Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu javrele?

Poll ended at 18 Mar 2017, 23:25

ne luam revansa - 3 pct
20
61%
suntem fraieri si nu ii batem nici de data asta - 1pct
9
27%
ne pastram golurile pentru Cupa - 0 pct
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
DarkComy
fanatic
fanatic
Mesaje: 8298
Membru din: 27 Mai 2006, 21:39

Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DarkComy » 12 Mar 2017, 23:25

Duminica, 19 martie 2017
20:30
Arena Nationala
Bucuresti, Romania
DigiSport 1, Look TV, Dolce Sport
When injustice becomes law, resistance becomes duty.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 12 Mar 2017, 23:44

Meci greu, cu o echipa a javrelor aflata pe val. Strict din punct de vedere al valorii jucatorilor, suntem peste ei. Din punct de vedere al bancii, Contra e peste Multescu. Teoretic, si un egal e bun, dar as prefera sa-i batem pe caini ca sa-i scoatem din lupta pentru titlu si ca sa avem un asccendent moral asupra lor pentru meciul din Cupa.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Masive

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Masive » 13 Mar 2017, 01:08

1-1 in campionat si victorie pentru noi in cupa

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Bobby » 13 Mar 2017, 01:15

La noi atacul scirtie rau - la ei Nemec pare un virf de play off. Diferenta a fost facuta de atacul lor la meciul din sezonul regulat. Atacantii nostri, astia care sint, nu mai inscriu de multisor.

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mar 2017, 08:55

ne lipseste un numar 9 adevarat... dar chiar si asa, sunt convins ca, cel putin un punct putem sa luam. Cu tot cu contra, astia nu au calitatea jucatorilor de la Astra.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 13 Mar 2017, 10:13

Trebuie sa jucam la rezultat si sa venim cu minim 1 punct acasa, iar cu CFR avem sanse la victorie, cel putin daca joaca ca in meciul cu FCSB.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 13 Mar 2017, 12:02

eu cred ca ar fi mai util sa jucam la victorie.
de vreo 6 meciuri tot jucam la rezultat si s-a vazut ce "bine" a iesit.

daca cu didibao, care e cea mai slaba joci la rezultat egal, inseamna ca la restul echipelor nici nu are rost sa te mai prezinti
CRAIOVA NESUPUSA

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mar 2017, 14:19

va trebui insa sa tratam ocaziile cu mai multa atentie, nu ne vom mai putea sa ne cream 10 ocazii pe meci, trebui sa fim cat mai eficienti. sper sa se refaca Briceag pana atunci

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 13 Mar 2017, 14:53

se pare ca facem doua transferuri pentru P_off - conform digisport i-am luat pe Mrzliak (sau cum s-o scrie) si pe Jazvic, fost la CFR si ASA. Asta ultimul probabil pe filiera Stanciu


JustME

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de JustME » 13 Mar 2017, 15:01

nu vad rostul transferului lui Mrzliak din moment ce Screciu a facut un meci excelent etapa trecuta si pe postul respectiv avem deja doi jucatori foarte buni: Mateiu si Zlatan. in fine, revenind la meciul cu dinamo trebuie mers la victorie. dinamo are o echipa extrem de slaba, cea mai slaba din playoff.

dinamo traieste exclusiv din euforie si joaca din ambitie. lotul e pamant, nici antrenorul nu e vreo smecherie (din punctul meu de vedere). tre' sa castigam!
Last edited by JustME on 13 Mar 2017, 15:13, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 13 Mar 2017, 15:05

e bine. stiu ca asta era un atacant bun, bataios. dar va dura pana sa se acomodeze... cred ca o sa ne ajute in ultimele 5 etape.
cu privire la Mrzjliak, eu zic ca e util pentru ca poate sa joace si fundas central. nu e rau sa avem un lot numeros, o sa apara suspendari, accidentari... si inseamna ca nu vor mai fi primiti cei 3

Avatar utilizator
romaad
fanatic
fanatic
Mesaje: 5817
Membru din: 30 Mar 2009, 14:29

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de romaad » 13 Mar 2017, 15:09

Jazvic asta mi se pare ca joaca pe postul lui Bancu (ma rog.., ala original de extrema stanga). Mie personal imi place f tare de Bancu ca extrema, deci.... Imi aduc aminte ca pe la ASA si CFR i se reprosa larg ca nu face faza defensiva, de aia si pe acolo era de multe ori rezerva...
Iar Mrzliak cred ca poate juca orice post pe axul central in afara de atacant. Cred ca e o solutie buna pentru viitor

Nici eu nu cred ca se pot acomoda pana la finalul sezonului astuia, dar sunt ok ca solutii de banca, ca noi stam rau de tot aici.
Last edited by romaad on 13 Mar 2017, 15:20, edited 1 time in total.

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 13 Mar 2017, 15:18

pai au semnat contracte doar pana la finalul sezonului, cu optiune de prelungire.

eu consider ca ambii sunt jucatori buni si cred ca sunt transferuri reusite. jazvic joaca mai degraba extrema stanga sau dreapta, decat varf impins, dar mi-a placut mereu. are viteza si tehnica si e bataios, ca orice sarb.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 13 Mar 2017, 15:24

Respectati si voi topicurile!

Închis