FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa "rejelui"!

Poll ended at 06 Apr 2017, 12:43

Dam jos "monarhia"! (3 pct)
13
46%
Ce stim mai bine - egal in deplasare (1 pct)
7
25%
Ne dribleaza inca odata (0 pct)
8
29%
 
Total votes: 28

LiviuB

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de LiviuB » 06 Apr 2017, 20:04

sa bati liderul cu un jucator de 16 ani si cu unul de 17 e fantastic

Seke, linisteste-te cu laudele la adresa lui Multescu

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 06 Apr 2017, 20:09

Sper din suflet ca acest gol al lui Mateiu sa nu fie golul decisiv care le pune pe tava titlul jegosilor din buCUResti.

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2017, 20:11

Senilul de Multescu incepu cu Fajic si cu Mazarache in teren. Pe cei doi tineri jucatori baga fortat de cei amintiti anterior: Mazarache se hotari sa aiba niste crampe, iar Fajic cerea cu indarjire al doilea galben.
Mai, sincer, cat il mai tolerati pe handy pe aici?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 06 Apr 2017, 20:17

LiviuB scrie:sa bati liderul cu un jucator de 16 ani si cu unul de 17 e fantastic

Seke, linisteste-te cu laudele la adresa lui Multescu
Nea Gigi merita toate laudele de pe lume, cu lotul avut la dispozitie a dominat tactic echipa de pe primul loc chiar la ea acasa unde inainte cu 2 etape batea FCSB-ul fara drept de apel.
Multescu e fenomental, exceptional si senzational, cel mai bun antrenor al Stiintei de la Piturca (1995) pana in prezent, ucv ucv ucv
Chiar n-am cuvinte care sa exprime aprecierea fata de acest om care meci de meci e calcat in picioare de niste priceputi experimentati in FM care se cred mai buni decat ala de are meciuri antrenate, jucate, antrenamente conduse si facute decat au ei meciuri vazute la televizor. Chiar merita toate aprecierile azi l-a lasat repetent pe Hagi !!!

Inca nu-mi revin dupa golul lui Mateiu, ce faza, ce executie, ce rezultat, ce meci a facut Stiinta ucv ucv ucv ucv ucv usteag usteag usteag usteag usteag
Bravo baieti, sunteti exceptionali !!!! Hai Stiinta, hai sa ramanem uniti si sa nu pierdem cu FCSB-istii :hai :hai :hai

Stiinta !!!!! ucv ucv ucv

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 06 Apr 2017, 20:19

Deci, pentru ultimele 2 postari ale lui seke, daca nu ii dati ban, eu nu mai intru aici! Da-o in plua mea, isi bate joc de jucatori, si apoi spune ca spera sa nu ii ajutam pe oieri?!?! Doryn, Alexp, chiar mai aveti rabdare cu acest specimen?!


Alextudi, auzii ca subit cota noastra crescu de la 3 ieri, pe la 7-8 azi! Esti oracol, eu nu joc la pariuri, dar merita ! :)

CSF?! NCSF!?!

Cum e viata asta, dupa meciul cu cluj iar faceam pomeni, acum suntem la 3 puncte de CL, si la 6 de campionat....

FORZA STIINTA!!!

FELICITARI BAIETILOR CARE AU FACUT DEPLASAREA (DIN NOU)! RESPECT MAXIM!
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de danielC » 06 Apr 2017, 20:23

sorialis scrie:Deci, pentru ultimele 2 postari ale lui seke, daca nu ii dati ban, eu nu mai intru aici! Da-o in plua mea, isi bate joc de jucatori, si apoi spune ca spera sa nu ii ajutam pe oieri?!?! Doryn, Alexp, chiar mai aveti rabdare cu acest specimen?!


Alextudi, auzii ca subit cota noastra crescu de la 3 ieri, pe la 7-8 azi! Esti oracol, eu nu joc la pariuri, dar merita ! :)

CSF?! NCSF!?!

Cum e viata asta, dupa meciul cu cluj iar faceam pomeni, acum suntem la 3 puncte de CL, si la 6 de campionat....

FORZA STIINTA!!!

FELICITARI BAIETILOR CARE AU FACUT DEPLASAREA (DIN NOU)! RESPECT MAXIM!
deci eu iti spun sa te calmezi, e fix problema ta ca intelegi ca eu imi bat joc. Cu ce-mi bat joc ca spun ca cel mai bine pt Marko e sa joace in liga a 2-a ca sa capete experienta? Iar ca Manea a dat toate pasele la adversar, omul a gresit foarte mult, dar daca spun asta unde e bataia de joc la adresa lor?

Iar cu FCSB care e faza? Esti fan FCSB ca nu pricep? Sper din suflet ca golul lui Mateiu sa nu le puna cumva titlu pe masa jegosilor de la bucuresti, ai vreo problema cu asta?

Hai Stiinta !! In seara asta trebuie sa fim fani Astra ucv ucv

Avatar utilizator
FanStiinta
fanatic
fanatic
Mesaje: 1806
Membru din: 05 Mai 2005, 18:53

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de FanStiinta » 06 Apr 2017, 20:36

In sfarsit avem si noi noroc! Vreau doar sa mai batem fcsb in acest playoff si sa castig cupa! Orice luam in plus e bonus.. sper sa folosim tinerii in locul obositilor fajic, mazarache sau jazvic.. Bancu cel mai bun azi!

Avatar utilizator
stuparu_alexandru
fanatic
fanatic
Mesaje: 8172
Membru din: 30 Oct 2005, 21:24

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de stuparu_alexandru » 06 Apr 2017, 20:55

foarte amuzant finalul de meci:)))
Vorbeam cu un prieten stelist care pariase pe viitorul si facea "hai acum la corner!" "hai acum cu lovitura asta!" "sa vezi ca da Craiova gol la ultima faza" =))
Nu fi si prost si tare-n gura... ca ... cine stie

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1098
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Leonard Albert » 06 Apr 2017, 21:24

Gradina Domnului are multe hectare, clar! Sa-l trimiti pe Marko in liga a 2-a, ce ineptie! Sa ai un pusti de 16 ani care arata atat de bine, puternic, clar un armasar de rasa care trebuie slefuit, cu expunere mediatica directa (play-off, Europa) si sa-ti vina o asemenea idee...incredibil!
Sa-l trimitem tata pe Markovic la Foresta Suceava, la CS Afumati, la Clinceni, la Balotesti ca acolo e locul lui. Si sa le mai dam si bani alora, ca sa-i bage in teren. Pe Screciu nu vrei sa-l dam pe la Calarasi sa se mai coaca un pic?
Sa-i trimiti un mesaj si rejelui Hagi sa-i expedieze macar un an pe Casap sau pe Florinel Coman sa se mai dezvolte un pic prin B.
Te doare capul, nu alta!
Last edited by Leonard Albert on 06 Apr 2017, 21:27, edited 1 time in total.

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de cortinadampezzo » 06 Apr 2017, 21:25

Unii ii cumpara pe Tucudead , Toto Tamuz sau Bumba
Noi pe Rambe Bucurica sau Fajic ... :-x :-x :-x :-x :-x :-x

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2017, 21:25

Ce, voi aveati impresia ca pierdem meciul asta? Cate meciuri am pierdut atunci cand am facut eu topicul de meci?!
[smile39] [smile39] [smile39] [smile39] [smile39] [smile39]
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
Leonard Albert
fanatic
fanatic
Mesaje: 1098
Membru din: 13 Iul 2014, 19:57

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de Leonard Albert » 06 Apr 2017, 21:28

Bine Deux, tine-o asa, macar cu fcsb. o:

Avatar utilizator
sorialis
fanatic
fanatic
Mesaje: 4136
Membru din: 11 Iun 2004, 20:20

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de sorialis » 06 Apr 2017, 21:32

cortinadampezzo scrie:Unii ii cumpara pe Tucudead , Toto Tamuz sau Bumba
Noi pe Rambe Bucurica sau Fajic ... :-x :-x :-x :-x :-x :-x
de toto nu stiu, poate dexter.... :)(

bumba si tucudean n-au spart norii, sa fim seriosi....

fajic sigur joaca bine , dar in sistem in care sa poata fi jucat. noi nu jucam acel sistem, clar.

victorie de moral, de data asta nea gigi il dovedi pe reje, tactic i-am facut rau de tot.
Haideti sa demonstram ca putem mai mult ! Istoria, orgoliul, mandria si loialitatea ne obliga!

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de DeuxEx » 06 Apr 2017, 21:44

Tactic, a facut regele pe noi. Practic, am avut bulan cu carul!
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
alex.p
fanatic
fanatic
Mesaje: 9944
Membru din: 30 Ian 2005, 17:05

Re: FC Viitorul - UNIVERSITATEA CRAIOVA

Mesaj de alex.p » 06 Apr 2017, 21:46

Victorie cu mare noroc, dar mai era cazul sa avem si noi noroc.

Urmează 3 meciuri la rand acasa: fcsb, astra si dinamo. Cu 7 puncte ne gandim la CL.

Trimis de pe dispozitivul meu mobil

Închis