UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Moderator: grup_moderatori

Închis

Ce facem cu echipa ciobanului din Pipera?

Le rupem capul, desi e prea putin, ce dracu!
13
48%
Au onoarea sa faca un egal cu noi
8
30%
Ne fura 3 puncte.
6
22%
 
Total votes: 27

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2017, 18:28

Duminica, de Florii, jucam de la ora 20.30 cu FCSB. Tinand cont de faptul ca jucam cu o echipa nou aparuta direct in Liga 1 ( :-x ) la fel ca dinamo si steaua pe vremuri, ce credeti ca vom face cu echipa ciobanului?
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2017, 18:34

Si conferinta de presa:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 07 Apr 2017, 18:37

Poate sa faca cineva o statistica a ultimilor 10 ani ? Cate meciuri am avut cu steaua in saptamana Mare sau chiar in ziua de Paste ? pentru ca eu nu mai tin minte de cate ori am petrecut noaptea de Paste pe drum de dupa un meci cu oile

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Bobby » 07 Apr 2017, 19:05

Jale mare la echipa a 2-a, de pe www.gds.ro :

Formația secundă a CS Universitatea Craiova a făcut o partidă extrem de slabă vineri, pe stadionul „Extensiv”, şi a pierdut cu 1-0 în fața ultimei clasate, Urban Titu, duelul contând pentru etapa a 22-a din Liga a III-a, seria 3. Unicul gol al meciului a fost marcat de Stăncilă, cu o reluare din centrul careului (’14).

CS Universitatea II Craiova: Vlad – Vlădoiu, Hodea, Hreniuc, Borța – Manea (’76, Trocan), Enache, Bârzan (’46, Țoiu) – Petre (’46, Buzan) Al. Popescu, Burlacu (’46, Gunie). Antrenori: Corneliu Papură, Mugur Gușatu.

Baza tot pe Maza si Fajic :-)

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de danielC » 07 Apr 2017, 19:17

Cum Vlad Hodea, Hreniuc, Burlacu, Petre, toate marile talente pe care Multescu refuza sa le promoveze, au pierdut cu Titu ? E o conspiratie ceva, astia sunt jucatori de liga intai, n-au cum sa se faca de ras prin liga a 3-a.



PS: Cred ca rezultatul din meciul cu FCSB conteaza intr-o masura de starea de sanatate a lui Alibec.

Avatar utilizator
dxtr009
fanatic
fanatic
Mesaje: 3705
Membru din: 05 Apr 2004, 16:11

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de dxtr009 » 07 Apr 2017, 19:18

masina din bucuresti? posibil sa n ajung si trebuie duse programele de meci, le am luat azi
dus-intors ar fi si mai bine
Imagine
CE E SUS, CAINE ?

poate..n-avem bani deoparte..si, poate, toate premiile-s date..prin spate, livrate..de cifre umflate..mizerii furate..brutal promovate..

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 07 Apr 2017, 19:28

Am putea juca un 3-4-2-1...
Calancea
Screciu, Barthe, Kelic
Dimitrov, Mateiu, Zlatinski, Bancu
Gustavo, Baluta
Ivan


Cu Bancu si cu Dimitrov pe post de fundasi laterali ofensivi...
"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

Avatar utilizator
gsm
fanatic
fanatic
Mesaje: 1450
Membru din: 23 Feb 2004, 11:12

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de gsm » 07 Apr 2017, 19:43

Sper ca mateiu sa joace de data aceasta.

Avatar utilizator
danielC
senior
senior
Mesaje: 322
Membru din: 03 Dec 2016, 21:07

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de danielC » 08 Apr 2017, 23:31

Ne-au linistit baietii de la CCA cu delegarea asta:
A: Avram Marius (Bucureşti - Bucureşti)
A1: Marinescu Vasile (Bucureşti - Bucureşti)
A2: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca - Cluj)

Asta e arbitrul pe care nu-l suport cel mai mult si cel mai periculos in meciurile cu oile, nici macar Tudor nu e asa. Avram e un hotoman pervers, are cel mai de [cenzurat] stil de arbitraj si joaca cel mai mult teatru, un gunoi la fel ca tac-su. Cand ii vad gesturile pe care le face cand arbitreaza imi vine sa vomit, o mizerie umana...

Avatar utilizator
DeuxEx
fanatic
fanatic
Mesaje: 12349
Membru din: 23 Iul 2006, 05:02

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de DeuxEx » 09 Apr 2017, 00:20

Savarina despre meciul cu oile:

"La un club de fotbal exista o trinitate formata din jucatori, antrenor si suporteri. Patronii nu au nici o treaba aici. Singurul lor rol este sa semneze cecuri..."
Bill Shankly
EX-Cristi007
Voucher reducere PCGarage.ro: AZ6S5EFI

JustME

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de JustME » 09 Apr 2017, 03:01

Marius, eroul adolescentei mele a imbatranit :) ma bucur mult sa-l vad jucand alaturi de Maximi. ei au facut istorie pe teren, Marius a facut istorie refuzand sa tradeze Craiova. si ce a mai tras netoiu de el, ce s-a mai zbatut sa il duca la dinamo si atunci cand au plecat toti mai putin el dar mai ales cand comunistul de staicu practic i-a aratat usa.

Marius ar fi persoana potrivita sa poarte o discutie cu Marko sa-i explice cat de important e sa iubesti Craiova si sa-l ajute sa nu repete greselile lui in ceea ce priveste piata privata. pustiul ar putea sa invete multe din greselile lui Marius pe partea asta de viata personala.

ucv 18 ucv
dupa meciul asta sper sa nu mai fie nevoie sa numaram anii de cand n-am mai batut spurcatii. hai verilor, se poate!!!! steagucv

Avatar utilizator
Bobby
fanatic
fanatic
Mesaje: 8049
Membru din: 01 Dec 2008, 03:31

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de Bobby » 09 Apr 2017, 05:43

Succes echipei la meciul cu FCSB ! Indiferent de rezultat, victoria e bucuria jocului si faptul ca Stiinta e duminica pe stadion.

M-a amuzat teribil fotografia cu Maza purtind o palarie si dansind cu o tiganca simpatica la actiunea frumoasa facuta de club simbata - Maza e chiar tare in aceasta poza. N-o fi el Inzagi, dar tot al nostru e !

http://www.csuc.ro/ro/Intalnire-cu-juca ... nul-mobil/

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de sorin107 » 09 Apr 2017, 08:06

da, fie jucam cu 3 fundasi, ceea ce mi se pare riscant, fie jucam 4-3-3, pentru ca macar asta l-am mai jucat sezonul asta. desi nu prea avem mijlocasii centrali care se preteaza sa fie interi, toti sunt mai defensivi.

calancea - dimitrov, kelic, barthe, bancu - mateiu, screciu, zlatinksi - baluta, ivan, gustavo/jazvic

cortinadampezzo
fanatic
fanatic
Mesaje: 3241
Membru din: 21 Iul 2013, 23:09

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de cortinadampezzo » 09 Apr 2017, 08:41

danielC scrie:
08 Apr 2017, 23:31
Ne-au linistit baietii de la CCA cu delegarea asta:
A: Avram Marius (Bucureşti - Bucureşti)
A1: Marinescu Vasile (Bucureşti - Bucureşti)
A2: Nagy Miclos Istvan (Cluj-Napoca - Cluj)
Tot ce conteaza este sa jucam bine. Ca in meciul de la Ovidiu trebuie sa aratam ca stim sa jucam si in aparare, positional, zonal sau om la om. Trebuie sa avem eficienta maxima la pase si contratac
Jocul bun ne da sperante pentru meciurile din Europa. Personal tactica e tot ce ma intereseaza acum, vreau sa jucam minim 4-5 meciuri in Europa

Lasa-I pe ei sa ia campionatu, Gent le da tot 5-0. Noi luptam sa-i batem pe Gent

sorin107

Re: UNIVERSITATEA CRAIOVA - FCSB

Mesaj de sorin107 » 09 Apr 2017, 10:51

crezi ca daca jucam pase scurte si pe sus e ok?

mereu m-am intrebat ce fumezi :))

Închis