[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de leul_alb_albastru » 26 Feb 2017, 14:20

Echipa nu a fost făcută cum trebuie în niciun meci din ultimele 3, nu înțeleg cum a putut sa-l țină pe Gustavo rezervă și să-l folosească pe Rocha sau Măzărache.

Avatar utilizator
Jimmy Darmody
fanatic
fanatic
Mesaje: 1149
Membru din: 15 Apr 2016, 14:54

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Jimmy Darmody » 26 Feb 2017, 14:27

Daca prind play-off-ul mai vedem meciuri pe stadion in Craiova in sezonul viitor :),cu Gazul cica vor juca pe Arena in capitala.....probabil jucam iar la egal .....

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Feb 2017, 14:52

Popescu este titular la Botosani, poate reuseste el sa ne duca in Poff daca nea Gigi nu e in stare. In alta ordine de idei, am putea fi calificati inca de maine daca iasi face surpriza cu CFR. bozgorii, daca pierd nu ne mai pot intrece

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Feb 2017, 14:53

Despre meci, nici nu mai vreau sa zic nimic, ce era de spus s-a spus. Eu l-as schima pe Multescu indiferent daca ne duce sau nu in Poff. Omul si-a atins limitele in mod evident si nici macar nu stam pe palier, regresam!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 26 Feb 2017, 15:06

Un anume Daniel Popescu...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Feb 2017, 15:07

[****]... atucni a murit speranta si de aici. Bine ca l-am trimis acolo sa fie al treilea portar din lot si noi l-am adus pe Mingote care pe langa ca e de o varsta cu tata, are probabil cel mai prost joc de picior din prima liga

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 26 Feb 2017, 15:11

alextudi scrie:
romaad scrie:Popescu este titular la Botosani, poate reuseste el sa ne duca in Poff daca nea Gigi nu e in stare. In alta ordine de idei, am putea fi calificati inca de maine daca iasi face surpriza cu CFR. bozgorii, daca pierd nu ne mai pot intrece
Nu e titular, e alt popescu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
ma blocheaza astia peste tot : )))
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 26 Feb 2017, 16:53

OVI2806 scrie:Eu cel mai mult l as vrea pe Sumudica, daca nu, Piturca dar asta cere cam multi bani si nu prea cred ca s sanse, in plus cere jucatori iar cum noi ne uitam sa i luam gratis nu prea sunt sanse.
Motivul nu a fost salariul sau. Cu el a mai fost o incercare si in Iarna, dar atunci se asteapta decizia in procesul lui de la TAS cu arabii, decizia urma sa vina acum in ianuarie-februarie, dar s-a amanat din nu stiu ce motive. Acum i-a fost propus un contract pe 3 ani si jumatate dar a cazut din start ca nu venise decizia sau un contract pe 3 ani din vara, dar acum pe moment fiind doua variante ce urmau sa fie decise de Piturca.

Fie Piturca isi punea pe banca oamenii de incredere (Trica-Tudor-Boldici) fie era numit Papura pana in vara, iar Piturca si stafful lucrau sa pregateasca ce se intampla din vara. Dat fiind faptul ca principala conditie ca Multescu sa plece era ca echipa sa rateze playofful, obiectivul in playout putea sa fie atins si cu o solutie de compromis pana la vara .Cica lui Piturca i-au fost oferiti 25.000 pe luna iar bugetul de transferuri nu era fix ci in functie si de locul ocupat in clasament. Piturca a cerut ca buget de minim 6 milioane dintre care 2,5 milioane sa-i fie pusi la dispozitie inca din prima zi pt transferurile din vara. Daca echipa se califica in cupele europene primea anumite sume de bani in functie de competitia si rezultate: 2,5 milioane pt Champions League si 600 mii pentru Europa League, dar in sumele astea intrau si bonusurile staffului. Libertate totala in privinta deciziilor din viata echipei si garantia ca meciurile din noul sezon se vor juca DOAR IN CRAIOVA,iar obiectivele sa fie progresive: anul I locurile 1-3; anul II locurile 1-2; anul II titlul. Daca la sfarsitul fiecarui an nu se atingea obiectivul se putea rupe contractul fara despagubiri. Dar totul a cazut pt ca Clubul nu a putut sa-i garanteze bugetul cerut.


Doua lucruri mi se par deplasate si imi ridica semne de intrebare in privinta veridicitatii sumelor si faptelor, ma refer la Bonusul pt Champions League care e mult prea mare si nu cred ca putea cere atat si salariul oferit de club (nu cred ca ne permitem sa platim atatia bani unui antrenor)

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 26 Feb 2017, 18:29

Printre cele mai de [cenzurat] meciuri la care am fost in viata mea. M-am umplut de ura. Ura pentru jandarmi, ura pentru dinamo, ura pentru multescu, rocha, acka, ura pentru filip-cel mai jegos dinamovist, ura pentru oamenii care nu se muta 10 scaune nici rugati frumos, ura pentru soarta care ne-a dat de 3 ori in 30 de secunde cu mingea in bara.
Sper sa batem pe medias ca nu mai rezist!

le: Cine o fi idiotul care se gandeste sa joace la bucuresti cu medias? Chiar nu realizeaza cat de [cenzurat] o sa fim cu cateva sute de oameni pe un stadion de 55.000 de locuri? De ce nu am fost in stare sa rezolvam problemele cu nocturna mobila desi se discuta de la inceputul campionatului? De ce sa nu jucam la pitesti? Chiar e gazonul mai prost decat a fost pe extensiv pe 4 februarie? De ce sa nu joci la Mioveni? Cred ca mai bine joci la medias decat la bucuresti.

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2017, 19:24

Nu sunt sigur, dar Mioveni s-ar putea sa aiba meci acasa in aceeasi zi.

Oricum, se pare ca jucam la Severin.

Daca pica varianta Severin, ar mai fi varianta Ploiesti.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 26 Feb 2017, 19:35

N-are meci deloc Mioveni. Ar fi avut deplasare oricum, dar s-a retras Tarlungeni.
Daca tot comunici cu cineva din club si pica varianta Severin zi-le sa insiste pe Mioveni, stadion micut cu tribunele aproape de teren, distanta rezonabila si de Craiova si de bucuresti. Un meci de al nostru acolo sigur ar strani si interesul localnicilor. In schimb un meci la bucuresti sau ploiesti, chiar nu imi dau seama cum le vin ideile astea, o sa se joace cu cateva zeci de spectatori pentru ca nu isi asuma prea multi riscul unor astfel de deplasari in situatia actuala.

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 26 Feb 2017, 19:50

vere arunca unu o piatra in balta si ne apucam toti sa o scoatem? stam acum sa discutam despre Emil Sandoi ca i-a spus sulea spataru lu' skeke, adica daniel.. scuze pt dezinformare :-D

daca tot ne apucam sa discutam deliruri mi-a spus si mie un fost general de securitate ca de fapt in locul lui Multescu o sa fie adus Mogosanu. s-au facut niste interceptari, exista si stenograme cu Rotaru care il implora pe Mogo sa vina antrenor. sursa este foarte sigura, puteti sa ma credeti pe cuvant :smoke:

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 26 Feb 2017, 20:30

nu sunt convins ca stadionul din Mioveni e omologat pentru prima liga

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 26 Feb 2017, 21:50

si parerea mea
dintre toate meciurile, cel de la botosani mi s a parut cel mai periculos, cu o tactica si o atitudine corecta rezolvai din timp problema+abordai relaxat derby urile; am inteles: ti era frica de teren si de accidentari, suspendari-baga i nene pe ailalti de umplutura, ca avem in [****] 2 echipe lejer..f slaba echipa botosaniului, bravo lor ca si au exploatat atuurile, fotbalul nu e pt domnisoare - #LaMultiAniBucurica
fcsb-mi era frica de alibec si achim, ne dau aia 2 goluri cacacioase, pe fondul prudentei noastre..e degringolada la oi, noi nu ii luam la fotbal desi ii topeam rapid
dinamo-ne au taiat cele 2 gafe imense ale lui kelic si popov, practic le ai dat sansa si astora sa si exploateze atuurile: mobilizare si stat la panda, ca echipa nu au, erau morti in min60
tactica militieneasca, nu mi venea sa cred ce liber era in jurul stadionului, desi la orice meci pe national arena vezi palcuri de jandarmi. de data asta erau palcuri de pandari dinamovisti
desi sunt de acord cu sergiu ca n am fost ok ca galerie, nu pot sa dau vina pe cei care stateau langa bannere si care cantau(cei putin cei din jurul meu). daca ii excluzi strict pe cei din grupari, iti raman 90%. asta e cultura la noi, unul zbiera la multescu sa faca ultima schimbare desi o facuse. bataia din ce am inteles a sarit prietenul nostru comun si barbos la unul care aruncase ceva in teren, deci nu mi se pare fason, ca din cauza unui teribilist iei amenzi si suspendari. plus ca nici nu a apucat sa dea in el. cainii au avut oameni atat pe gazon(sub obladuirea jandarmeriei..erau aproape de a culege) cat si in peluza(inofensivi dar nu stii cum sare o informatie, vezi cazul chiajna). ca sa fac o gluma proasta: s a vazut absenta workers...
multescu cred ca greseste de mai mult timp: nu are tact cu anumiti jucatori, nu da explicatii convingatoare, unii sunt mai feriti criticilor ca altii, juniorii sunt la numar etc
negrii sunt mai exotici, au alt stil, trebuie sa stii cum sa i iei, altfel fac atmosfera daca sunt nemultumiti..oricat mi ar placea mie de nuno, dar ar fi trebuit tinut muuuult pe banca daca tot nu stii cum sa l capacitezi
ar fi foarte simplu sa zic sa l fi bagat p ala in locul nush cui, dar problema mi se pare de abordare. sunt de parere ca daca exista o ambianta constructiva si corecta(inclusiv si din partea suporterilor), totul merge de la sine si cand joaca cu daruire se compenseaza multe
acka-vina clubului.nu l au vandut cand avea oferta dar nici nu i prelungesc. iti oferim atat: vrei=ramai si joci; nu vrei=echipa a doua sau dat..ne coim atata si ies zeci de zvonuri cand e f simplu: il evaluezi, face banul sau nu si decizi
mazarache n am ce sa i reprosez ca el vrea dar nu stie fotbal, n ar trebui bagat
mateiu nu mi se pare umilit deloc cu schimbarea cu gustavo, trebuia sa scoti pe careva, eu il scoteam pe bancu sau maza..mai degraba umilit ca nu l a bagat cu fcsb
tensiunea asta mocnita e ca jucatorii se simt intre ei, si cand bagi 3-4 iesiti din forma, trag in jos toata echipa
la meciul cu dinamo am inteles ca tactica a fost minge lunga aruncata in fata
+celebrele faze cu schimbarile, disecate suficient
l as pastra pe multescu si in playout(nu concep sa nu fim), ne a imprimat totusi un stil f ofensiv (ajutat evident si de calitatea lotului)..inlocuit doar daca aduci cu ceva f bun ca antrenor, piturca nu cred ca se risca roty
dracul nu pare chiar asa negru, nu am avut infrangeri categorice, jucam, producem, dar suntem caraghiosi ca pierdem pe imbecilitati si fixisme in loc de puuuutin mai multa flexibilitate si comunicare
medias joaca fotbal, dar ar trebui batuti si cu 8 jucatori de camp
ma oboseste si excesul de emotie la cum e noua comunicare la club, usor ridicol, dar fata de mutenia din anii trecuti...
sa fie bine sa nu fie rau, hai pe ei sa fim lei nu mielusei ucv
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 26 Feb 2017, 22:18

alții pot. gaz metan -fcsb 1-1 în min. 88


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Închis