[etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

ce punem sub brad anul asta ?

3 puncte si, macar pentru o zi, ne cataram pe primul loc
17
81%
1 punct, o dam la pace dar egalam si fcsb
2
10%
0 puncte, oricum terminam anul peste dinamo
2
10%
 
Total votes: 21

sorin107

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 16 Dec 2016, 22:34

Raman la parerea ca nea gigi putea sa fie mai inspirat si cu mai mult curaj la schimbari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 16 Dec 2016, 22:42

am avut 6 sau 7 ocazii sa tyrecem pe primul loc. Nu am fructificat NICIODATA, Nea Gigi ar trebui sa dea niste acatiste

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ady_azzuro » 16 Dec 2016, 22:53

Eu ma gandesc deja la deplasările din Europa de anul viitor. Ce se va intampla in play-off va fi un bonus. Daca rezolvam problema atacantului si nu mai ratam asa mult, ne putem bate la titlu. Nici câștigarea Cupei n-ar fi un rezultat rau. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

sorin107

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 16 Dec 2016, 22:57

Eh [cenzurat], nu-i niciun bonus. Daca ajungem acolo intr-o pozitie favorabila e o prostie sa nu ne dorim titlul.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
ady_azzuro
fanatic
fanatic
Mesaje: 5230
Membru din: 04 Sep 2003, 16:39

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ady_azzuro » 16 Dec 2016, 23:20

Nu pot sa imi dau seama cum ai inteles din mesajul meu sa nu ne dorim titlul. Din contra, am zis ca daca rezolvam problema atacantului ne vom bate acolo sus. E posibil sa mearga si asa, dar cu multe emoții.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 16 Dec 2016, 23:43

Bogdane, o cam nimerisi. :)

Legat de meci: am ratat mult. Baietii au alergat, au incercat sa castige, asa ca ii felicit pentru efort. Asta e, nu suntem departe de oi. Asta trebuie sa fie obiectivul in primavara: sa stam la maxim 3-4 puncte de oi in sezonul regulat, ca sa ii putem intrece in play-off.

Sunt convins ca vom avea o primavara frumoasa.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DarkComy » 17 Dec 2016, 01:14

Eu nu inteleg cum de aia de la digi zic ca Bancu a fost in offside la sutul lui Baluta. Mi-am dat seama ca nu a fost offside din prima reluare pe care am vazut o cand am ajuns la un tv.

Am facut si un mic photoshop
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de romaad » 17 Dec 2016, 02:56

mai bine ca a ridicat ala steagul ca finalizarea a fost jenanta. Asa are o scuza

JustME

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 17 Dec 2016, 03:25

da era frumos sa terminam cu o victorie insa una peste alta din punctul meu de vedere suntem mult pe plus. in cel mai rau caz o sa intram in pauza de iarna la 5 puncte de locul 1 ceea ce e mai mult decat a sperat oricare dintre noi. se putea mai bine? da, se putea dar in acelasi timp se putea si mai rau.

asta e cea mai linistita iarna din ultimii 15-20 de ani. teoretic din iarna ar trebui sa iesm mai puternici, cu un lot mai bun. vedem ce o sa fie. momentan suntem infipti bine de tot in playoff, suntem in sferturile cupei, echipa s-a miscat bine, am practicat un fotbal placut, i-am batut pe caini, oile ne-au batut doar in urma unui furtisag grosolan. per total ma declar multumit. meritul este al jucatorilor, al antrenorului si al presedintelui - chiar daca personal nu il simpatizez sunt obligat sa ii recunosc meritele.

felicitari tuturor de la jucatori la suporteri si sper ca sezonul asta sa fie unul de neuitat. pana atunci capul sus si zic sa ne bucuram ca dupa atat amar de vreme avem parte de niste sarbatori linistite, lipsite de suparari.

FORZA STIINTA ucv

L.E.
acum am vazut faza cu Gustavo, e penalty mai mult decat evident. e jenant sa nu dai un asemenea penalty. ocazii imense ratate, penaltiuri clare in favoarea noastra care nu s-au dat plus penaltiuri inventate date in defavoarea noastra. cam asta a fost povestea noastra pana acum.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Paul » 17 Dec 2016, 09:20

N-are nimic ca nu am cistigat desi toti ne doream si cred ca in primul rind jucatorii meritau dupa un sezon in care au jucat frumos si cu daruire. Cum spunea si JustMe, e cea mai linistita iarna din ultimii 15-20 de ani, daca nu chiar 25. Eu nu as vrea sa intram in iarna decit cu ginduri bune si fara energii negative ca trebuie dati afara jumate si Multescu e depasit si asa mai departe. Nu, toti sint ai nostri si trebuie sa ii incurajam. Nea Gigi e oltean adoptat si asa trebuie sa se simta toti, inclusiv strainii, de la Zlati la Madson si toti baietii. Nu inteleg de ce li s-a pus unora pata pe Bancu. La fiecare meci da cel putin 2 pase de gol si inca 2 luminoase. Ok, greseste alte 4, dar arata ceva, talent si eleganta, si asta dupa o revenire dintr-un cosmar. Hai sa fim mai buni si mai intelegatori, vine un an in care vom avea multe bucurii intr-o casa noua si superba. Nu costa nimic sa fi optimist si pozitiv si cred ca si ajuta.

sorin107

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 17 Dec 2016, 10:20

cu bancu tre sa fii tare optimist, dupa campionatul pe care l-a facut.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 17 Dec 2016, 10:37

Lasa ca e romaad optimist cat pentru 10...

from LG G2
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3493
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Paul » 17 Dec 2016, 11:56

Ok, fiecare cu parerea lui, normal, dar vi se pare ca Bancu nu are talent, nu joaca frumos atunci cind ii iese, si cind nu ii iese vi se pare ca nu vrea sau ca e indolent? Citi fotbalisti din campionatul nostru pleaca cu mingea la picior si cu capul sus, nu cu capul in pamint, asa cum pleaca el, si citi dau pase la fel de inteligente ca el? Inteleg ca sinteti dezamagiti, si sint convins ca primul dezamagit de cum ii iese jocul e chiar el, dar de ce trebuie desfiintat? Eu, chiar daca poate sint mai optimist decit media, cred ca isi va reveni in partea a doua. Respect parerea fiecaruia, si nu mai insist, dar cred ca nu trebuie sa fim cu carnetelul scos si sa notam fiecare greseala, fara sa vedem si partile bune.

LiviuB

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 17 Dec 2016, 11:57

fara dar si poate, dupa foarte mult timp, avem o iarna in cadrul careia suntem indreptatiti sa visam si sa fim optimisti. cu toate acestea, ma incearca un sentiment de frustrare pentru ca se putea mai mult. cred ca locul 4 e putin nemeritat si cand spun asta ma gandesc la punctele pierdute aiurea cu pandurii, cu timisoara, cu iasiul, ma gandesc la ocazia lui Bancu din meciul cu astra, ma gandesc la ocaziile ratate ieri. poate ca daca jucatorii erau piutin mai responsabili acum eram cel putin pe podium.
nu e nimic pierdut, diferenta se poate recupera lejer in primavara. primul gand este sa ne asiguram locul de poff. daca nu bat astazi astra si botosaniul, imi e greu sa cred ca vor reusi sa faca 15 puncte din 5 meciuri.
frustrarea imi este amplificata cand ma gandesc la arbitraj, in timp ce impotriva noastra s-au dat 11 m cu nemiluita, noi nu primim penaltiuri la faze clare. surogatul lui hagi a fost impins de arbitrii acolo (poate va mai amintiti de meciul cu voluntariul), steaua, la fel... in conditiile astea chiar ca e o performanta ce am facut noi...

Thunder

Re: [etapa 21] Concordia Chiajna - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Thunder » 17 Dec 2016, 14:31

Stai ca ceva nu e in regula! Toti sunteti p-aci cu ierni linistite, cu sperante indreptatite, cu d-astea pozitive... Io zic ca e o conspiratie, in vara retrogradam!

Închis