[Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Care va rezultatul meciului?

Poll ended at 17 Feb 2017, 22:17

Victorie
24
69%
Egal
5
14%
Infrangere
6
17%
 
Total votes: 35

JustME

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de JustME » 19 Feb 2017, 20:18

mama vere iar intra skeke pe forum.. urla dupa banii luati pe Vatajelu fara sa aiba habar ca inca nu s-a incasat nici macar un cent si ca banii se dau in transe etc. da ba, a luat Rotaru banii de pe Vatajelu. cred ca si banii din drepturile TV tot el i-a luat, banii din bilete tot in buzunar la Rotaru. pana si salariile jucatorilor sunt incasate tot de Rotaru, d-aia si suntem cu salariile la zi.

eu de la Multescu vreau doar sa revina la ce jucam la inceputul campionatului. sa lase frica si prudenta. imi place foarte mult remarca lui Dantes aceea ca nea Gigi a uitat cum a castigat 40 de puncte si cu ochii dupa punctul izbavitor s-ar putea sa ne facem de [cenzurat] si in groapa.

nu stim sa jucam la egal nea Gigi, dupa Viitorul suntem echipa cu cele mai putine egaluri din campionat. e aproape stupid, facuram 40 dar ne proptiram intr-un punct.

Avatar utilizator
Paul
grup_moderatori
grup_moderatori
Mesaje: 3514
Membru din: 22 Apr 2008, 03:22

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Paul » 19 Feb 2017, 20:31

Batem ciinii si facem nu unul, ci 3 puncte! Dupa care batem si Gazul asa de final.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de danielC » 19 Feb 2017, 20:56

alex.p scrie:Șarlatan, nemernic? Si ne zici noua ca suntem cu FM deschis.

Banii pe Vatajelu nici n-au venit, prima transa intra la finalul lunii, dar probabil au uitat sa iti dea detaliile contractuale.

Dar eu te intreb pe tine: oare Multescu a cerut jucatori?

Si inca ceva, spui ca sarlatanul tot vinde jucatori - care sunt aia asa multi vanduti? Eventual din cei pe care Multescu si-i dorea in echipa si nemernicul de Rotaru i-a vandut.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
Da, n-a venit prima transa si nu erau bani, vorbim lucruri gradinita sau ce? Ce societate bancara refuza un imprumut garantat de suma de bani care urmeaza sa intre pe vatajelu? Sau vrei sa-mi spui ca era un precedent asta si ca pana acum nu au mai fost luati bani de la banca cu garantii din drepturi sau transferuri???

Tu ce crezi, a cerut jucatori? cautam declaratiile din acest sezon sa vedem daca zice ca are nevoie de un x sau un y? Oare Multescu e ***** sa nu ceara intarirea echipei cand se vede cu ochiul liber gaurile din lot? Sau stai, prefera sa se bazeze pe Mazarache.

Pai ia sa vedem noi oare atunci cand s-a inteles cu ciobanul pt lotul de jucatori, nu voia sa-i vanda sau ce facea? Noroc ca au refuzat cativa contractele ca acum trimiteam la cioban un un microbuz de jucatori.

Dupa parerea mea, principala problema a Stiintei nu o reprezinta Multescu care e un mic magician, luand in vara un lot modest de jucatori care se batea in play-out sa scape de retrogradare si pe care il duce pe podium implementand un stil de fotbal propriu care a dat roade. Principala problema o reprezinta Rotaru !

sorin107

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de sorin107 » 19 Feb 2017, 21:00

cum a intrat ba asta inapoi aici?

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de danielC » 19 Feb 2017, 21:04

JustME scrie:mama vere iar intra skeke pe forum.. urla dupa banii luati pe Vatajelu fara sa aiba habar ca inca nu s-a incasat nici macar un cent si ca banii se dau in transe etc. da ba, a luat Rotaru banii de pe Vatajelu. cred ca si banii din drepturile TV tot el i-a luat, banii din bilete tot in buzunar la Rotaru. pana si salariile jucatorilor sunt incasate tot de Rotaru, d-aia si suntem cu salariile la zi.

eu de la Multescu vreau doar sa revina la ce jucam la inceputul campionatului. sa lase frica si prudenta. imi place foarte mult remarca lui Dantes aceea ca nea Gigi a uitat cum a castigat 40 de puncte si cu ochii dupa punctul izbavitor s-ar putea sa ne facem de [cenzurat] si in groapa.

nu stim sa jucam la egal nea Gigi, dupa Viitorul suntem echipa cu cele mai putine egaluri din campionat. e aproape stupid, facuram 40 dar ne proptiram intr-un punct.
Ma confuzi "prietene". Nu incerca diversiuni ieftine bazate pe acuze cand nu ai argumente. Nu au intrat banii, dar in baza lor se puteau lua de la banca sume de bani ce puteau sa fie folosite la transferuri.

JustME

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de JustME » 19 Feb 2017, 21:12

da bai "daniele" normal ca te confund. de fapt te-am confundat, te-am confundat cu un om sanatos la cap. imi cer scuze, n-o sa se mai intample :) in rest chiar nu ma intereseaza in a comenta in vreun fel eternele tale fixuri. le stiu prea bine si au devenit exagerat de plictisitoare.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Bobby » 19 Feb 2017, 22:26

DoRyN scrie:Intrebat de ce nu a facut schimbari mai devreme, Multescu a declarat la conferinta de presa ca:

Se face o schimbare atunci cand aduci un plus, aveam toate armele de atac in teren, singurul care l-am avut si era puternic era varful de atac Fajici si l-am folosit. Pe cine sa bag? Aveam jucatori defensivi, Madson era defensiv, Mateiu era mijlocas box-to-box, deci mie imi trebuiau jucatori de atac. De ce sa-i schimb pe astia care sunt mai buni decat ce aveam pe banca. Am bagat unul care l-am avut, dar...

Ca sa nu ne asteptam la prea mult in urmatoarea etapa, Multescu a declarat in aceeasi conferinta de presa ca isi propune doar 1 punct din meciul cu Dinamo.
Inca o data - Multescu e timpit. Cum sa se plinga de faptul ca nu avea oameni de atac pe banca de rezerve cind el, si numai el, a hotarit cine era pe banca ? Nu Multescu l-a vrut pe piticotul Gustavo ?

In fine, eu cred ca echipa trebuie alcatuita in jurul oamenilor care au jucat la un nivel mai inalt (la echipe care s-au batut la trofee, cu meciuri in cupele europene etc.) : Kelic, Barthe si Zlatinski.

Va trebui sa mai asteptam vreo 10 ani pina mai avem un meci cu FCSB cu asa arbitraj bun (arbitrajul nu a fost perfect, dar nu stiu ce arbitru pe lumea asta va mai da doua penalty-uri impotriva FCSB in competitia interna).

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 19 Feb 2017, 23:09

Bobby, Multescu l-a lasat pe Gustavo in afara lotului. Nu a fost pe banca. Ca deh, cred ca omul si-a facut tactica pentru a juca la egal. Asa ca nu avea nevoie de oameni cu profil ofensiv pe banca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DarkComy » 20 Feb 2017, 00:25

DoRyN scrie:Intrebat de ce nu a facut schimbari mai devreme, Multescu a declarat la conferinta de presa ca:

Se face o schimbare atunci cand aduci un plus, aveam toate armele de atac in teren, singurul care l-am avut si era puternic era varful de atac Fajici si l-am folosit. Pe cine sa bag? Aveam jucatori defensivi, Madson era defensiv, Mateiu era mijlocas box-to-box, deci mie imi trebuiau jucatori de atac. De ce sa-i schimb pe astia care sunt mai buni decat ce aveam pe banca. Am bagat unul care l-am avut, dar...

Ca sa nu ne asteptam la prea mult in urmatoarea etapa, Multescu a declarat in aceeasi conferinta de presa ca isi propune doar 1 punct din meciul cu Dinamo.
Ireal de cretin e Multescu.
1. Daca iti pui pe banca de rezerve numai jucatori defensivi, logic ca nu ai jucatori cu profil ofensiv de aruncat in teren (ma simt ca Hagi spunand asta).
2. Sa inteleg ca daca jucatorii tai ofensivi sunt morti de oboseala si se tarasc pe burta pe gazon, el nu ii schimba pentru ca are doar jucatori defensivi.
3. E clar cum gandeste nea gigi fotbalul...nu conteaza sa controlezi mijlocul jocului, el arunca toti atacantii pe care ii are ca poate da D-zeu un gol.
4. De ce [****] tot insista nene cu Acka si Rocha?! Acka are meciul si greseala iar pe Rocha, nea gigi il joaca mijlocas (sa mor daca inteleg smecheria asta).
5. Oricat de mult imi place Bancu, Multescu ar trebui sa-i bage mintile in cap...ori pune osul la dueluri si pe faza defensiva, ori il baga pe Gustavo in locul lui.
6. Pentru ce [****] face schimbari in minutul 90? E Petre jucator cu aport ofensiv? a adus ceva in plus in cele 2 minute in care a atins o singura data mingea?
7. De ce [****] ne multumeam cu egalul si trageam de timp la 1-1?
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 00:29

Eh, Comy, la intrebarile astea vreau si eu raspuns! Dar sigur ne explica Sorialis, ca el e pe bune cu MP, si vad ca debordeaza de incredere!
Hai, Sorine, scoate-ne din intuneric! :lol:
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 01:56

Uite-l pe nea Gigi cum debiteaza prostii, fix dupa meci:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Bobby » 20 Feb 2017, 04:42

GSP scrie ca dupa meci Mihai Rotaru ar fi agresat autocarul FCSB-ului. Habar nu am ce s-a intimplat ca nu citesc gsp-ul digital. Macar Rotaru este in ofensiva cu fcsb-ul daca nea Gigi face pe el :-)

Avatar utilizator
Ionut_Blue_Lion
fanatic
fanatic
Mesaje: 3150
Membru din: 12 Mar 2006, 14:00

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de Ionut_Blue_Lion » 20 Feb 2017, 07:49

Concluzii dupa meci:
Pro:
1. Suntem pe locul 3 si avem sanse la Europa.
2. Avem cei mai frumosi suporteri din tara.
3. Avem cel mai stabil club din tara.
4. O sa avem cel mai frumos stadion din tara.
Contra:
1. Trebuie sa invatam sa facem transferuri. Atat.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de mihu » 20 Feb 2017, 08:58

Eu zic ca nu avem un lot asa slab,,,avem un antrenor care parca a uitat cum a jucat pana anul asta..si-a dorit un punct cu oile si al luat 0, isi doreste acum 1 pct cu cateii, tare imi este ca ne intoarcem iarasi cu 0 !!! Trebuie usor sa renuntam la alde Rocha sau Acka , oricum termina contractile si din ce spun nu prea mai vor sa prelungeasca !!! Kelic mi-a placut mult, Popov cat a evoluat fundas a facut-o acceptabil...trebui vazut si Barthe cum este.
Nu vad ce am avea de pierdut daca am juca ofensiv cu cateii !!! daca vom merge dupa putin , cu putin ne vom allege !!! Eu asa as juca tinand cont ca Popov si Dimitrov sunt suspendati si nuvad cum am putea pierde :
Calancea - Briceag, Kelic, Barthe, Bucurica - Baluta, Mateiu ( Madson ), Zlatan - Gustavo, Ivan, Bancu
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

sorin107

Re: [Etapa 24] UNIVERSITATEA - FCSB

Mesaj de sorin107 » 20 Feb 2017, 09:07

care-i treaba cu rotaru agresorul de fcsbisti? hai cu articolul ala de pe gsp digital ca jur ca-i cer tricoul de joc lui roty! :D

edit - hai bobby ca mi-ai dat sperante false. cica le-a agresat autocarul in trafic...

Închis