FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 12:06

iuli scrie:Aseara am castigat cu noroc.
In niciun caz nu l-a dominat tactic Hagi pe Multescu, a fost chiar invers.Screciu a fost extraordinar acolo in centrul apararii impreuna cu Kelic si de aici ''viitorii'' s-au blocat pt ca ei stiau ca noi acolo sintem slabi.n-au mai stiut ce sa faca si a rezultat un meci in care trebuia castigam fara emotii daca atacul juca ceva(ce mult inseamna Ivan,nu?).Fajic si Mazarache n-au ce cauta la prima liga,Jazvic se vede ca-i iesit din forma.Abia cand a intrat Markovic i-am tinut putin in jumatatea lor.Ne multumeam clar cu egalul cand am marcat norocos.
Manea ori e iesit din forma,ori l-am supraestimat noi dar e foarte slab in acest moment chiar sub Mazarache ca aport.Markovic pare nepregatit,dar se vede ca e fotbalist.Dar eu am ramas blocat de cat de bine joaca Screciu,pur si simplu nu-mi vine sa cred ca avem un astfel de FOTBALIST!
Ce mai face Draghici ? Parca erai consatean cu el...

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 07 Apr 2017, 12:23

interesant. un nivel mai bun tehnico-tactic, ca pregătire fizică, mentalitate și soluții pe bancă și teren. Câte din astea nu le are nea gigi? Cine ar îndeplini toate astea în condițiile în care a lucrat nea gigi? Întreb și eu, nu dau cu parul!


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

Avatar utilizator
zschortau
suporter
suporter
Mesaje: 892
Membru din: 01 Dec 2015, 22:36

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de zschortau » 07 Apr 2017, 12:31

așa este. dacă pleacă nea gigi trebuie sâ vină altul mai bun, însă trebuie să i se ofere și condiții.


Hai UNIVERSITATEA! Hai CRAIOVA!
Hai Universitatea, Hai Craiova,
Tu CAMPIOANA unei mari iubiri! usteag steagucv

sorin107

FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorin107 » 07 Apr 2017, 12:32

De obicei, de unde pleaca nea gigi, ulterior se face performanta, formeaza echipe bune - vezi astra.

In fine, mi s-ar parea nedrept sa plece daca ia cupa si ne clasam sus. Daca se vrea titlul in anul in care inauguram stadionul, atunci poate vine cineva mai bun, pentru ca e clar ca nea gigi are limitele lui. Dar ii mai trebuie si jucatori oricarui antrenor care ar veni.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ozzy

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de ozzy » 07 Apr 2017, 12:36

sorin107 scrie: Dar ii mai trebuie si jucatori oricarui antrenor care ar veni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Din păcate, știam de la finalul turului că ne trebuie un atacant, iar noi l-am adus pe Fajic. Sunt tare curios cine l-a adus, că nu cred că se uita nea Gigi pe youtube când deodată i-a sărit în ochi un video cu Fajic care dădea goluri din foarfecă și s-a dus repede la Rotaru, amenințând că pleacă dacă nu i-l aduce pe ăla.

iuli

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 07 Apr 2017, 12:53

Bobby scrie:
iuli scrie:Aseara am castigat cu noroc.
In niciun caz nu l-a dominat tactic Hagi pe Multescu, a fost chiar invers.Screciu a fost extraordinar acolo in centrul apararii impreuna cu Kelic si de aici ''viitorii'' s-au blocat pt ca ei stiau ca noi acolo sintem slabi.n-au mai stiut ce sa faca si a rezultat un meci in care trebuia castigam fara emotii daca atacul juca ceva(ce mult inseamna Ivan,nu?).Fajic si Mazarache n-au ce cauta la prima liga,Jazvic se vede ca-i iesit din forma.Abia cand a intrat Markovic i-am tinut putin in jumatatea lor.Ne multumeam clar cu egalul cand am marcat norocos.
Manea ori e iesit din forma,ori l-am supraestimat noi dar e foarte slab in acest moment chiar sub Mazarache ca aport.Markovic pare nepregatit,dar se vede ca e fotbalist.Dar eu am ramas blocat de cat de bine joaca Screciu,pur si simplu nu-mi vine sa cred ca avem un astfel de FOTBALIST!
Ce mai face Draghici ? Parca erai consatean cu el...
ma jignesti,adica Slatina e sat sau cum? :)(
in alta ordine de idei,Draghici a dat gipsul jos saptamana asta si a inceput recuperarea.

Avatar utilizator
champion
membru
membru
Mesaje: 256
Membru din: 09 Apr 2006, 02:28

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de champion » 07 Apr 2017, 13:07

cei mai buni in meciul cu viitorul au fost Bancu, Screciu si Calancea (chiar daca nu a avut prea mult de aparat, insa a dat o mare siguranta in poarta, iesind excelent pe centrari). Cei mai slabi, ca de obicei Mazagol si Fajic. Zlatan mi s-a parut ca a fost un pic deconectat, pentru ca desi a alergat mult, a si pierdut multe mingi si a dat multe pase la adversar. Si spun asta cu parere de rau pentru ca Zlatan e favoritul meu din lotul actual al Universitatii Craiova. Baluta pe aproape de Zlata ca si evolutie in acest meci. Despre tineri, pot spune ca Screciu e fenomenal! Cel mai bun tanar si un titular indiscutabil in urmatorii ani la Stiinta. Marko a intrat binisor in meci, dar se vede ca in ciuda unui fizic de invidiat, e foarte moale cand pune piciorul la minge. E ceva perfect explicabil tinand cont ca e un cvasi-debutant in Liga 1 si mai ales varsta foarte frageda. Aceasta carenta o poate corecta jucand meci de meci (nu neaparat 90 de minute, dar cel putin cate 30) in liga 1! Plus ca am impresia ca are si cateva kg in plus. Am vazut aseara un sprint al lui pe la mijlocul terenului alaturi de un jucator advers, sprint in urma caruia abia alerga. Dar una peste alta, are multe calitati care trebuiesc slefuite si poate ajunge un mare atacant cel putin pt campionatul nostru. Al treilea tanar din teren, Alin Manea, in minutele pe care le-a jucat, a fost destul de sters. Toate mingile pierdute. Cu el trebuie exersat mai mult pentru ca e clar ca e sub ceilalti 2 amintiti mai sus. In alta ordine de idei, meciul a fost castigat clar tactic de Nea Gigi care a inchis toate culoarele astfel viitorii lui hajiblat nu au avut decat o singura ocazie de gol tot meciul (ocazie pe un contraatac a lui Boli), tot la fel ca si noi (cea a lui Screciu din prima repriza). Daca in alte meciuri, la final tremuram pentru un egal vazand cum echipa adversa ataca in valuri, avand ocazii imense si ma asteptam ca pana la urma sa primim gol, in meciul de ieri chiar si in ultimele minute cand se presupune ca echipa gazda trebuia sa forteze la maxim inscrierea golului victoriei, nu aveam nici macar cea mai mica emotie vazand cum se exprima Stiinta in teren. De castigat, am castigat cu noroc, dar daca am fi pierdut era clar ca pierdeam din cauza unui ghinion teribil, nicidecum al vreunei faze cu care hajiblat sa il surprinda pe Gigi.
mititelu => CANCERUL FOTBALULUI CRAIOVEAN!

JustME

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de JustME » 07 Apr 2017, 14:25

nu ma intelegeti gresit.. chiar nu vreau sa plece Multescu ci vreau doar sa isi realizeze limitele si eventual sa incerce sa le depasasca. nu poti sa joci la infinit cu Maza in banda si sa astepti o minune. nu poti sa fii fricos si sa iti tradezi propria filozofie de joc acum pe final.

in Europa suntem deja, daca prindem si finala chiar ar fi nedrept sa plece Multescu. nu vreau sa plece, vreau doar sa termine cu batranismele si sa aiba nitel mai mult curaj.

LiviuB

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 07 Apr 2017, 15:04

Daca ne clasam in primele 3 trebuie obligatoriu sa se continue cu Multescu, nici nu mai vorbesc daca luam cupa.
dar intr-adevar, as vrea, la fel cum spune si Just, sa nu mai fie repetate anumite erori.

Avatar utilizator
SLH
fanatic
fanatic
Mesaje: 3858
Membru din: 19 Noi 2006, 13:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de SLH » 07 Apr 2017, 15:13

Am castigat cu noroc, dar si daca mai castigam 3 meciuri pana la final asa tot nu o sa putem sa spunem ca am avut un sezon norocos.
Meci bun avand in vedere absentele. S-a vazut in special lipsa lui Ivan care e motorul ofensivei noastre.
Legat de pusti: Screciu a devenit deja jucator de Liga 1, Manea slab rau, la Markovic se vede ca a fost prea mult bagat in seama si asta i-a distrus bucuria de a juca fotbal. Sper sa isi revina la atitudinea de acum 2-3 luni. Chiar si asa un Markovic in forma maxima nu il vad util decat in meciuri in care dominam si presam adversarul in propria jumatate, in meciuri in care avem multe faze fixe, nu o sa fie niciodata un jucator de pressing, are deja prea multa valoare pentru asta si nu o sa fie niciodata un jucator potrivit pentru meciurile care se joaca in viteza. Va spun sincer ca daca eram antrenor nu prindea in viata lui prima echipa cat timp are burta. Mi se pare inaceptabil ca un club care se vrea profesionist nu e in stare sa convinga un pusti de 16 ani sa se mentina in forma.

Avatar utilizator
gogu2005
fanatic
fanatic
Mesaje: 2071
Membru din: 03 Iun 2006, 23:44

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de gogu2005 » 07 Apr 2017, 15:42

markovic vine dupa niste probleme medicale care indirect duc la o crestere a greutatii. Mie mi-a placut felul in care a intrat in teren. Cu determinare si vana de oltean. Chiar si golul a venit dupa o combinatie curajoasa cu mateiu si cu un pic de sansa la finalizare. Dupa fizic pare tipul de atacant puternic, masiv care poate da gol de la orice distanta sau sa creeze culoare pentru colegi pentru ca ia 2-3 fundasi cu el.

Cu viteza il ai pe Ivan care nu marcheaza de n meciuri. Face aparare, are viteza dar intra intr-o pasa neagra si nu mai face esentialul: golul. Bine, aici sa zicem ca ar avea si nea gigi niste carente, pt ca de multe ori Ivan ramane singur in atac.

Pressing nu a facut nimeni in meciul de ieri deoarece astea au fost indicatiile de pe banca. Joc la asteptare/egal.
CRAIOVA NESUPUSA

blue_lions
fanatic
fanatic
Mesaje: 2964
Membru din: 26 Oct 2007, 05:25

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de blue_lions » 07 Apr 2017, 16:13

SLH scrie: Va spun sincer ca daca eram antrenor nu prindea in viata lui prima echipa cat timp are burta. Mi se pare inaceptabil ca un club care se vrea profesionist nu e in stare sa convinga un pusti de 16 ani sa se mentina in forma.
Asta mi se pare ceva incredibil in 2017 :bad:
Oltenia, provincia latina, a lui Mihai, al nostru, cel viteaz.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 17:27

iuli scrie:
Bobby scrie:
iuli scrie:Aseara am castigat cu noroc.
In niciun caz nu l-a dominat tactic Hagi pe Multescu, a fost chiar invers.Screciu a fost extraordinar acolo in centrul apararii impreuna cu Kelic si de aici ''viitorii'' s-au blocat pt ca ei stiau ca noi acolo sintem slabi.n-au mai stiut ce sa faca si a rezultat un meci in care trebuia castigam fara emotii daca atacul juca ceva(ce mult inseamna Ivan,nu?).Fajic si Mazarache n-au ce cauta la prima liga,Jazvic se vede ca-i iesit din forma.Abia cand a intrat Markovic i-am tinut putin in jumatatea lor.Ne multumeam clar cu egalul cand am marcat norocos.
Manea ori e iesit din forma,ori l-am supraestimat noi dar e foarte slab in acest moment chiar sub Mazarache ca aport.Markovic pare nepregatit,dar se vede ca e fotbalist.Dar eu am ramas blocat de cat de bine joaca Screciu,pur si simplu nu-mi vine sa cred ca avem un astfel de FOTBALIST!
Ce mai face Draghici ? Parca erai consatean cu el...
ma jignesti,adica Slatina e sat sau cum? :)(
in alta ordine de idei,Draghici a dat gipsul jos saptamana asta si a inceput recuperarea.
Gipsul de la mina, corect ? A avut mina rupta baiatul, nu ?

iuli

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de iuli » 07 Apr 2017, 17:48

da,Bobby.a avut o mica fisura.

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 18:08

De pe Maxima Sport : "Gigi Mulțescu: „Băluţă va rămâne căpitan, fiindcă ne-a mers bine şi am câştigat primul meci în play-off. Revine Ivan şi sper să aibă o mentalitate pozitivă, să ne ajute să câştigăm. Barthe este şi el refăcut, dar Briceag lipseşte.”".

Mi se pare o greseala chestia asta cu Baluta acum capitan. Eu i-as fi dat banderola lui Ivan. Pacat ca Briceag lispeste - asta inseamna ca Bancu va fi iarsi fundas stinga. Cine va fi pe tusa dintre Kelic, Screciu, Barthe, Mateiu si Zlatinski ?

Închis