care joaca in ultima perioada nu cred ca Bancu e in masura sa raspunda la criticile antrenorului si cu atat mai putin pe un ton ridicat. il apreciez mult pe Nicusor si n-am uitat ca si-a rupt picioarele la propriu pentru club insa daca e adevarata treaba asta cu raspunsul pe un ton ridicat locul lui e la echipa a 2-a.

danutz
senior
senior
Mesaje: 458
Membru din: 12 Oct 2005, 22:29

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de danutz » 28 Noi 2016, 15:40

Asta e masura de protectie impotriva retardatului aluia de la Recas care i-a rupt piciorul.
mereu alaturi de voi

sorin107

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorin107 » 28 Noi 2016, 16:08

zschortau scrie:Hai sa vedem ce-i cu Adrian PETRE de la UTA! Cica-l vrea Jiji si Genoa!

e vreun zvon ca l-am vrea?

LiviuB

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de LiviuB » 28 Noi 2016, 16:17

aici greseste si Multescu - nu imi plac fazele aste a cu trimiterea la echipa a doua, pana la urma echipa are de suferit. Cred ca te poti impune si fara astfel de masuri.

ozzy

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de ozzy » 28 Noi 2016, 16:25

sorin107 scrie:
zschortau scrie:Hai sa vedem ce-i cu Adrian PETRE de la UTA! Cica-l vrea Jiji si Genoa!

e vreun zvon ca l-am vrea?
Păi tot Mulțescu zicea că e inconstant

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de zschortau » 28 Noi 2016, 16:34

o fi inconstant, dar ăștia de la fanatik zic ca a dat 9 goluri in ultimele 6 jocuri si a ajuns la 17 goluri in acest sezon. In liga a 2-a.
Last edited by zschortau on 28 Noi 2016, 16:39, edited 2 times in total.
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de SLH » 28 Noi 2016, 16:37

Bancu a fost obraznic si cu suporterii dupa meciul cu Astra. Cred ca e si el cam stresat din cauza perioadei proste prin care trece si cel mai bine pentru toti e sa stea cateva meciuri la echipa a doua, sa isi puna gandurile in ordine si sa se hotarasca daca vrea sa devina fotbalist sau gurist.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de DeuxEx » 28 Noi 2016, 18:44

Omul a prins aere de vedeta si acum nu mai are loc in vestiar. Consider ca decizia lui Multescu de a taia "din fasa" orice tentativa de razmerita a "vedetelor" e foarte buna.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de sorialis » 28 Noi 2016, 18:51

MAteiu si Dumitras au stat pe la echipa a doua nu stiu cat, Bancu ce are mai presus decat ei? In afara de accidentul nefericit, dar in urma caruia toata lumea, inclusiv suporterii, l-au sustinut!

Salut decizia lui Multescu!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

iuli

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de iuli » 28 Noi 2016, 19:20

nu avea voie sa comenteze in fata lui Multescu,e cam putin sa fie trimis la echipa adoua.echipa pierde prin trimiterea lui acolo si va pierde si mai mult cand va reveni nepregatit.trebuie ars la bani,si nu doar el.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de Copacul » 28 Noi 2016, 19:22

Sa vezi ce-l "salut" eu miercuri pe bosorog. Bancu era problema noastra cea mare...sper ca nu face greseala sa-l includa in lotul de 18 pe Rambe...
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [etapa 18] UNIVERSITATEA CRAIOVA - ACS Poli Timisoara

Mesaj de dxtr009 » 28 Noi 2016, 19:26

sorialis, e vreo decizie a clubului pe care n o saluti?
nici nu se terminasera bine cele doua infrangeri si incepusei sa "aperi" echipa de hoarda de nemultumiri..care nu mi se parea ditamai valul distrugator cum prezentai tu, ci nemultumiri firesti
parca jucatorii erau ai nostri, sa i sustinem..azi e ok sa i trimitem la echipa a doua
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis