Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis
Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 11 Mar 2017, 23:47

Dince intelesei eu, doar Stanciu e ala care vrea si se baga in seama... Nu inseamna ca se si poate. Nu e dorit de ceilalti din conducerea clubului.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 12 Mar 2017, 00:18

Glumeam.... Imagine Imagine Imagine Imagine

Trimis de pe D5503 folosind aplicatia #craiovamaximaro
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Masive

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 12 Mar 2017, 01:05

Eu sper sa prelungeasca si Mateiu si sa ramana la echipa. E un baiat sufletist , pune osu la treaba si a trecut peste scandalu de la inceputul anului cand a fost trimis la echipa a doua.

In alta ordine de idei cred ca s-a gresit mult cu aducerea lui Fajic asta cand il puteam aduce pe Valentin Alexandru de la pandurii. Arata mai bine ca fajic si e mult mai tanar!

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8098
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 12 Mar 2017, 01:50

Sper ca Gigi Multescu va incepe sa promoveze si juniori de atac - care or fi aia, Draghici, Barzan, Manea etc.

LiviuB

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2017, 02:24

Nici eu nu am inteles de ce a fost schimbat Bucurica. Mai slab a fost Dimitrov

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 12 Mar 2017, 02:27

Doamne, cica a fost slab Dimitrov, tineti-ma! :)))))

Liviu, sunt curios, ai fost pe stadion sau ti-ai format parerea din fata tv-ului? Ca pe stadion Bucurica a fost cumplit. Mereu defazat, mereu pozitionat aiurea, mereu prins prea in fata de faza sau prea in mijloc sau prea in lateral, complet neinspirat cu mingea la picior, depasit usor etc. Dimitrov, pe de alta parte, e cel mai bun fotbalist din lotul nostru. Poate la acelasi nivel cu Barthe, dar atat, sunt ei doi fara rivali. Cand ajunge mingea la unul dintre ei sau in zona lor, publicul nostru isi trage respiratia, ne linistim. Ivan si Baluta (ca sa dau alti doi foarte buni) mai au ceva de lucrat pana la nivelul ala.

JustME

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 12 Mar 2017, 02:49

deci retrogradam sau nu? :)

LiviuB

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2017, 04:17

Mi am format parerea din spatele televizorului de data asta dar nu cred ca asta a influentat prea mult opinia mea. Dimitrov a avut o prestatie sub asteptari. Chiar e nevoie sa luam pe rand fazele?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de _T@V_ » 12 Mar 2017, 07:53

Si io imi dadeam palme la pauza, nu-mi venea sa cred ca l-a bunghit nea Gigi din prima pe cel care a fost veriga slaba in prima repriza. E adevarat ca nici Petre n-a fost cine stie ce, dar macar acest copil avem sperante sa creasca, pe cand Bucurica e ... gatat. Pina si astralii s-au mutat dupa pauza pe partea lui Dimitrov cu iuresul mai mult, ca pe la Petrica nu prea a fost chip. Copilul a murit cu ei de gat, chiar daca a fost depasit din cand in cand.

Inaintea meciului nu ma asteptam sa luam punct/puncte. Dupa, mi-a parut rau ca Ivan n-a avut sange rece sa-l execute pe Silvica. Ivan a intrat acum in lumina reflectoarelor, si uite ca dupa primul meci a inceput lumea sa-l ia la misto: ca are doar 6 goluri si ca marcheaza foarte putin pentru un varf.

gsp-ul vad ca a preluat-o din prima gafa lui nea Gigi: Multescu recunoaste ca CSU s-a infiintat acum 3 ani, iar conducatorii isi spun Universitatea Craiova pe nedrept... Atat asteptau, dupa ce le-a fost retrasa acreditarea...

Cat despre Stanciu... io cred ca trebuie sa-l inghitim. Are mai multa trecere prin media decat MP. Si e mai adaptat la vremurile noastre fata de dinozaurul nostru din conducere. MP e mai bun pe plan local, dintosu e mai bun la capitala. Sa va aduc aminte ca asta vara s-a intarziat formarea seriilor la Liga a III-a ca sa-si poata inscrie si Tg Muresul echipa acolo? Si no offence, dar cred ca nu e in aceeasi clasa cu Milica...

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de FanStiinta » 12 Mar 2017, 08:51

Mai usor cu Dimitrov ca a facut un meci prost de data asta. A dat multe pase aiurea la adversar, a pierdut niste mingi aproape de poarta noastra incercand sa dribleze si a fost depasit de mai multe ori de pe partea sa venind si cea mai mare ocazie a Astrei. Spun asta desi Dimi e unul din jucatorii mei favoriti. Trebuie subliniat si faptul ca Bancu nu prea l-a ajutat in repriza secunda.

iuli

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 12 Mar 2017, 09:46

pai aia e:in prima repriza Dimitrov la blocat total pe Teixeira.el greseste cand nu are solutii de pasare si incearca dribling.a avut 3 greseli tot meciul si toate in astfel de situatii,nu se complica aiurea.
eu consider ca aseara a gresit Multescu in repriza a doua,cu schimbarea benzilor pt Bancu si Gustavo. a facut bine insa schimbarile.

LiviuB

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 12 Mar 2017, 09:54

Sa nu uitam ca bucurica a avut o interventie la sacrificiu prin care a blocat sutul lui lovin. In sfârsit, bine ca a iesit bine.
Si asta in conditiile in care am avut f multi absenti. Si poate ca in meciurile urmatoare Bancu nu va mai fi pus pe dreapta, nu de alta dar e pacat de potentialul lui.

sorin107

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 12 Mar 2017, 10:02

meciul urmator o sa fie foarte interesant cum va gandi nea gigi titularii. revin zlatinski, popov si briceag. briceag intra clar titular, dar de vazut daca si unde vor intra bulgarii. eu as juca asa:

calancea - dimitrov, kelic, barthe, briceag - screciu, zlatinski - gustavo, baluta, bancu - ivan

marius_vl
fanatic
fanatic
Mesaje: 2485
Membru din: 29 Mai 2006, 16:06

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de marius_vl » 12 Mar 2017, 10:13

Nu cred ca va juca Screciu titular cu dinamo chiar daca a facut un meci magistral aseara, deocamdata nu poate sa intre inaintea lui Mateiu sau Zlatinski, dar e un castig enorm in urma meciului asta, mai ales ca ne rugam de Madson de 1 an de zile sa prelungeasca! Pai ar fi alergat Madson la faza aia sa scoata mingea aia din fata portii, intr-un mod incredibil? Niciodata

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Astra Giurgiu - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 12 Mar 2017, 10:15

Cu parere de rau, Dimitrov e mai mereu depasit si prins in fata pe faza defensiva. Plus ca se apuca de driblat exact cand nu trebuie. Aseara a facut niste greseli grave dupa parerea mea, din care puteam sa o incasam. Bucurica posibil sa fi jucat slab, la tv nu vezi pana la urma decat zona unde e mingea. Aseara nu am vazut greseli mari plus ca are meritul de a fi blocat sutul lui Lovin, pe o faza venita tocmai de pe bulevardul Dimitrov. Oricum nu am pretentie de la Mantog sa priceapa fotbalul

Sent from my F3311 using Tapatalk

Închis