[Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Moderator: grup_moderatori

Închis

castigam CUPA anul acesta ???

Poll ended at 29 Mar 2017, 14:52

batem cainii in timpul regulamentar
16
47%
cu emotii si prelungiri, dar ne calificam
10
29%
ne reteaza visul militienii
8
24%
 
Total votes: 34

JustME

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de JustME » 30 Mar 2017, 01:23

nyk_sorin scrie:NUCLEARAAAAAAA!
:laughing: :laughing: :laughing:

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :lol:

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2017, 01:24

Am crezut ca mor de inima. Nici nu m-am uitat la penalty-uri.

Felicitari echipei si publicului !!!

Cam citi spectatori au fost la stadion ?

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de _T@V_ » 30 Mar 2017, 01:36

7000. Pe acolo.

Istorie. Clonatii invadeaza terenul. Elimina rivala de moarte si invadeaza terenul.

Revenind la Multescu, ca vad ca el e subiectul principal al serii: trebuie pastrat in club si dupa inlocuirea de la prima echipa, pus sef peste juniori (chiar daca acum nu prea are ochi sa-i vada ca sa obtina rezultate), dar omul stie sa faca echipele sa joace fotbal. Daca vrei sa scoti fotbalisti meniti sa joace fotbal, il pui pe Multescu sa le explice fotbalul copiilor, nu pe Mogoseanu sau pe. Papura. Multescu nu e scump. Vrea si el sa iasa linistit la pensie. Ii dai copiii pe mana si ti-i invata fotbal.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de _T@V_ » 30 Mar 2017, 01:37

Ba baete, dar Calancea. Daca scotea si una pe la penaltiuri, ajungea in cartile de istorie.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 30 Mar 2017, 01:41

T@V, eu il vad pe Calancea omul meciului! Nu pe Bancu, ca altii

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
blondu
fanatic
fanatic
Mesaje: 1653
Membru din: 16 Apr 2005, 02:13

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de blondu » 30 Mar 2017, 01:45

acum la rece pot sa zic ca am jucat in 10 de la inceput(jazvic e panarama de fotbalist) sau chiar in 9( screciu a fost total depasit de miza) pana la pauza. Dupa intrarea lui mateiu jocul s-a schimbat si daca nu venea eliminarea castigam clar. Hategan un jegos.
Hai craiova!!!

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de alex.p » 30 Mar 2017, 01:46

Bancu omul meciului. Briceag, Dimitrov incredibil cat au alergat.

Jos palaria, nu am cuvinte sa descriu bucuria.

PS. Pe drum autocarul cu jucatorii claxoneaza suporterii de pe margine.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de champion » 30 Mar 2017, 02:34

Ok am inteles din interviul de la finalul meciului dat de Ivan, ca a luat cartonas rosu. E destul de plauzibil acest fapt din moment ce dupa marcarea golului si-a dat tricoul jos de pe el si probabil a luat al doilea galben (mai avea un galben de prin min 55). Intrebare pentru cei care cunosc regulamentele: Baluta si Ivan in care meci stau? Cel cu cu cluj din weekend, sau in semifinala de cupa? Mi-e frica sa nu fie a doua varianta... pentru ca din acest moment playofful a intrat pe plan secund, Cupa Romaniei fiind principala competitie in care Stiinta este angrenata.

P.S. am mai inteles si de la Gigi "Ranieri" faptul ca e suparat pe baluta pentru seara asta si ca Alex trebuie sa se revanseze de doua ori: odata pentru jocul slab si inca odata pentru cartonasul rosu primit. Si ca prima ocazie de a-si lua revansa este in meciul din weekend. O.o Sper totusi ca Gigi sa fii spus asta la repezeala, iar baluta si ivan sa fie suspendati cu cluj.

Stie cineva exact regulamentul pe aceasta speta??
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 30 Mar 2017, 02:39

Nu prea inteleg ce e cu acel cartonas rosu. Meciul s-a incheiat cand mingea a ajuns in plasa.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de champion » 30 Mar 2017, 02:53

DeuxEx scrie:Nu prea inteleg ce e cu acel cartonas rosu. Meciul s-a incheiat cand mingea a ajuns in plasa.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
Asa si-a inceput Ivan interviul cand reporterul de la sport.ro l-a intrebat cum se simte in postura de erou calificand echipa In semifinale. Citez aprox "sunt fericit bla bla bla... am luat si cartonas rosu dar acum nu mai conteaza"

Sau oare se referea la cartonasul primit de Baluta?

P.S. s-au dat chiar si cartonase rosii dupa finalul meciului. Imi amintesc un meci din sezonul trecut cand bancu parca a luat rosu in urma unei altercatii la iesirea echipelor de pe teren (parca la ovidiu sau la chiajna). Parca sI in acest sezon (cel regulat) au fost ceva cartonase galbene la ovidiu dupa fluierul de final...
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de valentin0001 » 30 Mar 2017, 03:48

Declaratie de dragoste:
Sunt in drum spre Craiova, sunt jumate beat, jumate treaz, adusei la stdion un prieten care nu prea e cu fotbalul, dar cica tine cu steaua, ca toti de altfel care nu stiu fotbal dar" tin cu Steaua" ca de ea au auzit mai des. Pai facui astfel incat acest prieten al meu sa cante in peluza din min 1 pana la final cu mine.
Plecaram cu trenul de 16:20 si ajungem acasa in camin (suntem studenti) la 05:00 dimineata, el si lucreaza a doua zi dar sunt convins ca merita sa stea pana la ora asta.

Eu maine dimineata am facultate, probabil nu ma mai duc ca sunt obosit si nu mai am glas, dar sunt extrem de multumit ca ne calificaram.
Chiar daca nu ne.calificam tot eram multumit pentru ca acesti jucatori si-au dat sufletul pe teren.
Screciu, nu sunt suparat pe tine, esti tanar si ai toata viata sa demonstrezi, chiar daca ratasi penalty. O sa fiu suparat pe tine doar daca o sa tradezi Craiova, ca Niculescu si altii...
Am fost in general la meciuri, ultimul meci la care fusesem a fost la dinamo-universitatea pe national arena, am mers cu un prieten, dinamovist de altfel care nu mai fusese deloc la echipa lui favorita, am fost de acord sa stau cu el in galeria lui dinamo, chiar daca inima mea era in peluza Stiintei, chiar daca riscam sa ma bucur la golul Craiovei si sa imi iau bataie rau printre aia. (Poate unii ma judecati ca am stat la ei si nu am stat la noi. Si eu m-am judecat)

Iubesc aceasta echipa si asta ma face mandru.

P.S.1: Ca sa ajung la gara in Craiova cand ma duceam la Severin luai un taxi care avea emblema lui Mititelu pe masina (una dintre copiile lui ordinare), ma bucurai pentru el ca nu are echipa si il luai pe el de al dracu.


P.S.2 :Mantog, asa cum s-a inteles tovarasul meu cu tine, astept sa imi scoti ban-ul de pe pagina ta.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de Bobby » 30 Mar 2017, 04:18

Am auzit de citeva saptamini ca cei de la club i-ar fi propus lui Fajic rezilierea contractului. Faptul ca bosniacul n-a fost nici macar rezerva, ma face sa gindesc ca exista un simbure de adevar in toata treaba asta...

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de valentin0001 » 30 Mar 2017, 04:28

Bobby scrie:Am auzit de citeva saptamini ca cei de la club i-ar fi propus lui Fajic rezilierea contractului. Faptul ca bosniacul n-a fost nici macar rezerva, ma face sa gindesc ca exista un simbure de adevar in toata treaba asta...

Singura parere pe care mi-am format-o despre el pana acum este ca nu se adapteaza pe stilul nostru in viteza. Poate e o parere gresita si pripita.
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
valentin0001
suporter
suporter
Mesaje: 856
Membru din: 12 Mai 2011, 20:27

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de valentin0001 » 30 Mar 2017, 05:29

Ajunsei si eu acasa in sfarsit, acum ma bucur de reluarea meciului(cat mai ramase din ea)
ucv ucv ucv ucv usteag ucv ucv ucv ucv

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: [Cupa Romaniei] UNIVERSITATEA CRAIOVA - Dinamo

Mesaj de DeuxEx » 30 Mar 2017, 06:51

Cred ca vorbea de cartonasul rosu acordat lui Baluta.

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Închis