[Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va rezultatul meciului?

Poll ended at 17 Feb 2017, 22:17

Victorie
24
69%
Egal
5
14%
Infrangere
6
17%
 
Total votes: 35

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

[Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de alex.p » 11 Feb 2017, 21:08

Sambata, 18 februarie, jucam derbyul campionatului cu fcsb, la Severin, de la ora 20:00.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de alexdrind96 » 11 Feb 2017, 23:49

O sa fie foarte greu. O sa fie foarte greu pentru ca o sa primim galbene peste galbene si cu siguranta 2 jucatori vor sta cu javrele.
O sa fie foarte greu pentru ca jucatorii sigur sunt frustrati din cauza rezultatului, al jocului, al atitudinii ostile din partea echipei adverse
O sa fie foarte greu pentru ca ni s-a taiat din fuleul prins dupa 5-0 cu Voluntari.

Nu stiu ce sa cred. A fost Voluntariul prea slaba sau a fost Stiinta prea buna? A fost terenul de vina sau am avut noroc cu Voluntari si noi nu jucam de fapt nimic?

Nea Gigi ar trebui sa isi mai aduca un secund. Unul care sa faca in plua mea schimbari cand nu merge treaba, sa schimbe jocul, sa taie elanul advers. Altfel, titlul e departe si la cum trag fluierasii cu Hagi si Becali, tare imi e teama ca ne batem la locul 3 cu Medias, CFR, Dinamo, Astra sau care insolvente o sa mai fie in playoff.
Imagine

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 12 Feb 2017, 00:59

Meci de totul sau nimic - ar trebui tratat ca o finala! Batem FCSB-ul, suntem matematic in play-off. Nu batem FCSB-ul, este pus in pericol locul in partea superioara a clasamentului. Personal, cred ca asta va fi meciul in care blestemul jocurilor cu stana va fi rupt. Si ii batem si printr-o greseala de arbitru, sa-si taie MM-ul venele!
Eu propun sa stam la T0, in acelasi loc unde am stat si la meciul cu javrele - mi-e mult mai usor sa le arat "stima" delegatiei oaspetilor!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Copacul » 12 Feb 2017, 01:01

Batem. De data asta chiar batem. Un semn a fost si arbitrajul lui Avram de azi. Cred ca jiji si oitele sunt pe cont propriu in ultima vreme. In afara de ceva lingai din presa s-a cam dus sprijinul
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de dxtr009 » 12 Feb 2017, 01:02

excelent arbitrajul, m asteptam sa ne toace, dar dimpotriva
app, a fost penalty la aia, ca asa mi s a parut ?
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 12 Feb 2017, 01:22

Nu, n-a fost... A vazut bine faza. Genul de faza in care ala incepe sa cada la 1-2 m in afara careului si ii este franata caderea de punctul cu var de la 11 m :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de JustME » 12 Feb 2017, 03:32

ne bat astia vere. avem jucatori de [cenzurat], Multescu nu face schimbari ca de ex. la Botosani unde putea sa bage macar cativa din atacantii si mijlocasii aia de forta pe care ii avem in lot. nu, el a ales sa traga la un egal cu Ivan, Bancu, Rocha si Baluta. toti patru jucatori cu profil defensiv :( si la tactica e pamant ca doar avem un joc urat cu creci. daca n-ar juca echipa noastra nici fortat n-as putea sa ma uit la meciuri.

sper ca jucatorii sa bage tare piciorul la minge dar sa aiba grija sa nu se accidenteze si sa ii urce pe garduri pe spurcati dar sa nici nu ia galbene si sa fie suspendati pt meciul cu dinamo. as vrea sa castigam cu oaia dar daca pierdem cu dinamo e degeaba. as vrea sa arbitreze tudor dar sa fie impartial. as mai vrea ca atunci cand atacam sa o ardem gen tiki-taka iar cand ne aparam direct catenaccio. si as mai vrea ca macar pentru o zi fcsb sa fie iar steaua ca sa pot sa ii injur cu si mai mare placere!

hai, Doamne ajuta! de fapt stai.. la Dumnezeu are ciobanul pile. deci zero sanse si pe partea asta :-(

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de zschortau » 12 Feb 2017, 13:51

JustME scrie:ne bat astia vere. avem jucatori de [cenzurat], Multescu nu face schimbari ca de ex. la Botosani unde putea sa bage macar cativa din atacantii si mijlocasii aia de forta pe care ii avem in lot. nu, el a ales sa traga la un egal cu Ivan, Bancu, Rocha si Baluta. toti patru jucatori cu profil defensiv :( si la tactica e pamant ca doar avem un joc urat cu creci. daca n-ar juca echipa noastra nici fortat n-as putea sa ma uit la meciuri.

sper ca jucatorii sa bage tare piciorul la minge dar sa aiba grija sa nu se accidenteze si sa ii urce pe garduri pe spurcati dar sa nici nu ia galbene si sa fie suspendati pt meciul cu dinamo. as vrea sa castigam cu oaia dar daca pierdem cu dinamo e degeaba. as vrea sa arbitreze tudor dar sa fie impartial. as mai vrea ca atunci cand atacam sa o ardem gen tiki-taka iar cand ne aparam direct catenaccio. si as mai vrea ca macar pentru o zi fcsb sa fie iar steaua ca sa pot sa ii injur cu si mai mare placere!

hai, Doamne ajuta! de fapt stai.. la Dumnezeu are ciobanul pile. deci zero sanse si pe partea asta :-(
ești tare! mi-a plăcut! bravo!
Acum, serios vorbind, TREBUIE să-i belim pe ăștia!
Hai ȘTIINȚA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

DoRyN

ghicitoare

Mesaj de DoRyN » 12 Feb 2017, 21:23

Cine a spus de curând:
Cînd o să joace Steaua cu CS U, o să ţin cu Steaua. În viaţa mea nu o să ţin cu o echipă de impostori a lui Rotaru.

Masive

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Masive » 12 Feb 2017, 21:31

e 1-1 la pauza intre puscariasi si voluntari. Nici nu stiu cum ar fi mai bine, sa bata fcsbu sau sa se incurce cu astia? Tare mi-e frica ca daca nu castiga isi revin cu noi

JustME

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de JustME » 12 Feb 2017, 21:32

@Dorin

ala care tinea cu steaua si cand juca cu FC U :-D

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Copacul » 12 Feb 2017, 21:33

The biggest investor [miti] from Booveni village.
C O P A C U LImagine

DoRyN

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DoRyN » 12 Feb 2017, 22:11

ce gol a dat Cernat !

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 12 Feb 2017, 22:14

Pozitiv at fi fost ca FCSB sa castige din perspectiva urmatoare - acum vin montati, presiunea e pe ei
Va fi un meci dur, au jucatori foarte tehnici individual dar omogenitate -1. Greselile individuale vor face diferenta

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de zschortau » 12 Feb 2017, 22:14

cernat, care nu a mișcat săptămâna trecută cu noi!


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis