[Etapa 25] Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

reusim sa castigam la Динамо acasa?

da
15
56%
evident ca vom castiga
7
26%
nici nu se pune problema sa nu castigam
5
19%

Total votes: 27

JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 20 Feb 2017, 22:19

"daniele" lasa-ma te rog eu :lol:

alex.p
fanatic
fanatic

Mesaj de alex.p » 20 Feb 2017, 22:25

Hanca luă al 4-lea galben, stă cu noi (conform statisticii de pe liga1.ro).

Mă uitai un pic pe clasament. Din echipele care sunt acum în play-off avem doar pe fcsb cu un atac mai slab ca al nostru, și doar 2 echipe cu apărare mai permeabila ca a noastră. Și cum am mai zis, sportiv suntem pe 4, CFR a strâns pe teren mai multe puncte ca noi.

Apropo de CFR, suntem in avantaj la directe cu ei. Ar trebui sa incepem sa ne facem tot felul de calcule.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Bobby
fanatic
fanatic

Mesaj de Bobby » 20 Feb 2017, 22:26

Parerea mea e ca ne facem de ris simbata. Dinamo, asa slaba, a sters pe jos cu FCSB-ul. Ne da si noua un 3-1 scurt. Nu poti sa ai pretentii la meciurile cu miza cind n-ai antrenor. Pe nea Gigi l-au pus la colt Timisoara, Iasi si Botosani - Contra o sa-l scoata frumos la tabla simbata. Noi ne batem cu pigmeii gen Medias.

THE LION
suporter
suporter

Mesaj de THE LION » 20 Feb 2017, 22:35

Adu nene cel mai bun antrenor. Piturca.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu, CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI !!!

JustME

Mesaj de JustME » 20 Feb 2017, 22:36

pai Hanca si cu Nemec ala sunt cam singurii care mai misca ceva pe la dinamo. n-avem absolut nicio scuza daca pierdem cu dinamo. hai cu fcsb-ul inteleg ca aia chiar au niste fotbalisti foarte buni dar dinamo are o gluma de echipa. din punctul meu de vedere avem echipa si lot MULT peste dinamo. singurul capitol la care hai sa zicem ca stau mai bine potaile e antrenorul desi eu nu-s fan Contra. ba din contra mi se pare ca ii sunt extrem de hiperbolizte calitatile de tehnicican.

nu poti sa iei bataie de la dinamo cu un lot mai bun, cu un joc mai bun, dupa ce tot campionatul ai fost deasupra lor, dupa ce i-ai batut in tur cand aveau o echipa infinit mai buna. daca ne bat potaile chiar merita sa joace in playoff.

mesaj catre jucatori: jucati cu inima, puneti osul la treaba, tratai meciul asta ca si cum ar fi ultimul meci din cariera. nu aveti nicio scuza din lume daca pierdeti!

mesaj pt nea Gigi: hai sa jucam iar FOTBAL! sa lasam frica si goana dupa punctul salvator.

mesaj catre suporteri: verilor va inteleg supararea, aveti dreptate sa fiti suparati insa parerea mea e ca macar pt meciul asta sa lasam supararile si sa facem abstractie de la orice si cine are posibilitatea sa vina la meci sa o faca! si odata ajunsi in sectorul oaspete INCURAJATI ECHIPA nu stati ca la teatru! si daca Doamne fereste iese rau in meciul asta cu dinamo avem meciul cu Medias unde putem sa dam de pamant cu toti de la jucatori, la antrenori, la conducatori, la patron.
ucv HAI CRAIOVA! ucv

DeuxEx
fanatic
fanatic

Mesaj de DeuxEx » 20 Feb 2017, 22:47

Ma repet, ratarea intrarii in play-off ar trebui sa coincida cu demiterea lui Multescu. Are 2 meciuri la dispozitie sa arate ca poate sa faca din Universitatea Craiova o echipa mare, nu o echipa care joaca la mica ciupeala a unui punct. Teoretic, suntem atat peste javre, cat si peste gazari la nivelul lotului. Practic, cred ca veriga slaba nu se afla in teren, ci pe banca.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

ady_azzuro
fanatic
fanatic

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 22:52

Mi-e scarba cand vad pe aici cum se arunca cu demisii si cuvinte grele aduse clubului. Eu zic sa asteptati pana la sfarsitul meciului cu dinamo sau gazu si tragem dupa aia linie. Daca ne ducem in play out, aveti tot dreptul sa aruncati cu venin, dar daca ne calificam in play off, nu e asa ca o sa cadeti in penibil cu toate comentariile de acum?

OVI2806
fanatic
fanatic

Mesaj de OVI2806 » 20 Feb 2017, 22:58

La dinamo am vazut un antrenor tanar care parca le-a insuflat si jucatorilor din energia lui, cand ma gandesc la imaginile din meciul nostru cu fcsb nu-mi vine in minte decat o imagine cu un om galbejit, aproape mort, care pare resemnat in fiecare minut si care e incapabil sa aiba orice fel de reactie. In meciul cu ei o sa jucam iar la egal si prin urmare o sa ne-o furam grav, in alta ordine de idei :-x digi, la toate meciurile se aude perfect de pe stadion, la noi li se infunda microfoanele cu 15000 pe stadion. Daum: "La dinamo galeria se aude foarte bine, chiar daca nu vin multi pe stadion ei sunt galagiosi" f.mm.

blue_lions
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_lions » 20 Feb 2017, 23:01

ady_azzuro scrie: Eu zic sa asteptati pana la sfarsitul meciului cu dinamo sau gazu si tragem dupa aia linie.
Asa e, dupa acest meci se va scanda "de-mi-sia". Sper doar sa nu fie pentru nea' Gigi ucv
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

ady_azzuro
fanatic
fanatic

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 23:03

i se va trage linie lui mutu :)(

OVI2806
fanatic
fanatic

Mesaj de OVI2806 » 20 Feb 2017, 23:05

@ady_azzuro
Daca ne calificam in play off infrangerile devin victorii, sau? Sa joci la egal 4 etape ca poate o sa obtii un punct e prostie crasa.

ady_azzuro
fanatic
fanatic

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 23:11

OVI2806 scrie:@ady_azzuro
Daca ne calificam in play off infrangerile devin victorii, sau? Sa joci la egal 4 etape ca poate o sa obtii un punct e prostie crasa.
Nu cred ca a fost intentia lui multescu sa joaca la egal 4 etape, asta e o exagereare. Si chiar daca ar fi asa, daca tactica asta ne duce in play-off, foarte bine, suntem calificati in Europa, ne-am indeplinit obiectivul. Bineinteles, vom fi dezamagiti ca nu ne putem bate la titlu, dar m-am convins ca inca nu avem forta necesara sa fim campioni, inca...

blue_lions
fanatic
fanatic

Mesaj de blue_lions » 20 Feb 2017, 23:14

OVI2806 scrie:... nu-mi vine in minte decat o imagine cu un om galbejit, aproape mort, care pare resemnat in fiecare minut si care e incapabil sa aiba orice fel de reactie.
Multescu in campionat = Iordanescu la Euro.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

alex.p
fanatic
fanatic

Mesaj de alex.p » 20 Feb 2017, 23:16

Pai forța de a fi campion vine din interior. Ori pentru un campion din interior se aude doar "Victorie!", în timp ce pentru ceilalți: "las' că merge!", "poate la anul", "jucăm la egal". Si exact asta este ce imprima antrenorul.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

ady_azzuro
fanatic
fanatic

Mesaj de ady_azzuro » 20 Feb 2017, 23:22

Hai sa o lasam balta ca 22 de etape Multescu n-a jucat la egal. A jucat super ofensiv, numai la victorie. Nu mi se pare corect sa judecam antrenorul dupa ultimele 2 meciuri mai putin reusite.
A jucat ofensiv si prima repriza cu fcsb. La pauza s-a intamplat ceva, ori am cazut fizic, ori l-a facut reghe sah mah la tactica. Oricine poate face greseli tactice, inclusiv Mourinho. Eu zic ca ne-a facut mai multe wekenduri fericite, dar lumea uita repede...

Închis