[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%
 
Total votes: 27

ozzy

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 26 Feb 2017, 22:30

Si acum întrebarea de 1000 de puncte: oare nu era mai bine să avem doar varianta victoriei cu un Gaz Metan deja în playoff, decat varianta egalului cu un Gaz Metan care va veni să câștige?

Trimis de pe HUAWEI GRA-L09 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2017, 22:40

Daca vrem in play-off trebuie sa putem invinge Gazul. Daca nu, nu avem ce cauta acolo.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de zschortau » 26 Feb 2017, 22:45

alex.p scrie:Daca vrem in play-off trebuie sa putem invinge Gazul. Daca nu, nu avem ce cauta acolo.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
corect


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Feb 2017, 02:09

Ideea e ca Gazul si-a batut joc de acest sfirsit de sezon - au pierdut la Voluntari si acasa cu CFR. S-au trezit si ei acum; in plus cica au 50 k de om daca ajung in play off. Ei sint favoriti la meciul direct cu noi - au un antrenor care a dovedit ceva in cariera.

P.S. Unii il blameaza pe Multescu pentru ca inceput cu Popov si Kelic cu Dinamo, "prima data cind acesti fundasi centrali au jucat impreuna". La meciul recent cu Voluntari, Craiova a folosit acelasi cuplu de fundasi centrali.

ozzy

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de ozzy » 27 Feb 2017, 09:08

alex.p scrie:Daca vrem in play-off trebuie sa putem invinge Gazul. Daca nu, nu avem ce cauta acolo.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil
Este adevarat, însă eu nu vreau să mă gândesc la ce ar însemna pentru atmosfera din jurul echipei ratarea playoff-ului. Cam câți suporteri crezi că vor mai veni la cele 14 meciuri cu Chiajna, Timișoara, Voluntari etc.?

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 27 Feb 2017, 09:32

Exact la fel de multi cati ar veni la Chiajna, Timisoara sau Voluntari contra noastra.

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 27 Feb 2017, 09:45

s-ar darama tot ce s-a construit in anul asta.

Avatar utilizator
BadBoysBlue
senior
senior
Mesaje: 312
Membru din: 11 Sep 2005, 14:47

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de BadBoysBlue » 27 Feb 2017, 09:58

Eu aștept să văd cum vor juca: Drăghici și Markovic.
E posibil că CFR sa ia bătaie azi și atunci scăpăm de stres.
În play off sper să jucăm cu cei tineri.

Trimis de pe ALE-L21 folosind aplicatia #craiovamaximaro
ucv Cand altii rad de raul altora, unii isi vad de treaba si au de castigat! ucv

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1452
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 27 Feb 2017, 10:23

fratilor, am impresia ca multescu si conducere au pierdut vestiarul. intr-un club in care se doreste "marea cu sarea" este inadmisibil ca inainte de meci sa vina acka si sa zica ca nu poate sa joace ca-l jeneaza geniunchiul, ca lui mateiu i se pare lui ca este o umilinta sa-l inlocuiesti in min.20, lui kelic dupa ce se face schimbarea masazarache-rocha, sa-i spui ca te doare genunchiul, ca rocha s-a suparat ca nu a fost introdus la pauza, ivan ia mingea sa execute penaltiul, rateaza, iar dupa meci la flash interviuri, sa declare: "si ce daca am ratat, urmatorul penalty tot eu o sa-l bata", gustavo dupa ce a marcat s-a dus glont la banca de rezerve si arata cu degetul aratator catre colegi, spunandu-le, ceva de "bine". eu zic ca ori exista o problema intre jucator si conducere, ori intre multescu si jucator. singurul fotbalist adevarat din lot este zlatinski. imi place cum se implica in timpul meciului. daca tot se zvoneste de mogo, el nu are licenta pro, poate vine iarasi cu naicu. eu cred ca este cea mai buna solutie.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 27 Feb 2017, 10:33

mi se pare corect sa spui dinaintea meciului daca nu te simti in stare 100%
fiind un club profesionist, ai varianta de inlocuire, ca se poate intampla oricui sa te accidentezi chiar la incalzire
si parca nu l voiati pe acka, acum cica de ce nu joaca..as prefera si varianta lu acka, nu doar a lui gigi-alibi
mateiu nu s a declarat umilit, l a "declarat" gsp
gustavo s a dus spre banca de rezerve ca sa ii dedice golul lu madson
cine l a pus pe ivan capitan, sa si asume si discutiile cu executantii penalty urilor si a atmosferei din lot
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
asterix
fanatic
fanatic
Mesaje: 1250
Membru din: 24 Feb 2004, 10:13

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de asterix » 27 Feb 2017, 14:44

gsm scrie:gustavo dupa ce a marcat s-a dus glont la banca de rezerve si arata cu degetul aratator catre colegi, spunandu-le, ceva de "bine".
Nu mi s-a parut ca Gustavo arata vreun deget. Parea ca vrea sa arate un mesaj si ca cerea un tricou (inscriptionat cu cine stie ce) sa-l arate iar cei de pe banca ii faceau semn..."las-o balta si fugi pe teren ca nu e timp de d'astea"

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 27 Feb 2017, 15:18

dxtr009 scrie:mi se pare corect sa spui dinaintea meciului daca nu te simti in stare 100%
fiind un club profesionist, ai varianta de inlocuire, ca se poate intampla oricui sa te accidentezi chiar la incalzire
si parca nu l voiati pe acka, acum cica de ce nu joaca..as prefera si varianta lu acka, nu doar a lui gigi-alibi
mateiu nu s a declarat umilit, l a "declarat" gsp
gustavo s a dus spre banca de rezerve ca sa ii dedice golul lu madson
cine l a pus pe ivan capitan, sa si asume si discutiile cu executantii penalty urilor si a atmosferei din lot
Total de acord! Singura problemă reală este Mulțescu, hai să nu căutăm altele!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8094
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 27 Feb 2017, 16:01

Habar nu am daca e greseala sau nu, dar conform acestui site Nemec a jucat in stare de suspendare la meciul cu Craiova, dupa ce luase al patrulea "galben" cu Botosani :

http://liga1.ro/html/pagina_personala_j ... -2577.html

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de blue_lions » 27 Feb 2017, 16:27

Bobby scrie:S-au trezit si ei acum; in plus cica au 50 k de om daca ajung in play off. .
Nu erau in insolventa? Daca e adevarat, inseamna ca trebuie sa scoata cel putin 1 milion (18*50k + antrenori)...
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 27 Feb 2017, 16:38

Bobby scrie:Habar nu am daca e greseala sau nu, dar conform acestui site Nemec a jucat in stare de suspendare la meciul cu Craiova, dupa ce luase al patrulea "galben" cu Botosani :

http://liga1.ro/html/pagina_personala_j ... -2577.html
Nope, se pare ca de statstica aia lipseste unul. Avea 5 de fapt. i-a facut etapa de suspendare cand le-a dat medias cu terenul in cap

Închis