[etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Moderator: grup_moderatori

Închis

banii "la zi" vs insolventa

victorie, rezultat firesc pentru ce isi propune Craiova
20
77%
egal, e greu cu ungurii
2
8%
elore cefere, nea gigi si jucatorii nu fac bradul
4
15%
 
Total votes: 26

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de romaad » 09 Dec 2016, 22:59

singurul obiectiv e Danciulescu in studio acolo. Si nici nu prea il baga aia in seama

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de DeuxEx » 09 Dec 2016, 22:59

@Nea Marin:
Pai nu prea are cine sa le faca concurenta...
1. Viitorul e principalul sparing-partener al oilor, iar rejele se va pune capra de fiecare data
2. Gaz Metan are probleme financiare si nu stiu cat vor mai putea sa mentina ritmul
3. CFR-ul are jucatori, dar si o gramada de probleme financiare
4. Javrele au un razboi intern, fapt pentru care nu vor reprezenta un pericol pana nu or sa-si rezolve aceasta problema
5. Botoseii sunt un alt sparing-partener al oilor
6. Bandurii sunt in faliment (177 de creditori!)
7. Astra fara Sumudica e ca Man Utd fara Ferguson. In plus, lipsa banilor isi spune si ea cuvantul

Deci da, noi suntem singurul adversar adevarat pe care oile il au in acest campionat!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de zschortau » 09 Dec 2016, 23:00

helmuth ăsta-i dus cu capu'! nici să vorbească nu-i capabil. Oricum, în seara asta am câștigat un titular: Gustavo, care a arătat că e fotbalist!


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de zschortau » 09 Dec 2016, 23:02

mamă, ce bijuterie de bară dădu bancu!


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de romaad » 09 Dec 2016, 23:05

hai ca trecura la "steaua"

Avatar utilizator
copaceljr
fanatic
fanatic
Mesaje: 1106
Membru din: 07 Apr 2009, 19:13

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de copaceljr » 09 Dec 2016, 23:15

Rezultat complet meritat după un joc solid al nostru, deși la capitolul apărare, ăsta a fost cel mai slab meci din campionat de departe. E drept că nici linia de apărare a CFR-ului n-a excelat meciul ăsta, ar fi trebuit să mai marcăm de cel puțin două ori pe final. Încă trei puncte să obținem în deplasare la Chiajna și suntem 99% în play-off!
Noi 40.000 la un meci, voi intr-un campionat.

LiviuB

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de LiviuB » 09 Dec 2016, 23:16

nu imi puteam inchipui sa vad atata ura impotriva noastra. la pauza toti (cu exceptia lui danciulescu) mizau pe victoria cfr-ului care fusese superioara in prima repriza (de unde asta, nu stiu)!!!! nu stiu ce mari ocazii au avut aia in prima repriza de care amintea naum (a fost un cap al lui horj pe directia lui Calancea). au uitat ca golul lor a fost facut cadou si ce faze si-au creat a fost pe prostia noastra.
in afara de aruncatul mingii in fata astia nu erau in stare de nimic. au avu noroc sa gaseasca un briceag ametit, un vatajelu pus pe harta si mai putin pe fotbal, 2 funda si centrali care erau in stare sa gafeze la faze simple, un rocha inexistent, un baluta egoist, un mazarache penibil si un ivan ratangiu. .. intr-o zi in care acestia ar fi evoluat normal stergeam pe jos cu franele.
bine ca am castigat dar jucatorii trebuie sa se maturizeze daca vor sa faca ceva ca fotbalisti. si trebuie inceput cu Mateiu.

LiviuB

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de LiviuB » 09 Dec 2016, 23:17

macar fundasii centrali si-au revenit pe final

sorin107

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de sorin107 » 09 Dec 2016, 23:26

Inainte de asta s-au intrecut in gafe impardonabile cei 2 fundasi centrali. Foarte nesiguri. Si eu credeam ca acolo suntem acoperiti, dar nu-i asa.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de romaad » 09 Dec 2016, 23:34

cei doi nu au jucat impreuna si cred ca asta a contat tare. Nu stiu de ce am senzatia ca nea Gigi nu s-a gandit vreodata ca va fi pus in situatia de alinia perechea asta in vreun meci

LiviuB

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de LiviuB » 09 Dec 2016, 23:41

e adevarat si asta

iuli

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de iuli » 09 Dec 2016, 23:53

romaad scrie:singurul obiectiv e Danciulescu in studio acolo. Si nici nu prea il baga aia in seama
nu stiu cat e de obiectiv si Danciu cand vine vorba de Craiova..... :)( mai ales cand e intre mioare.

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de _T@V_ » 10 Dec 2016, 00:10

Inca un rezultat bunghit :)(

Mare victorie. Sper sa nu-i fi enervat prea tare pe bozgori, cat sa moara cu noi de gat in pleiof. Nu din vina noastra terminara ei meciurile contra "noi" in inferioritate. Mare victorie prin prisma jucatorului castigat: Gustavo sper ca i-a demonstrat lui Nea Gigi ca n-are cum sa mai inceapa fara el, e singurul jucator din campionatul nostru pe care l-am vazut sa ceara mingea, sa se demarce intre linii.
Incredibil cat am putut sa ratam azi. Ivan trebuia sa dea macar doua boabe, daca tot vrea sa se vanda. Bancu ghinionist, dar statul pe banca l-a mai trezit. Fundasii centrali s-au "sudat" la fata locului. Incredibil cate gafe in prima repriza. Kelic ramane singurul de pe linia de fund care da cu ea afara fara sa se complice. Kay era sa o comita precum Vatajelu (a fost blana azi, bine ca vine pauza de iarna ca e spart, numai dude face) la Ovidiu, tot in primele 5 minute. Defapt la cat de sparti am fost pe centru cu Kelic si Kay, tot am aratat mai bine decat pe benzi unde Vata si mai ales Briceag au fost de cascadorii rasului pentru aia neutri. Pe mine m-a luat durerea de cap la ce meci au putut sa faca fundasii nostri laterali.
Incredibil cate puncte au reusit sa faca franarii astia numai pe da-i lunga si bufa-bufa. Nimic n-au jucat azi, si totusi, erau sa ne egaleze si in inferioritate doar pe mingi aruncate la bataie.
Mare, mare victorie.

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de Copacul » 10 Dec 2016, 00:38

La cat ghinion am avut in tur punctele astea mi se pareau OK chiar daca dadeam din offside in min 90. De tampeniile noastre ati zis toti mai sus, nu reiau
C O P A C U LImagine

Augustus Caesar
membru
membru
Mesaje: 255
Membru din: 16 Aug 2015, 06:46

Re: [etapa 20] UNIVERSITATEA CRAIOVA - CFR 1907 Cluj

Mesaj de Augustus Caesar » 10 Dec 2016, 05:23

meci de infarct, nu mi-a placut deloc cum am gestionat aceasta partida. doar rezultatul m-a multumit si pina la urma asta este cel mai important . eu zic ca sintem deja in p-off, de acum incolo stringem puncte ca sa punem presiune pe fcsb-isti.
''Priviti aceasta sacra frumusete:
Oltenia pamant de oameni buni
Si pumn pedepsitor cu cinci judete,
Caus al palmei vechilor taciuni ''

Închis