Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2017, 12:08

Bancu pe dreapta a fost o greseala tactica. Nu a facut nimic pe faza ofensiva si, ce e cel mai important, nu l-a ajutat nici pe Dimitrov defensiv.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 12 Mar 2017, 12:19

Asa ii place lui nea Gigi, sa il faca de rusine

Sent from my F3311 using Tapatalk

sorin107

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mar 2017, 12:36

l-a omorat nea gigi pe bancu acolo. si implicit si pe noi. totodata, mi se pare ca gustavo ar da mai mult randament in centru, in spatele varfului. dar baluta joaca bine acolo si daca-l tragem din nou in banda s-ar putea sa ne aminteasca de baluta cel de sezoanele trecute.

probabil c-o sa adoptam aceeasi partitura si la meciul cu dinamo - stam bine in teren si iesim pe contraatac, desi as prefera sa facem asta cu o mentalitate de echipa mare, nu cu una care merge sa ciupeasca un punct. cred ca dinamo e o echipa mai vulnerabila defensiv ca si astra si avem mai multe sanse sa-i batem.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de mihu » 12 Mar 2017, 13:56

Eu am văzut aseară meciul pe dolce și sunt singurii care au dat o reluare in care am avut 11 m clar. La un corner in prima repriza de pe dreapta a dat Ivan cu capul de pe scurt și a scos Seri cu mâna din nou în corner. M-am tot uitat peste tot și nu am văzut să se pomenească de faza asta . Plus că la ultima fază nu a fost nici vorbă de fault. Un lucru bun la dolce este că au avut microfoane de fond bune și s-au auzit suporterii noștri non stop .

Trimis de pe Nexus 5X folosind aplicatia #craiovamaximaro
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 12 Mar 2017, 14:01

Am vazut si eu faza aia. A dat-o si digi in pauza

Sent from my F3311 using Tapatalk

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 12 Mar 2017, 14:43

Dupa parerea mea cu Dinamo o sa joace Screciu, Mateiu si Zlatinski, iar din schema o sa fie sarit Gustavo. Cat despre fundasii centrali, sa fim seriosi cums sa joace Kelici inaintea lui Popov.
Obiectivul cu Dinamo trebuie sa fie minim un punct, daca legam cateva meciuri solide fara infrangere o sa prindem curaj, incredere, determinare. Este important sa nu pierdem, fiind un "campionat" in modul SPRINT, dar in acelasi timp si de uzura pentru ca se intalnesc intr-adevar echipele cele mai bune, iar meciurile o sa fie epuizante, important este sa avansam cat mai mult in play-off strangand puncte.
Cred ca obiectivul principal trebuie sa fie ca pana la meciul cu Viitorul sa nu pierdem, sa strangem minim 3 puncte, iar cu aia sa fim intr-o forma fizica si psihica foarte buna ca sa-i batem.
Cu 6 puncte dupa 4 etape si zero infrangeri o sa stam foarte bine

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Mar 2017, 14:58

JustME scrie:deci retrogradam sau nu? :)
Hai ca iti raspund eu, ca vad ca nu se incumeta nimeni: cred ca totusi vom scapa, dar la mustata! :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mar 2017, 15:08

Skeke, cunosti si tu fotbal cam cat mantog.

Adica il ai pe kelic ca fiind unul dintre cei mai buni oameni ai tai cu astra si joci cu dinamo care ataca cu nemec si tu nu joci cu croatul titular?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 12 Mar 2017, 16:00

Nu sunt de acord cu tine Sergiu. Mie mi s-a parut mai bun Screciu decat Mateiu..

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de dantes » 12 Mar 2017, 16:08

danielC scrie:Dupa parerea mea cu Dinamo o sa joace Screciu, Mateiu si Zlatinski, iar din schema o sa fie sarit Gustavo. Cat despre fundasii centrali, sa fim seriosi cums sa joace Kelici inaintea lui Popov
Banarea lui dC doar pentru ca-si exprima opinia ca va juca Popov mai degraba decat Kelici ? Nu e putin deplasat? Am observat o reactie aproape alergica la orice scrie baiatul asta si, oricate probleme de judecata ar avea el , asta deja nu mai e problema lui. Desi exista posibilitatea de a-l ignora, lumea prefera sa-l loveasca pt cele mai inofensive comentarii. Un fenomen amuzant, nu?

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 12 Mar 2017, 16:32

In teren:
rezultat > bun
joc > bun
In peluza:
prezenta > acceptabila
prestatie > buna

Ne pregatim de dinamo. Vorbiti cu toti cunoscutii sa se stea pe 2 sectoare. Daca de data asta cine nu intelege rugat frumos a doua oara nu o sa mai fie rugat.

**** daniel stanciu!

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2434
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Mar 2017, 16:43

Nu sunt de acord cu muiatul lui Stanciu, omul isi apara interesele atunci cand era la tg mures si era in lupta directa cu noi la promovare, era normal sa ne atace! Daca asta e rolul lui si anume sa ne apere interesele de acolo de la bucuresti, ei bine eu zic ca este foarte potrivit pt asta, mai ales ca este si colaborator Digi si poate cumva sa mai schimbe perceptia alora despre noi! E o mutare buna si desteapta a lui Rotaru!

Avatar utilizator
OLD-ULTRAS
suporter
suporter
Mesaje: 637
Membru din: 04 Apr 2006, 17:32

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de OLD-ULTRAS » 12 Mar 2017, 17:13

SLH scrie:In teren:
rezultat > bun
joc > bun
In peluza:
prezenta > acceptabila
prestatie > buna

Ne pregatim de dinamo. Vorbiti cu toti cunoscutii sa se stea pe 2 sectoare. Daca de data asta cine nu intelege rugat frumos a doua oara nu o sa mai fie rugat.

**** daniel stanciu!
cioc mi se pare ciudat ca numai voi de la sezione il injurati pe stanciu?
BRIGADA GRUPPO CAPITALA 48

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 12 Mar 2017, 18:14

Ma intrebi?

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de jianu_max » 12 Mar 2017, 18:25

Mai strângem şi noi un ban de programe?
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Închis