Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Moderator: grup_moderatori

Închis

ce facem cu javrele?

Poll ended at 18 Mar 2017, 23:25

ne luam revansa - 3 pct
20
61%
suntem fraieri si nu ii batem nici de data asta - 1pct
9
27%
ne pastram golurile pentru Cupa - 0 pct
4
12%
 
Total votes: 33

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2017, 14:36

Puneti-l pe Mantog sa scrie un editorial pentru prima pagina a site-ului. Si platiti-l in bere!

Dar nu-l lasati sa conduca galeria!


Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 20 Mar 2017, 15:06

De cand ma trezi de abia asteptam sa ajung la calculator sa vad poze si sa citesc forumul.
Aseara am adormit cu zambetul pe buze si cantand in gand, dupa ce citi primele pagini de comentarii din timpul meciului intrai in depresie. Jur ca nu inteleg cum unii dintre voi nu va sinucideti la cat sunteti de negativisti.
E mare diferenta dintre spectator si telespectator si e si mai mare diferenta dintre suporter si analist sportiv.

Legat de sumudica si stanciu, aducerea lor ar insemna transformare clubului in tiganie si mizerie, am deveni unul dintre subiectele principale ale presei nesportive din Romania. S-ar strica toata decenta construita in anii astia, decenta obligatorie pentru Stiinta, club universitar, nu de mahala.
Daca aducerea lui sumudica poate fi trecuta cu vederea pentru ca a avut rezultate, desi eu sunt aproape sigur ca e un antrenor mediocru care antreneaza un lot foarte bun, ceea ce noi nu o sa putem sa-i punem la dispozitie, iar daca am putea. rezultatele ar veni indiferent de antrenor, aducerea lui stanciu nu are niciun fel de logica. Nicio echipa la care a fost el nu a sfarsit bine, iar el a parasit toate cluburile pe unde a fost la greu si de fiecare data cu buzunarele pline. Absolut nimic nu il recomanda ca sa fie angajat la Stiinta. Asta daca vorbim strict de performante.
Daca ne gandim si la faptul ca vorbim de Universitatea Craiova, relationarea cu acest personaj infect, care ne-a jignit si ne-a urat la cel mai sincer mod cu putinta, poate sa creeze doua precedente: 1 de nedorit, poti sa injuri Universitatea 1 an, 2,3 si in al patrulea sa te duci sa iei bani de acolo sau 2 si obligatoriu zic eu, daca avem pretentia de club cu blazon, cine nu respecta Stiinta nu poate sa ia niciodata-niciodata bani de la Ea.
Daca cacatul asta ajunge la Stiinta o sa fie foarte foarte nasol.
**** daniel stanciu!


sorin107

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorin107 » 20 Mar 2017, 16:58

Hai ba ca daca tot e sa plece nea gigi, putem sa-l luam pe galca, a fost demis de arabi.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de DeuxEx » 20 Mar 2017, 17:12

Viitorul antrenor e prieten cu dexter :)- :)- :)-
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de dxtr009 » 20 Mar 2017, 17:18

sper ca nu, ca ramanem fara echipament chiar inaintea meciurilor
se pare ca nu chiar asa prieten, ca as fi aflat de la el, nu de pe forum
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de danielC » 20 Mar 2017, 17:18

Mantzy scrie: Incetati cu prostia asta. Nu se aduc fotbalisti la echipa fara sa fie de acord Multescu. A spus-o si Multescu intr-un interviu, mi-a spus-o si Rotaru. Daca am jucat in 9, cum zice el, macar pe unul dintre aia doi ii are pe constiinta. Fajic a fost bun cu Medias, iar in sistemul asta cu doua varfuri si Ivan langa el, pentru care sa creeze spatii, ar fi fost perfect. Cu toate astea, nea Gigi l-a bagat la misto cu Astra, in minutul 91. Te plangi ca n-ai atacanti dupa ce ai adus doi la echipa si Markovici sta sa intre, [****], cam mult: avem cinci atacanti, da-i dreacu, trebuie sa-i convingem s-o dea si-n poarta. In afara de Alibec, daca stai sa te gandesti, n-are nimeni atacanti de aia care sa marcheze meci de meci. Si nici macar Alibec n-o face.
.
Stai asa sa vedem, esti apropiat de Rotaru si probabil si salariat la el, oare cum ai putea sa spui aici nasoale de el cum ca se baga la echipa (lucru stiut de toti) cum ca e Becali jr doar ca nu apare prin presa, Insa te rog continua sa-l creionezi pe Rotaru ca fiind un monument de profesionalism care lasa mana libera antrenorului sa decida.
E problema unora ca vor sa se minta singuri, e alegerea lor daca inghit caterinca asta ieftina. Oare cum sa crezi ca intr-o dimineata Multescu s-a dus la Rotaru si i-a spus "Patroane il vreau pe Fajic". Sau i-au fost prezentati vreo 4-5 atacanti iar Multescu l-a ales pe asta. Daca s-a intamplat asta nici nu vreau sa ma gandesc cum erau ceilalti 4. Probabil a fost ceva de genul, uite ti-am adus atacant, il vrei sau nu ca pe Tucudean nu putem sa-l luam. Omul normal ca s-a conformat pt ca avea nevoie, fie macar si la numar

Ce nu pot unii sa inteleaga e ca atunci cand un antrenor doreste un jucator sau zice "DA, asta e bun, e perfect, ramane" il si joaca pentru ca in conceptia lui e omul cel mai potrivit, de aia l-a ales. Piturca cand s-a dus la fcsb l-a bagat direct titular pe Stoica, dupa cand a venit la Craiova i-a bagat titulari pe Stanca si Stoica. Andone cand si-a dat acordul pt Nemec a venit si l-a bagat chiar daca negrul dadea goluri, incet, incet la scos din echipa. Cand un antrenor decide 100% pt un jucator, jucatorul respectiv joaca macar cateva meciuri.
Doar antrenorii comisionari aduc jucatori si nu-i baga, daca Multescu s-a dus la Rotaru si a insistat atat de tare pe Fajic si s-a dat peste cap sa vina asta, inseamna ca a luat comision si trebuie sa plece impreuna cu el.
Probabil cand pleaca o sa zica si Multescu anumite lucruri, dar atunci o sa sara moralistii sa spuna ca de ce n-a spus atunci cand s-au intamplat. Normal, e usor sa zicem asta, dar pt ala care duce echipa pe loc de cupe europene cum e sa zica ca nu e de acord si sa fie dat afara?

Dupa ce ca orice chior vede ca echipa n-are un atacant adevarat de 3 ani, mai vii si ne zici ca de fapt avem 5, eu zic ca avem 6, Mazarache face cat doi.
In rest iti dau dreptate, nu are nimeni atacant care sa dea gol meci de meci, o fac oamenii la 2-3 jocuri, dar al nostru o face la cate 4 (ultimul acum 6 etape)

PS: Jucatorii nu trebuie convinsi s-o dea in poarta, nu prin convingere fac asta ci prin valoare, Poate sa fie Mazarache cel mai convins om de pe teren daca cand vrea sa dea centrare trimite mingea in directia opusa.
Last edited by danielC on 20 Mar 2017, 17:30, edited 1 time in total.

LiviuB

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de LiviuB » 20 Mar 2017, 17:20

Galca ar fi foarte bun. imi place mult de el

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Mar 2017, 17:29

Presupunem ca aceste doua meciuri din POFF ar fi fost in Europa rezultatele sunt excelente in deplasare
Nu am primit gol, ceea ce e greu de crezut, nu am pierdut. Ne-am aparat - atacand

Adevarul este ca orice echipa joaca cu noi ... au frica, joaca ponderat, parca ar fi ceva din Maxima

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 20 Mar 2017, 17:35

Bag pluicica, danielc asta e dubios tare. In primul rand ca scrie mult prea mult pentru cat de prost e. Se straduieste prea mult, in sensul asta. Nu-mi miroase a bine, are o agenda omul. Eu cred ca e Spanu! :D

PS - v-a povestit dxtr cum am descoperit un mititel care venise sa ia bilete, vineri seara? L-a dat afara Tranq din bar, dar ieri l-am vazut la meci, era sufletul galeriei, ga-mi-as p**a lu Rotaru in sufletul lor!

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de cortinadampezzo » 20 Mar 2017, 17:40

danielC scrie:
Mantzy scrie: ca intr-o dimineata Multescu s-a dus la Rotaru si i-a spus "Patroane il vreau pe Fajic".
Poate colegii nu stiu, dar Paraschiv (Stelistul) este impresarul lui Ivan si Bancu
Bineinteles ca exista interese, intrigi si mai ales cand jocurile se fac de unul ca Stanciu Danciu Panciu Spanciu sau cum ii zice... atunci apar jucatori ca Rambe ucv

CIA - Panciu

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de SLH » 20 Mar 2017, 18:51

Mantzy scrie: PS - v-a povestit dxtr cum am descoperit un mititel care venise sa ia bilete, vineri seara? L-a dat afara Tranq din bar, dar ieri l-am vazut la meci, era sufletul galeriei, ga-mi-as p**a lu Rotaru in sufletul lor!
Cum il cheama, ca sunt tare curios?

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de Mantzy » 20 Mar 2017, 18:56

SLH scrie:
Mantzy scrie: PS - v-a povestit dxtr cum am descoperit un mititel care venise sa ia bilete, vineri seara? L-a dat afara Tranq din bar, dar ieri l-am vazut la meci, era sufletul galeriei, ga-mi-as p**a lu Rotaru in sufletul lor!
Cum il cheama, ca sunt tare curios?
Cristian Diaconu. Un cetatean din Caracal care s-a imbatat suficient din doua beri cat sa ne explice ca ”am belit p**a” (citat exact) când revine adevărata Știința, cu Mititelu la timonă.

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de sorialis » 20 Mar 2017, 18:58

bai, usor cu numele asta, cunoastem cel putin o persoana, care nu are de-a face cu personajul. :)
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: Динамо Бухарест - Universitatea Craiova

Mesaj de alex.p » 20 Mar 2017, 18:59

cortinadampezzo scrie:
danielC scrie:
Mantzy scrie: ca intr-o dimineata Multescu s-a dus la Rotaru si i-a spus "Patroane il vreau pe Fajic".
Poate colegii nu stiu, dar Paraschiv (Stelistul) este impresarul lui Ivan si Bancu
Bineinteles ca exista interese, intrigi si mai ales cand jocurile se fac de unul ca Stanciu Danciu Panciu Spanciu sau cum ii zice... atunci apar jucatori ca Rambe ucv

CIA - Panciu
Paraschiv nu mai e impresarul lui Ivan.

Închis