[Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

reeditam victoria din 1993 ?

ne calificam in sferturi si ne continuam visul
21
91%
3 ceasuri rele si inca un sezon fara fazele superioare ale vreunei Cupe
2
9%
 
Total votes: 23

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Paul » 13 Dec 2016, 20:05

Bune observatii JustME, cred ca le vezi bine. Eu nu stiu de unde atitea pretentii si capricii la noi suporterii. Frate, jucam mai bine decit in orice sezon din ultimele 20, eu asa zic. Am mai avut un sezon bun in 2008 cu Napoli, sin inainte de asta prin 1995 cind era Piturca, dar eu zic ca acum jucam mult mai spectaculos. Ma rog, la nivelul nostru de divizia A/ liga 1. Cred ca noul stadion va fi o chestie foarte importanta si sper sa nu mai ajungem niciodata cu flueiraturi si chestii nashpa ca mai pierdem si noi cite un meci. Cum ar veni ia copilul 7 in teza si casuni cu bataia pe el in loc sa in ambitionezi.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 13 Dec 2016, 21:21

un meci asa si-asa, rezultatul ramane. mateiu a aratat determinare, dar nu e de titular niciodata in momentul de fata. e haotic si nu alege mereu cea mai buna solutie. dar na, e normal, n-a prea jucat in sezonul asta.

ivan are probleme la finalizare, a mai ratat din pozitii de 1 vs 1 cu portarul. trebuie sa lucreze din greu la antrenament, astea se pot imbunatati prin munca.

avem probleme la fundasii centrali. adica fara acka, care nu e nici el la cel mai bun nivel al lui, suntem dezastru. kay si kelic sunt foarte lenti si sunt predispusi la gafe, mai ales kelic.

a zis multescu dupa meci ca a facut 2 liste, cu cei care pleaca si cu cei pe care si-i doreste la echipa. oare cine-o fi pe lista plecarilor?
Last edited by sorin107 on 13 Dec 2016, 21:29, edited 1 time in total.

sorin107

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 13 Dec 2016, 21:31

SergyuR scrie:Cred ca ne despartim de Popov. Mazarache sigur e si el pe lista neagra.

In functie de ce aducem cred ca s-ar putea sa plece unul din Kay/Kelic, Oricum pana nu aducem, nu avem ce da afara, oricum lotul e subtire.
si eu ma gandeam la popov. poate si la dumitras. daca sunt oferte pentru vatajelu si daca e adevarat ca vine pleasca, probabil va pleca si vata.

eu i-as imprumuta pe unii din juniori la liga a 2-a, daca-i vrea vreo echipa. pe popescu, de exemplu.

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Kellogg » 13 Dec 2016, 23:20

Frumoasa bucuria lui Petrica de dupa gol. Asta-i ceea ce vreau sa vad la Stiinta! apld apld
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alexdrind96 » 14 Dec 2016, 00:49

Kellogg scrie:
copaceljr scrie:
alexdrind96 scrie:Azi va debuta Markovic.
De unde știi?
I-a zis ne-a marcy :lol:
Ai fost foarte, foarte, dar... FOARTE amuzant.
Imagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 14 Dec 2016, 00:53

Declaratii ale lui Multescu dupa meci pe gds.ro - ma surprinde placut faptul ca programul de amicale in iarna pare conturat :


"A fost foarte greu meciul. În primul rând ne-am confruntat cu probleme de sănătate, înainte de joc cinci jucători s-au îmbolnăvit și a trebuit să-i înlocuim cu fotbaliști care nu au prea evoluat, tineri de la echipa a doua și automat omogenitatea a suferit, construcția la fel. Totuși am început bine jocul, am și înscris și am avut o perioadă bună, cu multe ocazii și puteam să ne desprindem încă din prima repriză. În repriza a doua, la cârma jocului au venit cei din Brăila, au avut o construcție bună, au irosit câteva situații de a marca și felicit antrenorul pentru că s-a văzut că este o echipă lucrată. Una peste alta, am avut obiectiv calificarea, am marcat, am conservat rezultatul și e bine că ne-am calificat".

„Conducerea administrativă și noi, cei din conducerea tehnică, am decis să nu lăsăm jucătorii în cantonamentul naționalei Under 23, pentru că avem nevoie de ei. Sunt jucători de bază și vrem să ne organizăm și noi foarte bine jocul, pentru că începe campionatul devreme. Plus că în cantonament vom întâlni niște echipe foarte bune și cei de la națională pot să vină și să vadă jucătorii la noi, la meciuri. Vom juca împotriva unor echipe din prima ligă din Rusia, cu Monchengladbach din Germania, avem adversari și din Austria, deci echipe puternice. Noi vrem să jucăm cu echipe tari. Și în vară ați văzut că am jucat cu Zenit, cu Salzburg, așa că… Am făcut două liste, una cu cine pleacă și una cu ce trebuie să vină, dar vorbim după ultima etapă“

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2016, 07:55

Eu cred ca deja se stie in mare masura programul pentru iarna asta, politica de transferuri a fost conturata, deci stim cine va pleca si cativa dintre cei care vin.

Sper ca in meciul urmator din cupa sa picam cu Poli Iasi, din doua motive.
1. Avem o revansa de luat in fata moldovenilor si nu ii vad pe astia in play-off.
2. Vom juca meciul pe teren propriu
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
florinkeke
fanatic
fanatic
Mesaje: 1412
Membru din: 03 Sep 2010, 11:11

Re: RE: Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de florinkeke » 14 Dec 2016, 08:36

DeuxEx scrie:Eu cred ca deja se stie in mare masura programul pentru iarna asta, politica de transferuri a fost conturata, deci stim cine va pleca si cativa dintre cei care vin.

Sper ca in meciul urmator din cupa sa picam cu Poli Iasi, din doua motive.
1. Avem o revansa de luat in fata moldovenilor si nu ii vad pe astia in play-off.
2. Vom juca meciul pe teren propriu
Iasul a luat-o de la CFR

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2016, 09:57

Nashpa... Aia erau "preferatii" mei.

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 14 Dec 2016, 10:10

Găsesc și eu pe undeva un rezumat al meciului?

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 14 Dec 2016, 11:13

care a fost faza cu scandarile cu vatajelu? in timpul meciului tot strigau unii ceva cu vatajelu in sus, vatajelu in jos.
CRAIOVA NESUPUSA

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de _T@V_ » 14 Dec 2016, 11:28

ozzy scrie:Găsesc și eu pe undeva un rezumat al meciului?
Nu prea ai pe unde. sport.ro cam are drepturi exlusive pe cupa, doar ca pentru o "vizibilitate" mai mare a dat strangulat ceva-ceva si catre digi si dolce. Dar fara online. Asa ca rezumate sau alte video-uri trebuiesc facute doar de sport.ro. Problema e ca astia fac filmulete numai cu tzatze si gagicute la fitness, catei si pisici sau alte filmulete de pe youtube ... Asta inteleg ei prin stiri de sport.

Doar golurile se pot vedea acilea. O sa le punem si noi daca avem timp saptamana asta pe FB, doar in ambianta din Crang.

ozzy

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 14 Dec 2016, 11:35

Am găsit pe youtube, merci. E chiar meciul integral :D

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2016, 11:48

Pai da-ne si noua link-ul.

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] Dacia Unirea Braila - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 14 Dec 2016, 15:01

Thanks, Sergiule!

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis