[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 04 Mar 2017, 14:07

Batem, intram in play-off!
24
65%
Egal, bun si ala!
3
8%
0 puncte -> demiterea lui Multescu!
10
27%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 00:15

eu zic ca de Madson am avea nevoie. Si azi Zlatinski a dat in primire prin min 70 si nu avem practic om sa il inlocuiasca. restul duca-se!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 00:25

Fenomenul Craiova, cu mii de suporteri pe la Bucuresti, Severin si Pitesti este rezultatul numarul 1 din acest campionat. Echipa venea dupa 3 infringeri dureroase - si totusi a fost atita lume la Pitesti ! Bravo lor !

ozzy

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de ozzy » 06 Mar 2017, 00:27

Gata, băi, nu mai contează nimic, suntem acolo, ne batem cu cei mai buni. Lăsați-ne să ne pregătim de Champions LeagueImagine

Trimis de pe HUAWEI GRA-L09 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 00:32

conform gesepe, Briceag ar avea o taietura pe rotula. Sa speram ca nu e nimic grav.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de dxtr009 » 06 Mar 2017, 00:35

briceag:
cusut la spital dupa meci
n are voie sa faca efort in afara de mers 6-7 zile, se evalueaza dupa zilele astea cat mai sta, eu zic ca pierde 2 meciuri
poate sa mearga, putea fi mult mai grav
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 00:46

La oficiala alaturi de Rotaru si George Ilinca era Daniel Stanciu. Parea ca traieste meciul cu intensitate si sufera teribil pentru noi (pe bune) Nu m-ar mira sa vina la noi in vreo functie de conducere

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de alex.p » 06 Mar 2017, 01:30

Daca vine Stanciu pleaca si MP si Multescu, i-au zis lui Rotaru din iarnă.

Legat de meci: o surpriza placuta numarul mare de spectatori. Eu zic ca am fost 5000 de oameni, inca nu am citit estimările din presa.

Legat de cantat, in continuare suferim, este doar un nucleu care canta tot meciul, iar restul oamenilor vin doar sa vada meciul.

Printre spectatori am observat si localnici (majoritatea stelisti), veniti sa vada un meci de Liga 1. Pt mine important a fost sa ii aud la inceput zicand "ce atmosfera știu sa faca astia" si sa filmeze tribuna, apoi la final au mai zis, admirativ "a renascut Craiova!".

Bancu si Ivan cei mai buni de pe teren, au arat cele 2 benzi. Per total, toti au jucat bine, am vazut daruire din partea tuturor.

Daca e sa gasesc un minus, acela ar fi ca NU stim sa batem fazele fixe. E imperativ sa lucram la acest capitol, pentru ca in playoff astfel de faze vor putea face diferenta.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 01:36

un fapt interesant si nu stiu neaparat daca in favoarea noastra. Desi am marcat 36 goluri pana acum (al patrulea atac din campionat), golul lui Bancu ar fi abia al doilea marcat din afara careului din acest sezon. Primul a fost cel al lui Briceag din partida cu Dinamo

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 06 Mar 2017, 02:16

si acum liniste.. dar nu pentru mult timp pt ca la Craiova linistea e rara. ne curge sangele mult prea repede prin vene ca sa stim sa fim domoli. ardem foarte repede si bucuriile si supararile drept dovada ca dupa 3 infrangeri la rand dintre care 2 extrem de dureroase cu oile si potaile suporterii au luat cu asalt Pitestiul. si ce frumos a fost! dupa ce atata timp am plans de suparare uite ca a venit timpul sa plangem si de bucurie. o seara si o noapte frumoasa, o duminica de neuitat. de luni insa ne gandim spre cupa, incepem iar sa facem calcule si ne agatam iarasi toate sperantele intr-un meci. trebuie sa eliminam pe dinamo din cupa, trebuie sa jucam finala. iar in finala o luam iar de la capat si o sa mergem spre stadion cu inima cat un purice dar indraznind sa credem ca e vremea noastra sa ne bucuram.

eh, vorbesc despre finala si noi abea suntem in sferturi :) dar daca nu as face asta n-as fi oltean :) e liniste si bine, momentan. uitasem cum e sa ma bucur. insa de maine gata! e frumos si greu sa iubesti Craiova.

in play off vreau sa jucam cu zambetul pe buze, nu ma mai intereseaza ce facem acolo, vreau tinerii, pustimea, vreau sa jucam iar ofensiv si frumos, avantat si nebuneste. in cupa in schimb vreau rezultate, VREAU finala! e tot ce vreau, e singurul lucru care ma obsedeaza. da, am schimbat obsesia :) daca pana acum obsesia mea era sa intram in playoff acum, olteneste, am schimbat obsesia si vreau finala. nu sunt statornic de nicio culoare in ceea ce vreau, dar sunt oltean si cine simte olteneste, chiar daca nu-i oltean, ma intelege. nu tre' sa fii oltean sa tii cu Stiinta, dar cu siguranta ca trebuie sa simti olteneste. si d-asta ma bucur sa vad argeseni, moldoveni, ardeleni sau bucuresteni simtind olteneste. mai alina din durerea de a vedea olteni care au uitat sa fie olteni, sa simta olteneste si s-au tradat singuri tinand cu echipe bucurestene.

si acum liniste.. pentru putin timp. asa e la noi la CRAIOVA unde greul e de 1000 de ori mai greu dar si binele e de 1000 de ori mai bine. noapte buna verilor si bucurati-va de liniste cat mai tine, ca n-o sa tina mult :) e greu bai vericule dar si frumos ucv

p.s. si cand ma gandesc ca pe stadionul marelui Nicolae Dobrin oltenasul nostru Nicusor a marcat un gol superb creste inima-n mine de bucurie si de mandrie.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Mar 2017, 06:54

Au sarbatorit unii de parca au luat campionatu mondial...

Barthe a fost regal, calitati foarte bune. Ma gandesc ce duet ar fi facut cu Zoro
Dimitrov cred ca mai are un plaman pe undeva. O capacitate de efort extraordinara. Merita sa joace la o echipa europeana.
O victorie a lui Bancu cu un gol scos din palarie. Multescu a schimbat tactica, nu am mai pus mingea jos nu am mai combinat ca alta data. Cred ca puteam sa mai jucam 2 zile cu mingi pe Fajic ca nu dadeam gol. Nu mi-a placut Fajic
Baluta si Zlatan parca nu mai au prospetimea de acum 5-6 meciuri, sper sa fie doar o chestiune de moral

Tragem linie si daca s-ar fi terminat campionatul, Multescu ne-a clasat pe locul 4. E bine
In perspectiva in care Ivan e transferabil avem nevoie de un atacant bun. Ce util ar fi fost A. Balan sau Tucudean

Kellogg
membru
membru
Mesaje: 252
Membru din: 26 Noi 2015, 22:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Kellogg » 06 Mar 2017, 07:14

Noi astia mai tineri putem spune ca am asteptat toata viata acest moment.
Jurnaliștii incită la violență / Forumurile plesnesc de «potență» / Dar la meci... p**a prezență

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 07:32

Habar nu am daca Fajic are valoare de liga 1 - totusi omul a avut o contributie importanta la golul lui Bancu : pasa Mateiu in adincime, Fajic controleaza mingea si cistiga duelul cu fundasul advers, si paseaza la Bancu - gol.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2017, 07:36

Hai ca nu fu greu! Urmeaza o saptamana in care visam frumos!
Iar weekend-ul urmator o luam de la capat.
Apropo, nu zicea MP ca vom mai face transferuri in cazul in care vom intra in playoff? Eu cred ca avem nevoie de macar 2 jucatori, in contextul in care nu vreau sa mai aud de alde Acka sau Rocha la prima echipa.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 07:42

Eu i-as reintegra pe Kay si Madson in lot, daca se pregatesc bine si dau totul la meciuri. Daca fac figuri ca Acka si Rocha - duca-se unde vor. Eu le-as da astora doi niste amenzi usturatoare, sa mai recuperam din paguba financiara cu ei.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 07:47

O chestie interesanta de rebranding pe Gigi sport.

La meciul tur, logo-ul U Craiova pe scor era "CSU" :



La meciul de ieri, U Craiova a fost "Cra" pe logo de scor :


Închis