[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 20 Feb 2017, 09:32

fratilor, eu sunt dezamagit de lotul pe care a putut sa-l scrie pe foaia de arbitraj. nu este posibil sa ai ca rezerve numai jucatori cu profil defensiv. acka este un jucator care greseste foarte mult in aparare. eu ma asteptam sa joace cu popov si kelic si la mijloc cu mateiu si madson. de bezme (rocha) niciodata nu mi-a placut ca fotbalist. iar la meciul cu dinamo daca voi sunteti OPTIMISTI va FELICIT DIN INIMA.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Feb 2017, 09:45

Eu cred ca nea Gigi nu mai poate face fata meseriei de antrenor - omul ia pastile, asculta muzica de pian in timpul meciurilor...e stres mare si nu oricine are nervii tari pentru asa ceva. Multescu e un tip coerent, destul de cizelat, cu filozofie frumoasa si romantica a fotbalului - dar nu stiu daca mai poate.

Abia am batut ciinii in tur cu doua goluri norocoase. Nu pot avea asteptari mari de la meciul asta - sper sa putem intra in play off. Ar fi culmea sa aduci 6 jucatori in iarna si sa ai rezultate mai proaste !

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Feb 2017, 09:51

Bobby scrie:Eu cred ca nea Gigi nu mai poate face fata meseriei de antrenor - omul ia pastile, asculta muzica de pian in timpul meciurilor...e stres mare si nu oricine are nervii tari pentru asa ceva. Multescu e un tip coerent, destul de cizelat, cu filozofie frumoasa si romantica a fotbalului - dar nu stiu daca mai poate.

Abia am batut ciinii in tur cu doua goluri norocoase. Nu pot avea asteptari mari de la meciul asta - sper sa putem intra in play off. Ar fi culmea sa aduci 6 jucatori in iarna si sa ai rezultate mai proaste !
Nu putem schimba antrenorul inaintea meciului cu Gazul, cred ca ar fi mai degraba rau decat bine. Cu riscul de a nu intra in play-off, desi eu sunt convins ca vom intra, practic nu ai argumente ca inaintea unui meci, fie el decisiv, sa-l schimbi. Obiectivul lui este de a intra in primele 6, ori inca mai ai sanse.

Putea fi schimbat dupa meciul cu botoseii, dar nu acum.

Pentru play-off, eventual se poate discuta, depinde si ce pauza este - e vreo pauza?

Totusi, nu vad ce schimbari majore poate aduce un alt antrenor - echipa joaca ceva de ceva timp, sa schimbi filozofia de joc ar fi foarte dificil in plin sezon...

Raman la parerea ca poate face treaba buna-ma refer la minim locul 3-4, cu conditia sa indrazneasca mai mult.

Nu stiu de ce, asa sunt eu mai optimist, dar daca ajungem in play-off, cu gazul si chefere in insolventa, adica practic suntem in Europa, cred ca vom juca multe meciuri in stilul celui cu voluntari.

atunci chiar nu am mai fi stresati...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 20 Feb 2017, 09:58

Avem si ghinion : ciinii joaca in ultimele 2 meciuri cu Botosani si Pandurii, doua meciuri usoare. Noi am jucat la Pandurii acasa cind gorjenii aveau echipa. Ciinii joaca cu Pandurii acum - cind gorjenii joaca cu echipa a 3-a. Noi am jucat la Botosani cind moldovenii mai aveau ceva sanse la play off - acum sansele lor sint zero asa ca Dinamo o sa bata lejer.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Feb 2017, 10:14

Eu vad asa echipe pentru meciul asta:
Calancea (Mingote?)
Briceag, Kelic, Acka (Barthe?), Bucurica
Mateiu, Zlatinski
Baluta, Rocha (Gustavo?), Bancu
Ivan
Rezerve: in afara de cei de mai sus cu "?", Vladoiu, Madson, Screciu, Mazarache, Fajic.

Calancea a dezamagit rau, sa incercam cu Mingote? Mi-e numai sa nu fi ramas afectat de meciul slab, si sa o faca iar de belea...

Nu stiu cat de in forma (fizica) este Barthe, dar cu Acka deja nu mai am nicio siguranta. Plus ca Barthe e mai rapid...

Rocha, daca e titular, mai mult de o repriza nu duce, asa ca as face schimbarea cu Gustavo, indiferent in ce ordine.

Bancu sper sa marcheze in meciul asta, la fel si Baluta.

In functie de rezultat, la pauza/min.60 as baga pe Maza (pentru efort mai mare fizic), sau pe Fajic, sa poata tine de mingi mai bine - asta daca le primeste.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Copacul » 20 Feb 2017, 10:27

DeuxEx scrie:Conform lui nea Gigi, pentru meciul cu dinamo vrea sa faca MAXIM o schimbare fata de echipa de start cu oile...
Aveti o singura incercare sa ghiciti care e aia! Hai, sa va vad!
Pai n-ai ce sa vezi, o sa fie minim 2 schimbari pentru simplul fapt ca 2 titulari cu oile sunt suspendati
C O P A C U LImagine

ozzy

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 20 Feb 2017, 10:45

Eu aș reveni la formula clasică din tur, cu Ivan pe dreapta și Măzărache vârf. Aș juca așa:
Calancea
Briceak - Acka - Kelic - Bucurică
Mateiu - Zlatinski
Ivan - Băluță - Gustavo
Măzărache

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 10:51

Eu as juca asa:
Calancea - Briceag, Kelic, Barthe, Bucurica - Mateiu, Zlatinski - Gustavo, Baluta, Bancu - Ivan
Ivan a dovedit in meciul cu oile ca nici cel mai bine cotat fundas central din Romania, Tamas, nu poate sa-l tina.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

blixa
fanatic
fanatic
Mesaje: 4783
Membru din: 18 Mar 2010, 03:39

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de blixa » 20 Feb 2017, 10:57

eu cred ca meciul va fi relaxat, pen'ca botoseii fac egal la dibabo. asa ca batem cu 2-1.
S-a rupt Brazda.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 20 Feb 2017, 11:25

as juca asa

calancea
r.petre kelic barthe briceag
mateiu zlatinski
gustavo baluta bancu
ivan
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Feb 2017, 13:00

Bobby scrie:Avem si ghinion : ciinii joaca in ultimele 2 meciuri cu Botosani si Pandurii, doua meciuri usoare. Noi am jucat la Pandurii acasa cind gorjenii aveau echipa. Ciinii joaca cu Pandurii acum - cind gorjenii joaca cu echipa a 3-a. Noi am jucat la Botosani cind moldovenii mai aveau ceva sanse la play off - acum sansele lor sint zero asa ca Dinamo o sa bata lejer.
pe cuvant?
pai noi am jucat cu botosani etapa trecuta,ai uitat?iar cu dinamo joaca astazi,ce logica ai?ca pe mine m-ai pierdut!?!!

conStiinta

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de conStiinta » 20 Feb 2017, 13:19

Pai poate ca in acelasi timp nu s-a micsorat distanta fata de locurile 5 si 6, ca altfel era situatia daca nu bateau CFR-ul si Astra.

Dar chiar si in situatia actuala Botosaniul inca mai are sanse matematice, pentru ca daca iau 9 puncte in cele 3 meciuri ramanse fac 38 de puncte, peste locurile 5 si 6 (nu stiu cum e cu meciurile directe cu medias, dar ii egaleaza si pe astia la puncte).

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Feb 2017, 13:27

conStiinta scrie:Pai poate ca in acelasi timp nu s-a micsorat distanta fata de locurile 5 si 6, ca altfel era situatia daca nu bateau CFR-ul si Astra.

Dar chiar si in situatia actuala Botosaniul inca mai are sanse matematice, pentru ca daca iau 9 puncte in cele 3 meciuri ramanse fac 38 de puncte, peste locurile 5 si 6 (nu stiu cum e cu meciurile directe cu medias, dar ii egaleaza si pe astia la puncte).

ma, ia stai asa! Ai dreptate! o:

nu stiu unde dracu' vazusem ca botoseii nu mai au nicio sansa.... ori vreun site buCURestean, ori vreun comentariu pe FB neavizat.

Chiar asa, de ce sa nu traga tare cu javrele diseara?! indiferent de prietenii, s-o gasi vreun Bunica sa le-o traga... :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 20 Feb 2017, 13:33

eu cred ca Eftimie e mai degraba prieten bun cu ciobanul, cel putin asa mi s-a parut de cate ori a intrat pe la TV, deci vor trage tare sa le scoata pe javre din Poff, indiferent de sansele lor. Iar noi dovedim a enspea mia oara ca nu suntem capabili sa jucam sub presiune, practic am ratat toate meciurile care ne duceau undeva in sezonul asta

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Feb 2017, 13:58

romaad scrie:eu cred ca Eftimie e mai degraba prieten bun cu ciobanul, cel putin asa mi s-a parut de cate ori a intrat pe la TV, deci vor trage tare sa le scoata pe javre din Poff, indiferent de sansele lor. Iar noi dovedim a enspea mia oara ca nu suntem capabili sa jucam sub presiune, practic am ratat toate meciurile care ne duceau undeva in sezonul asta

Nu stim sa jucam sub presiune, sau meciuri capitale, dintr-un simplu motiv: nu avem EXPERINTA! Nu avem jucatori cu nu stiu cate meciuri prin CL/EL, nu ne-am batut pana acum decat eventual la un loc 6 - l-am pierdut anul trecut, sau chiar 7-si pe ala l-am pierdut...

Daca botoseii scot ceva azi - ai dreptate, si mie imi par mai prieteni cu jiji, vezi rezultatele, dau scris ca batem pe catei fluierand. tocami ca am juca fara stres.

daca nu, ii batem, mai greu, dar i batem. Sau sa fiu contrar firii mele optimiste, fie, bine, scoatem egal.


ucv ucv ucv ucv ucv
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis