FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 02 Apr 2017, 12:43

Joi, 6 aprilie, de la ora 18.00, Universitatea Craiova intalneste in deplasare echipa "rejelui" Gica Hagi.
Echipa lui Hagi va disputa luni, 3 aprilie, un meci in deplasare, in compania echipei lui Sumudica, Astra. Sa speram ca cele 2 zile in plus de odihna pe care le au ai nostri vor fi destul pentru a avea un avantaj asupra echipei lui Hagi.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 02 Apr 2017, 16:27

alt meci greu. avem intr-adevar 2 zile de odihna in plus. poate acum o sa vedem reversul medaliei, cu toate ca rejele are mai multe variante in lot. poate nea gigi o sa aiba curajul să joace cu marko, cu petre, cu hreniuc...


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 02 Apr 2017, 18:55

Vine o saptamina complicata pentru U Craiova - jucam cu cele doua echipe ale oilor. Eu as fi multumit cu doua egaluri - ce e peste, sa fie bonus.

Va fi greu la Ovidiu - rejele are sprijinul arbitrilor, probabil un lot nitel mai bun acum, plus golaniile lui perene.

Stie careva care e situatia lui Briceag ?

LiviuB

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 02 Apr 2017, 21:59

Si a lui Barthe?

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 02 Apr 2017, 22:29

Ma uit la fcsb cu javrele si observ cum un jucator reuseste sa-i tina in spate pe cacatii aia din pipera care nu joaca nimic cu exceptia lui Alibec care e bun rau, sper sa fie elimnat, sa se accidenteze si sa nu joace cu noi pt ca avem viata grea cu el.
La fel remarc ca militienii jucand tot 120 minute se tine extraordinar de bine cu fcsb, poate si pt ca spre deosebirede noi au un lot mult mai echilibrat, avand in teren doar 4 jucatori care au jucat 120 minute la Severin.


Revenind la meciul cu Viitorul, din pacate ma vad nevoit sa repet, subtirimea lotului ne-a compromis play-offul. Pur si simplu numeric nu avem oameni pe care sa-i rulam, jucam doar cu aceeasi(nu ma refer la niste pusti debutanti).
Nici nu stiu ce sa zic, in mod normal la prima vedere putem spune ca da avem 2 zile in plus si o sa fim mai proaspeti, eu zic ca este fals acest lucru. Daca luam in considerare 120 minute + toate drumurile (CR-SV-CR-AG-CR-CT) adica noi la ora meciului cu Viitorul o sa avem parcursi fix 917 km + lotul prost alcatuit + accidentari face ca acele 2 zile practic sa ne aduca undeva pe picior de egalitate cu adversarii

Eu zic ca daca reusim sa ne intoarcem cu un punct de la Ovidiu este foarte bine, din pacate o sa ne astepe un meci teribil de greu....

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 02 Apr 2017, 22:36

daaa, are dinamo un lot extrem de echilibrat. au 4 jucatori care au jucat 120 de minute pt ca in meciul cu noi au avut cateva absente notabile. si aia spre deosebire de noi au jucat 120 de minute in superioritate nu in inferioritate.

faptul ca te uiti la oaia cu dinamo, in conditiile in care ai putea sa te uiti de ex la Napoli - Juve, nici nu ma mira. asa cu un lot fermecator de bun ne-am pishat pe dinamovisti in 10 oameni, i-am scos din cupa si sunt in spatele nostru si in campionat - fix pe ultimul loc de playoff. aproape ca-i invidiez pe dinamovisti cu lotul lor fermecator doar ca tocmai facura cacatul praf si in cupa si in campionat in decurs de cateva zile.

revenind la meciul cu Viitorul bati campii cu aceeasi pasiune ca si inainte bai "daniele". poti sa iti faci 1000 de usere, faptul ca rumegi la nesfarsit aceleasi cacaturi plictisitoare iti spulbera orice minima credibilitate pe care ai putea sa o ai.

@Dantes

imi cer scuze, chiar am incercat sa il ignor dar omul e pur si simplu agasant si agresiv. ca un picuk d-ala stricat care repeta la nesfarsit acelasi lucru. la un moment dat iti iesi din fire.

dantes
suporter
suporter
Mesaje: 566
Membru din: 10 Ian 2009, 00:39

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dantes » 02 Apr 2017, 23:48

JustME scrie:
@Dantes

imi cer scuze, chiar am incercat sa il ignor dar omul e pur si simplu agasant si agresiv. ca un picuk d-ala stricat care repeta la nesfarsit acelasi lucru. la un moment dat iti iesi din fire.
:)) Efortul tau e remarcabil, Just.
Acum, pe bune. Ce rost are sa ne gasim unul altuia defecte cand cu totii aici avem doar o singura calitate de care putem fi siguri ca ne uneste: iubim U Craiova. Fiecare in felul si pe limba lui. De-aia intram pe acest forum, altfel poate avem mai multe afinitati cu persoane care tin cu Steaua, Dinamo, Barcelona, Napoli etc.etc.

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 03 Apr 2017, 00:19

@Dantes

da inteleg si ai dreptate. nu zice nimeni ca avem un lot fantastic dar acum sa repeti treaba asta la infinit si sa ridici in slavi o echipa ca dinamo care are un lot vraiste doar de dragul de a putea sa spui, pentru a mia oara, ca avem un lot slab mi se pare ca deja nu o faci din iubire pentru Stiinta ci pentru a-ti hrani obsesiile.

Mantzy
senior
senior
Mesaje: 498
Membru din: 25 Apr 2014, 14:36

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Mantzy » 03 Apr 2017, 00:49

Uite, acum o sa intervin eu, o sa-i spun lui cheche ca e prost si o sa iau apararea jucatorilor, iar tampitii vor interpreta ca-i iau apararea lui Rotaru, ca ei cred ca sa tii cu Craiova inseamna sa le repeti zilnic jucatorilor ca n-au valoare si sa ceri transferuri, mereu transferuri, de parca faptul ca cineva da niste milioane pe an sa te tina in Liga I n-ar fi deja un mare noroc. Ok, uite, aici i-am luat un pic apararea lui Rotaru, tine-l-ar DumNeAzeu in libertate si pe el si pe cea care vorbeste ilegal limba lui Shakespeare, ca eu nu pot sa uit ce patron aveam inainte, TOTUSI. Sau ce patroni, chiar. Bineinteles ca si Rotaru a luat o gramada de decizii imbecile. Omul e la inceput si e bine intentionat, insa, asta mi se pare cel mai important. Are sfatuitori prosti la mai multe niveluri, unul fiind, din ce vad, scouting-ul. Ca omul chiar da bani pe fotbalisti, in timp ce altii (CFR mai ales) iau moca chestii mai bune, basca pe salarii mai mici. Sa speram ca se vor remedia in timp.

In plus, stim cu totii ca MEREU vor fi multi suporteri cu veleitati tehnico-tactice care nu vor fi multumiti de lot, INDIFERENT ce transferuri facem. Ceea ce e pe undeva normal. Nici suporterii lui Real sau ai lui Arsenal nu sunt multumiti de lot, la ora actuala, oricat de amuzant ar parea. Dar nu cred ca asta inseamna ca le repeta zilnic jucatorilor actuali ca sunt slabi si vin la stadion (ma rog, care vin, ca inteleg ca nu e cazul boului de cheche) convinsi ca adversarul (oricare ar fi el) e mai bun.

Dinamo are lot asa bun ca a pierdut doua meciuri cruciale si acum sunt in criza. Unul in care au fost dominati in superioritate de noi, echipa cu lot inferior, cu mai putini oameni pe teren si cu doi fundasi centrali accidentati. Super-echilibrati, ce sa zic!

Si Multescu putea face doua echipe distincte pentru meciurile astea sau macar una si jumatate, cum a facut Contra. Cu CFR, dupa mine ar fi fost mai bine s-o faca. Sigur, daca ar fi castigat cu aceiasi jucatori ca aia folositi cu Dinamo, nu mai spuneam asta. Dar sa-l tii pe Markovic rezerva la 0-2 cu CFR acasa atata timp cat tu ai jucat totusi cu Mazarache 165 de minute in doua meciuri cu Dinamo, asta e dovada de lipsa de oua. Nu de lipsa de lot. Mai ales ca nu ma poate convinge nimeni ca Markovici e mai slab decat petarda aia de fiu (nelegitim, din ce vad) al lui Rivaldo.

Eu cred ca Viitorul ia bataie la handicap azi cu Astra. Si cred ca nu pierdem cu ei joi, cu Markovici (SPER!) titular.

Avatar utilizator
alexdrind96
membru
membru
Mesaje: 207
Membru din: 29 Sep 2016, 12:37

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alexdrind96 » 03 Apr 2017, 01:03

CFR-ul da salarii mici?

Aia au deschis conturi prin Malta unde-si tineau zeci de milioane de euro (parca 18) si veneau jucatori no-name pe salarii de 1.000 in contract si restul pana la 10-15.000 le veneau din banii din acel cont

In alta ordine de idei, Camora are 13.000 salariu si inainte de insolventa avea 22.000

+ ca la CFR, cei care vin de acum inainte vin pe 4-9k euro dar au zeci de mii de euro bonusuri de performanta - EXACT ASA TREBUIE FACUT SI LA NOI
Imagine

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2017, 01:27

Mantzy scrie:Uite, acum o sa intervin eu, o sa-i spun lui cheche ca e prost si o sa iau apararea jucatorilor, iar tampitii vor interpreta ca-i iau apararea lui Rotaru, ca ei cred ca sa tii cu Craiova inseamna sa le repeti zilnic jucatorilor ca n-au valoare si sa ceri transferuri, mereu transferuri, de parca faptul ca cineva da niste milioane pe an sa te tina in Liga I n-ar fi deja un mare noroc. Ok, uite, aici i-am luat un pic apararea lui Rotaru, tine-l-ar DumNeAzeu in libertate si pe el si pe cea care vorbeste ilegal limba lui Shakespeare, ca eu nu pot sa uit ce patron aveam inainte, TOTUSI. Sau ce patroni, chiar. Bineinteles ca si Rotaru a luat o gramada de decizii imbecile. Omul e la inceput si e bine intentionat, insa, asta mi se pare cel mai important. Are sfatuitori prosti la mai multe niveluri, unul fiind, din ce vad, scouting-ul. Ca omul chiar da bani pe fotbalisti, in timp ce altii (CFR mai ales) iau moca chestii mai bune, basca pe salarii mai mici. Sa speram ca se vor remedia in timp.

In plus, stim cu totii ca MEREU vor fi multi suporteri cu veleitati tehnico-tactice care nu vor fi multumiti de lot, INDIFERENT ce transferuri facem. Ceea ce e pe undeva normal. Nici suporterii lui Real sau ai lui Arsenal nu sunt multumiti de lot, la ora actuala, oricat de amuzant ar parea. Dar nu cred ca asta inseamna ca le repeta zilnic jucatorilor actuali ca sunt slabi si vin la stadion (ma rog, care vin, ca inteleg ca nu e cazul boului de cheche) convinsi ca adversarul (oricare ar fi el) e mai bun.

Dinamo are lot asa bun ca a pierdut doua meciuri cruciale si acum sunt in criza. Unul in care au fost dominati in superioritate de noi, echipa cu lot inferior, cu mai putini oameni pe teren si cu doi fundasi centrali accidentati. Super-echilibrati, ce sa zic!

Si Multescu putea face doua echipe distincte pentru meciurile astea sau macar una si jumatate, cum a facut Contra. Cu CFR, dupa mine ar fi fost mai bine s-o faca. Sigur, daca ar fi castigat cu aceiasi jucatori ca aia folositi cu Dinamo, nu mai spuneam asta. Dar sa-l tii pe Markovic rezerva la 0-2 cu CFR acasa atata timp cat tu ai jucat totusi cu Mazarache 165 de minute in doua meciuri cu Dinamo, asta e dovada de lipsa de oua. Nu de lipsa de lot. Mai ales ca nu ma poate convinge nimeni ca Markovici e mai slab decat petarda aia de fiu (nelegitim, din ce vad) al lui Rivaldo.

Eu cred ca Viitorul ia bataie la handicap azi cu Astra. Si cred ca nu pierdem cu ei joi, cu Markovici (SPER!) titular.
De acord !

Dupa cite am auzit, in fiecare campionat de liga 1 Rotaru ar fi bagat cam 2-2.5 milioane de Euro. In 3 campionate de liga 1 asta inseamna cam intre 6 si 8 milioane de Euro, mai aproape de 8.

Evident ca se fac greseli de scouting si de strategie; eu n-am auzit prea multe cluburi din Romania pierzind gratis 4 jucatori la sfirsit de contract cu cote decente, asa cum a facut Craiova. Citi jucatori a pierdut asa CFR ? Acolo se face business adevarat - fie vinzi jucatorii la timp, fie le prelungesti contractul. Exista destule cluburi in Romania care aduc straini no name care fac treaba buna : CFR, Botosani etc.

Fiecare antrenor la Craiova ar trebui sa fie obligat prin contract sa promoveze si sa foloseasca jucatorii tineri; nu vrei asta, sanatate si drum bun. De aceea rejele face treaba - omul are o strategie si isi stie interesul.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2094
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 03 Apr 2017, 11:02

Problemele actuale sunt mai degraba de ordin tactic. Adica vin de la antrenor.

Multescu are o singura parte buna: merge pe atac indiferent de situatie. Asta e bine, dar e cu doua taisuri atunci cand atacul nu merge la fix.

Partile rele sunt mai multe: Nu simte jocul, nu are curaj sa schimbe sistemul din mers nefacand schimbari, are niste fixuri de om batran. Insista pe aceiasi jucatori, indiferent cat de in forma sunt sau de obositi. In fotbalul modern nu mai merge cu din astea. Chiar si la noi, in campionatul asta foarte slab, exista antrenori care fac schmibari atunci cand e nevoie si cei intrati schimba jocul echipei. Unul pe care nu-l suport, aka miriuta fara puta, ne-a dat cu terenul in cap strict tactic (4 actiuni de poarta, 4 goluri). Ce facea Multescu la 2-0 pt aia? Se gandea cum sa evite schimbarile.

Este incredibil cata lipsa de luciditate este in capul lui Multescu incat sa stai in teren cu niste jucatori maini moarte si sa tii pe banca niste tineri promitatori care ar fi avut un moment prielnic sa prinda experienta pt campionatul urmator. La Screciu s-a putut, si a fost de nevoie :)

Este doar o critica bazata pe o serie de meciuri in care ar fi trebuit sa zburdam, dar in schimb a fost pe dos. Nu-i iau din merite. Este clar ca aducerea lui Multescu a fost un pas sanatos inainte si ii vom fi recunoscatori pentru saltul imens si ca joc si ca performanta, dar vine un moment cand vrei mai mult si atunci trebuie sa aduci pe cineva care iti poate oferi solutii pentru ce iti doresti.
CRAIOVA NESUPUSA

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 03 Apr 2017, 22:36

Inca nu l-au dat afara pe preparatorul fizic ?
Gustavo Baluta Bancu
Screciu Mateiu Zlatan
Bucurica ( primele 7 minute) Kelic Barthe Dimitrov
Cala

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2017, 22:40

Probabil ca va juca titular cu Jazvic pe postul lui Ivan. Nu-l vad eu pe Multescu sa riste cu un pusti acolo...ultima data cind Ivan nu a putut juca - la meciul cu Viitorul de pe Extensiv ! - Multescu l-a bagat de nevoie pe Manea (avea nevoie de jucator U21 !), care i-a cistigat meciul.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8091
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 03 Apr 2017, 22:54

Eu nu inteleg cum Viitorul cu alde Vina, Purece si Rosu titulari - jucatori care n-ar prinde nici banca de rezerve la o echipa cu pretentii, bate la Astra si e pe primul loc in liga 1.

Hagi ia numai jucatori liberi de contract de la echipe din coada clasamentului, ii plateste putin si rupe norii in liga 1. Craiova plateste sa aduca jucatori, unii nu nu prind nici banca de rezerve, si abia respira in play off.

Din punct de vedere moral rejele e un zero - dar e evident ca se pricepe la fotbal mai mult decit MP & Multescu & Rotaru luati impreuna.

Închis