FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

Masive

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Masive » 05 Apr 2017, 21:04

sorin107 scrie:
Masive scrie:De unde pot sa-mi achizitionez fratilor un tricou? Magazinu fizic nu mai e iar pe online sunt toate stocurile epuizate?!
Incearca la magazinul dxtr009. Are multe tricouri, cu bluzele sta mai rau.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Asta fiind unde?

Trimis de pe SM-G9287 folosind aplicatia #craiovamaximaro

Avatar utilizator
raptor20
membru
membru
Mesaje: 299
Membru din: 10 Mai 2006, 07:53

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de raptor20 » 05 Apr 2017, 22:00

Vatajelu cam freaca banca de rezerve la Sparta Praga. Nu cred ca a intrat anul asta in vreun meci oficial. Poate se adapteaza mai greu. Eu personal ii tin pumnii si ii urez sa joace titular!
daca picam in b imi dau drumu" cu pluta pe dunare.

DoRyN

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DoRyN » 05 Apr 2017, 22:31

Masive scrie: Asta fiind unde?
La un click distanta: http://www.craiovamaxima.website

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 05 Apr 2017, 23:04

Am tras cu ochiul putin la meciul ciinilor cu CFR Cluj. Zgircitul de Negoita a putut aduce un atacant decent - Nemec, titular in nationala tarii sale (28 de selectii, 9 goluri marcate) - la noi numai petarde de genul Rambe sau Fajic. Pina si parasuta de Rivaldinho a marcat gol acolo...

Sper ca nu vom fi la final singura echipa fara victorie in play off; ar fi rusinos. Adevarul e ca de la acel meci cu Voluntari noi abia marcam. Daca nu ma insel, noi am marcat doar un gol din actiune in ultimele 7 meciuri jucate. Din acest punct de vedere, sintem de departe cea mai slaba echipa din play off. Si daca nu am marcat in ultimele 7 meciuri, ce minune se poate intimpla ca sa marcam in urmatoarele 7 ?

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 05 Apr 2017, 23:54

Are dreptate Bobby, Sergiule. Este jenant sa ajungi in playoff si, dupa 3 meciuri, sa ai un singur gol inscris, si ala din penalty. Parca ne bateam la titlu, la podium. Ratam la fle de exasperant ca in campionatul regulat. Si sunt aproape sigur, dupa ce am vazut meciurile de pregatire din Malta, ca Markovic ar fi mult mai eficient in fata portii decat Mazarache sau Ivan.
Dar la cate pastile ia nea Gigi, e atat de ZEN incat il confunda pe Simon Mazarache cu Simone Inzaghi...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2017, 00:03

Pai in campionatul regulat mai marcam si noi ceva goluri din actiune - Bancu a marcat singurul gol din actiune al Craiovei in ultimele 7 meciuri, in meciul cu Medias.

Inteleg sa sacrificam play off-ul si sa nu marcam - macar sa dea sanse tinerilor sa se rodeze ca Hagi in play offul de anul trecut, mai jos de locul 6 nu ne putem duce.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de jianu_max » 06 Apr 2017, 00:06

Nu cred că putem învinge mâine seară!
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8100
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2017, 00:15

Asta cred si eu - gazdele sint mari favorite. Mi-as dori sa vad alti 3 copii - in afara de Screciu - la lucru si ma voi declara multumit, indiferent de rezultat.

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de mihu » 06 Apr 2017, 08:48

da, chiar nu inteleg de ce nu fortsm pe tineri, practice titulul nu vad cum l-am putea lua, iar de pierdut locul in EL nu avem cum sa il pierdem, deci suntem fara obiectiv , bine exceptand cupa. Putem avea mai mult de castigat rodand acum tinerii in meciuri practic cu cele mai bune echipe din campionat !
Nu inteleg cum naiba gandesc atat M.POpescu cat si Multescu si cu ca cred ca vor avea de castigat daca il forteaza pe Maza, Fajic sau Jazvic ?
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

conStiinta

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de conStiinta » 06 Apr 2017, 09:09

Pe langa CFR, nici dinamo nu are drept de joc in europa?

Avatar utilizator
mihu
fanatic
fanatic
Mesaje: 3158
Membru din: 16 Iul 2006, 19:25

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de mihu » 06 Apr 2017, 09:46

conStiinta scrie:Pe langa CFR, nici dinamo nu are drept de joc in europa?
ba da , dar merg primele 4 + castigatoarea cupei . cum Voluntari si Timisoara nu au depus dosarele , indifirent cine catiga cupa echipele care merg in Europa vor fi cele din playoff . bine asta daca nu vor fi surprise cu dosarele de licentiere
"STIINTA A REVENIT ACASA !!!"

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1099
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Leonard Albert » 06 Apr 2017, 10:21

Eu as juca un 4-2-3-1 in formula asta:
Calancea - Bancu, Screciu, Kelic, Dimitrov - Mateiu, Zlatinski - Gustavo, Baluta, Jazvic - Markovic

Avatar utilizator
diacris21
membru
membru
Mesaje: 269
Membru din: 17 Noi 2010, 11:37

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de diacris21 » 06 Apr 2017, 11:23

Masive scrie:E deschis in fiecare zi ala de la extensiv?

Trimis de pe SM-G9287 folosind aplicatia #craiovamaximaro
Vad ca a aparut si magazin mobil nou.
Imagine
Conform CS Universitatea Craiova/facebook:
Am deschis noul magazin oficial!
Va asteptam in Piata Mihai Viteazul!

Program: luni-vineri, de la 10:00 la 19:00.
Magazinul va fi deschis si in fiecare zi in care joaca Stiinta, iar daca meciul se va juca duminica, magazinul va asteapta si sambata, in acelasi interval orar.

La magazinul mobil se vor gasi bilete la meciurile Stiintei, iar in zilele de meci magazinul mobil va face si el deplasarea odata cu echipa si suporterii. Duminica, il gasim la Severin, inainte de meciul cu FCSB.

Asteptam sa ne spuneti cum vi se pare. Inca nu avem toate produsele cu insemnele Stiintei, dar va promitem ca il vom umple cu ele.

Privitor la meciul de azi as dori sa vad la lucru mai multi tineri si Markovic ar trebui introdus titular sa vedem ce poate juca(cel putin 50-60 de minute si nu sfarsituri de meci ca pana acum), poate ar merita si Burlacu folosit in banda acum ca nu il avem pe Ivan si nici Bancu s-ar putea sa nu joace ca mijlocas stanga(in conditiile in care o sa fie folosit ca fundas stanga). Petre a jucat bine atunci cand a prins minute...

LiviuB

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2017, 11:57

Eu l-as vrea pe Petre pe postul de mijlocas dreapta

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 06 Apr 2017, 13:30

daca Multescu forteaza cu titularii si pierde meciul asta atunci tre' sa isi asume nitica responsabilitate. in Europa suntem 100% calificati, sanse la podium exista dar mi se pare mult mai importanta cupa. as vrea sa ne odihnim titularii in campionat sa atacam in forta cupa.

e momentul ideal sa vedem gradinita la lucru: Petre, Marko, Screciu, Burlacu, Manea, Vladoiu, Popescu (Alex). sa vedem pe cine ne putem baza pt sezonul viitor.

Închis