[Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem la Botoșani ?

Poll ended at 10 Feb 2017, 21:18

Victorie, suntem peste ei
24
73%
E bun și un egal, ramânem pe val
8
24%
Asta e, ne scoatem cu FCSB
1
3%
 
Total votes: 33

DoRyN

[Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 06 Feb 2017, 21:18

Sâmbătă, 11 februarie, ora 18:00, la Botoșani pe stadionul Municipal, întâlnim echipa din localitate.

FC Botoșani joacă al doilea meci consecutiv acasă, după ce etapa trecută a remizat, scor 1-1, în compania Concordiei din Chiajna și va dori să evite un nou eșec/semieșec în fața propriilor suporteri. Echipa antrenată de Leo Grozavu este fără victorie în Liga I de pe 31 octombrie 2016. După 22 de etape, FC Botoșani a urcat pe locul 8, cu 26 de puncte.

Laurenţiu Buş a fost cel mai bun jucător botoşănean de pe teren si marcat golul din care echipa gazda a egalat.
Leo Grozavu încearcă să-şi găsească alibiuri în arbitraj şi în valoarea lotului. „Ciudat ce mi s-a părut la meciul de astăzi (n.r. - cu Concordia) a fost că la o partidă a unei echipe din Bucureşti, la Botoşani, a fost delegată o brigadă din Bucureşti. Nu vreau să spun mai mult”, a declarat Grozavu după meci.

Chiar dacă în săptămâna premergătoare meciului tehnicianul se declara mulţumit de jucătorii pe care îi are la dispoziţii, după meciu cu Voluntari acesta a precizat că i-a fost dificil să alinieze un prim „11“ după plecările din această iarnă: „Noi am pierdut jucători foarte importanţi în această iarnă. Nu este uşor pentru un antrenor să formeze o echipă într-un timp atât de scurt”.

Echipa noastră vine cu un moral foarte bun după categorica victorie cu 5-0 în fața FC Voluntari și nu acceptă decât varianta unei victorii pentru aș asigura intrarea fără emoții în playoff.

Vremea la ora meciului este de așteptat să fie neprielnică, prognoza pentru sâmbătă fiind:
vremea_botosani.gif
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

DoRyN

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 06 Feb 2017, 21:56

Voi relua aici in mod grafic (grafica imi apartine), modul cum apreciaza singurul cotidian sportiv sansele la titlul ale primelor 4 echipe importante din campionat:
gsp_analiza.gif
2 lucruri mi se par a fi interpretate excesiv de subiectiv:
  1. 1) faptul ca suntem vazuti ca cea mai slaba echipa din cele 4, sub Dinamo punctat cu 3, iar noi cu 1, desi eu cred ca e evident ca lotul nostru e mai bun sau in orice caz cel putin la nivelul lor
  • 2) Multescu este apreciat cu 2,5 fata de 4 cat are Hagi, fara sa stiu exact ce performante a avut cel din urma peste Multescu
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de DeuxEx » 06 Feb 2017, 22:05

N-ai inteles tu bine clasamentul. 1 inseamna excelent, 5 inseamna dezastruos cand vine vorba de lot! :lol:
Meci greu cu moldovenii, dar o victorie e greu de obtinut acolo. Un egal cred ca e cel mai plauzibil.
Principala grija a jucatorilor nostri - cartonasele galbene! Ivan probabil va fi cel mai vanat jucator de arbitru, tinand cont de faptul ca e la un singur cartonas de suspendare.
Briceag, alt jucator temperamental, sta tocmai din cauza acestor cartonase.
Baluta, Rocha - 5 [g]
Briceag, Mingote - 4 [g]

Zlatinski, Ivan, Madson, Dimitrov - 3 [g]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de Bobby » 06 Feb 2017, 22:28

Dupa GSP, cel mai mare atu al Craiovei il constitue suporterii - sintem pe locul 2 acolo dupa Dinamo. E ciudata treaba asta pentru un club nou, infiintat acum 3 ani si jumatate :-)

Halucinant rating-ul dat pentru Viitorul la capitolul suporteri ! A vazut cineva prezenta fanilor la meciul cu FCSB din Bucuresti, Craiova vs. Viitorul ???

Dupa GSP avem cea mai slaba echipa, cel mai slab antrenor si cel mai mic buget - din cele 4 luate in consideratie.
Last edited by Bobby on 06 Feb 2017, 22:32, edited 2 times in total.

DoRyN

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de DoRyN » 06 Feb 2017, 22:30

@Bobby, media = media notelor, nu prezenta in media

LiviuB

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 06 Feb 2017, 22:41

Nu trebuie sa ne obosim sa analizăm ce debiteaza gsp

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de alex.p » 06 Feb 2017, 23:25

După gsp, suporterii contează la fel de mult ca echipa in ecuația titlului (medie aritmetica). Mi se pare cel puțin exagerat.

Pe de alta parte, notele date sunt strict subiective, nu văd analiza unor specialiști care să poată să ducă la acele concluzii.

Legat de cartonașe, să nu uităm că urmează fcsb și dinamo, nu avem cum să scăpăm fără suspendați. Ivan parcă a mai luat un roșu gratuit la Botoșani.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

JustME

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de JustME » 07 Feb 2017, 00:47

aia de la gsp raman la fel de penibili. dinamo efectiv nu exista in ecuatia asta in ceea ce priveste titlul. la fel de bine puteau sa ii bage pe aia de la Botosani. e rizibil sa iei in calcul pt titlu o echipa ce gafaie chiar sa intre in play off. daca i-au luat in calcul pe dinamovisti de ce nu au luat in calcul CFR-ul sau Astra? mi se parea mult mai indreptatit sa fie luat in calcul un club ca CFR care dpdv fotbalistic arata foarte bine si doar depunctarile ii tin acolo la buza playoffului.

in ceea ce priveste echipa cum sa le dai 3 dinamovistilor care si-au pierdut cei mai buni jucatori si au transferat in locul lor fix nimic: Bawab care joaca un meci bun si 7 proaste + Bumba care momentan nu poate sa fie legitimat. pt ce le-au dat 3 puncte pt o posibila omogenitate? lol pai atunci noua trebuiau sa ne dea direct 10 puncte pt ca in afara de disparitia din primul 11 a lui Vata si aparitia lui Dimitorv echipa e neschimbata de foarte multa vreme.

noi primim 1 la echipa in conditiile in care am pierdut un singur jucator important dar am transferat in locul lui un jucator foarte bun (Dimitrov). ba mai mult chiar ei in imensa lor prostie recunosc ca noile achizitii ii ofera lui Multescu mai multe solutii si ca lotul l-am imbunatatit in iarna asta nu l-am slabit ca dinamo si suntem de departe cea mai omogena echipa din campionat.

si cu toate aste cainii primesc 3 puncte iar noi doar 1 punct :lol: da, atat de batuti in cap sunt "jurnalistii" de la haznaua sporturilor :)

de restul nici nu mai zic, la capitolul bani primim acelasi punctaj ca dinamo in conditiile in care noi suntem una din foarte putinele echipe din tara care mai si da bani pe transferuri. ma opresc aici ca deja scrisai un pomelnic desi mai mult de un "lol" nu merita aceasta analiza "mirobolanta". daca eram redactor si venea un ziarist la mine cu o asemenea "capodopera" jurnalistica il scuipam.

LiviuB

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 07 Feb 2017, 08:43

daca tot voiau oile si vijitorul pe primele locuri nu trebuia sa se umple de penibil cu punctajul pt jucatori si suporteri, era suficient sa mai adauge criteriul arbitrajului, unde cele 2 echipe sunt ffff iubite. nu pot sa uit cum i-au batut la ovidiu pe cei de la voluntari (parca a inviat victoria), mai avea putin istvanel si baga el mingea in poarta (2 eliminari, penalty aiurea, penalty ratat repetat, meci prelungit pana in min 95 - pana au dat gol).

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de mihu » 07 Feb 2017, 09:48

rezultatul va depinde f mult si de starea terenului...saptamana asta se anunta ninsori puternice in Moldova, iar apoi ger...acum nu stiu daca au botoseii incalzire sub gazon...daca nu au, cel mai probabil va fi inghetat...
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

LiviuB

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de LiviuB » 07 Feb 2017, 11:04

in contextul asta meciul ar trebui amanat

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de george_7002 » 07 Feb 2017, 11:07

ucv ucv ucv
Foarte, foarte interesant acest meci din punct de vedere al abordarii tactice avand in vedere amenintarile cu suspendarea pentru cumulul de cartonase galbe a mai multor jucatori de baza din lot pe acest final de sezon regulat... Se disting doua solutii pentru antrenorul nostru principal... abordarea meciului cu jucatorii de baza fara sa se tina cont de viitoare suspendari pentru meciuri derby... ori formarea unui 11 de start fara jucatorii amenintati de suspendari... P.S. trebuie sa remarc speculatiile ce pot aparea in cazul jucatorilor ce sunt la final de contract... asa cum a fost cazul lui Acka Sambata... parerea mea este ca se joaca periculos in aceste situatii... dar sa speram ca vor fi tinute sub control posibilele speculatii... atat conducerea tehnica cat si cea administrativa... Mai pot fi si alt gen de speculatii... ex. RENATO a fost amendat pentru cartonasul galben gratuit incasat sambata? :?:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

iuli

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de iuli » 07 Feb 2017, 12:28

cine e RENATO? te referi la Kelic?

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de george_7002 » 07 Feb 2017, 13:44

iuli scrie:cine e RENATO? te referi la Kelic?
Da. La el marefer. Ma intrebam daca a fost amendat pentru cartonas... :?:
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

sorin107

Re: [Etapa 23] FC Botosani - Universitatea

Mesaj de sorin107 » 07 Feb 2017, 14:01

cum [cenzurat] sa-l amendezi pentru un galben? pai faci revolutie in vestiarul ala, frate.

nicio abordare diferita, trebuie jucat cu cei mai buni jucatori pe care-i ai la dispozitie.

Închis