Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu javrele?

Poll ended at 18 Mar 2017, 23:25

ne luam revansa - 3 pct
20
61%
suntem fraieri si nu ii batem nici de data asta - 1pct
9
27%
ne pastram golurile pentru Cupa - 0 pct
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Mar 2017, 09:09

alextudi scrie:Cativa aveti probleme. Mari. Eu zic sa va linistiti, Batem 6/6 acasa, terminam pe podium. Meci bun, pacat ca ratam iar mult, dar dupa pauza sigur ne revenim. Poate mai aducem un jucator-doi ca tot e pauza. Madson si mai ales Rocha nu o sa mai imbrace niciodata tricoul primei echipe, nu merita. Forza Stiinta!


Trimis de pe iPhone folosind aplicatia #craiovamaximaro
2 meciuri grele, ambele in deplasare. Am scos 2 puncte, neinvinsi...

suntem la 1 punct de podium, 3 de locul 2 si 6 de locul 1. Eu zic ca nu e rau.

A, si mai amintea parca edmond pe facebook: in toate meciurile cu primele 6, am avut atitudine buna, mai putin poate cu oile acasa - 1 repriza, si alte momente gen viitorul.

Obiectivul nostru este podiumul anul asta, sau eventual loc de preliminarii CL. Plus finala Cupei.

Orice peste va fi un bonus!

Evolutia este buna la acest inceput de play-off.

Mai multe detalii, intr-o postare viitoare!

PS: Nea Gigi cred ca facut bine sa-l traga de urechi pe Ivan, chiar daca in public. Ajunge cu cocolosirea, cu scuzele. Daca e intrebat, ce voiati sa spuna: nu, e cel mai bun, doar ca a ratat incredibil in ultimele 2 meciuri, singur cu portarul?!?!

Trebuie Markovic introdus, si Ivan macar o repriza rezerva, trebuie sa simta un pic...
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 09:41

buna vestea aia cu ivan la fc porto, daca e adevarata. i se potriveste si echipa si campionatul.

in ceea ce priveste treaba aia cu stanciu si sumudica...nu stiu ce sa spun, mi se par cam dubiosi amandoi.

si nu vad cum ar pleca multescu daca termina pe podium si ia cupa, de exemplu?

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de diacris21 » 20 Mar 2017, 09:58

gsm scrie:... si inca ceva din vara noul antrenor v-a fi sumudica, daniel stanciu manager, catalin multescu, azi, maine, pleaca sa-si negocieze un angajament prin tarile arabe, iar ivan din vara cica v-a merge la fc.porto
Si in informatiile astea cata incredere putem avea, este vorba despre informatii cat de cat sigure, provenite de la persoane serioase din club sau doar la nivel de zvon?

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Mar 2017, 10:06

Ca antrenor nu ai voie sa iti faci praf jucatorul in public. in vestiar putea sa ii aplice tratamentul lui Grozavu dar nu avea voie sa il faca cu ou si otet. si asa, presa abia asteapta sa il plesneasca pt ca a avut tupeul sa refuze fcsb.

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 10:10

A zis multescu la conferinta ca acum isi pune intrebari daca o sa fie ivan titular meciurile urmatoare.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 20 Mar 2017, 10:28

gsm scrie: vara noul antrenor v-a fi sumudica, daniel stanciu manager, catalin multescu, azi, maine, pleaca sa-si negocieze un angajament prin tarile arabe, iar ivan din vara cica v-a merge la fc.porto. eu unul nu as vrea ca acest circar sa antreneze la craiova, iar de catalin multescu chiar imi v-a pare rau daca v-a pleca, am auzit ca-i un super profesionist, de ivan oricum daca v-a pleca nu v-a face fata in alt campionat, deoarece nu are CREIER. de
Cat de sigura e treaba cu sumudica? Fix de circarul asta am avea nevoie la club :-D In cazul de fata sper sa ramana Gigi si sa atacam impreuna calificarile in cupele europene din sezonul 2017-2018.
Cat despre Ivan, au aia de la Porta o echipa a 2-a fix pe stilul lui Ivan. Asta daca nu se trezeste (foarte repede) o sa fie un alt Ionescu sau Mitea (macar asta a jucat pt prima echipa si are goluri). Jucatori talentati care au avut sansa sa fie la un club specializat in dezvoltarea tinerilor am tot avut.

Revenind la meci: Daca e sa judecam doar rezultatul fara sa tinem cont de joc, este un rezultat bun si un inceput de play-off bun cu doua jocuri solide in deplasare acolo unde noi nu ne prea pricepem. Si aseara am jucat bine, am inceput jocul cu o formula ofensiva si s-a vazut ca am urmarit victoria in fiecare moment al jocului avand 2 atacanti in fata care au facut pressing la fundasii centrali adversi. Din pacate lipsa unui atacant care sa fie macar putin valoros a facut diferenta, ocazii au fost suficiente cat sa se poata marca macar o data
Adversarul nu a contat in joc, cele mai importante ocazii pentru ei fiind generate de un offside mare la Nemec si o deviere riscanta spre propria poarta a lui Popov, in rest doar baloane care au cautat poarta, unele putin mai aproape de ea, dar nimic foarte periculos. O dominare teritoriala mai pronuntata a adversarului a aparut abia dupa schimbarea lui Zlatinski.

Se confirma faptul ca Barthe cu Popov formeaza cel mai bun cuplu de fundasi centrali pe care ii putem baga in joc. Baluta a facut un joc foarte bun si se vede o crestere mare de la meci la meci (speram sa-l tina pana la final). Din pacate accidentarea lui Zlatinski ne-a fortat sa-l pastram pe Screciu pe teren pana la final si acolo am avut de suferit, datorita lipsei de experienta si probabil a unei frici de cartonasul rosu, baiatul a disparut din joc. Ivan continua in nota sa obisnuita de a trata cu lejeritate si vedetism fazele clare de gol, preferand mereu sa se complice in incercarea de a dovedi ca este cel mai bun, iar Mazarache confirma ca are doar calitati fizice,
in rest cu fotbalul este repetend avand carente mari de ABC in acest domeniu.
Chiar daca Jazvic a fost jucat pe postul sau de aripa/extrema dreapta s-a vazut o dificultate la capitolul mobilitate, a parut foarte greoi si fara ritm de joc, lucruri normale pentru un jucator venit de cateva zile.


PS: Booby, eu nu cred asta cu bugetul , 5 milioane de euro folositi unde ?, unde marile cheltuieli ale acestui club. In Romania 75-90% din bugetul echipelor este alcatuit doar din salarii pt ca 90% dintre echipe transfera doar LIBERI DE CONTRACT pe comisioane de 10-15 mii (daca se dau si alea). Deci ce mari investitii s-au facut ca sa se cheltuiasca 5 milioane. Am avut acum ceva timp salariile jucatorilor si aveam oameni ca Bawab, Balgradean, Brandan care aveau nume si sigur castigau mai mult decat un Gustavo, iar calculul salariilor nu ducea la 5 milioane. O sa spui ca echipa a doua si centrul de juniori etc, cat sa se bage acolo? 200-250 mii (in cel mai bun caz)
Cred ca anul asta avem un buget de maxim 3,5-4 milioane ( in cel mai ultra mega fericit caz) iar din drepturile TV pentru sezonul trecut am luat fix 2.256.000 euro. Daca mai pui sponsorizari (care e adevarat nu sunt foarte mari, probabil se ridica adunate pe la 200-250-300 mii) te duce bani la 2,55 milioane bani incasati deci finanatorii au adus cam 1 milion la echipa.
Anul asta o sa luam minim 2,5 milioane din drepturi + Vatajelu + Sponsorizari, stai sa vezi cat o sa investim...

LE: Nu pierdem cu CFR.
Last edited by danielC on 20 Mar 2017, 10:59, edited 2 times in total.

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 10:54

A postat stanciu niste poze cu balaci de aseara. Oare o fi stat amandoi in loja noastra?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 20 Mar 2017, 10:58

am urcat cu o ora inainte de meci sa i dau lu bobonete noul tricou si un fular
balaci, negrila, ungureanu, donose, tilihoi
impuscatoiu,
daniel stanciu - deci cred ca e inevitabil...abia astept sa anunte oficial : )))))))))))
am urcat iar si am aprovizionat toata loja cu tricouri, la cererea maximilor, karma total inversa cu ce sunt obisnuit : (((
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 11:02

dxtr009 scrie:am urcat cu o ora inainte de meci sa i dau lu bobonete noul tricou si un fular
balaci, negrila, ungureanu, donose, tilihoi
impuscatoiu,
daniel stanciu - deci cred ca e inevitabil...abia astept sa anunte oficial : )))))))))))
am urcat iar si am aprovizionat toata loja cu tricouri, la cererea maximilor, karma total inversa cu ce sunt obisnuit : (((
Imediat te-ai erijat tu si te-ai mai bagat si-n filmarea cu bobonete sef de galerie :))


Sent from my iPhone using Tapatalk

iuli

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de iuli » 20 Mar 2017, 11:10

dxtr,a fost si Ticleanu la meci aseara?

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 20 Mar 2017, 11:12

habar n am
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gogu2005 » 20 Mar 2017, 11:12

cu riscul de a-mi pune forumul in cap, popov si zlatinski au fost ffff slabi.

popov a fost mai mereu depasit, nu prea ajungea la mingii, scapa oamenii din marcaj la faze fixe si era sa dea iar un autogol "superb". este foarte lent si mereu prins pe picior gresit. Ca atitudine este bun, bataios dar nu prea il ajuta fotbalul.

zlatinski a fost foarte apatic, pase proaste si un joc mult sub cel normal care dadea o anumita siguranta, intr-un fel anticipa accidentarea aia pe care japita de avram nu a mai vazut-o. as putea spune ca orbulet sa mi-o suga si avram sa se uite :)))

per ansamblu am pierdut 2 puncte mari, didibao este o echipa de [cenzurat] care se afla intr-un [cenzurat] si mai mare. nu avem absolut nicio scuza daca nu-i batem in cupa.
CRAIOVA NESUPUSA

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 11:14

Pai nu ti-l pui in cap ca n-are nimeni ce sa-ti mai spuna daca sustii ca vreunul din cei 2 a fost slab.


Sent from my iPhone using Tapatalk

sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 11:16

Dextere, i-ai dat tricou si fular si lui stanciu?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de gsm » 20 Mar 2017, 11:25

diacris21 scrie:
gsm scrie:... si inca ceva din vara noul antrenor v-a fi sumudica, daniel stanciu manager, catalin multescu, azi, maine, pleaca sa-si negocieze un angajament prin tarile arabe, iar ivan din vara cica v-a merge la fc.porto
Si in informatiile astea cata incredere putem avea, este vorba despre informatii cat de cat sigure, provenite de la persoane serioase din club sau doar la nivel de zvon?
din preajma echipei, o persoana care nu prea lipseste de la antrenamente. sincer mi-e unul nu mi-a picat bine.

Închis