FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 06 Apr 2017, 21:48

Totusi FCV a avut o singura ocazie in repriza a doua - acea bara (eu zic norocoasa, nu stiu cum s-a ratacit Boli in careul nostru). In rest au plimbat mingea - si i-am cam lasat sa o faca.

Pina la golul nostru FCV nu a avut mai multe ocazii decit noi. Ambele echipe nu au prins o zi foarte buna.

sorin107

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 06 Apr 2017, 21:49

Da, nu a fost cel mai bun meci al nostru pe plan ofensiv, dar nici n-am avut cu cine acolo. Fajic si maza degeaba, gustavo exilat in banda si baluta alergator fara cap.

Lasa, alte meciuri le-am avut in mana si le-am dominat cap-coada.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 06 Apr 2017, 21:56

DeuxEx scrie:Tactic, a facut regele pe noi. Practic, am avut bulan cu carul!
Asta intelegi tu, normal, ai dat o simulare la FM.

Daca spui ca FCV a dominat tactic azi inseamna ca esti pe alta planeta, azi ne-am pisat pe ei tactic vorbind. Nu le-am dat ritm de joc, nu le-am dat zona centrala ci i-am fortat mereu sa joace in margine de unde sa vina cu niste centrari plouate si previzibile, le-am lasat o posesie apatica care nu ne afecta, e drept ca astea nu se observa de pe FM.
Oricum chiar esti amuzant, rad toti de tine care au habar de ceva fotbal cu ineptia asta cum ca am fost dominati tactic de "rege"

PS: Pe intelesul tau, Viitorul a jucat azi ce am vrut noi nu ce au vrut ei o:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 06 Apr 2017, 22:05

Bobby scrie:Totusi FCV a avut o singura ocazie in repriza a doua - acea bara (eu zic norocoasa, nu stiu cum s-a ratacit Boli in careul nostru). In rest au plimbat mingea - si i-am cam lasat sa o faca.

Pina la golul nostru FCV nu a avut mai multe ocazii decit noi. Ambele echipe nu au prins o zi foarte buna.

o:

A fost un meci jucat tactic, nea Gigi a jucat la egal, dar ne-a iesit pe final, dintr-o faza totusi specifica noua: recuperare pe insistenta lui Alex Mateiu, "faza a 2-a" ca la handbal, jucatori suficienti pe atac, si o minge deviata nu chiar norocos as spune, ci firesc, din sutul lui Marko. Executia lui Alex: superba, asa cum a recunoscut si el la interviu, nu se astepta sa intre chiar asa!

fc trecutul a avut o bara, la o faza de desincronizare la noi in aparare! Atat!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 06 Apr 2017, 22:06

SergyuR scrie:Puteam mai mult :)) Prea frumoasa cota sa nu merite incercata


Capture.PNG

deci avusei dreptate, cota crescu azi mirobolant! :)(

daca jucasi, bravo tie!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blue_lions » 06 Apr 2017, 22:17

o: Chiar am vrut sa scriu aici inainte de meci ca merita pariat. Eu am bagat X2, asa mai batraneste.

SergyuR scrie:Puteam mai mult :)) Prea frumoasa cota sa nu merite incercata


Capture.PNG
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2017, 22:30

danielC scrie:
DeuxEx scrie:Tactic, a facut regele pe noi. Practic, am avut bulan cu carul!
Asta intelegi tu, normal, ai dat o simulare la FM.

Daca spui ca FCV a dominat tactic azi inseamna ca esti pe alta planeta, azi ne-am pisat pe ei tactic vorbind. Nu le-am dat ritm de joc, nu le-am dat zona centrala ci i-am fortat mereu sa joace in margine de unde sa vina cu niste centrari plouate si previzibile, le-am lasat o posesie apatica care nu ne afecta, e drept ca astea nu se observa de pe FM.
Oricum chiar esti amuzant, rad toti de tine care au habar de ceva fotbal cu ineptia asta cum ca am fost dominati tactic de "rege"

PS: Pe intelesul tau, Viitorul a jucat azi ce am vrut noi nu ce au vrut ei o:
Pai bai, dobitocule, pana si idiolul tau nea Gigi recunoscu ca ne dominara astia tactic si ii baturam cu noroc! Sa inteleg ca nici pe nentu Gigi, idolul tau, nu il crezi? Eu cred ca tu suferi psihic.

"Am fost dominați aproape toată repriza secundă și am înscris golul, ăsta e paradoxul fotbalului. E bun și pentru puncte, pentru moral și pentru viitor", a declarat Gheorghe Mulțescu, la finalul meciului FC Viitorul - CS Universitatea Craiova 0-1."
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 06 Apr 2017, 22:32

Dominati ca posesie, in rest la ce te dominara ma? Ocazii de gol? Avura mingea si o plimbara la mijloc.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2017, 22:38

Da-mi voie sa-ti dau si eu "ignore". Cred ca eram ultimul de pe forumul asta care iti urmarea ineptiile. Eu ti-am zis ca tu suferi cu capul. Baietas, ia legatura cu "ne-a Ady" si mergeti amandoi la tratament.
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

robertc
suporter
suporter
Mesaje: 913
Membru din: 19 Aug 2013, 09:34

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de robertc » 06 Apr 2017, 22:43

Daniela:daca+voi+nu+ma+vreti+eu+va+vreau :))

andmal
junior
junior
Mesaje: 40
Membru din: 09 Iul 2013, 11:19

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de andmal » 06 Apr 2017, 22:46

Markovici nu e pregatit fizic, dar se vede din primele atingeri ca e fotbalist. Trebuie jucat din ce in ce mai multe minute, are un sange rece de atacant adevarat, dar clubul trebuie sa aiba grija de el din toate punctele de vedere.

Screciu deja devine certitudine, nu ar trebui sa mai iasa din echipa. Bancu e incantator cu mingea la picior, ma face sa zambesc.
Bine ca avuseram si noi o data noroc, ca de ghinion am tot avut parte. Se poate intampla orice in campionatul asta, daca legam doua victorii.

Avatar utilizator
jianu_max
fanatic
fanatic
Mesaje: 1305
Membru din: 14 Apr 2006, 01:47

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de jianu_max » 06 Apr 2017, 23:53

Paradoxal, in Poff suntem neînvinşi în deplasare!:)
sunt mai mult decat perfect, sunt OLTEAN

Avatar utilizator
_T@V_
fanatic
fanatic
Mesaje: 5331
Membru din: 11 Apr 2017, 16:12

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de _T@V_ » 07 Apr 2017, 00:21

Cea mai mare prostie ar fi sa ne lasam iar dusi de val cum am facut-o dupa javre. Numai cine-i orb nu vede ca ne-am multumit si cu un egal dupa minutul 70. Am avut bulan. Am luptat, dar am si avut bulan.

Echipele sunt pe acolo. Nu e nici una de nebatut. Trebuie jucat doar cu cap. Oile vin pe cai mari. Nu-si permit pasi gresiti. Ca Viitorul joaca luni, si nu vor la mana rezultatelor. Asta e meciul cand sa ne aparam. Sa-i asteptam pina-si pierd cumpatul si capul. It's theirs to lose, ca ei sunt pe primul loc. Asa ne-a luat si Hagi la pret de matineu, si a schimbat in fata, sa odihneasca vedetele: coman&co. Si cand i-a bagat, a fost prea tarziu. A intrat mai bine in meci Marko decat vedetele lui. Trebuie sa stim sa fim umili si sa ne jucam cartea. Am castigat cu bulan. Cate suturi pe poarta am avut? Hai sa nu facem precum CFR-ul.
Daca nu joaca Alibec, oile pot fi o paine de mancat daca ne jucam corect sansa. Smart way!

PS: nu trebuia sa afle toata tara ca ne-am intors si noi acasa cu avionul. Timisoara a facut dus-intors drumul de Iasi cu avionul, si la ei tinde sa fie normalitate. Nu trebuie sa afle toata tara ca ne-am dat jos din copac.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 01:51

De acord cu T@V in ceea priveste meciul cu FCSB. Sa fim umili, iar daca luptam, avem noroc, iar arbitrajul nu e pro gigi, poate reusim sa ciupim un punct.

Cum apreciaza Cosmin Staicu - Cuvintul Libertatii - prestatia jucatorilor Craiovei :

Universitatea Craiova: Calancea 6 – Dimitrov 7, Kelic 7, Screciu 8, Bancu 8 – Mateiu 8, Zlatinski 7 – Gustavo 4 (46 Jazvic) 6, Băluţă 6 – cpt., Măzărache 4 (64 Manea) 4 – Fajic 4 (56 Markovic) 7. Antrenor: Gigi Mulţescu.

Manea nu a prins o zi prea buna - totusi nu inteleg de ce pustiul asta nu prinde si meciuri la echipa a 2-a. Ultimul meci jucat de Manea a fost in ianuarie, la turneul din Malta !

Stie careva ce se mai intimpla cu Draghici ? Parca avea mina rupta la un moment dat ?

Dar pustiul Dinu Ivanescu (foarte tehnic jucator), de facu ruptura la ligamente toamna trecuta la echipa a 2-a ? Dinu a fost operat pe la mijlocul lunii octombrie anul trecut - are aproape 6 luni de pauza.
Last edited by Bobby on 07 Apr 2017, 01:56, edited 1 time in total.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de dxtr009 » 07 Apr 2017, 01:53

extrem de mult noroc, meritau sa ne bata la un gol
maza si fajic - the walking dead
jazvic - transfer degeaba
gusta: mediocru dar l as fi pastrat
cala: fara greseala, emana siguranta
dimitrov: cu greseli, dar ii compensa si postul lui maza, mi s a parut cam peste medie totusi
kelic: a cam rezolvat, cu usoare ezitari
screciu: senzatie, atat tactic cat si in interventii; sigur si elegant
bancone: f bun, si a asumat incursiuni, mi a adus aminte de meciurile reusite ale lu vata
mateiu: implicat si mult efort, dar nu a coborat de multe ori si se complica inutil de multe ori, dar a fost eroul serii..i am dat si un tricou din partea noastra
baluta: nu prea i a iesit jocul desi si a dorit
marko: mai gras ca mine dar atingeri de clasa
manea: walking dead 3
zlatan: imperial, mi a placut mult, risipa de efort si implicat 100%..a coordonat coechipierii din preajma si le a compensat de multe ori greselile..a incercat sa umple spatiile lasate libere de altii, singurul alaturi de bancu care a vazut jocul ieri..mi a placut f mult cum gandeste fazele, ia cele mai bune decizii si anticipeaza unde ar trebui sa avem randament mai bun..si a biciuit coechipierii ca sa ramana in ritm si la pauza nu a lipsit mult sa l manance cu totul pe maza
pacat ca iar jucam in 6-7 fotbalisti si fara vreo tactica
2 labe de jucatori in prima echipa, si alte 2 la schimbari
ca suporteri am fost cei mai numerosi denpana acum la ct si baietii au sustinut echipa in stil mare, chiqr impinsi jucatorii de la spate in momentele cheie
gol de efect in penultimul minut, SAH MAT
sper sa fim mai isteti cu fcsb
as juca
cala
dimi barthe/kelic screciu bancu/briceag
mateiu zlatan
ivan baluta gustavo/bancu
varf:oricine in afara de rusinile fajic/maza/jazvic
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Închis