[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce credeti ca va face Stiinta in ultimul meci al sezonului regulat?

Poll ended at 04 Mar 2017, 14:07

Batem, intram in play-off!
24
65%
Egal, bun si ala!
3
8%
0 puncte -> demiterea lui Multescu!
10
27%
 
Total votes: 37

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

[Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 26 Feb 2017, 14:07

In ultima etapa a sezonului regulat Universitatea Craiova intalneste Gaz Metan Medias. Stiinta vine dupa o serie de 3 infrangeri consecutive, meciuri in care antrenorul Gigi Multescu si-a aratat limitele. Gaz Metan vine dupa 2 infrangeri, cu CFR Cluj si FC Voluntari, si probabil o a 3-a cu stana din Pipera.
La noi va lipsi Gustavo, pentru cumulul de cartonase galbene, jucator esential din punctul meu de vedere. In schimb, va reintra Dimitrov.

Ce asteptari (realiste :)- ) aveti de la acest meci?

In acest moment nu se cunosc cu exactitate ora de desfasurare a meciului si stadionul unde se va desfasura acesta...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de leul_alb_albastru » 26 Feb 2017, 14:31

Cred că o să luăm bătaie, tot pe mâna lui Multescu.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 26 Feb 2017, 14:47

Eu as juca asa:
Calancea - Briceag, Kelic, Barthe, Dimitrov - Zlatinski, Mateiu - Bancu, Baluta, Manea/Petre - Ivan
Fara Rocha, Acka, Mazarache, etc.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de dxtr009 » 26 Feb 2017, 15:01

as juca

calancea
dimitrov popov barthe briceag
mateiu madson
ivan zlatan baluta
nuno rocha

mingote, r petre, kelic, acka, mazarache/bancu, fajic, manea
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

iuli

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de iuli » 26 Feb 2017, 15:24

dxtr,nu l-as mai juca pe Rocha nici daca ar fi ultimul fotbalist de pe pamant.practic din momentul introducerii lui noi am luat rosu.e fraier Multescu daca mai joaca cu el sau cu Acka.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de dxtr009 » 26 Feb 2017, 15:45

sau fajic varf impins, na
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de danielC » 26 Feb 2017, 15:45

iuli scrie:dxtr,nu l-as mai juca pe Rocha nici daca ar fi ultimul fotbalist de pe pamant.practic din momentul introducerii lui noi am luat rosu.e fraier Multescu daca mai joaca cu el sau cu Acka.
subscriu !!!! Rocha trebuie dat afara in suturi. Pacat ca are calitate si putea sa ne ajute cu Dinamo, dar este o mizerie de caracter.

Eu spun ca batem cu un 2-0/3-1.

leul_alb_albastru
membru
membru
Mesaje: 105
Membru din: 18 Iul 2015, 11:18

Re: RE: Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de leul_alb_albastru » 26 Feb 2017, 16:12

alextudi scrie:Calancea-dimitrov,popov,barthe,briceag-mateiu zlatinski-ivan,baluta,bancu-fajic. Sper ca asa o sa jucam, fara acka si fara rocha. Pacat ca nu il avem pe gustavo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Asta ar fi echipa ideală, dar Multescu sigur nu o să trimită in teren echipa asta.

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de marius_vl » 26 Feb 2017, 16:49

O sa vedeti ca senilul va juca si cu mazarache si cu acka si cu rocha titulari, numai asa de-al dreacu sa ne faca in ciuda!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de alex.p » 26 Feb 2017, 16:50

Se pare ca jucam la Severin (sursa din vestiar)

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

LiviuB

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de LiviuB » 26 Feb 2017, 17:17

Si eu tot pe echipa propusă de alextudias merge. Sau cu Petre pe dreapta si Ivan in centru.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de cortinadampezzo » 26 Feb 2017, 18:28

" Decat sa nu faci bani singur, mai bine sa facem multi impreuna" proverb everiesc

15000 oameni x 10 lei/bilet = 150 000 lei/meci
150 000 lei x 14 meciuri / 5 lei/eur = 420 000 Eur pe Sezon din Bilete - cred ca atat da principalul sponsor

Popescu - Briceag, Popov, Barthe, Dimitrov, Screciu, Zlatan, Draghici, Bancu, Baluta, Ivan

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de Bobby » 26 Feb 2017, 18:51

Asta-i drama, ca din 5-6 milioane de Euro buget, nici macar 10 % nu pot veni din bilete.

Echipa pare prabusita, antrenorul e pierdut complet - cred ca vom pierde 1-2 (la Dinamo pronosticul meu a fost 1-3, dar am pierdut cu "doar" 1-2). Presiunea mediatica impusa de la club a avut efecte negative - nebunia cu obtinerea primului loc anul trecut, fie si pentru citeva ore, a fost absolut cretina.

Foarte frumoasa faza cu 3 bare - am vazut o Craiova plina de furie ofensiva la acea faza, cum nu am mai vazut din anii 80, de la Craiova Maxima. Pur si simplu dinamovistii nu putea sa iasa din treimea proprie pentru ca baietii nostri presau cu furie totala.

Din pacate virful de forma al erei Multescu a fost meciul cu Voluntari - trist.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de DeuxEx » 26 Feb 2017, 19:50

Genul de meci "totul sau nimic"! Un test al maturitatii pe care actualul lot il va sustine saptamana viitoare.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

conStiinta

Re: [Etapa 26] Universitatea Craiova - Gaz Metan Medias

Mesaj de conStiinta » 26 Feb 2017, 20:01

Partea cea mai proasta, indiferent unde se joaca, este ca in acest sezon nu am castigat niciun meci in care a fost o miza de moment. Iar acum presiunea este mai mare ca la oricare din cele 4-5 meciuri, cu miza (ba de a trece peste oi, ba de a trece pe primul loc) pe care le-am pierdut. Sper sa prindem o zi in care atacantii sa fie mult mai pragmatici, ca sansele sa gresim in aparare sunt mari.

Trimis de pe SM-G925F folosind aplicatia #craiovamaximaro

Închis