[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 04 Mar 2017, 14:07

Batem, intram in play-off!
24
65%
Egal, bun si ala!
3
8%
0 puncte -> demiterea lui Multescu!
10
27%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de george_7002 » 06 Mar 2017, 10:32

DeuxEx scrie:Cateva concluzii dupa meciul asta:
- mai considera cineva ca am mai avea nevoie de Rocha, Acka sau Madson? Eu nu!
- Bancu a jucat cel mai bun meci al sau de la accidentarea aia nenorocita!
- Ivan a fost jucatorul nostru care a alergat cel mai mult, respingand din propriul careu sau alergand cu 2-3 gazari in spate pana la poarta alora
- ramanem singura echipa din Romania care este in stare sa deplaseze mii de suporteri la sute de km distanta. Inca odata, suporterii au fost la inaltime! Felicitari celor care au facut si aceasta deplasare!
-Da! Eu consider ca deocamdata avem nevoie si de Acka si de Madson chiar si de Kay... la Nuno ma abtin...
-Multumim! Au fost suporteri din mai multe categorii sociale... de la femei singure la muncitori, studenti, batrani, copii, vechi suporteri ai Stiintei din yona Argesului, saraci, bogati... iubitori ai fotbalului di Pitesti dar care s-au bucurat impreuna la golul lui Bancu si au incurajat echipa pe tot parcursul meciului ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv ucv
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Mantzy » 06 Mar 2017, 13:05

100% din acționariatul clubului la tribuna a doua tot meciul, chiar șefi de galerie la un moment dat. Nu sunt poze? Slabi. :)-

Avatar utilizator
Copacul
fanatic
fanatic
Mesaje: 2684
Membru din: 08 Mar 2004, 14:28

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Copacul » 06 Mar 2017, 13:46

Imagine
C O P A C U LImagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 06 Mar 2017, 13:49

DeuxEx scrie:Hai ca nu fu greu! Imagine Urmeaza o saptamana in care visam frumos!
Iar weekend-ul urmator o luam de la capat.
Apropo, nu zicea MP ca vom mai face transferuri in cazul in care vom intra in playoff? Eu cred ca avem nevoie de macar 2 jucatori, in contextul in care nu vreau sa mai aud de alde Acka sau Rocha la prima echipa.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
Cica MP ar fi declarat astazi :

”Cei trei jucători scoși din lot rămân scoși din lot. Viața merge înainte, noi nu suntem preocupați de ei pentru că nici ei nu au fost preocupați de Universitatea.”
”Veți vedea o Craiova spectaculoasă în playoff, o Craiova în schimbare. A sosit momentul pentru jucătorii noștri tineri, cei care au jucat mai puțin, să arate ce pot. Acesta este marele lor examen, playoff-ul.”

Deci nu vor mai fi transferuri. Baza va fi pe jucatori tineri - in cazul asta probabil ca nu vom conta la primele 3-4 locuri. Markovic ar putea debuta in etapa 3 din play off - implineste 16 ani pe 23 martie.

Eu sint curios daca Burlacu (20 de ani) si Heniuc (19 ani) pot face fata la liga 1, chiar si 10-20 de minute pe meci. Astia doi sint cei mai experimentati de la echipa a 2-a - daca nu acum, atunci cind sa-i incerci ? La 25 de ani ?

Avatar utilizator
george_7002
suporter
suporter
Mesaje: 944
Membru din: 12 Iul 2013, 08:14

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de george_7002 » 06 Mar 2017, 13:53

cortinadampezzo scrie:Au sarbatorit unii de parca au luat campionatu mondial...

Dimitrov cred ca mai are un plaman pe undeva. O capacitate de efort extraordinara. Merita sa joace la o echipa europeana.
Eu cred ca dupa meciul de aseara... teoretic suntem o echipa europeana :)) :)( pentru ca vom fi angrenati in competitiile UEFA... practic mai avem mult de tras o: la toate nivelurile... inclusiv suporterii vor avea dificultati daca nu sunt cat de cat uniti ucv . Bine... si dpdv geografic eram echipa europeana :laughing: .
Imagine
Un popor care nu îşi cunoaşte istoria este ca un copil care nu îşi cunoaşte părinţii!

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de SLH » 06 Mar 2017, 15:06

Incantat de faptul ca s-a umplut tribuna a doua, poate incercam ceva similar si la Severin. Greu cu cantatul, dar se vad ceva imbunatatiri. Trebuie sa facem si noi o achizitie ca e deja depasita portavocea asta pentru cati oameni au inceput sa vina la meciuri.
Despre meci si rezultat nu mai e nimic de spus. In sfarsit BUCURIE!

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Mantzy » 06 Mar 2017, 15:41

SLH scrie:Incantat de faptul ca s-a umplut tribuna a doua, poate incercam ceva similar si la Severin. Greu cu cantatul, dar se vad ceva imbunatatiri. Trebuie sa facem si noi o achizitie ca e deja depasita portavocea asta pentru cati oameni au inceput sa vina la meciuri.
Despre meci si rezultat nu mai e nimic de spus. In sfarsit BUCURIE!
Cu tot respectul, dar Severin e cam cel mai prost oras din Oltenia unde putem juca. FCSB-ism si FCU-ism ca in orasul ala gasesti mai rar. De acolo si atmosfera mult inferioara celei de la Pitesti. Acolo chiar si cand se aduna 10.000 de oameni, cam jumate nu prea tin cu noi, dau bine in poze si cam atat. Zgomot, plua.

Evident ca nu putem juca la Pitesti cu FCSB si Dinamo. Dar celelalte trei meciuri le-am putea juca acolo, cred. Poate putem duce vorba mai sus la club. A fost senzational si cred ca s-ar crea o emulatie si mai mare. Felicitari suporterilor care au avut ideea cu Pitesti, pe Arena Nationala, unde ziceam eu c-ar fi bine, recunosc ca n-ar fi fost niciodata asa.

JustME

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de JustME » 06 Mar 2017, 16:19

si o poza "ciordita" de pe facebookul lui Andrei Ivan:

Imagine

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de romaad » 06 Mar 2017, 16:46

azi nea Gigi a fost sa isi faca analizele. Sa speram ca au iesit bine!

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 06 Mar 2017, 17:05

aseara dupa meci arata cam rau nea Gigi...

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de danielC » 06 Mar 2017, 17:07

Vorbiti de Pitesti si Severin, dar unul nu se gandeste sa aducem un [cenzurat] din ala de nocturna la Craiova ca doar e echipa Craiovei. De fapt stati, de ce sa se investeasca, mai bine sa-si bage banii in buzunar ala si gata, iar dupa primeste stadion pe tava.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 06 Mar 2017, 17:27

Ce mi-e Pitesti, ce mi-e Severin...
- Craiova - Pitesti - 121 KM
- Craiova - Severin - 110 KM

Bine, daca vii de la Targu-Jiu, distanta aproape se dubleaza (95Km vs 170km).
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Mar 2017, 17:57

Se va inscrie in istorie

" Dupa 17 ani de la meciul cu Pobeda Prilep, pe stadionul Nicolae Dobrin, Nicusor Bancu inscrie golul calificarii in cupa UEFA pentru Universitatea Craiova din afara careului de pedeapsa in meciul cu GazMetanMedias "

Poate copii astia nu-si dau seama ca au intrat in istoria clubului nostru si vor fi iubiti mereu

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de blue_lions » 06 Mar 2017, 18:28

Cred ca ultimul meci in Europa (Intertoto) nu a fost cu Pobeda Prilep. In 2001 am jucat cu niste albanezi in primul tur si FC Synot din Slovacia parca in turul 2.
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de sorialis » 06 Mar 2017, 18:29

LiviuB scrie:aseara dupa meci arata cam rau nea Gigi...
"Ne-ati dat puterea,
Ne-ati dat speranta,
De a fi impreuna mereu!!!!"


"Garbovit" de tensiune! Cuvantul dintre ghilimele il stiu de la bunica!
Un "bunic" ne-a dus acolo unde asta-vara nu speram!
Multi l-am denigrat cand a fost anuntat antrenor. Chiar si eu am fost reticent, eu, printre cei mai optimisti, sau naivi, cum vreti sa spuneti...
Si totusi: am vazut fotbal de atunci pana acum, am vazut placere, a vazut atac, ratari, goluri spectaculoase, cum ne merge noua, oltenilor, la inima!
Multumim, domnule Multumescu!
Mergem inainte!

PS: Nu a fost totul perfect, puteam mai mult, stim si noi, si mai ales dumneavoastra!!

Dar pentru ce am realizat pana acum, dupa lungi ani de umilinte: MULTUMIM!

Vrem mai mult!!! MULT MAI MULT!!!!

Hai sa facem mai mult!!!

AICI E CRAIOVA!!!! LEGENDA CONTINUA!!!!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Închis